Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1243
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postkrossfire, on 10th January 2011, 13:52, said:

In general la Vodafone, cum spunea si crt17, ar trebui sa aiba dispozitiv pentru resoftarea externa (am vazut la un Orange shop operatiunea facuta pentru un X8). Totusi, daca nu merge, poti incerca direct la service-ul mare LG.
nici nu am vorbit cu nimeni de la vodafone.. am sunat direct la lg, au spus si ei ca nu mai are rost sa merg la vodafone pt ca o sa dureaze mai mult si sa-l trimit la ei.. nici la curier nu trebuie platit..

#1244
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Postmorometele, on 10th January 2011, 13:41, said:

Revin cu igo. Am citit paginile toate. Nu am reusit sa gasesc decat o varianta pe piratebay. Are peste 1Gb. Nu sunt convins ca este ceea ce caut eu. Poate cineva sa posteze un link cu o versiune care sa se potriveasca 'manusa' LG-ului. Multumesc mult.
Vorba lui crt17 daca erai atent gaseai si link-ul.
Incearca pe telzone.ro eu de acolo am luat si functioneaza perfect.(sper ca nu se supara nimeni ca numit link-ul)

PS. Trebuie sa-ti faci cont pe acel site ca sa poti descarca.

#1245
morometele

morometele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.08.2007
Scuze pentru scaparile privitoare la citirea intregului thread. Am descarcat iGo, am dezarhivat, l.am copiat pe sd, LG imi spune ca aplicatia a fost instalata. Toate bune si frumoase, dar in moment ce lansez aplicatia, primesc un mesaj "Missing or incomplete folder: iGo/license". Calauziti.ma spre capatul tunelului pls. Multumesc pentru rabdare, suport si eventuala solutie! Toate cat mai bune tuturor!

#1246
istvan.t

istvan.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.05.2006
@rvnfcd Ai incercat sa faci cum am scris eu in postu  #1222 si nici asa nu merge?

#1247
djnerio

djnerio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.07.2005
cum sincronizez contactele avute in telefon cu calc, am incercat cu aplicatia lg pc suite de pe card,dar nu imi face nimic

#1248
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postistvan.t, on 10th January 2011, 19:32, said:

@rvnfcd Ai incercat sa faci cum am scris eu in postu  #1222 si nici asa nu merge?
ce mi-ai spus tu mi s-a spus si pe xda-developers.. nu mai raspundea la nicio functie.. la nimic! nu recomand nimanui sa faca downgrade de la 2.2.1 la 2.2..

#1249
istvan.t

istvan.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.05.2006
nu intra in emergency mode?

#1250
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postdjnerio, on 10th January 2011, 19:35, said:

cum sincronizez contactele avute in telefon cu calc, am incercat cu aplicatia lg pc suite de pe card,dar nu imi face nimic
La mine, singura modalitate sa sincronizez contactele de pe telefon cu cele din lg suite este sa deschid aplicatia lg suite,sa-l conectez la pc, sa am telefonul conecatat la wi-fi sau 3G si abia atunci pot sa sincronizez ceva.

#1251
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Sfat pentru cei care au ramas cu telefonul in emergency mode, inclusiv dupa ce scot bateria (sau care se stinge si se aprinde la aparitia siglei LG) gasiti pe forumul XDA sectiunea optimus one, solutia. Va garantez ca telefonul asta nu poate fi bubuit prin soft....am incercat toate romurile aparute, am avut si eroare de win7, a fost brick si acum merge cu Prime v2 impecabil. PM daca are cineva nevoie de ajutor.
Sfat no2: nu faceti update oficial la 2.2.1 v10n, merge mult mai prost telefonul decat v10b.
pt tipul care ma intreba daca prime are limitari...nu are! just try it!

#1252
covory

covory

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.09.2009
Imi spune si mie cineva pls unde gasesc aplicatiile care leam tras de pe PC cu usb????????
MS

#1253
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postistvan.t, on 10th January 2011, 20:29, said:

nu intra in emergency mode?
nu frate.. nu intra in nimic.. scrie doar LG.. nici de incarcat nu arata.. l-am trimis azi la service la lg..

#1254
danli

danli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.11.2008

View PostMLL, on 9th January 2011, 16:17, said:

Am si eu exact aceeasi problema pe Vista.In schimb pe XP SP2 e OK.
Scuze. Era vorba ca nici la mine nu functioneaza PC suit pe Vista.
Multumesc de confirmare. Ciudat Vista asta, de curand a refuzat sa deschida un cd de jocuri (original, romanesc) al lui fiu-meu...Pe XP mersese.

#1255
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010

View Postcovory, on 10th January 2011, 21:00, said:

Imi spune si mie cineva pls unde gasesc aplicatiile care leam tras de pe PC cu usb????????
MS
Daca nici tu nu stii unde le-ai copiat , atunci e grav :))

Daca ai vreu file explore instalat in telefon, dechide-l si cauta-le.Daca nu ai, poti sa vezi ce ai copiat pe card cu think free office care il ai deja instalat.

#1256
covory

covory

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.09.2009

View Postcrt17, on 10th January 2011, 17:13, said:

Daca nici tu nu stii unde le-ai copiat , atunci e grav :))

Daca ai vreu file explore instalat in telefon, dechide-l si cauta-le.Daca nu ai, poti sa vezi ce ai copiat pe card cu think free office care il ai deja instalat.

MERCI FAIN

#1257
crt17

crt17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 30.12.2010
@rvnfcd : http://forum.xda-dev...ad.php?t=907114

#1258
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
Cum se pot aranja aplicațiile cu launche r pro? Pt că mi-a plăcut ideea lg de a separa aplicațiile nou downloadate în folderul downloads.

Edited by Dan_, 10 January 2011 - 21:47.


#1259
rvnfcd

rvnfcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 28.09.2009

View Postcrt17, on 10th January 2011, 21:21, said:

stiu, eu am scris.. dar tot nu a mers..

#1260
Emil_Valentin

Emil_Valentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 16.07.2010

View Postrvnfcd, on 10th January 2011, 21:59, said:

stiu, eu am scris.. dar tot nu a mers..
Si nu a mers cu KDZ updater emergency mode sa iti aduci telefonul la viata ? Ai instalat driverul LG USB driver si msxml.msi . Mie mia mers din prima de la 2.2.1 la 2.2 fara probleme a durat cam 10 minute.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate