Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

monitor asus

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Salut. E vorba de un monitor asus TFT, nu vrea sa mai mearga, aprind calculatorul merge vreo 15-20 sec, apoi se stinge si nu mai arata imagine deloc. Pentru a elimina unitatea complet am conectat monitoru la laptop, la fel face. Aveti vreo idee ce sa fac??

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Cablul e bun? Ai incercat si cu altul? In caz de n-are semnal video se stinge dupa o anumita perioada, nu stiu cat, depinde. La laptop banuiesc ca l-ai si configurat sa dea semnal pe portul VGA/HDMI existent.
Apoi...garantie mai ai la el?

#3
24razvan

24razvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2010
Am schimbat cablul, laptopu l-am configurat, ........garantie mai am la el dar problema ca e e cumparat de pe internet si daca il trimit vreo 3 saptamani stau fara :(

#4
cosminmares39

cosminmares39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 16.08.2010

 24razvan, on 21st November 2010, 19:32, said:

Am schimbat cablul, laptopu l-am configurat, ........garantie mai am la el dar problema ca e e cumparat de pe internet si daca il trimit vreo 3 saptamani stau fara :(
Da... vrei si reparatie,vrei sa-l ai si acasa,singur nu-l poti repara fara sa te pricepi bine la electronica!
Din ce oras esti?
Daca esti din Ploiesti,ti-l repar eu.

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Daca PC-ul (placa video) nu e, cablul nu... E monitorul, acum eu zic sa-l duci la garantie ca daca te apuci tu sa-l desfaci sa-i faci ceva o pierzi. Mai ales daca mai e destul din ea, e pacat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate