Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Credeti ca Dumnezeu exista? *Partea a II-a

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24698 replies to this topic

Poll: Credeti ca Dumnezeu exista? (1151 member(s) have cast votes)

Credeti ca Dumnezeu exista?

  1. Da (550 votes [47.50%])

    Percentage of vote: 47.50%

  2. Nu (508 votes [43.87%])

    Percentage of vote: 43.87%

  3. Nu stiu/nu ma intereseaza (100 votes [8.64%])

    Percentage of vote: 8.64%

Vote Guests cannot vote

#12565
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
daca nu imi impun respectul, nu fac nimic..daca te tine sa fii credincios, sa respecti legea, si sa mi-o tragi..chiar te rog, esti mai bun atunci

#12566
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015
Esti la postul 666... Asta pentru mine e ca un semn.


Stii, nu imi sta in obicei sa imi dau ciorapii la supt. Sper ca nu te dezamagesc ca pot fi credincios si fara sa fac asa ceva.Oricum obiceiul asta e incompatibil cu respectatul legii cred ca pana si la rromi. Doar daca n-au rromii o completare la lege.

#12567
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu am gasit alt cuvant, nu sunt gay..dar daca tu esti mai destept ca mine , eu tac, in crestinism, daca

#12568
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View Postlegit10, on 17 noiembrie 2017 - 19:29, said:

nu am gasit alt cuvant, nu sunt gay..

dar daca tu esti mai destept ca mine , eu tac, in crestinism, daca

ok, dar exprimarea e oricum violenta. Si eu ma enervez usor dar de regula imi pare rau, ca nu vreau sa fiu violent.


Sa inteleg ca vrei sa ma intrebi ceva?

#12569
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu cred ca cineva de aici poate fi schimbat dar daca te tine minte, la momentul oportun isi aduce aminte de Isus...asta e tot ce vreau aici, sa il bag pe Isus in capul lor

#12570
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qJ_MGWio-vc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][/media]

sunt faimosi, i-am cautat pe net, toti par terminati, dar Dumnezeu ridica oameni de unde nu te astepti

Edited by legit10, 17 November 2017 - 22:26.


#12571
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View PostEn-ki, on 17 noiembrie 2017 - 15:24, said:

Si ESTE problema noastra, a intregii societati, pentru ca oameni cu o astfel de gandire traiesc printre noi si sunt reali. N-au decat sa supravietuiasca asa, daca asta e tot ce pot face, dar sa nu arunce cu noroi in altii si nici sa isi ia aere de superioritate.

Ca arunca cu noroi e cel mai putin frustrant... Probelma noastra ca oamenii de genul asta sunt prea multi si au drept de vot...

#12572
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
geniule, scuza-ma sunt handicapat si votez psd-ul

#12573
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
hai sa va spun ceva, diferenta dintre ce faci pe internet si realitate e mare..de exemplu, daca stiti, cei de la time news roman, au avut cateva aparitii la tv, pe prima tv...rezultatul, zero, realitatea ii bate, nu pot glumi..asa si voi, lei pe internet, in viata reala nu puteti vorbi fara balbe..nu zic ca eu sunt diferit..de aia va intreb, ce stiti sa faceti ?, majoritatea , nu stiti nimic


biblia ma invata sa recunosc oamenii dupa ce fac, roadele lor, asa poti spune ce fel de om este cel din fata ta

Edited by legit10, 22 November 2017 - 12:44.


#12574
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 18 noiembrie 2017 - 08:46, said:

Ca arunca cu noroi e cel mai putin frustrant... Probelma noastra ca oamenii de genul asta sunt prea multi si au drept de vot...
Tot am impresia ca ateismul scoate monstrii din om. Cum naiba sa le reprosezi dreptul de vot ? Voi cunoasteti ceva din carta internationala a drepturilor omului ?

Faceti si voi multi copii indoctrinati-i cu ateismul si evolutia si treceti apoi la vot. Cand veti fi majoritari probabil veti da si legi draconice cum fac musulmanii unde sunt majoritari. Ei afla ca in Europa democratia s-a cladit pe crestinism. Poti crede ce vrei insa in Coreea de Nord ateista nu ofera libertate si democratie. Imi aduc aminte cum se vota pe vremea lui Ceasca, iti dadea un bilet in mana sa-l introduci in urna, daca faceai pe nebunul imediat de incaltau si te trimiteau la canal. Incetati sa credeti ca ateismul e o forma sociala acceptabila, de fapt singura care accepta si tolereaza alte credinte sau ateismul e crestinismul. Dupa parerea meau orice ateu ar trebui sa-si dea seama de acest fapt, si mai mult, sa apere societatea bazata pe valori crestine. Am spus valori crestine findca din ce in ce mai des apar si alte forme de manifestare si e confundata cu crestinismul.

#12575
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
stai linistit ca nu am votat niciodata, il votez când o fi pe Isus

nu imi ascund preferinta pentru saraci

Edited by legit10, 22 November 2017 - 13:58.


#12576
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Postpacopaco1967, on 22 noiembrie 2017 - 13:38, said:

Tot am impresia ca ateismul scoate monstrii din om. Cum naiba sa le reprosezi dreptul de vot ? Voi cunoasteti ceva din carta internationala a drepturilor omului ?

E dreptul tau sa ai orice impresie/parere. Si eu am impresia ca religia prosteste si "cred" ca analfabetii functionali nu ar trebui sa voteze. Nu poti lasa niste oameni care nu inteleg pe ce lume traiesc sa decida soarta unei tari.

Edited by oMariusRO, 22 November 2017 - 17:11.


#12577
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 22 noiembrie 2017 - 17:06, said:

E dreptul tau sa ai orice impresie/parere. Si eu am impresia ca religia prosteste si "cred" ca analfabetii functionali nu ar trebui sa voteze. Nu poti lasa niste oameni care nu inteleg pe ce lume traiesc sa decida soarta unei tari.
Atunci afla ca majoritatea covarsitoare a politicienilor sunt atei, deci ca sa ai idee ce hram poarta conducatorii ce profita de naivitatea credinciosilor . Vina nu o poarta cei pacaliti ci inselatorii. Si ca sa fie completa imaginea ta despre tara afla ca peste 40 ani comunismul a semanat bine ateismul iar acum culegeti roadele. Nu credinciosii au adus tara in situatia care o stii cin inselatorii ce s-au perindat la putere pentru capatuiala si care au treaba cu religia doar pentru manipulare. Daca imediat dupa 89 aveam conducatori ce intelegeau morala divina astazi am fi fost la nivelul Suediei sau si mai bine. Din pacate s-au perindat hotii la putere si astia nu sunt credinciosi . E reala vorba "pestele de la cap se in'pute" .

#12578
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Naiv =  lipsa de judecata matura (dex). Oamenii fara o judecata matura nu ar trebui sa voteze. Asa ca ramane valabil ce am spus.

#12579
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 22 noiembrie 2017 - 17:46, said:

Naiv =  lipsa de judecata matura (dex). Oamenii fara o judecata matura nu ar trebui sa voteze. Asa ca ramane valabil ce am spus.
N-ai priceput expresia "pestele de la cap se im'pute"  .
Omule, intelege ca cei rai vor acapara puterea pentru a face ce vor. Ei s-au mulat pe noile principii democratice, au distrus invatamantul, au distrus justitia, toate astea ca voi sa va pierdeti speranta. Si vor jefui pe toti findca ei iubesc banii, puterea si placerile vietii, nu iubesc nici dreptatea in randul altora si nici  adevarul. Sa tot dai vina pe "prosti" arata imaturitate spirituala, sper ca pe viitor sa te lecuiesti. Posted Image

Edited by pacopaco1967, 22 November 2017 - 17:59.


#12580
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Cei "rai" nu ar putea face nimic fara cei "prosti" care ii voteaza si fara popii cu care sunt mana in mana. Sa dai vina pe atei si in acelasi timp sa dai exemplu Suedia arata "naivitate", si eu sper sa te lecuiesti ;)

#12581
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 22 noiembrie 2017 - 18:18, said:

Cei "rai" nu ar putea face nimic fara cei "prosti" care ii voteaza si fara popii cu care sunt mana in mana. Sa dai vina pe atei si in acelasi timp sa dai exemplu Suedia arata "naivitate", si eu sper sa te lecuiesti Posted Image
Dragule, trebuie sa demonstrezi intelepciune acum. Omul rau are acum parghiile de a fura linistit si trai pe placeri, daca nu ar fi creat aceste parghii la rautatile lui ar fi facut orice sa obtina ce isi doreste, chiar razboaie intre natiuni. Din pacate voi sunteti naivi sa credeti ca ateismul e solutia. Mergi in Coreea de nord si vezi rezultatele unui ateism crunt, si bineinteles ca la noi sunt rezultatele unei religii imbecile si nu credinta crestina.

#12582
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Dragule, În primul rand Coreea de Nord e o tara "inchisa". Nu știm noi exact câți sunt atei și câți sunt credincioși dar nu recunosc de frica. Nu poți sa compari un regim dictatorial cu o democrație. În Olanda, Cehia, Estonia, etc sunt aproape jumătate atei (dacă nu chiar peste), și nu exista la fel de mulți "oameni rai" cum sunt în România cu 90% credincioși. Iar eu nu  spus ca nu ar trebui sa viteze credincioșii ci prostii și nebunii, indiferent ca sunt creștini, atei sau musulmani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Sfantul Jakob

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate