Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Cum fac pitzipoancele bani din pitiponceala?!?!

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
xo_x_ox

xo_x_ox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2011

 bunaciune, on 21st August 2011, 16:04, said:

mda ,nu te incurca ever cu un roman oricat de multi bani ar avea tu nu ii vei vedea ,de pe urma romanilor te poti alege doar cu datorii punct . Trebuie sa recunoasca k sunt niste amarati care abia trec strada si aia care dau de bani oricum sunt ''tarfi'' pe langa urati=)))) si ceea ce ma surprinde e ca nu ezita sa jigneasca femeile care sta cu un tip putred chiar dak omul are si alte calitati in afara de bani, orgoliul ,invidia si gelozia ii roade rau tocmai d.aia catalogheaza orice tipa plecata afara drept tarfa ,eh macar tarfa aia a avut creierul sa isi faca banu fie cu corpul fie cu creierul si VOI? tot amarati veti ramane ,nimeni nu va da un muc pe voi muhahahahahaa
Asta am observat si eu, sunt unii care vor sa para bazati cu impresii dar se vede de la o posta ca nu-s si cei care au ceva cascaval acolo sunt calici, stransi la buzunar; unu mi-a zis ca are cost mare la abonament si ca se chinuie sa-si renoveze apartamentul dar ca vai nu mai are bani fiindca a fost in concediu prin ... asia  :deadtongue:  altu se plangea ca-i suparat fiindca si-a schimbat masina si i s-a bulit o roata pe care nu mai are bani s-o schimbe :lol: unu de voia sa para cu impresii isi pusese la sts party hard tonite - nu's si apoi imi daduse mie buzz ca e singur acasa si ca se plictiseste  :lol: Si-apoi mai zic de femei  <_<

#56
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
si care e faza cu tipul de a fost prin asia? imi par bani cheltuiti mai inteligent decat pe renovarea unui apartament.

#57
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 bunaciune, on 21st August 2011, 16:04, said:

mda ,nu te incurca ever cu un roman oricat de multi bani ar avea tu nu ii vei vedea ,de pe urma romanilor te poti alege doar cu datorii punct . Trebuie sa recunoasca k sunt niste amarati care abia trec strada si aia care dau de bani oricum sunt ''tarfi'' pe langa urati=)))) si ceea ce ma surprinde e ca nu ezita sa jigneasca femeile care sta cu un tip putred chiar dak omul are si alte calitati in afara de bani, orgoliul ,invidia si gelozia ii roade rau tocmai d.aia catalogheaza orice tipa plecata afara drept tarfa ,eh macar tarfa aia a avut creierul sa isi faca banu fie cu corpul fie cu creierul si VOI? tot amarati veti ramane ,nimeni nu va da un muc pe voi muhahahahahaa
eu cred ca am creierul dereglat, imi traduce si mie cineva? :wallbash:

auziti, domnita draga, eu n-am priceput faza cu mucii ca, deh, involuntar si tot imi mai iau cate un muc in freza. mai prin birou, mai prin ratb, metrou, masini, sali, ca virusu' racelii n-a fost inca eradicat si iote ce specificatii tehnice are [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8KRR_q2Nb5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
da' mataluta, asa, cam cat zici ca ai avea cotatie la un eventual troc? stii ca soldu' negativ inseamna creanta, nu?

#58
xo_x_ox

xo_x_ox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2011

 pouf, on 22nd August 2011, 10:06, said:

si care e faza cu tipul de a fost prin asia? imi par bani cheltuiti mai inteligent decat pe renovarea unui apartament.
:lol: Serios? Adica ti se pare normal ca a cheltuit bani pe un concediu in asia (in care si-a facut o gramada de poze pe care le-a pus pe facebook ca sa vada lumea) decat sa-si renoveze apartamentul unde locuieste? Mie individul mi s-a parut un pitziponc maxim.  :thumbdown:

#59
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 xo_x_ox, on 22nd August 2011, 17:13, said:

:lol: Serios? Adica ti se pare normal ca a cheltuit bani pe un concediu in asia (in care si-a facut o gramada de poze pe care le-a pus pe facebook ca sa vada lumea) decat sa-si renoveze apartamentul unde locuieste? Mie individul mi s-a parut un pitziponc maxim.  :thumbdown:
din cauza unor mentalitati de genu' 6 scanduri nu mai sunt suficiente... trebuie sa ai coscigu' ornat ca asa se face!

o mana de var, o mobila simpla si curatenia nu necesita investitii uriase. fudulia, in schimb...
casa o vinzi, o pierzi, se darama la primu cutremur. ceea ce ai trait porti oriunde, oricand, si te defineste pe tine ca individualitate.

mentalitatile astea cretine tin preturile pana la cer pentru un rahat de chirie sau cumpararea unei locuinte. sa muncesti jumatate din viata si sa bagi marea pondere a muncii tale in 4 pereti mi se pare trist. din nefericire, gandirea universalizata, aia prezentata mai sus, imi determina impulsiv si fortat alegerile pentru ca se numeste "normalitate".

Edited by Ursul_Polar, 22 August 2011 - 16:38.


#60
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Chillax, e troll.

#61
xo_x_ox

xo_x_ox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2011

 Ursul_Polar, on 22nd August 2011, 17:37, said:

casa o vinzi, o pierzi, se darama la primu cutremur. ceea ce ai trait porti oriunde, oricand, si te defineste pe tine ca individualitate.
Pe principiul asta poti sa-ti bagi picioarele-n ea de casa ca si asa poate o vinzi, o pierzi. Dar pana atunci yo zic ca-n ea stai si nu mi se pare normal sa pui intretinerea ei in buna stare pe ultimul loc in favoarea unor lucruri cu care sa epatezi in stilul "am facut si-am dres deci sunt smecher" ca apoi normal ca se darama la primu cutremur.
Insul de care am zis e genul care are masina mai scumpa decat casa in care sta si-apoi se plange ca femeile-s "pitzipoance care umbla numai dupa bani", dar in fine, daca voua vi se pare normal asa ceva... mie nu  :deadtongue:

#62
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 xo_x_ox, on 22nd August 2011, 19:22, said:

Pe principiul asta poti sa-ti bagi picioarele-n ea de casa ca si asa poate o vinzi, o pierzi. Dar pana atunci yo zic ca-n ea stai si nu mi se pare normal sa pui intretinerea ei in buna stare pe ultimul loc in favoarea unor lucruri cu care sa epatezi in stilul "am facut si-am dres deci sunt smecher" ca apoi normal ca se darama la primu cutremur.
Insul de care am zis e genul care are masina mai scumpa decat casa in care sta si-apoi se plange ca femeile-s "pitzipoance care umbla numai dupa bani", dar in fine, daca voua vi se pare normal asa ceva... mie nu  :deadtongue:
ce implica intretinerea ei in stare buna, te rog? plasma de zeci de milioane, mobila din scoici si melci, diamante pe pereti, cine stie ce alte prostii cu preturi exagerate care sa sublinieze tocmai faptul ca esti un mojic care vrea sa para burghez? dar inteleg, iluziile pot fi sustinute mai usor intr-o constructie conforma!
o casa se intretine in stare buna prin curatenie si ordine, pentru asta nu iti trebuieste o caruta de bani. si da, o casa in care stai nu trebuie sa coste 1000-2000€/mpc + alte mii de euro pentru toate porcariile anexate constructiei.

oricum, ideea era alta. sa alegi a-ti pune parchet din bambus comparativ cu a vedea, a cunoaste, tara bambusului... de fapt nu pricep cum poti sa faci o comparatie ca n-are loc, n-are rost. calatoria merita pe deplin facuta.

troll around with joy!

#63
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

 xo_x_ox, on 22nd August 2011, 17:13, said:

:lol: Serios? Adica ti se pare normal ca a cheltuit bani pe un concediu in asia (in care si-a facut o gramada de poze pe care le-a pus pe facebook ca sa vada lumea) decat sa-si renoveze apartamentul unde locuieste?

aa, da.


 crst_g, on 22nd August 2011, 18:23, said:

Chillax, e troll.

sper :lol:

#64
xo_x_ox

xo_x_ox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2011

 Ursul_Polar, on 23rd August 2011, 10:11, said:

ce implica intretinerea ei in stare buna, te rog? plasma de zeci de milioane, mobila din scoici si melci, diamante pe pereti, cine stie ce alte prostii cu preturi exagerate care sa sublinieze tocmai faptul ca esti un mojic care vrea sa para burghez? dar inteleg, iluziile pot fi sustinute mai usor intr-o constructie conforma!
o casa se intretine in stare buna prin curatenie si ordine, pentru asta nu iti trebuieste o caruta de bani. si da, o casa in care stai nu trebuie sa coste 1000-2000€/mpc + alte mii de euro pentru toate porcariile anexate constructiei.

oricum, ideea era alta. sa alegi a-ti pune parchet din bambus comparativ cu a vedea, a cunoaste, tara bambusului... de fapt nu pricep cum poti sa faci o comparatie ca n-are loc, n-are rost. calatoria merita pe deplin facuta.

troll around with joy!
Deci omu respectiv a fost unul dintre fostii mei pe care l-am lasat tocmai din cauza faptului ca era un mojic care vrea sa para burghez, dupa mine - un pitziponc. :deadtongue:
Era pur si simplu cu igrasia la bot, mai ales in baie si-n bucatarie unde nu avea gresie si faianta si unde daca dadea cu var peste o luna se facea mai rau ca inainte... Si daca asta nu e de ajuns mai zic ca avea un calculator vechi cu monitor din acela gen cutie de care se plangea ca nu-i merge, da nici nu-si lua altul, se ruga de mine sa-i dau placa video de la calculatorul meu ca yo si-asa nu ma joc  <_< plus de asta zicea ca strange bani pt nu stiu ce model de iPhone in conditiile in care avea deja unul si cand venea pe la mine se uita din cinci in cinci minute pe geam ca nu cumva sa-i strice/fure cineva ceea ce el numea "masina", tunata intr-asa hal incat iti era si rusine sa te urci in ea <_< Om mai paranoic ca ala yo inca n-am intalnit. Si acum zice ca se chinuie sa-si termine apartamentul...  :lol: ...dar, hey, important e ca a vazut tara bambusului. Pun pariu ca amintirile o sa-i puna gresie si faianta in baie si mai ales ca o sa-i cumpere draq un monitor nou.  :deadtongue:

#65
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

 xo_x_ox, on 23rd August 2011, 12:38, said:

Deci omu respectiv a fost unul dintre fostii mei

ok, am inteles  :wave:

#66
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

 xo_x_ox, on 23rd August 2011, 12:38, said:

Deci omu respectiv a fost unul dintre fostii mei pe care l-am lasat tocmai din cauza faptului ca era un mojic care vrea sa para burghez, dupa mine - un pitziponc. :deadtongue:
Era pur si simplu cu igrasia la bot, mai ales in baie si-n bucatarie unde nu avea gresie si faianta si unde daca dadea cu var peste o luna se facea mai rau ca inainte... Si daca asta nu e de ajuns mai zic ca avea un calculator vechi cu monitor din acela gen cutie de care se plangea ca nu-i merge, da nici nu-si lua altul, se ruga de mine sa-i dau placa video de la calculatorul meu ca yo si-asa nu ma joc  <_< plus de asta zicea ca strange bani pt nu stiu ce model de iPhone in conditiile in care avea deja unul si cand venea pe la mine se uita din cinci in cinci minute pe geam ca nu cumva sa-i strice/fure cineva ceea ce el numea "masina", tunata intr-asa hal incat iti era si rusine sa te urci in ea <_< Om mai paranoic ca ala yo inca n-am intalnit. Si acum zice ca se chinuie sa-si termine apartamentul...  :lol: ...dar, hey, important e ca a vazut tara bambusului. Pun pariu ca amintirile o sa-i puna gresie si faianta in baie si mai ales ca o sa-i cumpere draq un monitor nou.  :deadtongue:
a) daca ar fi bagat banii in gresie si faianta pentru baie/bucatarie nu ar fi schimbat faptul ca e un om mizerabil. obiceiurile se schimba prin invatare/dresare/constrangere nu prin simpla modificare a conditiilor de mediu (considerand ca fiind real ce spui)
B) vizita ar fi fost o ocazie sa invete si el ca lumea obisnuieste sa faca ordine si curatenie acolo unde isi duc traiul, chit ca-i casa din chirpici, papura, paie, ciment sau sticla
c) pe vremea lu' ceasca, cand s-au construit majoritatea locuintelor in rahatul asta de tara, baile aveau faianta pusa ca dotare standard, cel putin pana la jumatate din inaltimea peretelui si bucatariile aveau minim linoleum pe jos faianta/vopsea pe pereti.

ideea era alta, si se pare ca nu vrei sa pricepi. poti sa calatoresti si sa obtii un beneficiu considerabil mai mare de pe urma calatoriei alegand sa cumperi o gresie/faianta care sa nu vina cu cine stie ce pedigree in spinare si pentru care platesti, de multe ori, brandul si nu produsul.
vorbim despre o idee, nu despre cel ce a aplicat ceva tangential cu o idee si de aici e usor sa tragi o concluzie potentiala. o excursie iti poate schimba, rearanja, finisa sistemul valoric, faianta si gresia, indiferent cat ori fi costat, nu vor schimba nimic in tine.

#67
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011
@initiator subiect

Strict la nedumerirea ta, nu uita niste amanunte oripilante pe care piti le suporta pt. bani (CONSTIENT EVIDENT !) : poti sa le bagi pumnul in cur fara sa simta, hemoroizii le atarna ciorchine, au inghitit galeti de spermantet, daca ,,patronul' avea ganduri mai ,,speciale'' se pute caca pe piti dau se putea pisa de asemenea... tot pe ea...  si alte chestii.

Nu este asa usoara viata de piti, sa nu crezi ca banii le vin doar ca sa privit in ochi cu smecherila.

Daca nu poti face compromisuri atunci nici nu ai ce regreta.

#68
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014
mai e pe aici vreo piti sa o dotez cu toate cele ???

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate