Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

NextGen

- - - - -
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#19
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcosti_ionita79, on 28th May 2011, 13:13, said:

Tocmai ce am vazut pe site-ul CNA si pe topicul dedicat lor cum ca licenta NEXT GEN pentru sectorul 3 a fost retrasa.
A fost retrasa licenta pentru HEADEND,si s-a facut la cererea Nextgen.

#20
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Am fost aseara la cineva care tocmai s-a mutat de la RDS (retea clasica) la Nextgem pe Gpon, am ramas uimit cand am vazut ca doar primele 20 de programe se vedeau acceptabil iar restul se vedeau cu purici. Persoana respectiva ar vrea sa se mute inapoi la RDS, dar a semnat contract pe 26 luni cu vreo 5 luni mocangeala.

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca aia de la Next Gen au pus doar ONT-ul pe scara fara amplificator dupa el, daca este intr-adevar GPON. RDS-ul a pastrat amplifurile de scara dupa ONT, ala scoate fix 65 db pe CATV si daca sunt splittere multe pa semnal bun.

26 de luni- legare de contract tipica Romtelefon cu clauze dure, asa am avut si eu in 2007 Click Net pe 3 ani pana in 2010, in noiembrie cand m-au sunat pentru reinnoire am prelungit cu doar 1 an.  :naughty:

Edited by Neaceasca85, 06 June 2011 - 16:35.


#22
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010

View PostBukovina, on 6th June 2011, 16:46, said:

Am fost aseara la cineva care tocmai s-a mutat de la RDS (retea clasica) la Nextgem pe Gpon, am ramas uimit cand am vazut ca doar primele 20 de programe se vedeau acceptabil iar restul se vedeau cu purici. Persoana respectiva ar vrea sa se mute inapoi la RDS, dar a semnat contract pe 26 luni cu vreo 5 luni mocangeala.
Nu este asa peste tot. Poate cunostiinta ta sta intr-un oras mai micut. Eu de exemplu la NextGen Analogic in Targoviste vad foarte bine 71 din 72 de canale (doar GSP TV se vede cu putini purici). Habar n-am ce tehnologii folosesc la mine in oras si nici nu ma intereseaza atata vreme cat se vede bine. :thumbup:

Edited by Cipry7, 06 June 2011 - 18:48.


#23
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Gpon la casa, este printre primii abonati conectati pe noua retea.

#24
CuZa

CuZa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007

View PostBukovina, on 6th June 2011, 16:46, said:

Am fost aseara la cineva care tocmai s-a mutat de la RDS (retea clasica) la Nextgem pe Gpon, am ramas uimit cand am vazut ca doar primele 20 de programe se vedeau acceptabil iar restul se vedeau cu purici. Persoana respectiva ar vrea sa se mute inapoi la RDS, dar a semnat contract pe 26 luni cu vreo 5 luni mocangeala.

hmm ont-ul de la next gen scoate undeva la 80 dB, si cu o atenuare de 10 merge destul de binicel analogicul eu zic ca acolo e alta problema, un cablu prost sau vreo mufa nepusa bine...

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ce marca de ONT foloseste Next Gen? Eu voi avea ZTE cand va da Dumnezeu sa vina RDS cu fibra aici.

Rog si poze cu ONT-ul de Next Gen, Huawei si ZTE de la RDS le am salvate pe PC.

Edited by Neaceasca85, 02 September 2011 - 14:03.


#26
24kpwn

24kpwn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 03.11.2010

View PostNeaceasca85, on 2nd September 2011, 15:02, said:

Ce marca de ONT foloseste Next Gen? Eu voi avea ZTE cand va da Dumnezeu sa vina RDS cu fibra aici.

Rog si poze cu ONT-ul de Next Gen, Huawei si ZTE de la RDS le am salvate pe PC.
huaweii cu wifi

#27
CuZa

CuZa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007

View PostNeaceasca85, on 2nd September 2011, 15:02, said:

Ce marca de ONT foloseste Next Gen? Eu voi avea ZTE cand va da Dumnezeu sa vina RDS cu fibra aici.

Rog si poze cu ONT-ul de Next Gen, Huawei si ZTE de la RDS le am salvate pe PC.

huawei HG5247 si fara wifi ;;) adica il are pe el dar e oprit de cei de la next gen, prea multi clienti care sunau in call center pentru probleme in genu: "nu merge wifi la 4 metri de casa" sau "imi merge doar la etaj la subsol nu mai am nici o liniuta"
uite si un link  http://www.huawei.co...g8247/index.htm

#28
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
La NextGen Mioveni nu am văzut pana acum HTTB-uri pe stalpi, pentru case. De fapt, nici pe fațadele blocurilor nu au enclosere optice, ca RDS, ci doar splittere de coaxial. În aproape toate scările de bloc intră un RG-11 și un cablu care cred că e FTP. Cineva mi-a spus că în cutiile lor închise cu lacăt sunt doar switch-uri și amplificatoare.

Edited by Logatu, 04 September 2011 - 13:40.


#29
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Mooz RO a fost introdus si in grila NextGen (in locul marelui DDTV la Targoviste). Stie cineva daca intra si Mooz Hits?

#30
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
De azi pe analogic in locul Movies 24 a intrat Universal Chanel,iar in locul lui Party TV au bagat France 24.Doua canale mai slabute inlocuite cu alte doua mult mai bune,deci o miscare foarte buna.Ma intreb care au fost miscarile pe digital unde astea doua canale mi se pare ca erau deja.

#31
Plus88

Plus88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.11.2009

View Posttc2007, on 1st October 2011, 17:12, said:

De azi pe analogic in locul Movies 24 a intrat Universal Chanel,iar in locul lui Party TV au bagat France 24.Doua canale mai slabute inlocuite cu alte doua mult mai bune,deci o miscare foarte buna.Ma intreb care au fost miscarile pe digital unde astea doua canale mi se pare ca erau deja.
La Next-Gen analogic Campina Movies 24 a lasat loc la Universal Channel, iar in locul lui Party Tv a intrat alt post de muzica... fara sigla deocamdata (s-ar putea sa fie Mooz Dance).

#32
luci1tl

luci1tl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.05.2006

View PostPlus88, on 1st October 2011, 21:08, said:

La Next-Gen analogic Campina Movies 24 a lasat loc la Universal Channel, iar in locul lui Party Tv a intrat alt post de muzica... fara sigla deocamdata (s-ar putea sa fie Mooz Dance).
Va fi France 24 in locul acelui canal aproape mut de muzica,trebuia de azi sa fie in grila...

#33
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Da, si la Targoviste pe analogic au introdus France 24 in locul lui Party TV. Movies 24 a fost si el inlocuit de niste purici...

Edited by Cipry7, 03 October 2011 - 12:16.


#34
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011
Buna seara. Am cumparat un apartament in Sibiu intr-un imobil nou si am asteptat pe rand dupa curent, gaz, iar acum astept dupa domnii cu cablul si internetul. Am incheiat un contract la Next Gen in data de 12 noiembrie, dupa ce am sunat la un numar de telefon dintr-un pliant pe  care l-am gasit in usa. A venit baiatul acasa la mine, mi-a explicat situatia, contractul si m-a asigurat ca pana la sfarsitul lunii noiembrie vom avea cablu. Astazi am aflat ca de fapt la sfarsitul saptamanii viitoare abia vor incepe calblarea blocului, abia apoi vor veni sa bage pentru fiecare apartament in parte, in concluzie voi avea cablu undeva dupa sarbatori. Cum as putea sa fac sa vina mai repede? O plangere la OPC ar rezolva ceva? Nu stiu cum sa procedez, as vrea si eu cand ajung acasa sa dau drumul la TV sa vad niste stiri ceva, orice.. Va multumesc anticipat!

#35
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Mergi si te abonezi la operatorul care are deja cablat blocul tau ;). Cand vin cei de la Nextgen sa-ti instaleze le spui PA!

#36
juhaszattila

juhaszattila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.06.2007
La mine netul nextgen a mers pana acum binisor. De o luna incoace insa e dezastru, intreruperi peste intreruperi. Tot sun la ei, trimit emailuri si totaia.
Problema e ca am contract pe 2 ani din care mai am 1 si intreruperile sunt prevazute cu procentaje si smecherii. Nu stiu ce sa mai fac. Sunt disperat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate