Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

C.N.A.: Postul Antena 3, amendat pentru limbajul injurios al lui Badea și Ciutacu la adresa lui Udrea.

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

View Postduculeana, on 4th November 2010, 08:08, said:

Ai dreptate. Intr-adevar, de cele mai multe ori le zice pe sleau astora de la putere-si sunt cam singurii care se iau de ei, dar cateodata cam sar gardul si rebuie sa le impuna cineva o limita. Spre exemplu, in emisiunea de aseara, abia acum am vazut finalul in reluare, citea un articol despre sex, era vorba de preludiu si nu stiu mai ce, si deodata a inceput sa imite o maimuta in calduri.
Pai nu se poate domnule asa ceva intr-o tara democratica! Sigur, o sa spuneti ca sa schimb canalul daca nu imi place, dar asta nu inseamna ca ei au voie sa faca orice si sa nu-i traga nimeni la raspundere! Nu inseamna ca daca esti privat, gata, poti sa arati toate tampeniile la tv si nimeni n-are voie sa-ti zica nimic!
Si in ce lege se spune ca la tv nu ai voie sa vorbesti despre sex sau sa imiti o maimuta in timpul unei emisiuni ?
Limitele astea nu ar trebui impuse de cna ci doar de spectatori care au dreptul sa schimbe canalul sau dimpotriva sa vizioneze acest gen de programe .Totul depinde de gustul,cultura si pudoarea fiecaruia!
De exemplu in alte tari se pot difuza emisiuni cu continut erotic de la ora 23 00 cel tirziu 24 00 doar la noi aceste emisiuni pentru adulti se pot difuza incepind cu ora 1 00!
In mod normal cna ar trebui sa dea licente de emisie si in cel mai rau caz ar trebui sa sesizeze justitia daca anumite reguli sunt grav incalcate .CNA nu ar trebui sa aiba dreptul de a da amenzi ar tebui sa poata sesiza doar autoritatile competente in domeniu.
Eu unul nu sunt de acord ca o adunatura de imbecili numiti pe criterii politice(si actionind pe aceleasi criterii) sa imi dicteze ce am dreptul sa vad si ce nu la tv! Sunt destul de matur ca sa stiu ce imi place si ce nu si am o telecomanda cu care pot shimba canalul sau inchide tv-ul daca nu imi place ce vad iar cei care se simt jigniti sau ofensati de vreo emisiune sau alta au la dispozitie justitia!!!
Sa mai spunem si alta timpenie a cna-ului si anume atunci cind o televiziune cu continut pentru adulti a vrut sa emita din Romania si in limba romana acest lucru a fost refuzat dintr-o pudoare prost inteleasa pentru-ca alte televiziuni din streinatate cu acelasi tip de continut nu au nici o problema in a fi retransmise pe cablu sau satelit de operatorii din Romania!

Edited by adicorp, 04 November 2010 - 11:31.


#38
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,553
  • Înscris: 16.12.2006
adicorp+1 !

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,135
  • Înscris: 14.10.2008
Subscriu si eu la adicorp. CNA-ul Comunist Roman este doar o relicva/fosila a regimului de trista amintire si ar trebui regandit sau desfiintat. JOS CENZURA!!! Treaba e ca astora de la Antena 3 le plac mult ofticosii, de ce se oftica dictatorii de la putere ca nu sunt pupati de toate televiziunile, de aia ii iau si mai rau peste picior.  :naughty:

Dictatura si pudibonderia exagerata si mai ales ipocrita ne mananca zilele! Doresc ca la mitingul lui Badea sa se adune cat mai multi oameni, sa zangane geamurile de la CNA.  :devilred:

Edited by Neaceasca85, 04 November 2010 - 19:13.


#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostNeaceasca85, on 4th November 2010, 19:05, said:

Doresc ca la mitingul lui Badea sa se adune cat mai multi oameni, sa zangane geamurile de la CNA.  :devilred:
Te duci?

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,135
  • Înscris: 14.10.2008
Nu.  :lol:  Nici nu sunt din Bucuresti.  :rolleyes:

#42
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View PostWilligut, on 29th October 2010, 14:31, said:

Fara suparare, dar dreptul la libera exprimare nu inseamna ca orice post de TV are dreptul sa aduca stirbire imaginii unui ministru...in Marea Britanie isi pierdeau licenta si-si suspendau emisia pentru asta, nu o amenda de 3000$(un minut de publicitate platita pt. ei).

pe bune?
UK are cea mai libera presa... mananci... fasole! dreptul la opinie e garantat de constitutie! se simte madama nedreptatita? are posibilitatea actionarii in justitie si sa ceara reparatie morala! CNA nu e instanta sa decida cine cui ii stirbeste imaginea! apropo: "osanalele" nu sunt sanctionate?

View PostCentris, on 29th October 2010, 19:11, said:

badea si ciutacu simt cu buzunaru'. toti ratatii, golanii si curvele sunt bine mersi tot acolo fara sa guite niciunul.
televiziorul este un mediu educativ, nu un loc unde sa-si verse fierea toti cretinii pe bani grei si  pe timpul si viata unor dobitoci care stau
cu ochii beliti la jeg si vene umflate in timp ce mor de foame.

cna trebuie sa se bage ca sa protejeze publicul idiot ca nu cumva copii nostri sa vina cu toporul si sa ne dea in cap ca asa au vazut la televizor
ca se rezolva cu parintii care nu ii lasa sa isi puna belciuge in nas. un "cna" exista in toate tarile civilizate.

in care tara din lume televizorul e ceva educativ???? un post tv e doar o afacere: ai audienta ai bani, n-ai audienta... dai faliment! educatia se face in scoala, nu la TV! nu-ti convine contentul... schimba canalul sau citeste o carte! cna nu e instanta sa decida cine cui ii stirbeste imaginea!

View Postkineceler, on 31st October 2010, 19:53, said:

Numai că există o diferență între libertatea de exprimare și libertatea de delirare. Unii nu le deosebesc.

libertatea de exprimare chiar in asta consta: sa-ti expui liber ideile, sa putem fi in dezacord unii cu altii! sa pot sa-i dau m...e lui base pe strada. exact cam ce se intampla prin niste tari civilizate gen usa, franta, germania, uk...

View Postpufonel, on 1st November 2010, 01:21, said:

Rau a mai ajuns tara asta daca Badea si Ciutacu sunt dati ca exemple de corectitudine si impartialitate... :wallbash:

Una e mistoul finut, cum fac cei de la Divertis, si cu totul altceva e badarania. Iar daca CNA-ul ar fi functionat intr-adevar, aceste derapaje ar fi putut fi prevenite si am fi avut si noi o presa mai obiectiva.

tovarase, libertatea cuvantului asta inseamna: sa pot fi badaran in exprimare si... daca tinta se simte lezata sa ma dea in judecata si instanta sa decida! pt asta s-a murit in 89! nu va mai dati fete mari!

#43
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postdon_dannielo, on 4th November 2010, 08:16, said:

Credeti ca vine cineva la mitingul lui Badea&Ciutacu?

Eu pariez pe vreo sub 500.
Eu sunt din Brasov si ma duc impreuna cu doi prieteni ;) si pariez ca or sa fie cel putin 2000

#44
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postadicorp, on 4th November 2010, 12:24, said:

Si in ce lege se spune ca la tv nu ai voie sa vorbesti despre sex sau sa imiti o maimuta in timpul unei emisiuni ?
Limitele astea nu ar trebui impuse de cna ci doar de spectatori care au dreptul sa schimbe canalul sau dimpotriva sa vizioneze acest gen de programe .Totul depinde de gustul,cultura si pudoarea fiecaruia!
De exemplu in alte tari se pot difuza emisiuni cu continut erotic de la ora 23 00 cel tirziu 24 00 doar la noi aceste emisiuni pentru adulti se pot difuza incepind cu ora 1 00!
In mod normal cna ar trebui sa dea licente de emisie si in cel mai rau caz ar trebui sa sesizeze justitia daca anumite reguli sunt grav incalcate .CNA nu ar trebui sa aiba dreptul de a da amenzi ar tebui sa poata sesiza doar autoritatile competente in domeniu.
Eu unul nu sunt de acord ca o adunatura de imbecili numiti pe criterii politice(si actionind pe aceleasi criterii) sa imi dicteze ce am dreptul sa vad si ce nu la tv! Sunt destul de matur ca sa stiu ce imi place si ce nu si am o telecomanda cu care pot shimba canalul sau inchide tv-ul daca nu imi place ce vad iar cei care se simt jigniti sau ofensati de vreo emisiune sau alta au la dispozitie justitia!!!
Sa mai spunem si alta timpenie a cna-ului si anume atunci cind o televiziune cu continut pentru adulti a vrut sa emita din Romania si in limba romana acest lucru a fost refuzat dintr-o pudoare prost inteleasa pentru-ca alte televiziuni din streinatate cu acelasi tip de continut nu au nici o problema in a fi retransmise pe cablu sau satelit de operatorii din Romania!

f bine puctat! ma bucur sa vad si oameni care gandesc cu propriul creier!

#45
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostFlorinbv, on 5th November 2010, 18:39, said:

Eu sunt din Brasov si ma duc impreuna cu doi prieteni ;) si pariez ca or sa fie cel putin 2000
Pana si Badea, ca sa nu se faca de ras, o da la-ntors

http://inregistrari....ea_Badea-5.html

Min 42:00

Duceti-va, o sa fiti 5.

#46
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Badea este un "personaj" mai mult decat deranjant pentru actuala putere.
Amintiti-va clipurile electorale de toata jena ale lui Basescu la adresa lui  Badea---daca  presedintele s-a pretat la astfel de practici , cna-ul este un mic bebelus !
Probabil ca  Romania  a a juns mai catolica decat Vaticanul iar  cna-ul este folosit pe post de bici impotriva celor care ies din rand .
Referitor la miting: chiar daca va avea 10 sau 10000 de persoane efectul va fi acelasi cu o "frectie la un picior de lemn" ---asa cum au avut toate manifestatiile populare din acest an.

#47
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postdon_dannielo, on 5th November 2010, 18:43, said:

Duceti-va, o sa fiti 5.
:roflmaofast: :roflmaofast:
cand o sa fie doar 5 oameni pentru badea atunci o sa castig la loto si te cinstesc.
referitor la ce zice badea in emisiunea data de tine,de la inceput s-a zis ca vor participa :BADEA,CIUTACU si inca cativa de la antena 3.A scris si la el pe blog, dar ma rog....

Edited by Shock-G, 05 November 2010 - 20:19.


#48
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
“Am venit lângă voi ca să mă auziți mai bine decât la televizor”, a spus Mircea Badea, în deschiderea mitingului de azi de la CNA.

Până într-o mie de oameni s-au adunat în Piața Constituției, aproape de sediul CNA, pentru a se alătura protestului inițiat de Mircea Badea și Victor Ciutacu împotriva limitării libertății de exprimare. Printre altele, realizatorii Antenei 3 au acuzat Consiliul Național al Audiovizualului că este o instituție politizată.

Manifestația intitulată “Protest anti abuz” a început la ora 14.00 cu mesajul lui Mircea Badea:

    “Am venit să manifestam pentru că sute de amenzi ale CNA, pe care le considerăm nefondate, se pot însuma într-un abuz ale instituției statului asupra dreptului la libera exprimare, pe care o are orice cetățean dintr-o țară democratică. Pentru noi, dreptul la liberă exprimare este foarte important.”.

Mai multe aici

#49
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008
bine le face BADEA SI CIUTACU  de i mai injura pe astea ......ce s-au suparat :rolleyes:

#50
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Asa cum am spus m-am dus acolo iar dupa estimarile mele au fost aproape 2000 de oameni. Insa numarul nu e important ci calitatea oamenilor. S-a strigat "Libertate, Jos Cenzura, Sunteti nimeni pe strada, Nu ne e frica de voi, Stati pe banii nostrii, Pacat de sangele varsat" iar la un moment dat ne-am intors catre Palatul Parlamentului unde Basescu era prezent si s-a strigat "Baie de multime". Dupa eliberarea pietei am fost placut surprins sa vad o piata curata iar asta spune mult despre oamenii care au fost acolo.
Din pacate am ajuns la 14:20 in piata si nu am putut sa ma apropii prea mult de Mircea.

Attached Files


Edited by Florinbv, 12 November 2010 - 16:20.


#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,135
  • Înscris: 14.10.2008
Am vazut la Badea in emisiune toate relatarile despre acest protest, ba si la Sinteza Zilei ca a fost editie speciala pana pe la ora 23:40 cand au amanat inceperea Gurii Presei. Geniala cea cu Baie de multime, nu se mai baga marinerul la asa ceva nici mort.  :naughty:

S-a mai strigat si "rusine sa va fie" sau chiar "iesi afara javra ordinara", acesta din urma nefiind "comandat" de Badea sau Ciutacu.

Concluzia este ca la acest protest s-a vazut ca emisiunea lui Mircea Badea are un public mai elevat, oameni de calitate, inteligenti si cu studii superioare, care nu au lasat nici mizerie in Piata. Exact cum spune el mereu "Prostii nu sunt in target".  :P

Pe Ciutacu l-am vazut pe viu in august 2009, la intoarcerea mea din Antalya, pe avion/aeroport, impreuna cu familia sa, exact cum in 2008 i-am vazut pe Esca si Eram.  :D

Edited by Neaceasca85, 12 November 2010 - 16:29.


#52
mail_lat

mail_lat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.11.2007
Veneam si eu daca era si Carmen Bruma. In orice caz, nu stiu cat de elevati sunt acesti oameni din piata, pentru ca in general oamenii seriosi au treaba la ora aia in mijlocul saptamanii. Din cate vad eu, sunt in majoritate studenti, si cativa pensionarii (teoria extremelor care se intalnesc).

Important pentru mine ca telespectator ar fi, ca acest Mircea Badea sa nu aiba senzatia ca in fiecare seara are in spatele lui aceasta multime de oameni.

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,135
  • Înscris: 14.10.2008
A luat in calcul faptul ca la ora aia multi lucrau si a primit si mesaje multe pe blog de la oameni ce nu puteau veni la miting din cauza serviciului. Dar a zis ca neaparat mitingul sa aiba loc atunci cand membrii CNA erau acolo, nu in weekend cand nu era nimeni.

Referitor la faza cu multimea, aseara, la Ciutacu, Badea a spus ca pana acum avea o senzatie de insingurare, se simtea izolat, de cand cu multimea venita la miting a scapat de aceasta senzatie.  :D

Edited by Neaceasca85, 13 November 2010 - 17:50.


#54
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,792
  • Înscris: 13.06.2004

View Postdan b., on 5th November 2010, 18:38, said:

in care tara din lume televizorul e ceva educativ???? un post tv e doar o afacere: ai audienta ai bani, n-ai audienta... dai faliment! educatia se face in scoala, nu la TV! nu-ti convine contentul... schimba canalul sau citeste o carte! cna nu e instanta sa decida cine cui ii stirbeste imaginea!

Televizorul nu trebuie să fie neapărat educativ, dar asta nu înseamnă că trebuie să prostească. Nu mass-media (televiziune sau nu) a inventat prostia, dar a contribuit la răspândirea ei!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate