Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Motocultor sau tractoras

- - - - -
  • Please log in to reply
2117 replies to this topic

#1081
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
http://wfrunda.en.al...wer_tiller.html

Asta`i gata complect!
Si ca idee pentru @alex.

Grig

Edited by Ion_Bumbu, 10 April 2013 - 18:52.


#1082
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Nu-i rau,chiar deloc.Dar tot cu senila e baiul :D

#1083
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
http://www.bcsshop.com/accessories.htm

Grig

#1084
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006

View Postadygna, on 10 aprilie 2013 - 10:01, said:

Salut, cat de dificil este de manevrat  un motocultor de 400 kg.cu plugul dupa el sau alt utilaj ?????  Avantaje si dezavantage !
Mult mai usor decat crezi. Asta este cel mai mare avantaj a lor, manevrabilitatea.

View Postdraculescu, on 10 aprilie 2013 - 16:25, said:


Buey vere, nu te mai lua de chineji, ia uite colea ce-au facut cu-m roto d-ala de-al lor, juri ca-i Bumblebee
...
Sa vad care are portocale sa faca asa ceva cu scula lor cu pedigree, cu sange albastru, ramura D'Artois  Posted Image

Stiam ca e tapan motorul  si bun la toate dar la asa ceva nu ma asteptam. Asta si AK47 sant nemuritoare.

#1085
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

View Postpufarin, on 10 aprilie 2013 - 19:43, said:

Mult mai usor decat crezi. Asta este cel mai mare avantaj a lor, manevrabilitatea.



Stiam ca e tapan motorul  si bun la toate dar la asa ceva nu ma asteptam. Asta si AK47 sant nemuritoare.


Pai sa stii ca si eu mi-am cam schimbat parerea despre chineji, mai acu vreo 10 ani scoteau niste petarde de tractorase de-ti venea sa-i iei la pumni. Insa, am intrat si eu pe niste forumuri de afara si ziceau americanii ca marcile astea mai cunoscute, gen yto, foton, dongul, nu-s chiar rele. Ma rog, te mai lasa butoanele si maruntisuri d-astea dar motorul si cutia sunt bune.
S-Astea sunt marci cunoscute si chiar scot produse bune insa mai sunt si nonameuri de ale lor care-s vai de mama lor.

View PostIon_Bumbu, on 10 aprilie 2013 - 18:51, said:

http://wfrunda.en.al...wer_tiller.html

Asta`i gata complect!
Si ca idee pentru @alex.

Grig


Oleleii, cu asta m-ai omorat!!  E exact ce tot visam eu. Offf..

P.S. Am gasit pe net pagina producatorului, m-am uitat si eu pe catalogul lor http://www.rundatrac...ct_Catalog.html  si am ramas cu gura cascata Posted Image , un motocultor de 10CP la ei costa.... 600$???
Astia ce-or manca, fratilor, 3 boabe de orez pe zi?!

Rectific, e unul si la 550$. ( nu l-o lasa la 500?! Posted Image  )

Ei dracie, uite ca e unul si la 500$. Ma rog, are numai 9,5Cp.

Edited by draculescu, 10 April 2013 - 20:21.


#1086
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012

View Postalexbjorg, on 10 aprilie 2013 - 19:02, said:

Nu-i rau,chiar deloc.Dar tot cu senila e baiul Posted Image
Ce zici merge si la modelul asta??
Adygna :
,, Cat de dificil este de manevrat  un motocultor de 400 kg.cu plugul dupa el sau alt utilaj ?????  Avantaje si dezavantage !"
Un motocultor mai mic se manevreaza destul de usor .....dar rezultatul se simte dupa ce muncesti 2-3
ore.....Attached File  Goldoni 610 s.JPG   75.06K   139 downloadsAttached File  My Godoni 610 s.JPG   73.04K   130 downloads
Ieri am incercat un pic pe aratura;
Attached File  Goldoni 610.mpg   2.35MB   159 downloads

Edited by cristian68n, 11 April 2013 - 07:33.


#1087
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Prea multa gargara pentru niste scule care costa cat un tractor mic.
Cand vad camp deschis si o scula din asta nu pot sa nu rad de cel care isi plimba picioarele atatia kilometrii dupa o astfel de scula cand paote sta bine mersii pe scaunel cu acoperis deasupra capului. In alte conditii ( gradina, livada, vie) chiar este utila si necesara.

#1088
manubogdan

manubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.04.2013
se numeste nebunie fiecare avem asa ceva fiecare in domeniul lui nu ai de ce sa ne condamni si nevoia te invata si resursele financiare sunt limitate fiecare se descurca cum poate

#1089
adygna

adygna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 29.12.2009

View Postpufarin, on 10 aprilie 2013 - 19:43, said:

Mult mai usor decat crezi. Asta este cel mai mare avantaj a lor, manevrabilitatea.



Stiam ca e tapan motorul  si bun la toate dar la asa ceva nu ma asteptam. Asta si AK47 sant nemuritoare.


Vezi ak47 cu sensul dat de tine 'nemuritor'- are efect omorator.

#1090
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Depinde de ce parte a ţevii stai...

Edited by scaiba, 11 April 2013 - 16:06.


#1091
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

View Postadygna, on 11 aprilie 2013 - 15:53, said:



Vezi ak47 cu sensul dat de tine 'nemuritor'- are efect omorator.

Orice te poate omori, inclusiv nevasta   Posted Image  Deci, mai bine un motocultor ca pe ala il poti opri din buton Posted Image , nevestele n-au butoane Posted Image

#1092
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006

View Postadygna, on 11 aprilie 2013 - 15:53, said:

Vezi ak47 cu sensul dat de tine 'nemuritor'- are efect omorator.
Ma refer evident la fiabilitate, eficienta si simplitate.  Apropo de fiabilitate, cititi al patrulea comentariu.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SSs5D-Qr0rg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si chinezul nu se lauda ca este profesional ca alti producatori (Honda, B&S, etc) si nu garanteaza decat 2000 h de functionare la seriile profesionale si 1000 h la celelalte.
Un pic de istorie chinezeasca.
P.S. Imi doresc tare mult un R170, pur si simplu m-am indragostit de el. L-as pune pe sapatoare in locul Loncinului.

Edited by pufarin, 11 April 2013 - 19:11.


#1093
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012

View PostIdI1, on 11 aprilie 2013 - 13:28, said:

Prea multa gargara pentru niste scule care costa cat un tractor mic.
Cand vad camp deschis si o scula din asta nu pot sa nu rad de cel care isi plimba picioarele atatia kilometrii dupa o astfel de scula cand paote sta bine mersii pe scaunel cu acoperis deasupra capului. In alte conditii ( gradina, livada, vie) chiar este utila si necesara.
Nu toti au invatat la timpul lor sau poate nu au facut o facultate http://forum.softped...ntry10736392dar incearca sa recupereze cu ajutorul colegilor de pe forum......
Iar referitor la faptul ca nu toti avem posibilitatea de-a avea un tractor este o alta realitate si incearca fiecare sa se descurce cum poate..........!!
Daca o sa ai rabdare o sa fac si adaptor cu scaun sau poate mai stii.....o telecomanda...??Posted Image
Oricum pentru mine la nivel de hobby e perfect un asemenea motocultor. Oricum o imagine(foto) face cit o mie de cuvinte......

Edited by cristian68n, 11 April 2013 - 21:25.


#1094
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Un motocultor de genul nu este pentru hoby. Hoby este sa stai pe scaun, nu sa transpiri la coarne. Eu tocmai ti-am arata ca in pretul respectivului motocultor te faci cu un tractoras. Sa sti ca nu am agro la baza, m-a tras firul inapoi de unde am plecat, atat.

#1095
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Pai nu`i mai bine sa tragi de coarnele motocultorului decit de "fiare" ca sa te intaresti?
Din pacate eu simt de fiecare data ca in loc sa ma intaresc ma intepenesc!Posted Image

Grig

Edited by Ion_Bumbu, 12 April 2013 - 08:24.


#1096
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Ieri seara m`a dezamagit chinezoiul meu......
Profitind de faptul ca era spre inserat s`a apucat de facut etriere din OB de 10mm.
Supararea mea a fost ca daca tot a inceput macar sa`l fi facut cum trebuie , la 90grd nu
sa dea vre`o 4 ture.





P.S.
Sculele sint acolo pentru a indrepta  rama farului
dupa intilnirea de anul trecut cu un mar, indoitul de fiare n`a cauzat
decit o mica intirziere in lucru.

#1097
prof_silviu

prof_silviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.10.2009
Si nu a cedat nimic? Cum ti-ai dat seama ca l-a agatat? Eu cand agat cate o sarma nu vad decat atunci cand verific freza.

#1098
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Nu a cedat nimic , a inceput sa fumege cureaua.

Grig

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate