Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Cum se poate masca un element de pe un site?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006
Salutare,
As dori sa maschez un element dintr-un site, si anume un buton. Vreau sa ramana doar butonul si pe langa el sa pun ce-mi trebuie. Cum fac una ca asta ? am incercat cu iframe ceva dar nu iasa cum vreau. mersi

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
ori il maschezi, ori il afisezi. Hotaraste-te!

#3
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006

View PostMarianG, on 25th October 2010, 02:50, said:

ori il maschezi, ori il afisezi. Hotaraste-te!
oricum, tot asa se face banuiesc, vreau sa maschez ce este pe langa buton, sa ramana doar butonul.

#4
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Nu prea inteleg ce vrei tu sa faci, dar uite o idee...

Pui butonul intr-un div cu background de aceeasi culoare ca si fundalul site-ului, iar la div ii dai z-index mai mare decat al elementelor pe care vrei sa le ascunzi. Elementele pe care vrei sa le ascunzi vor fi puse in alt div...dar ca sa nu se lipeasca divurile unul de altul, setezi position:absolute.

Bineinteles, este o solutie cam idioata, dar atata timp cat tu nu spui exact ce vrei sa faci, nu avem de unde sa scoatem solutii elegante.

#5
thcthc

thcthc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 25.06.2006

View Postblue_wings, on 28th October 2010, 14:49, said:

Nu prea inteleg ce vrei tu sa faci, dar uite o idee...

Pui butonul intr-un div cu background de aceeasi culoare ca si fundalul site-ului, iar la div ii dai z-index mai mare decat al elementelor pe care vrei sa le ascunzi. Elementele pe care vrei sa le ascunzi vor fi puse in alt div...dar ca sa nu se lipeasca divurile unul de altul, setezi position:absolute.

Bineinteles, este o solutie cam idioata, dar atata timp cat tu nu spui exact ce vrei sa faci, nu avem de unde sa scoatem solutii elegante.

...  este un buton pe un site, si vreau sa mi-l integrez pe un alt site (ce este pe langa butonul respectiv, vreau sa maschez, sa nu se vada de unde provine sau ce este site-ul respectiv) Cred ca mi-am gasit solutia, ceva css mask, dar mai astept sa vad solutii...

am atasat un exemplu, sper sa se inteleaga

mersi

Attached Files



#6
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
De ce nu copiezi butonul de pe site-ul respectiv ca poza si il integrezi in site-ul tau cu link catre ce vrei tu.

Nu prea inteleg exact ce vrei tu sa faci...am inteles ideea dar nu inteleg motivul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate