Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

A cumparat cineva de pe Fashiondays?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007
Am cont pe Fashiondays si, uneori, ma tenteaza unele produse, insa nu am gasit niciunde opinii despre produse, timpul de livrare real, asa ca inca nu m-am hazardat sa comand.
Mi-ar folosi opinii ale persoanelor care au cumparat de la ei.

#2
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
am cumparat un sacou de la ei. 180 ron. este ok, chiar imi place


azi am dat comanda de un tricou  Calvin Klein la 100 ron. Mi se par ok preturile problema este ca trebuie sa intrii fix in momentul in care se deschide campania ca altfel risti sa nu iti gasesti marimea.


Ei spun ca poti returna in maxim 10 zile produsul.

#3
ElCubano

ElCubano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 856
  • Înscris: 16.08.2010
Problema ar fi ca respectivii sunt reselleri.
Practic au stoc 0 si un butic online pe model outlet ce invita tinerii designeri sa se vanda prin ei.
Deci la orice comanda astepti cca 30 zile. Plus ca fiind outlet, gasesti doar ce nu s`a vandut de la respectivele branduri.
Daca ai excursii dese p`afara, oferta lor o sa ti se para primitiva.

#4
miki68

miki68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.08.2007

 ElCubano, on 31st December 2010, 14:31, said:

Problema ar fi ca respectivii sunt reselleri.
Practic au stoc 0 si un butic online pe model outlet ce invita tinerii designeri sa se vanda prin ei.
Deci la orice comanda astepti cca 30 zile. Plus ca fiind outlet, gasesti doar ce nu s`a vandut de la respectivele branduri.
Daca ai excursii dese p`afara, oferta lor o sa ti se para primitiva.

Intre timp m-am edificat pe propria-mi piele. Am facut o comanda cu niste produse cosmetice (un brand de nisa caruia ii cunosteam produsele). Pretul ridicat, cu toata asa-zisa reducere, insa, beneficiind de un voucher de bun venit (sau cam asa ceva), totalul de plata a fost infim. Problema a fost ca, desi trecusera 29 de zile de la plasarea comenzii, statusul era tot "se prelucreaza", in ciuda faptului ca, conform "termenilor si conditiilor" de vanzare afisati pe site, termenul maxim de livrare e de 30 de zile de la plasarea comenzii. I-am sunat, insa fara succes. Totdeauna operatorii "erau ocupati". Asa ca le-am scris un mesaj un pic mai incisiv in care am pomenit de ANPC, practici comerciale incorecte, nelivrarea produselor comandate si, spre surprinderea mea, am fost sunata de un reprezentant al lor care, extrem de amabil, mi-a zis ca in acea seara mi-a trimis comanda, lucru pe care mi l-a confirmat si intr-un mesaj pe e-mail. Dupa 2 zile am primit comanda in buna stare, insa, una peste alta, n-as mai comanda de la ei. Pretul produselor e foarte ridicat, reducerea fiind una falsa.

#5
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
Eu am dat o comanda de un set de 4 prosoape mi s-au parut convenabile la un pret de 49 ron si cand am primit comanda surpriza era doar un prosop , in momentul cand am dat comanda mai eram cu cineva la calculator si imi e martor si mi-a confirmat ca am comandat un set de 4 prosoape, am sunat la ei am anticipat raspunsul , mi-au spus ca am comandat doar un prosop , pe site in momentul de fata nu mai exista acel articol si nu-mi ramane sa cred decat ca am fost un tampit ca nu am vazut bine, glumeam,imi pare rau ca nu am facut un print screen, cred ca o sa-l returnez .
nu o sa mai cumpar niciodata de la ei asa zisele reduceri de la ei le consider neadevarate
Uitasem sa spun ca prosopul care l-am primit are pe eticheta scris made in TURCIA, si pe factura scrie  Christy, Monsson Towel, o mare teapa.

Edited by viorelo68, 04 February 2011 - 18:33.


#6
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Site-ul n-o avea intentii rele, dar e un cacat. Am dat comanda de o jacheta pe 5 decembrie, pe 6 ianuarie mi-au zis ca o sa soseasca marfa la ei in "depozit" si ca se va face controlul "calitatii". Pe 11 ianuarie mi-au dat mail ca au probleme cu marfa la vama si ca mai intarzie nitel...le-am zis ca nu mai vreau produsul decat daca-mi fac vreo reducere super mare (mi-au redus-o cu 30 ron dar n-au asteptat raspunsul meu daca sunt de acord sau nu)...pe urma pe vreo 16 ianuarie mi-au trimis Fane Curieru la usa fara sa ma anunte. Bineinteles ca am refuzat. Nu astept doua luni pt un rahat de geaca nici daca vine din Mongolia pe magar.

Viorelo, daca e vb de brandul Monsoon (UK), nu e teapa. Si turcii fac textile bune.

Edited by Loox, 04 February 2011 - 18:34.


#7
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008

 viorelo68, on 4th February 2011, 19:31, said:

Eu am dat o comanda de un set de 4 prosoape mi s-au parut convenabile la un pret de 49 ron si cand am primit comanda surpriza era doar un prosop , in momentul cand am dat comanda mai eram cu cineva la calculator si imi e martor si mi-a confirmat ca am comandat un set de 4 prosoape, am sunat la ei am anticipat raspunsul , mi-au spus ca am comandat doar un prosop , pe site in momentul de fata nu mai exista acel articol si nu-mi ramane sa cred decat ca am fost un tampit ca nu am vazut bine, glumeam,imi pare rau ca nu am facut un print screen, cred ca o sa-l returnez .
nu o sa mai cumpar niciodata de la ei asa zisele reduceri de la ei le consider neadevarate
Uitasem sa spun ca prosopul care l-am primit are pe eticheta scris made in TURCIA, si pe factura scrie  Christy, Monsson Towel, o mare teapa.

Am revenit cu noi informatii am si cuvinte de lauda ,prosopul de mai sus l-am returnat si mi-au trimis banii dar minus 20 ron transportul e bine si asa


#8
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Sunt niste jepcari ,  care incearca sa faca bani din produse cu defecte EVIDENTE nu ascunse .
Am achizitionat un ceas de pe site www.fashiondays.ro in jur de 200 ron  la reducere .Bun .
Astept 33 de zile (..sa-l construiasca...) vine GLS curier si mi-l aduce acasa contra 15 ron.
Deschid coletul - ceasul nu se prezenta cu cutia originala si avea bateria (fiind quartz) descarcata.
Trec pe la Gogu ceasornicarul pun baterie + manopera.
Acum stupoare ,   ceasul are defect la secundar .
Acum alternativele sunt :
-dau ceasul inapoi la curier sa-l duca la ''depozitul'' (debaraua) lor. 15 ron
-mai astept 33 de zile pana imi vor livra banii mei inapoi in cont , minus taxele aferente bancare.

sau il pastrez si incerc pe cont propiu sa-l repar.

In oricare din cele 2 optiuni ma ard la buzunar si asta nu se mai poate schimba.
Ocoliti siteul www.fashiondays.ro

Edited by imblanzitoruldelei, 29 May 2011 - 20:49.


#9
shaftt24

shaftt24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 21.01.2008
eu am comandat un tricou LOGSDALE LONDON cika la 50%reducere..fraier find ca altfel nu pot sa zic..dupa ce imi soseste se uita fratemeu pe net cam cat costa:))surpriza pretul e identic cu cel luat de mine,ba mai mult tricoul s-a facut varza dupa prima spalare,asta poate datorita spalarii la grade prea ridicate,tricoul nu arata a fake!nu imi ajunsese de tepele luate in trecut ca mai comand tot de la ei 2 tricouri DIESEL ambele tricouri find luate dupa marimea tricourilor diesel pe care le detin,surpriza tricourile primite erau pijamale pe mine..unul scria MADE IN TURKEY,cel de al doilea MADE IN CEHIA!le-am returnat au trecut aproape 30 de zile si mai astept dupa bani..!in viitor ma abtin..desi nu comandasem diesel pana acuma de pe net.stiam ca la astfel de branduri marimile sunt standard..nu prea difera!sincer nu cred ca vand fake..insa preturile nu sunt chiar asa mici..iar livrarea de catre GLS este sub orice critica+nu sunt anuntat din timp din centrala ca comanda se livreaza catre mine!

#10
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006

 viorelo68, on 4th February 2011, 19:31, said:

Uitasem sa spun ca prosopul care l-am primit are pe eticheta scris made in TURCIA, si pe factura scrie  Christy, Monsson Towel, o mare teapa.
faptul ca e made in turcia nu inseamna ca e teapa, toate marile firme au fabrici in tari precum turcia, china, vietnam, etc.

 viorelo68, on 4th February 2011, 19:31, said:

Eu am dat o comanda de un set de 4 prosoape mi s-au parut convenabile la un pret de 49 ron si cand am primit comanda surpriza era doar un prosop , in momentul cand am dat comanda mai eram cu cineva la calculator si imi e martor si mi-a confirmat ca am comandat un set de 4 prosoape,
poti foarte usor sa verifici asta vizualizand factura pe care o gasesti pe site si pe mail

referitor la fashiondays, produsele vin foarte tarziu la o luna distanta sau poate chiar mai mult, uneori deloc, cele mai rapide livrari se fac din campaniile sale, pentru ca acelea de obicei le au pe stoc, dar trebuie sa fi un adevarat performar sa prinzi ceva din astfel de campanii datorita numarul mic de produse in stoc + ca produsele si cantitatile sunt valabile pentru toate tarile unde activeaza. Uneori produsele sunt de o calitate indoielnica asta pentru ca au fost returnate de altii in cazul campaniilor sale, mai lipsesc etichete ori ambalajul, mai rar si urme de uzura tot din aceleasi cauze dar si a depozitarii prin diverse locuri sau a transportului, uneori produsele pot prezenta usoare defecte, iar preturile de la care spun ei ca se reduce produsul este umflat, nu la toate produsele, am gasit si preturi care erau corect afisate.

per total eu sunt multumit de ei, tinand cont de site`urile care se cunosc pe la noi, nu am incercat site`urile de afara pana acum, dar la preturi se pot compara cu acestea, uneori poti sa cumperi mai ieftin alteori mai scump, cosmeticele mi se par ceva mai scumpe, deci nu recomand cumpararea acestora dupa fashiondays decat dupa o consultare in prealabil cu site`urile de profil.

Edited by Eagle Raider, 14 August 2011 - 01:39.


#11
leordcass

leordcass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2012

 miki68, on 23rd October 2010, 18:02, said:

Am cont pe Fashiondays si, uneori, ma tenteaza unele produse, insa nu am gasit niciunde opinii despre produse, timpul de livrare real, asa ca inca nu m-am hazardat sa comand.
Mi-ar folosi opinii ale persoanelor care au cumparat de la ei.

Fashion Days nu este de incredere. Pe langa faptul ca fac afaceri in dezavantajul lor ca resalleri dar mai ales al clientilor prin contracte neserioase cu firme care le livreaza marfa Dumnezeu stie cand, mai au si proasta inspiratie sa colaboreze cu o firma de curierat de toata jena: GLS.
Iata situatia ultimei mele comenzi la ei:

                   Nr. coletului: 7046208
Data       Situație         Depozit               Info
2012.05.02 - 13:29 05-Livrat                                 91
2012.05.02 - 07:41 04-În mașină spre livrare         91
- In final mi se raspunde gen "deci miercuri se poate face livrarea?" DA! Logic! De 3 mail-uri incoace asta zic... :thumbdown:
2012.04.30 - 17:57 07-Depozitare în depozit                 91
2012.04.30 - 16:08 12-Destinatarul nu este acasă 91 - GLS-ul face stanga-mprejur cu ochii-n soare dupa ce constientizeaza mail-ul
2012.04.30 - 09:14 04-În mașină spre livrare         91 - intr-un final se trezesc sa-mi livreze coletul insa surpriza! Au citit mail-urile de la mine si si-au amintit ca suntem in vacanta de 1 Mai!
2012.04.27 - 09:41 07-Depozitare în depozit         91 - tot calupul asta consta in mail-uri catre FashionDays si GLS, fara un raspuns.
2012.04.26 - 08:10 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.25 - 09:32 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.24 - 08:40 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.23 - 20:19 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.23 - 18:57 12-Destinatarul nu este acasă 91  - se traduce prin "NU avem chief azi de livrare"
2012.04.23 - 09:38 04-În mașină spre livrare         91
2012.04.23 - 07:15 03-Intrare în depozit                 91
[b]2012.04.22 - 15:44 01-APL - Cântărire și înregistrare 91 FD12-116636
  -  pe 21.04.2012 primesc un SMS cum ca in MAXIM 48 de ore imi soseste coletul
[b]Greutate: 0,5 Kg




SI asta e povestea tuturor coletelor de la FashionDays, 3 la numar:
primul a sosit cum se laudau pe site, adica cel mai devreme in 3 saptamani de la lansarea comenzii
a II-a a sosit cu 2LUNI si JUMATATE intarziere, peste luna lor de marja de pe site
iar a III-a si ultima este cea povestita mai sus.

Ma-ntreb... cu toata marja de intarziere, daca faceam comanda pentru un cadou? Si-acu, vazand ce intarzieri au, jur ca daca-ti faci comanda acum de lucruri de vara iti vor ajunge la toamna cand nu mai ai folosinta de ele sau e moda rasuflata...
Eu asa am patit cu ultima... am luat un pantalon groscior in 3 martie cand am lansat comanda si mi-a sosit coletul acum, la 32 de grade. :deadtongue:

#12
fam_c

fam_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.05.2012
Buna dimineata!
Tocmai ce am primit mail de la fashiondays prin care ma anunta ca slapii comandati in mai, vor ajunge zic ei, in iulie. Evident ca le-am scris tot ce aveam pe suflet, printre care si faptul ca voi face cunoscuta seriozitatea lor. Mare greseala am facut cand am comandat produse (pentru ca da, dupa ce am comandat slapii, mi-am mai comandat o pereche de sandale, la care m-a incantat faptul ca sunt Clarks) fara sa citesc mai intai cate ceva despre ei pe net si aveam ce citi. Nu recomand nimanui sa comande de la ei, doar daca nu are nevoie neaparata de acele produse. Sunt tare curioasa sa vad calitatea produselor, pentru ca, din ce am citit, ca iti vin produsele dupa 2 luni (timp in care trece si sezonul) nu e nimic, mai grav este cand calitatea lasa de dorit. Cel mai bine, daca tot nu te poti abtine sa comanzi, ar fi sa-ti iei vara prodese pt iarna si invers.

#13
ale22

ale22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2012

 leordcass, on 3rd May 2012, 02:07, said:

Fashion Days nu este de incredere. Pe langa faptul ca fac afaceri in dezavantajul lor ca resalleri dar mai ales al clientilor prin contracte neserioase cu firme care le livreaza marfa Dumnezeu stie cand, mai au si proasta inspiratie sa colaboreze cu o firma de curierat de toata jena: GLS.
Iata situatia ultimei mele comenzi la ei:

                   Nr. coletului: 7046208
Data       Situație         Depozit               Info
2012.05.02 - 13:29 05-Livrat                                 91
2012.05.02 - 07:41 04-În mașină spre livrare         91
- In final mi se raspunde gen "deci miercuri se poate face livrarea?" DA! Logic! De 3 mail-uri incoace asta zic... :thumbdown:
2012.04.30 - 17:57 07-Depozitare în depozit                 91
2012.04.30 - 16:08 12-Destinatarul nu este acasă 91 - GLS-ul face stanga-mprejur cu ochii-n soare dupa ce constientizeaza mail-ul
2012.04.30 - 09:14 04-În mașină spre livrare         91 - intr-un final se trezesc sa-mi livreze coletul insa surpriza! Au citit mail-urile de la mine si si-au amintit ca suntem in vacanta de 1 Mai!
2012.04.27 - 09:41 07-Depozitare în depozit         91 - tot calupul asta consta in mail-uri catre FashionDays si GLS, fara un raspuns.
2012.04.26 - 08:10 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.25 - 09:32 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.24 - 08:40 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.23 - 20:19 07-Depozitare în depozit         91
2012.04.23 - 18:57 12-Destinatarul nu este acasă 91  - se traduce prin "NU avem chief azi de livrare"
2012.04.23 - 09:38 04-În mașină spre livrare         91
2012.04.23 - 07:15 03-Intrare în depozit                 91
[b]2012.04.22 - 15:44 01-APL - Cântărire și înregistrare 91 FD12-116636
  -  pe 21.04.2012 primesc un SMS cum ca in MAXIM 48 de ore imi soseste coletul
[b]Greutate: 0,5 Kg




SI asta e povestea tuturor coletelor de la FashionDays, 3 la numar:
primul a sosit cum se laudau pe site, adica cel mai devreme in 3 saptamani de la lansarea comenzii
a II-a a sosit cu 2LUNI si JUMATATE intarziere, peste luna lor de marja de pe site
iar a III-a si ultima este cea povestita mai sus.

Ma-ntreb... cu toata marja de intarziere, daca faceam comanda pentru un cadou? Si-acu, vazand ce intarzieri au, jur ca daca-ti faci comanda acum de lucruri de vara iti vor ajunge la toamna cand nu mai ai folosinta de ele sau e moda rasuflata...
Eu asa am patit cu ultima... am luat un pantalon groscior in 3 martie cand am lansat comanda si mi-a sosit coletul acum, la 32 de grade. :deadtongue:





pt informatia dumneavaostra, firma de la care ati comandat trimite coletele catre gls sibiu, de acolo sunt distribuite a doua zi la depozitele din orasele corespunzatoare si urmatoarea zi se livreaza. Curierul suna la nr de pe colet, dar de foarte multe ori firmele care expediaza coletele gresesc nr de telefon, sau adresa. Curierul suna, daca destinatarul nu raspunde, trimite un mesaj, daca nici asa nu raspunde, incearca (daca are timp) la adresa scrisa pe colet, daca nici asa nu gaseste pe nimeni, coletul este adus in depozit. Curierul are voie sa tina coletul in depozit max 5 zile. Cel mai bine pentru a sti despre coletul dumneavoastra, in momentul in care vi se livreaza un colet, sa luati nr curierului si il puteti suna pe el urmatoarea data. Ca si informatie suplimentara, un curier livreaza cateva zeci de colete intr-o zi, nu sunteti singur pe lume, ganditi-va si la asta data viitoare.

Edited by ale22, 02 August 2012 - 18:26.


#14
Tahoe

Tahoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.05.2012
Vreti reduceri cat mai mari, dar nu va convin termenele de livrare. Sunteti tampiti, de ce nu cumparati din magazin daca vreti produsele rapid? Pe site este specificat clar ca pot aparea intarzieri, dar romanul e si sarac si prost si nu intelege.

Calitatea produselor de acolo e alta discutie. Prietena mea a returnat 4-5 comenzi pana acum. Imi zice de site-ul minune si arunc un ochi la ceasuri. Numai gunoaie necunoscute, chinezarii cu nume cu rezonanta profi (Andre Belfort, Reichenbach) reduse, cum sa nu, de la 7000 ron la 1200. M-am simtit implinit cand am vazut stocurile 0 dupa cateva ore. Abia astept sa vad ceasurile respective la mainile ratatilor pe la terase.

#15
lady_bird

lady_bird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.12.2009

 Tahoe, on 04 august 2012 - 07:17, said:

Prietena mea a returnat 4-5 comenzi pana acum.

Pentru mine asta e prostie, aidca de ce sa perseverezi cu mutiple comenzi, daca nu ai fost multumit de prima data, hai si a doua oara(ca si zici ca-i mai acorzi o sansa), dar deja dupa 4-5 comenzi, nu stiu ce mai speri...

#16
kitto

kitto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am fost la un interviu la ei si sunt neseriosi ,personal eu nu as cumpara de la ei .

Edited by kitto, 06 November 2012 - 20:54.


#17
Eridan_Ampora

Eridan_Ampora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.11.2012
Eu imi comandasem odata de la Fashion Days niste cacatisuri gen bratari si cercei, lucruri pentru cuconeturi tinere, abia trecute de 20 de ani gen eu.
Mi le-am comandat prin luna August a acestui an.

"Vin saptamana viitoare !", they said.

Bun, nimic de zis. Trece luna August, vine luna Septembrie. Plec cu bursa de la facultate in Austria. Dupa ce abia ma instalasem cu totul in noul meu camin, eram prin centru, frecam duda. Ghici cine ma suna. Curierul, zana Maseluta.
"Domnisoara, v-a ajuns coletul, dar nu e nimeni la usa". Eu ma gandeam "WTF, ce colet, pe cine n-am anuntat ca m-am mutat din tara ?".

Apoi imi picase fisa.

"Fiti-ar bling-bling-urile tale", vorbesc eu cu mine insami.

Sincer, nu prea se merita, dar cum exista persoane comode care n-au chef sa-si petreaca veacul prin mall-uri doar pentru cumparat toale si alte cacaturi, cum sunt eu, merge.

Dar mi-am comandat un lant de la dracu cu carti din America si niste chestii pentru cosplay de la un online store din Anglia, plus niste merchandise (CD-uri, vinyl-uri si un tricou) din Canada, si mi-au ajuns in 2 saptamani (ditamai coletele), iar rahaturile alea care nici nu cantareau jumatate de kg mi-au ajuns intr-o luna.

Sunt de parere ca ar trebui sa-si schimbe curierul.

#18
jilcu

jilcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2013
mare plasa cu fashion days,eu am comandat 1 ceas de la ei,multi bani,m-au asigurat ca odata cu livrarea ceasului voi primi toate actele (certificat de autenticitate,documentul care sa ateste unde este fabricat,etc),nu am primit nimic,certificatul de garantie la ei este manual de utilizare,atentie la ce comandati,banii ii primiti in 30 zile,m-am lecuit nu imi mai trebuie,mai bine cumpar ceva ce vad pe loc si ma asigur ca primesc toate actele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate