Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

A cumparat cineva de pe Fashiondays?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Baronu666

Baronu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 21.11.2005
Mie mi se par super tari. Luati in considerare ca timpul de livrare este mare datorita faptului ca nu lucreaza cu stocuri ci dau comenzi la furnizori, dupa ce se incheie campania de pe site. Nu are treaba durata livrarii cu curierul, ci mai degraba cu furnizorul.

Daca nu esti multumit de produs il poti returna fara probleme in 30 de zile fara a invoca vreun motiv.Posted Image

#20
Bogdi_uraciosu

Bogdi_uraciosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2008
Buna seara..pot sa spun ca vizitez si eu site-ul acesta..eu mi-am cumparat un ceas dintr-un magazin iar aici l-am vazut la un pret mult mai mare - reducerea oferita de ei facea ca ceasul sa coste exact cat era defapt in magazin.

Cu toate astea am comandat de vreo 3-4 ori de pe site - ceea ce am crezut eu ca merita  raportul calitate/pret..produsele au venit in aproximativ 30 de zile si au fost exact ceea ce trebuia.
Parerea mea este ca nu toate chestiile de aici sunt originale. Cautati si voi inainte produsul pe alte siteuri si vedeti ce preturi au (ma refer la siteuri oficiale - nu gen okazii sau altele de genul)..sunt multe care aici sunt foarte ieftine ceea ce ar duce la niste intrebari..UGG-uri cu 3-400 de lei cand stim ca unele adevarate sunt peste 1000 (depinde si de model).
Zilele astea e un pulover Lacoste aprox 700 ron - redus 420 ron..ceva de genul (probabil este original - dar nu mi se pare o super oferta incat sa il achizitionezi de pe net). La banii aia, merg frumos in magazin, il probez stiu ce cumpar si cu putin noroc am sanse sa gasesc o promotie mai buna. Nu stiu cat costa un tricou Diesel in magazin (ca am vazut reclamatii facute) dar daca au aici oferta cu 80 ron - nu va inghesuiti sa comandati, ca nu o sa fie nici pe departe original!
O seara placuta si sper sa nu aveti neplaceri cu fashion days!

PS: Eu am fost unul din clientii multumiti!

Edited by Bogdi_uraciosu, 19 March 2013 - 23:47.


#21
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,956
  • Înscris: 29.04.2006

 jilcu, on 17 februarie 2013 - 19:30, said:

mare plasa cu fashion days,eu am comandat 1 ceas de la ei,multi bani,m-au asigurat ca odata cu livrarea ceasului voi primi toate actele (certificat de autenticitate,documentul care sa ateste unde este fabricat,etc),nu am primit nimic,certificatul de garantie la ei este manual de utilizare,atentie la ce comandati,banii ii primiti in 30 zile,m-am lecuit nu imi mai trebuie,mai bine cumpar ceva ce vad pe loc si ma asigur ca primesc toate actele.

trebuie sa fii foarte atent atunci cand comanzi ceasuri pentru ca au si multe firme no name, verifica inainte pe net, mai ales alea cu reduceri colosale, dar gasesti si produse rentabile, trebuie sa te informezi. intr-adevar asta cu certificat de autenticitate nu am vazut nici auzit la cineva care a cumparat, dar certificat de garantie eu am primit la un ceas comandat de la ei si se vedea ca era original, avea holograma tot, doar ca daca vroiam sa il repar cel mai apropiat service era in ungaria :P

 Bogdi_uraciosu, on 19 martie 2013 - 23:37, said:

Nu stiu cat costa un tricou Diesel in magazin (ca am vazut reclamatii facute) dar daca au aici oferta cu 80 ron - nu va inghesuiti sa comandati, ca nu o sa fie nici pe departe original!
eu zic ca tot ce vand este original, din experienta iti spun si am facut zeci de comenzi la ei, e drept in ultima vreme m-am cam lasat pentru ca si-au schimbat strategia si atunci nu mai suntem pe aceeasi lungime de unda. tricouri disel la 80 de lei gasesti si la fashion house la outletul diesel, deci nu e chiar asa de neimaginat un tricou diesel la 80 de lei.
am constatat ca odata cu schimbarea site-ului si-au imbunatatit serviciile, acum ai suport non stop, chat, mai mult personal, dar acest lucru se regaseste si intr-un pret mai mare pe care il au la aceleasi produse, spre exemplu costumul care mi l-am luat eu acum 1 an de la ei, acum se vinde, tot la ei, cu 550 lei mai mult, ceea ce e o diferenta semnificativa si la multe alte produse la fel. unele produse se merita cumparate, dar doar dupa ce ai facut ceva cercetari ale pietii. sigur mai ai avantajul ca unele produse nu se gasesti la noi pe piata si atunci ai sa zicem o usoara exclusivitate :P
spre exemplu am mai vazut sambata cand am fost la outlet la levi`s o bluza identica luata de mine de pe fashion days la 129 lei, iar eu daca nu ma insel am dat cam 110 lei pe ea de pe fashion, acum un an si ceva, deci preturile sunt comparative cu cele dintr-un outlet

#22
mitzah

mitzah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 01.04.2005
Nu sunt toate originale. De exemplu, chiar acum e un sale Sacha London men's shoes: http://www.fashionda...-trend-51948-2/

In primul rand, Sacha London nu face pantofi barbatesti. Apoi, toate pozele lor sunt facute astfel incat sa nu vezi talpa de deasupra sau de sub pantof (adica acolo unde ar aparea brand-ul).

#23
CLAUDIO28

CLAUDIO28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2013
am cumparat de la ei un pirelli automatic care trebuia sa aibe mecanismul eta7750 ...din pacate am avut suspiciuni cand l-am primit si am fost cu el la verificat...
mecanismul era unul chinezesc (o copie dupa eta7750)
a trebuit sa astept 40 de zile sa imi recuperez cei 17milioane cat dadusem pe ceas....
fashiondays sunt niste mari tepari.....am vazut recent ca vand ceasuri gen hugo von eyk, burgmeister , giovinco, ernshaw si tot felul de astfel de firme fantoma la niste preturi incredibile cu minciuni gen 5000 lei redus la 900 in conditiile in care acel ceas se poate lua de pe ebay cu 30 de euro fiind o chinezarie de foarte proasta calitate....
ATENTIE MARE LA ACEST SITE....

#24
jilcu

jilcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2013
eu am atras atentia in acest forum despre ceasurile pe care le vand,sint chinezarii ieftine si de proasta calitate,pretul este umflat artificial,nu exista producatori ptr ceasurile pe care le vand,sint niste site-uri anonime deschise pe undeva prin Germania.Mare atentie la ce cumparati.

#25
raluuuca88

raluuuca88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.02.2013
Buna eu am cumparat o pereche de adidasi adidas si mi-au venit pana in data estimata pe site inainte sa comand. Au o data in care iti spun exact ca vor veni. Am asteptat circa 14 zile insa au ajuns cu bine si sunt originali, i-am comparat cu cei din reprezentanta. Au fost mai ieftini cu 70ron. La incaltaminte de firma recomand.

#26
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cine se mai risca sa ia de la ei?
Daca vand fake-uri macar sa le dea la pret de chinezarii...

#27
glockmm

glockmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2013
NU CUMPARATI DE PE FASHIONDAYS!!!!!am comandat de pe fashiondays 2 perechi de adidasi.pt ambele perechi am asteptat mai bine de 2 saptamani.prima pereche 2 saptamani a doua o luna si ceva.intrun final au ajuns comenzile.prima comanda miau trimis un numar mai mic si a doua comanda cu un numar mai mare.am incercat sai returnez si am primit raspuns de la ei cum ca vor trimite un agent de la firma de curierat sa ridice produsul si sal trimit la ei.si vor constata ei problema si vor cauta in stoc numarul cerut,daca mai au pe stoc il trimite daca nu, imi transfera suma in cont,totul bine....dar pentru return tu suporti cheltuielile pt curier si toata faza asta cu cautatu produsului cerut si transferul banilor dureaza mai bine de 30 de zile chiar daca ei iti spun ca te rezolva in cel mai scurt timp posibil.feriti-va de fashiondays pentru ca nu sunt seriosi.am facut comenzi de pe siteuri din UK si daca nu mia convenit in 2 3 saptamani am primit alt produs sau banii inapoi,imi pare rau pentru ca au produse frumoase si te tenteaza sa cumperi dar prefer sa caut in magazin decat sa nu primesc produsul pentru care am platit si sa platesc de la mine curierul.credca ,corect, ar fi sa plateasca ei curierul daca au gresit.nu?


#28
Cos77

Cos77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.10.2013
Fetelor, ați văzut reducerile de 70% de la Ruby Fashion? http://lucrurilecare...-halloween.htmlPosted Image

#29
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012
eu mi.am comandat doua genti si un tricou, timpul de livrare a fost de aprox 2-3 saptamani, a fost ok. produsele au fost ca in poza

#30
cold-steel

cold-steel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.02.2011
Experienta mea cu Fashiondays (octombrie 2013) a fost in felul urmator : am dat 2 comenzi, fiecare constand din mai multe produse, coletele au venit dupa 3 saptamani dar incomplete (ma anuntasera pe mail inainte de acest fapt si anume ca furnizorul nu a mai avut pe stock acele produse). Produse originale, marimi exact cum comandasem, in fine a trebuit sa fac retur deoarece imi stricasera planurile cu produsele lipsa. In 2 saptamani de la retur mi`am primit banii inapoi in cont, deci aici s`au miscat super repede. Am lucrat in acelasi timp si cu stilago, mycloset si brandsclub (totul a fost in regula 1-2 saptamani timp de livrare, mai putin la brandsclub unde a durat 5 saptamani). Concluziile le trageti voi...

#31
schade

schade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2014
Am comandat niste produse de pe site-ul lor care aveau data de livrare intre 3 si 9 dec. si nu au sosit nici azi 16 decembrie... Le-am si platit in avans, online prin visa, deci nu cred ca au vreun interes sa le trimita ... doar banii le-au intrat deja... Am facut sesizare si prin e-mail si telefonic la call center si am primit bine cunoscutul raspuns: " o sa facem tot ce putem... bla, bla..." Printre produse era si un cadou pt. cineva de la birou si aveam nevoie de el in 12 decembrie, asa ca a trebuit sa dau bani pe alt cadou pt. ca Fashiondays nu livreaza la timp... Nu recomand nimanui sa se bazeze pe termenele lor de livrare... La asa neseriozitate nici nu mai conteaza produsele... Dezamagire totala...

#32
cuddles

cuddles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 10.09.2014
La ce m-am uitat eu au doar fakeuri jenante. E logic. Sa ma explic : E plin de reduceri gen 50%  sau mai mari. E imposibil sa aplici asemenea reduceri la material original si sa vinzi pe profit. Am vazut ceva reduceri la ei pentru niste pantofi sport "LeCoq Sportif de la 499 la 150 lei sau De la 219 la 139. LeCoqSportif la 100 lei ? Posted Image) Nimeni nu vinde pe pierdere si e imposibil ca la banii astia sa fie originali. Eu cand am fost in strainatate la magazinele oficiale pentru patofi nu gaseai sub 60 de euro si ganditi-va ca acesti comercianti de la noi mai tre sa puna in plus adaos.

Alta : Pony redusi de la 449 la 119 http://www.fashionda...-2/?p=25&lt=gpl

Posted Image)

Rad si curcile.

Dorinta de a vinde cat mai mult ii da de gol, deci ,pe acesti fashiondays. Fake-uri cat cuprinde.

In Romania greu gasesti ceva care sa nu fie contrafacut in principiu pentru ca marii producatori nu dau 2 lei pe piata asta de saraci si noi ne aprovizionam de pe ebay si amazon la 100 lei pantoful cu speranta ca is originali Posted Image) Cum sa fi atat de prost?! Culmea e ca la vindem si la pret de originali. Asa nu inseamna ca nu sunt vanzatori seriosi pe amazon sau ebay doar ca nu ne putem atinge noi de ei ca iesi cu transport la 100 de euro. asta e , mergeti in strainatate sa va faceti cumparaturil ca mai nou cu wizz zbori cu 100 lei dus intors Posted Image daca stiti cand sa cumparati. Lasati sa dea faliment bisnitarii astia "originali" care mint cu nerusinare,

Edited by cuddles, 13 June 2015 - 14:01.


#33
alexxaaa12

alexxaaa12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2015

 cuddles, on 13 iunie 2015 - 13:49, said:

La ce m-am uitat eu au doar fakeuri jenante. E logic. Sa ma explic : E plin de reduceri gen 50%  sau mai mari. E imposibil sa aplici asemenea reduceri la material original si sa vinzi pe profit. Am vazut ceva reduceri la ei pentru niste pantofi sport "LeCoq Sportif de la 499 la 150 lei sau De la 219 la 139. LeCoqSportif la 100 lei ? Posted Image) Nimeni nu vinde pe pierdere si e imposibil ca la banii astia sa fie originali. Eu cand am fost in strainatate la magazinele oficiale pentru patofi nu gaseai sub 60 de euro si ganditi-va ca acesti comercianti de la noi mai tre sa puna in plus adaos.

Alta : Pony redusi de la 449 la 119 http://www.fashionda...-2/?p=25&lt=gpl

Posted Image)

Rad si curcile.

Dorinta de a vinde cat mai mult ii da de gol, deci ,pe acesti fashiondays. Fake-uri cat cuprinde.

In Romania greu gasesti ceva care sa nu fie contrafacut in principiu pentru ca marii producatori nu dau 2 lei pe piata asta de saraci si noi ne aprovizionam de pe ebay si amazon la 100 lei pantoful cu speranta ca is originali Posted Image) Cum sa fi atat de prost?! Culmea e ca la vindem si la pret de originali. Asa nu inseamna ca nu sunt vanzatori seriosi pe amazon sau ebay doar ca nu ne putem atinge noi de ei ca iesi cu transport la 100 de euro. asta e , mergeti in strainatate sa va faceti cumparaturil ca mai nou cu wizz zbori cu 100 lei dus intors Posted Image daca stiti cand sa cumparati. Lasati sa dea faliment bisnitarii astia "originali" care mint cu nerusinare,

In primul rand, trebuie sa intelegi ca au reduceri atat de mari deoarece ei vand ceea ce ramanane nevandut din stocurile colectiilor anterioare.(foarte simplu) Exact ca la outlet. Singurul lucru jenant de aici este comentariul tau. In strainatate exista mult mai multe concepte de magazine care vand asa.(doar ca ei sunt mai destupati la minte).
Si ne intrebam de ce nu evoluam.. cand noi nu suntem in stare sa intelegem nici conceptul outlet online sau magazin online. Asta e ei "is" mai destupati la minte. NU ?

Edited by alexxaaa12, 01 July 2015 - 10:36.


#34
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Eu ce am comandat de la ei a fost ok, nici vorbă de fake-uri. De asemenea am facut si retur la un produs cu un mic defect fara probleme si transport asigurat de ei.

#35
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
Niște nesimțiți și mincinoși. La o comanda făcuta pe 10.06. termenul de livrare ar fi trebuit sa fie intre 07-15.07. Acum, în 10.07, s-a modificat termenul de livrare tocmai intre 01-09 august. Jenant. 2 luni sa iți vina niște haine????  Din China mai mult de o luna nu am așteptat niciodată. Din Anglia în 7-8 zile au ajuns de fiecare data. Am renunțat la comanda ca nu mai am ce sa fac cu produsele după ce vin din concediu.

#36
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Eu nu stiu cum e sa cumperi de la ei , dar am cumprat de la cubusmall.com si am fost foarte multumit. In plus sunt produse originale.

Edited by zeus1, 04 December 2015 - 20:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate