Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum strangeti 100 de euro pe internet?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
Cand ma gandesc la 100 de euro nu pare asa o suma uriasa, au fost perioade in care nu am avut nevoie dar i-am facut intr-o luna din inchirierea de spatiu publicitar la mine pe blog. Dar de la un timp, de cand am nevoie, metoda asta de a face bani nu prea mai merge, am facut chiar si oferte de spatiu publicitar pe un an intreg de bani aceia, foarte ieftin, si nu s-a agatat nimeni.. o fi lovit criza in buzunarele celor cu magazine online, nu am abordat persoanele potrivite sau nu stiu care sa fie cauza. Cert este ca la mine metoda aceasta de castig nu mai este eficienta.

Bineinteles, mai sunt clickurile pe reclame din site-uri "bux" dar de acolo cred ca o sa ajung sa castig 100 de euro in 6 luni, poate mai mult de atat.. in ritmul actual castigand cam 50-60 de centi pe zi pe care nu am decat sa ii reinvestesc in speranta unui randament mai bun pe viitor.

Inafara de astea doua nu imi trece nimic prin minte, ar mai fi reclamele gen Adsense dar nu sunt prea profitabile in Romania pe un site cu trafic de cateva mii de unici pe zi. Voi daca ati avea nevoie de 100 de euro de unde i-ati scoate?

#2
white_robe

white_robe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 16.08.2009
video chat  :P

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postzepar, on 15th October 2010, 15:42, said:

Voi daca ati avea nevoie de 100 de euro de unde i-ati scoate?
din buzunar. Bani pe moka nu iti da nimeni. Ai putea sa incerci sa scrii articole, cam 10 pe zi si la un pret de 1$ pe articol ai putea scoate banii destul de repede.

#4
smo_dust

smo_dust

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 444
  • Înscris: 01.09.2010

View Postzepar, on 15th October 2010, 15:42, said:

Cand ma gandesc la 100 de euro nu pare asa o suma uriasa, au fost perioade in care nu am avut nevoie dar i-am facut intr-o luna din inchirierea de spatiu publicitar la mine pe blog. Dar de la un timp, de cand am nevoie, metoda asta de a face bani nu prea mai merge, am facut chiar si oferte de spatiu publicitar pe un an intreg de bani aceia, foarte ieftin, si nu s-a agatat nimeni.. o fi lovit criza in buzunarele celor cu magazine online, nu am abordat persoanele potrivite sau nu stiu care sa fie cauza. Cert este ca la mine metoda aceasta de castig nu mai este eficienta.

Bineinteles, mai sunt clickurile pe reclame din site-uri "bux" dar de acolo cred ca o sa ajung sa castig 100 de euro in 6 luni, poate mai mult de atat.. in ritmul actual castigand cam 50-60 de centi pe zi pe care nu am decat sa ii reinvestesc in speranta unui randament mai bun pe viitor.

Inafara de astea doua nu imi trece nimic prin minte, ar mai fi reclamele gen Adsense dar nu sunt prea profitabile in Romania pe un site cu trafic de cateva mii de unici pe zi. Voi daca ati avea nevoie de 100 de euro de unde i-ati scoate?

1. M-as duce la munca
2. As cauta oamenii care vor sa isi faca website /asta daca ai cunostinte HTML etc...
3. Daca nu ar fi multe solutii din reclame.... trebuie sa ai putina mobilitate sa cauti firme etc...care vor reclama le impui un tarif si incet incet poti face 100-200 de euro pe luna din asta

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsmo_dust, on 15th October 2010, 16:02, said:

2. As cauta oamenii care vor sa isi faca website /asta daca ai cunostinte HTML etc...
Deja e depasit demult. Daca ar fii avut cunostinte avansate in PHP, sau alt limbaj de programare era deja la munca si nu ne mai intreba pe noi.

#6
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
site`uile cu clikuri online, alea cu "bux" :)), aduc bani incet da sigur...cam prea incet pentru mine da nah.
da daca ai prea mult timp liber te poti ocupa cu d`astea, 10 minute pe zi nu`i chiar un capat de lume
sau poti sa muncesti, cu ocazia asta mai iesi din casa, cunosti lume. poate prinzi vreo oportunitate

#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
aduni cartoane si faci curat la kaufland si scoti vreo 200 de euro pe luna! succes!

#8
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
stiu ca solutia cea mai la indemana este sa ma duc la munca dar problema este ca nu imi gasesc sa ma angajez, si nici nu condamn patronii din moment ce doar am terminat facultatea si nu am nicio experienta profesionala. Plus de-asta sunt baiat si sunt la cautare mai mult fetele pentru joburile unde nu se cere experienta. In momentul acesta nu pot sa ma angajez nici macar ca ospatar ca n-am atestat si chiar daca ma duc la interviu se gaseste un aplicant care a mai lucrat si il angajeaza pe ala. Asadar, fara pile si relatii e mai greu.

O sa incerc solutia cu scrisul articolelor.. sa vad ce gasesc.

#9
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
chiar si pe forum vei gasi ceva la sectiunea anunturi

#10
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Am si eu o curiozitate. Ce Facultate / Universitate ai terminat ?

#11
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, Universitatea din Craiova, sectia Finante-Banci.. in prezent sunt in anul I la Master de Management Financiar Bancar

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postzepar, on 15th October 2010, 15:42, said:

Voi daca ati avea nevoie de 100 de euro de unde i-ati scoate?

Din munca, fie ea online (webcode/design/orice stii sa faci & shit) sau nu. Bani pe de-a moaca nu-ti da nimeni (loto fiind exceptia care confirma regula), mai ales "pă net". A, si desi statistica spune ca esti pe partea potrivita a Carpatilor sa te apuci de scam si de alte dinastea, don't.


La o banca nu ai incercat, sau la ceva mai pe domeniul tau?

Edited by AlexIP, 18 October 2010 - 08:29.


#13
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010

View PostAlexIP, on 18th October 2010, 09:28, said:

La o banca nu ai incercat, sau la ceva mai pe domeniul tau?

Am lasat CV-uri pe la banci dar locurile de munca la banci sunt inghetate cel putin pana in vara anului urmator, daca mai apare vreun post sunt deja cativa aplicanti pentru el de dinainte sa se anunte ca e disponibil.. bineinteles, exista job-uri pe baza de comision in asigurari si asa mai departe dar nu poti sa risti sa te plimbi o luna intreaga pe degeaba. Stiind asta probabil o sa te intrebi de ce m-am mai dus la master de management financiar bancar.. defapt m-am dus acolo pentru partea de financiar care imi permite ca intr-o buna zi, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa pot aplica la un post de director in masura in care ajung sa lucrez intr-o companie unde exista posibilitatea de avansare in cariera.

Azi primii niste semne bune si cred ca in sfarsit o sa mi se acorde oportunitatea sa muncesc. Totusi nu pot fi foarte increzator ca semne bune am mai avut si am ramas tot asa. Oricum, ca sa inchei intr-o nota optimista, mai devreme sau mai tarziu trebuie sa existe un happy ending la problema asta, ca altfel n-are cum   :)

#14
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008
Daca ai terminat o astfel de facultate ar trebui sa ai cateva ideei ingenioase in a face ceva bani.

Daca vrei sa faci bani oferind servicii online ar trebui sa iti schimbi ,, numele '' sub care te prezinti si sa ai un eventual portofoliu de prezentare. Primul impact asupra unui client din online este numele, al tau nu sugereaza deloc ceva serios sau ceva care sa ma asigure cat de cat de seriozitatea ta.

Bani se pot face daca stii sa faci ceva...............e mai bine sa prezinti unui client mai putin de cat poti si sa-l surprinzi placut cu ceea ce ai facut pentru el.

Dcaa nu stii nimic din ceea ce se poate cere in online...., eu zic sa cauti o munca in alt domeniu, iar pe parcurs poate iti gasesti un job pe masura pregatiri.

Edited by fiumm, 18 October 2010 - 19:35.


#15
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
chiar am o idee de a face niste bani, si implica si internetul dar am nevoie de suma aia de 100 de euro ca sa lansez un beta. In ceea ce priveste nick-ul de pe forum nu cred ca are asa mare relevanta, putini sunt cei care isi dau numele adevarat. Faza cu increderea apare abia cand vorbesti cu omul respectiv, si vezi ce are in cap, cat este de deschis la niste masuri de precautie care iti sunt necesare si asa mai departe. La urma urmei nu poti avea incredere intr-un om cu care ai copilarit si il stii de o viata, daramite in unul pe care il cunosti pe internet.

#16
fiumm

fiumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.06.2008
Lucrez cu oameni din online si intra adevar omul il cunosti dupa discutii si discutii..............insa prima selectie vine de la prima prezentare. Eu cel putin nu voi discuta afaceri cu persoane care se ascund dupa un pseudonim de genul. Caz concret pe un alt forum am cerut o oferta de pret pentru un anume servici, din start am eliminat pe cei care se prezinta in acest mod...............nu ajung sa vad oferta sau ce poate persoana.

Succes cu proiectul tau.

#17
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Postzepar, on 18th October 2010, 07:10, said:

Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, Universitatea din Craiova, sectia Finante-Banci.. in prezent sunt in anul I la Master de Management Financiar Bancar
Esti pe domeniu . Incearca forex . Te pregatesti ca broker , iar sansele de caștig nu sunt chiar de neglijat .

#18
uirebitRO

uirebitRO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.11.2010
Daca as avea nevoie de 100 de euro rapid, as intra pe flipwebsites si as scoate la licitatie unul din site-urile mele.
Indiferent cat de aiurea ar fi, scot 100 de euro rapid pe oricare din ele.

Dar n-o fac.

PS> alta ideie : mi-as vinde urgent parapanta . Valoreaza 400 de euro, deci as primi rapid pe ea 100 de euro. O tin in pod de un an ... oricum nu-mi trebuie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate