Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Transferuri

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#91
Mehico

Mehico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.01.2012

 neagu_laurentiu, on 23 august 2014 - 13:15, said:

Ce spui tu nu-i transfer.
Pai transfer direct de la AMG la MG nu se poate...E totusi o diferenta destul de mare....Daca vrei la MG sustii examenul indiferent de situatie...Cel putin asa e la Timisoara....in restul centrelor nu stiu

#92
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Legea permite, cu aprobarea celor doi decani si sustinerea de diferente. Dar ca sa ai aprobarea trebuie sa ai motive foarte bune (sau obtinute cu bani), sa fie locuri (prin plecarea altora pe parcurs) si tot asa. E o exceptie de la regula si ca atare sansele sunt la fel.

Edited by neagu_laurentiu, 23 August 2014 - 13:21.


#93
72788

72788

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 23.06.2014

 neagu_laurentiu, on 23 august 2014 - 13:20, said:

Legea permite, cu aprobarea celor doi decani si sustinerea de diferente. Dar ca sa ai aprobarea trebuie sa ai motive foarte bune (sau obtinute cu bani), sa fie locuri (prin plecarea altora pe parcurs) si tot asa. E o exceptie de la regula si ca atare sansele sunt la fel.

Deci, la o adica, totul s-ar rezuma la relatii... am intrebat si secretariatele diferitelor facultati (prin mail) si nu am primit niciun raspuns. Dovada de neseriozitate, parerea mea...
Eu intelesesem de undeva - de la o stutenta la AG- ca se poate doar dintr-un an superior de la AG la unul inferior la MG (adica, expemplu: 3-1 sau 4-2)... Acum ar elucida totul un caz practic (cineva care s-a transferat, ori a incercat).

#94
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Ai in regulamentul de studii criteriile si modalitatile de transfer, e postat pe site, mergi la o universitate si vezi alb pe negru ce si cum. Iar daca a reusit cineva nu o sa spuna aici cum a facut, mai intotdeana implica acele relatii.
Eu as da din nou admitere decat sa fac pasii pentru transfer !

Edited by neagu_laurentiu, 25 August 2014 - 05:24.


#95
martzy

martzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.09.2008
S-ar putea face un transfer la Poli din anul II de la IMST la Automatică sau ETTI?

#96
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Citeste regulamentul de studii (publicat pe site). In teorie da, in realitate ai sa vezi.

#97
paula123

paula123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2014
buna! sunt studenta la automatica cluj, am terminat primul an fara restante si as dori sa ma transfer la fsega. se poate?

#98
M4V3RiCk_

M4V3RiCk_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,672
  • Înscris: 01.08.2007
Aceasi intrebare am si eu:

Daca s-ar putea face un transfer de la UPB Inginerie Electrica la UPB ETTI in anul II.

Ca bonus, sa zicem ca dau si admitere la ETTI la vara -dar vreau inscriere direct in anul II.
Plus echivalarea tuturor examenelor de la Ing Electrica la ETTI (matematica, fizica, chimie, programare, ce mai e pe acolo)

Edited by M4V3RiCk_, 25 September 2014 - 21:56.


#99
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011
As vrea sa stiu si eu daca se pot efectua transferuri in iarna? sau doar vara dupa terminarea anului

#100
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Stiti cumva daca se poate face transfer UBB Cluj Informatica -> Bucuresti FMI ?
Si daca as fi la buget, as prinde loc tot la buget in bucuresti?

#101
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Principial se poate, in regulamentele de studii ale celor doua universitati gasesti detalii, insa dincolo de acordul celor doua unitati mai ai nevoie de si un motiv foarte bun ori aici e cea mai mare piedica.

#102
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
se poate sa ma transfer in alta grupa? la aceasi sectie, aceasi facultate.

am intrebat pe la scl si a zis ca nu.

#103
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Tine de bucataria interna. Dar poate gasesti pe cineva sa faceti schimb si atunci nu se mai incurca borcanele.

#104
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014
In cadrul Universitatii "Alexandru Ioan Cuza" din  Iasi, se poate face transfer?

#105
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Se poate, scrie in regulamentul de studii. Acum ca nu toti si infaptuiesc din diferite motive, e alta poveste.

#106
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014

 neagu_laurentiu, on 09 noiembrie 2015 - 16:24, said:

Se poate, scrie in regulamentul de studii. Acum ca nu toti si infaptuiesc din diferite motive, e alta poveste.
Din pacate, nu se poate, cel putin nu in cadrul anului in desfasurare..

#107
Cqtq

Cqtq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.11.2015
salut .. sunt elev in anul 1 la UPB la energetica si doresc sa ma transfer la ETTI sau IMST .. a reusit cineva pana acum un transfer in cadrul UPB sau se poate . In regulament se poate dar cu toti stim ca teoria nu bate cu practica . multumesc astept un raspuns concret o parere multumesc

#108
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Daca ar fi floare la ureche toti ar da examen la una si s-ar transfera la alta ! Trebuie sa ai un motiv bun (nu doar ca ti s-a nazarit), sa fie dispus decanul sa te predea si celalalt sa te primeasca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate