Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

LG 50PK250 + Egrat G1 vs Samsung 50C530

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,770
  • Înscris: 21.11.2005
LG 50PK250 + Egrat G1 pret undeva la 3400 lei
Samsung 50C530 pret undeva la 3600 lei.

Se pare ca LG are retentie de imagine mai accentuata ca si Samsungul dar in acelasi timp arata mai bine, e mai slim si rama e foarte ingusta. Playerul extern ar face treaba mai buna ca si cel incorporat, insa cred ca si cel de pe Samsung este suficient pentru nevoile mele.  Nu stiu daca la Samsung subtirarea are setari pentru marimea scrisului si daca poate fi facut suficient de mare.  Va fi folosit in proportie de 90% pentru filme de pe calculator.

Ce parere aveti ?

#2
shady_home2004

shady_home2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.11.2006
Si pe mine ma intereseaza fix aceleas modele cu respectiva combinatie 50pk +Egrat .

Ce ai zis tu mai sus este 100% corect , ce stiu eu in plus e ca , nu putine modele 50PK sunt cu probleme de fabricatie sau eventual apar intr-un timp foarte scurt ( 1 luna , maxim 2 ) . Pe mine ma intereseaza modelul 50pk550 pt hdmi-ul in plus , thx si alte rahatzele banale in rest fiind acelas drac . Vreau sa stiu si eu daca merita riscul cu modelele de la lg sau merita efortul in plus pentru samsung . Astept si eu o parere avizata :( .

#3
radu90

radu90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.06.2005
...iar eu sunt interesat de modelul 50PK760, care e acelasi lucru cu 550 doar ca nu mai are rama deloc si merge Netcast prin wifi pe el. din review-urile de pe net n-a reiesit ca ar avea o problema cu retentia de imagine. din pacate n-am alta alternativa la tv-ul asta. cel putin nu la banii astia. e chiar atat de deranjant efectul asta la plasmele pk de la LG ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate