Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

"Traseul" tatalui

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Vorbesti prostii cu frustrai si alte chestii de genu'.
Eu am pus niste intrebari. Daca vrei sa ma ajuti bine, daca nu, hai sa nu ne mai bagam in seama sau inceraca te rog sa aduni posturi pe alte threaduri.

Ca suntem in Bucuresti sau la tara, cel putin la sectorul 1, in cladirea aia se intampla mai multe
http://www.dgaspc-se....ro/pagina.aspx
Ca e si starea civila acolo, e alta mancare de peste dar cladirea este a DGASPC, probabil si din cauza asta pe afisele alea de la maternitate zicea ca acolo trebuie sa te duci.

Deci hai sa trecem peste amanuntele astea ca mai putin ma intereseaza cum se numeste ci unde trebuia sa merg (banuiesc ca aici.....o sa ma dumiresc maine ca ma duc acolo) si cu ce acte trebuie sa ma duc ca sa nu fac mai multe drumuri.

Probabil trebuie:
- CIul meu (original + copie)
- certificatul de nastere al copilului (original + copie)
- completare tipizate pe care le gasesc acolo

Multumesc anticipat celor care au facut asta de curand si stiu ce acte trebuie si doresc sa imi spuna si mie!

#20
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Apropo
Asa cum e la sectorul 6 si anume, citez de aici http://www.protectia...ment.php?doc=49 "Serviciul Alocații și Indemnizații oferă servicii  de informare și relații publice persoanelor/familiilor cu copii domiciliați în sectorul 6 și funcționează în cadrul Direcției Protecția Socială Sector 6", asa e si la sectorul 1.........asa ca bagatorii de seama sa-si vada de adunat posturi pe alte threaduri.

#21
1741010

1741010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 28.03.2010
Sambata a noscut sotia , azi luni a trebuit sa cobor de la etajul 3 , din salonul sotiei, la parter la un birou deschis de STAREA CIVILA , am depus CI + certificat de casatorie si in 2 ore am facut marele efort sa cobor din nou si sa ridic certificatul de nastere.
Cam asa ar trebui sa fie peste tot.

#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
In sectorul 6 stie cineva cam care ar fi traseul cu inmatricularea copilului? Sotia naste luni la Giulesti. Primaria din sectorul 6 cam stiu pe unde e, dar starea civila am inteles ca nu e in acelasi sediu. Daca e cineva din zona care ma poate ajuta cu niste sfaturi ii multumesc anticipat.

#23
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postbarbosa, on 09 aprilie 2014 - 21:03, said:

In sectorul 6 stie cineva cam care ar fi traseul cu inmatricularea copilului? Sotia naste luni la Giulesti. Primaria din sectorul 6 cam stiu pe unde e, dar starea civila am inteles ca nu e in acelasi sediu. Daca e cineva din zona care ma poate ajuta cu niste sfaturi ii multumesc anticipat.

felicitari si mult noroc, taticule.

#24
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View Postbarbosa, on 09 aprilie 2014 - 21:03, said:

In sectorul 6 stie cineva cam care ar fi traseul cu inmatricularea copilului? Sotia naste luni la Giulesti. Primaria din sectorul 6 cam stiu pe unde e, dar starea civila am inteles ca nu e in acelasi sediu. Daca e cineva din zona care ma poate ajuta cu niste sfaturi ii multumesc anticipat.

Dap. Se afla in zona Razoare, aproape de mine. Posted Image
Drumul Sarii se numeste soseaua, este la 3 min de Afi Cotroceni, cu tot cu semafoare.Posted Image https://plus.google....out?gl=ro&hl=ro

#25
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Iei tramvaiul 11 sau 35 doua statii, cobori la Apaca (statia Iuliu Maniu) si-l iei pe 139 doua statii (Piata Leul e prima; cobori la Drumul Sarii). Mergi putin in fata si ai ajuns la destinatie.

Edited by Puferiu, 10 April 2014 - 08:36.


#26
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Mersi Diana. Daca tot stai asa aproape poate ne vedem la o cafea cat naste sotia :P  

Mersi Puferiu. Nu o sa fie nevoie de tramvai ca sunt cu masina, dar am inteles unde trebuie sa ajung. Cu tine nu vreau sa beau cafea... :)

#27
hesu154

hesu154

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 12.08.2013

View Postbarbosa, on 10 aprilie 2014 - 09:02, said:

Mersi Diana. Daca tot stai asa aproape poate ne vedem la o cafea cat naste sotia Posted Image  
Posted Image     Bai ce teapa mi-au dat aia cu filmele lor americane.

#28
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View Postbarbosa, on 10 aprilie 2014 - 09:02, said:

Mersi Diana. Daca tot stai asa aproape poate ne vedem la o cafea cat naste sotia Posted Image  

Mersi Puferiu. Nu o sa fie nevoie de tramvai ca sunt cu masina, dar am inteles unde trebuie sa ajung. Cu tine nu vreau sa beau cafea... Posted Image

Iti dai seama ca pui paie pe foc, da? Posted Image
Ziua sunt in zona de N a Capitalei, deci traseul tatalui daca vrei, se poate abate pe aici. Posted Image
Daca nu stii unde sa ajungi, imi zici...legat de Starea civila. Posted Image

#29
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Zici ca nu vrei sa pui paie pe foc, dar in schimb dai detalii despre ora la care ajungi acasa, unde esti in timpul zilei, etc. ... :)
Mai bine imi trimiti pe privat un numar de telefon sa discutam, ca altfel cine stie ce mai crede lumea. :P

#30
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007
off: ce de vecini pe forum.....

#31
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Ca fapt divers, asigura-te ca cei de la starea civila inteleg ce nume vrei sa-i pui copilului. Se intampla si la case mai mari: http://forum.softped...tul-de-nastere/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate