Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Vor mai urma şi alte canale Digi: Digi Kids, Digi Total, Digi Money/BusinessTV, DigiTravel, DigiHistory etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
458 replies to this topic

#73
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Pana la urma fiecare cu optiunile lui politice, nu vreau sa isc aici o disputa politica, eu unul nu voi accepta o asemenea posibila situatie.

#74
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 razvan1983, on 15th November 2010, 12:53, said:

Pana la urma fiecare cu optiunile lui politice, nu vreau sa isc aici o disputa politica, eu unul nu voi accepta o asemenea posibila situatie.
Pana cand nu va aparea ceva oficial nu avem de unde sa stim ce va fi. Am mai citit pe net si se pare ca nici Sorin Oancea nu se stie sigur daca va ajunge la B1TV. Nimeni nu a dat o declaratie oficiala pe aceasta tema, abia miercuri-joi fiind asteptata o astfel de declaratie din partea lui Bobby Paunescu si a lui Radu Moraru. s-ar putea sa avem atunci surprize si lucrurile sa stea altfel. Sunt zvonuri ca Oancea ar ajunge chiar la RDS, alaturi de ceilalti doi directori plecati saptamana trecuta, si cu el vor mai pleca si altii. Acum nu facem decat sa speculam zvonurile aparute. Eu oricum dau ca sigura transformarea Vox News in Digi News.

Eu unul de exemplu lansam o ipoteza : cumpararea B1 de catre RDS, insa nu mai sunt asa de sigur de aceasta. As inclina catre o alta ipoteza mai plauzibila: cumpararea Kanal D de catre RDS, si transformarea acesteia in noua lor televiziune. Ma bazez pe dificulatile intampinate de turci, acestea facandu-i pe turci sa caute cumparator inca din luna august a acestui an. Si oricum Kanal D e o televiziune mult mai mare decat "televiziunea de parter de bloc B1 TV"....chiar daca grila e de cea mai proasta calitate. Insa cum am spus sunt speculatii.

#75
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Eu vad asa:  1. cumpararea b1tv si redenumirea in Digi TV
                   2. relansarea b1tv in Fox
                   3. vox news cred ca va fi digi news,  si totusi  sper sa avem ceva de calitate :)
                   4. sper ca de la 1 sa dea drumu si postului digi film

Edited by a_d_y, 15 November 2010 - 14:00.


#76
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Eu prevad o cadere libera pentru RCS daca se asociaza cu Chiorete... care Chiorete e la ultimul mandat, iar PDL-ul e clar ca nu va mai triumfa la alegerile urmatoare. Asadar, daca Teszari sare in barca portocalie o sa-i mearga bine 2-3 ani... dupa care va avea numai de pierdut, ca-i vor da in cap aia din opozitia de acuma... ;)

#77
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Hai sa lasam politica ca iar se incordeaza muschii pe toata lumea... :argue:

Iar topicul poate pleca linistit intr-un loc cu verdeata, pardon la sectiunea de stiri, nu cred ca are ce cauta lipicios pe aici.

Edited by Aspru, 15 November 2010 - 14:17.


#78
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 aljarreau, on 15th November 2010, 14:05, said:

Eu prevad o cadere libera pentru RCS daca se asociaza cu Chiorete... care Chiorete e la ultimul mandat, iar PDL-ul e clar ca nu va mai triumfa la alegerile urmatoare. Asadar, daca Teszari sare in barca portocalie o sa-i mearga bine 2-3 ani... dupa care va avea numai de pierdut, ca-i vor da in cap aia din opozitia de acuma... ;)
Atragerea in echipa RDS a unui director cu preferinte PDL-iste nu inseamna PeDeLitizarea RDS. Daca asta a facut la B1 cu emisiunea Nashul, nu inseamna ca va aplica aceeasi tactica si la noua televiziune RDS. Asta e parerea mea. Si eu m-am uitat o perioada la Nashul, pana cand au inceput sa exagereze cu pupatul in... si am renuntat la a ma mai uita. Ma mai uit si acum cateodata cand are invitati din afara sferei politice. In rest ce sa spun. As fi preferat sa il ia pe Sorin Oancea in locul lui Radu Moraru. Macar Oancea are experinta in cladirea unui post de la 0 si mentinerea sa pe piata. Radu Moraru in afara de emisiunea Nashul, cu ce a iesit in evidenta? Cu nimic, parerea mea. Chiar si un Marius Tuca ar fi fost mai potrivit decat Moraru. Insa asta e. Cine stie...poate sapatamana aceasta cand va apare comunicatul de presa legat de situatia de la B1TV vom avea surprize. In ceea ce priveste ideea lansata de mine (cumpararea Kanal D pentru transformarea in noua televiziune RDS) e o parere proprie si personala ce nu se bazeaza pe surse, ci pe contextul actual (Kanal D este scoasa la vanzare de turci din cauza pierderilor inregistrate in Romania, in august 2010 aparand chiar in ziarul Adevarul o stire care prezenta situatia dificila a Kanal D si faptul ca turcii contractasera si o firma care sa se ocupe de gasirea cumparatorilor). Insa vedem ce va fi. Parerea mea e ca nu va fi o televiziune cu, culoare politica. Nu l-am vazut pana acum pe patronul RDS implicat in politica, si nu cred ca va intra. La B1TV e alta treaba. Bobby Paunescu are inclinatii clare catre PDL,ce s-au regasit inclusiv in programele televiziunii sale. La fel cum la Antene, Voiculescu a dictat in privinta culorii politice a programelor.

Pacat insa ca d-ul Oancea va ajunge la B1TV, o televiziune care chiar si relansata nu va scapa de "dragostea de PDL".

Vox News in mod sigur va deveni Digi News, atat timp cat Moraru are 60% din actiunile acestui post.

#79
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.02.2009
salut
daca rcs lanseaza aceasta televiziune generalista, vom asista oare ca acest post sa fie distribuit de catre concurenta si in felul acesta digi devine FAVORIT in cumpararea drepturilor campionatului de fotbal marindu-SI aria de acoperire al postului, iMplicit difuzarea de meciuri pe acest canal nemaifiind necesar sa apara digisport+++

#80
cally

cally

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2008
De fapt nu lanseaza ci ajuta o televiziune sa se relanseze.
Cu un meci din Liga1 orice post revine repede in topuri ..devine cunoscut . La fel a facut de exemplu si Kanal d cand s-a lansat . La fel a facut la inceputurile sale si Protv..si Antena 1 de 2 ori (si la prima relansare..si la a doua rebranduire)
O ajuta in sensul ca ii va da in schimbul unor  bani  o optiune din Liga 1 ( asta in cazul in care va castiga licitatia). Si dupa cum se fac aliantele astea intre partile portocalii sigur tot ei vor castiga licitatia.

#81
Ikari

Ikari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.05.2010
Radu Moraru&RDS

O companie care se respecta nu poate sa-si asocieze numele de o panarama de om, lipsita de onoare.

Chiar consideram ca RDS este o firma care se respecta.

RDS-PDL

#82
msr-smr

msr-smr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 15.03.2010

 apfel, on 15th November 2010, 13:49, said:

Daca il aduc pe limba catifelata ala, sigur va fi o latrina la fel de josnica precum Labe1tv sau chiar mai rau. E clar ca din start va fi un post tv fara audienta, sortit pierii. Am vazut ca RCS-ul sunt basisti, cand ne-au bagat in grila in mijlocul campaniei pt prezidentiale de anul trecut, posturile Taraf tv si Vox news care il proslaveau pe basel.


 Ikari, on 15th November 2010, 17:21, said:

Radu Moraru&RDS

O companie care se respecta nu poate sa-si asocieze numele de o panarama de om, lipsita de onoare.

Chiar consideram ca RDS este o firma care se respecta.

RDS-PDL

Ce va inflamati domn'le asa?
RCS basisti ???
Ar fi fost basisti daca scoteau Realitatea si Antenele.
Asa sunt doar ECHILIBRATI (ia numarati: cite televiziuni sunt anti-basescu si cite sunt pro?)
Bravo RCS !!!

A, nu va place Radu Moraru? Schimbati postul. Aveti de unde alege: Badea, Ciutacu, Stan, Ciuvica, Tanase, Dinescu...

#83
Ikari

Ikari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.05.2010

 msr-smr, on 15th November 2010, 16:36, said:

Ce va inflamati domn'le asa?
RCS basisti ???
Ar fi fost basisti daca scoteau Realitatea si Antenele.
Asa sunt doar ECHILIBRATI (ia numarati: cite televiziuni sunt anti-basescu si cite sunt pro?)
Bravo RCS !!!

A, nu va place Radu Moraru? Schimbati postul. Aveti de unde alege: Badea, Ciutacu, Stan, Ciuvica, Tanase, Dinescu...

Eu totusi sper ca RDS este altfel.

#84
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008

 adicorp, on 15th November 2010, 03:29, said:

Sper ca acest pupicurist basescian sa nu ajunga la rcs si acest anunt sa fie doar un zvon!
Nu cred ca mister Zoli sa angajeze un asemenea lingau si pupincurist la firma pe care o conduce pentru ca efectiv s-ar face de ris!

Nu este un zvon. Oricum RCS/RDS sunt unii din marii finantatori ai PDL asa ca nu stiu de ce te mira aceasta mutare. Este PERFECT normala !

#85
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Din cate am vazut VOX a inceput sa emita, dar numai camera live de pe intercontinental! Sa fie oare un nou inceput?

#86
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 ole, on 12th November 2010, 08:29, said:

Ati vorbit despre o multime de bombe, dinamite etc, dar stirea sau zvonul cu acest canal generalist nu a aparut nicaieri pana acum.

Acest pachet reprezintă "Marea Dinamită"  sau "Bomba toamnei" (conform postului Fantasitei din data de  17-09-2010, 00:00 - R.D.I.).


Quote

Digi TV (R.C.S) pregateste o prima bomba in aceasta toamna !
Doar in exclusivitate si in premiera pe acest board o sa aflati cea mai tare mutare pregatita de cel mai mare operator D.T.H si CA.TV din estul Europei ! Fanta - R.D.I.


 sorryn_pirates, on 25th October 2010, 14:04, said:

super tare cred ca in curand  vom avea si alte canale sub marca DIGI  :
(Digi B = B1 tv) ; (Digi D = kanal D) s.a.m.d. - Forum Softpedia - acest topic -

Nu contează cine anunță și cine are dreptate, contează că avem aceste informații și să-i mulțumim lui Petrișor Obae că ne informează în timp real. Important este să avem aceste informați...  

Edited by megafanro, 15 November 2010 - 18:11.


#87
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006
 

 Bukovina, on 15th November 2010, 18:22, said:

....
Megafan, sper sa nu te superi insa am preluat de pe forumul RDI postarea lui Fanta:
"Deja n-am putut sa mai tin informatia secreta mult timp deoarece a aparut pe anumite site-uri informatia conform careia Radu Morar la DigiTV.

Pana la sfarsitul anului 2010 Digi TV va lansa primul canal generalist detinut in exclusivitate de catre o platforma digitala.Atentiune : nu este vorba de DIGI-NEWS ! (digi news este un canal de stiri ce se afla doar in faza de proiect).

Programul va avea un matinal , stiri , 2-3 talkshow-uri pe zi , filme si cele mai tari transmisiuni sportive live.

Cu exceptia lui Radu Morar ("portocaliu" convins) ,cei de la RCS mai negociaza cu doua vedete autohtone pentru a echilibra balanta si pentru a nu fi etichetat acest canal ca unul pro-betivan-basescian.

Numele si data lansarii se stiu dar sunt tinute secret , in cazul lansarii as putea sa anunt data dar or sa apara alti habarnisti care in data X sa tipe ca a promis RCS-ul ceva si nu s-a realizat , de parca un astfel de canal s-ar concepe peste noapte.

Canalul va fi distribuit in exclusivitate in reteaua de cablu DIGI-Cablu si pe platforma digitala Digi TV in pachetul de baza.

Lansarea acestui canal n-are nimic in comun cu lansarea lui DigiFilm , canalul de film premium ce urmeaza sa fie lansat in exclusivitate pentru abonatii Digi TV.

Mai multe detalii in momentul in care am sa am voie sa le public pe acest board , dar va pot garanta ca o sa aveti parte de multe surprize placute oferite de Digi TV.

Fanta
RDI Team"

Edited by megafanro, 16 November 2010 - 01:15.


#88
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu neaparat. Dar decat videotextul ala mai bine asa.

#89
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 crematoryro2005, on 15th November 2010, 19:47, said:

Megafan, sper sa nu te superi insa am preluat de pe forumul RDI postarea lui Fanta:
"Deja n-am putut sa mai tin informatia secreta mult timp deoarece a aparut pe anumite site-uri informatia conform careia Radu Morar la DigiTV.

Pana la sfarsitul anului 2010 Digi TV va lansa primul canal generalist detinut in exclusivitate de catre o platforma digitala.Atentiune : nu este vorba de DIGI-NEWS ! (digi news este un canal de stiri ce se afla doar in faza de proiect).

Programul va avea un matinal , stiri , 2-3 talkshow-uri pe zi , filme si cele mai tari transmisiuni sportive live.

Cu exceptia lui Radu Morar ("portocaliu" convins) ,cei de la RCS mai negociaza cu doua vedete autohtone pentru a echilibra balanta si pentru a nu fi etichetat acest canal ca unul pro-betivan-basescian.

Numele si data lansarii se stiu dar sunt tinute secret , in cazul lansarii as putea sa anunt data dar or sa apara alti habarnisti care in data X sa tipe ca a promis RCS-ul ceva si nu s-a realizat , de parca un astfel de canal s-ar concepe peste noapte.

Canalul va fi distribuit in exclusivitate in reteaua de cablu DIGI-Cablu si pe platforma digitala Digi TV in pachetul de baza.

Lansarea acestui canal n-are nimic in comun cu lansarea lui DigiFilm , canalul de film premium ce urmeaza sa fie lansat in exclusivitate pentru abonatii Digi TV.

Mai multe detalii in momentul in care am sa am voie sa le public pe acest board , dar va pot garanta ca o sa aveti parte de multe surprize placute oferite de Digi TV.

Fanta
RDI Team"

Alte abureli marca Fanta! O sa apara.. o sa lanseze... numai: o sa... atat si nimic mai mult! Stie si data lansarii dar o tine secreta :naughty:  Si eu stiu cand se lanseaza Digi-News si care sunt cele 2 vedete (de fapt 3) :naughty:  cu care negociaza Digi dar le tin secrete! O sa vi les spun dupa lansare  :thumbup:  Acum nu vi le spun! Numai vrajeli are Fanta asta in cap. :thumbdown:

Edited by dacianova, 15 November 2010 - 22:10.


#90
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 dacianova, on 15th November 2010, 22:09, said:

Alte abureli marca Fanta! O sa apara.. o sa lanseze... numai: o sa... atat si nimic mai mult! Stie si data lansarii dar o tine secreta :naughty:  Si eu stiu cand se lanseaza Digi-News si care sunt cele 2 vedete (de fapt 3) :naughty:  cu care negociaza Digi dar le tin secrete! O sa vi les spun dupa lansare  :thumbup:  Acum nu vi le spun! Numai vrajeli are Fanta asta in cap. :thumbdown:
Chiar nu te inteleg ce ai cu Fanta? E si normal ca omul sa nu spuna. Daca nu iti dai seama inca Bomba toamei, care era postata la el pe forum tocmai la sta se referea, insa a preferat sa nu mai spuna nimic, intrucat a devenit intre timp Bomba iernii.

Aici pe forum Megafan si Catalin au postat ca pe 3 Noiembrie odata cu schimbarea frecvetelor se vor adauga noi canale...si cand nu s-au introdus toata lumea a inceput sa tzipe la ei ca posteaza degeaba, ca dezinformeaza, etc.
Fanta intradevar stie mai multe si e si normal sa nu spuna. Data de lansare inca nu e sigura, poate sa fie amanata si atat timp cat RDS-ul nu a dat nimic oficial pt ce sa se apuce Fanta sa scrie data? Ca sa inceapa toata lumea sa posteze peste tot, unii sa sune la RC sa intrebe despre asta. In plus atat timp cat se poarta negocieri cu anumite vedete e si normal sa nu dai numele vedetei pana nu se semneaza contractul si totul e parafat. Cu Radu Moraru informatia a scapat, si oricum la el plecarea e sigura la RDS.

Lansarea unei televiziuni se face dupa un plan de lansare (un plan media, o campanie de lansare). Una e sa introduci noi canale SD sau HD si alta e sa lansezo o televiziune care impune o campanie sustinuta de promovare atat in presa scrisa, la tv, prin flyere, in casierii. Ce rost ar mai avea o campanie de teasing, de promovare, un comunicat de presa daca Fanta, Megafan sau Catalin ar posta acum pe forum ca noua televiziune RDS se va lansa pe 1 Dec 2012, se va numi Digi XXX, va avea ca prezentatori urmatoarele vedete: si va avea urmatoare grila de programe:....

Manifesta si tu putina intelegere. In fine. Atat am avut de spus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate