Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52632 replies to this topic

#38971
zaraider

zaraider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 09.11.2013

View Postcarmenclara1, on 17 februarie 2019 - 04:05, said:


nu trebuie sa stai zi si noapte. ajunge doar sa joci bine Posted Image


Poate am exagerat dar ca sa ajungi lvl 30 iti trebuie aprox 30.000 puncte. Anul trecut parca erau vreo 18k... Ca general iei 1200...  Iesi general nu zic dar mai dai si gherle de termini capitan...  Iti trebuie ceva meciuri sa ajungi lvl 30...

#38972
dudi60

dudi60

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.06.2009
o intrebare, recruti din cazarma daca nu sunt repartizati pe tancuri se pierd?

#38973
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 29.09.2010
Cei ce inca nu au primit calificare uneori au parte de doua scenarii posibile:
1)Au termen de ""expirare" si esti notificat sa il recrutezi pana la data limita.
2)Nu pot expira.(Exemplu:Campania de Craciun unde recrutii primiti nu au primit un "termen de valabilitate").

De obicei la astia nealocati iti este afisat un termen limita pana cand se pot utiliza.
Cel putin asa stiam.

Edited by Morphinus, 17 February 2019 - 16:29.


#38974
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

View Postzaraider, on 17 februarie 2019 - 07:42, said:



Poate am exagerat dar ca sa ajungi lvl 30 iti trebuie aprox 30.000 puncte. Anul trecut parca erau vreo 18k... Ca general iei 1200...  Iesi general nu zic dar mai dai si gherle de termini capitan...  Iti trebuie ceva meciuri sa ajungi lvl 30...
https://thearmoredpa...reach-level-30/
actual ai nevoie de 30500 de puncte, dar ai si de 3,25 ori mai multe ore/zi disponibile pentru frontline

#38975
Santana_

Santana_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 10.04.2014
SE pare ca, daca ajungi la lvl 10 la prestige, poti sa iei si tier 8 si tier 9.

#38976
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
Doar daca ajungi la lvl 10 la prestige poti sa iei ultimul tanc.

#38977
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
Mission completed! Reward:
Bonds added: 500
Gold added: 200
Service Record: Prestige: Debut
Badges added: Prestige: III


Gata , nu as fi crezut ca reusesc .Primul lvl 30 a fost chiar greu , ultimul cred ca l-am facut doar cu maior si general.Pacat ca nu am tancuri premium bune , tancul meu principal a fost T-44-100.Foarte bun pentru modul asta , rapid , tinta buna , merge si sidescrape cu el , mai iei un ding si pe casca.Foarte bun modul sa cresti tancuri , cel putin polacul il scot full la primul meci (senile , motor , doua tunuri).

#38978
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
eu m-am blocat la 24. azi a fost o zi proasta. doar echipe de maimute.

#38979
zaraider

zaraider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 09.11.2013
Si eu m-am blocat la 20 a 2-a tura. Puteam sa mai fac cateva levele dar am considerat ca e suficient ca ma plictisisem de modul asta.

#38980
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,774
  • Înscris: 08.09.2008
Cam mult de tras pe frontline in comparatie cu anul trecut, mai ai un job ceva, viata sociala si e aproape imposibil. Saptamana trecuta a constat doar in job si wot. Am ajuns la lvl 28 aseara, cam bataie de joc, cred ca o sa renunt sa ma mai agit.

Edited by Katta92, 18 February 2019 - 10:20.


#38981
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
@carmenclara1   Chiar nu are legatura cu echipele.Iti recomand pluton de 3 si merge mai usor , mai ales pe atac.Fara pluton e mai greu sa te sincronizezi cu restul.Pentru rezultate maxime sa faci cap points cat mai multe , iar pe aparare sa incerci sa omori pe cineva care captureaza , cu orice pret ( sinuciderea e o optiune serioasa).Se puncteaza cel mai bine de departe.In momentul cand ajungi la obiective am vazut ca se puncteaza foarte bine sa dai damage in alte tancuri.Daca pot sa dau in obiective , dau.Dar daca am de ales sa dau in tancuri inamice , sigur o sa dau in alea inamice.Pe atac doar lights sau medii , pe aparare poti sa joci si cu heavy , mai ales in oras (3 si 4).

Este clar un avantaj imens sa te dea pe atac , am ajuns mai des general pe atac decat pe aparare.Plus ca ai sanse de over time si mai e o tampenie care nu-mi place deloc.Daca se cucereste a doua zona de undeva , sunt multe lights care se duc ninja la obiective fara sa-i vezi.Am patit-o de mai multe ori sa fiu pe aparare , sa ma dea pe C (necucerit), A si D pierdute ,B pierdut si mizeriile alea mici fug printre liniile de apare si se duc la obiective unde le omoara fara probleme pentru ca sunt multi pe aparare  in alte doua zone.Nu mi se pare deloc corect sa ajungi la obiective in conditiile in care mai sunt 3 obiective sau 2 de cucerit.Clar inca un avantaj pentru atacatori.


In mod normal , ai 1 sansa din 3 sa te dea pe o zona.Pe mine m-a dat pe zona C cred ca in proportie de peste 60%.Si cel mai des pe aparare.O sa fac o statistica la urmatorul FL.Am avut si 5 meciuri consecutive pe aparare (4 de mai multe ori) , pe atac mai mult de 3 consecutive nu am avut.


Daca te prinzi un pic de sistemul de punctare , poti sa termini des macar maior.Mai putin cand echipa care e pe atac e foarte buna si meciul se termina extrem de repede si sunt sanse mari sa nu vezi nici macar un maior.Se cuceresc 2-3 zone si fug light-urile direct la obiective.

#38982
eagle_xl

eagle_xl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 10.01.2019
Mod 1, doua stele amarate. Pana la urmatorul episod Frontline nu ma mai ating de tier 8. Ciudat rau! Azi,o singura data top tier. In rest nouari si in special zecari. Chiar asa multi jucatori de tier 10 sa fie?! Sau mai infige si WG cativa boti pe acolo?Si cate 3 arty per game! De astia nu prea pot sa zic nimic,m-am dat si eu destul cu arty... Posted Image)

Attached Files



#38983
zaraider

zaraider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 09.11.2013
Eu cred ca vor mai echilibra treburile ca atacatorii au avantaj mai mare. E mult mai usor sa faci lvl pe atac decat pe defence. Si aici cred ca trebuie lucrat. Mie imi e ca bulangii de la wg au sesizat ca se face general destul de repede si vor limita amountu-l de xp pe care il iei cand capezi sau dai decap si o sa ne chinuim si mai mult sa facem rank. Si ar fi de cacat...
Pe defence cand vad ca se capeaza si sunt atacatori cu viata mica de obicei ma sinucd cu un autoloader sa iau echivalentul de xp pe care il iau la cap cand atac...

#38984
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
@eagle_xl  La ora actuala , din cauza MM-ului , T8 este masochism.De aia cresc tancuri in FL.Sa nu ma enervez in random.Foarte rar sa prinzi meci in care esti tu top tier sau meci de full T8.

Problema va fi mai mare pe viitor.Sunt multi care joaca tier 10 pentru ca tier 10.Nu?Te chinui sa cresti o linie sa ajungi la ultimul tanc si sa vezi ce poate.Punctul final al calatoriei.
Mie nu-mi place sa joc sub tier 9 tocmai din cauza MM-ului.Nu-s atat de masochist.Cu unele tancuri te mai poti descurca cat de cat si in 10 , cu altele pur si simplu nu ai nicio sansa.

#38985
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005

View Postzaraider, on 18 februarie 2019 - 11:59, said:

Eu cred ca vor mai echilibra treburile ca atacatorii au avantaj mai mare.

Nu au. Daca iti vezi de treaba ta de aparator poti iesi maior de la prima baza aparata. Daca stai doar la snipe nu faci nimic si pierzi si baza imediat, dar asta nu inseamna ca au atacatorii avantaj ci doar ca s-au nimerit toti botii in aparare.

#38986
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,759
  • Înscris: 30.10.2003
Ar fi fost fain de aflat statistica meciurilor. Cate meciuri au fost castigate de fiecare parte.

Un dezavantaj la cei care apara ar fi locatia de spawn. Pana ajungi iar sa aperi baza, ea e cucerita si trebuie sa intorci curul adversarilor care dau navala in atac.
Daca esti intr-un HT, n-ai decat sa te duci la buda sa te pishi. E o alegere mai buna decat sa stai sa te lupti sau sa fugi.

Edited by Bursul, 18 February 2019 - 15:20.


#38987
eagle_xl

eagle_xl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 10.01.2019

View Postangelz, on 18 februarie 2019 - 12:30, said:

@eagle_xl  La ora actuala , din cauza MM-ului , T8 este masochism.De aia cresc tancuri in FL.Sa nu ma enervez in random.Foarte rar sa prinzi meci in care esti tu top tier sau meci de full T8.

Problema va fi mai mare pe viitor.Sunt multi care joaca tier 10 pentru ca tier 10.Nu?Te chinui sa cresti o linie sa ajungi la ultimul tanc si sa vezi ce poate.Punctul final al calatoriei.
Mie nu-mi place sa joc sub tier 9 tocmai din cauza MM-ului.Nu-s atat de masochist.Cu unele tancuri te mai poti descurca cat de cat si in 10 , cu altele pur si simplu nu ai nicio sansa.
Noroc cu Frontline,o saptamana pe luna,tier per tier....
Stie cineva cate nivele vor fi in FL in ep 3? Acum au fost 3 x 30. In Martie sa fie 1x30?
https://worldoftanks...-1-regulations/

Edited by eagle_xl, 18 February 2019 - 16:10.


#38988
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
@Bursul Cel mai bine e sa incepi cu un MT.Asa poti sa faci ceva indiferent daca esti pe atac sau aparare.

@eagle_xl   Poti sa faci maxim +2.Daca in prima luna ai ajuns la LVL 3  , in a doua poti sa faci maxim LVL4
Daca nu ai facut niciun nivel , in a doua luna poti sa ajungi la LVL4 maxim.

In link-ul cu regulations , mai spre sfarsit , este o poza interactiva.Prestige level and reward vehicles.Acolo poti sa vezi exact.

Pentru ultimul tanc trebuie sa faci Prestige lvl 10.Trebuie jucat , dar se poate lua fara mari probleme.

Edited by angelz, 18 February 2019 - 16:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate