Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52636 replies to this topic

#38593
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,814
  • Înscris: 30.10.2003
Macar aia banati sa fi fost de pe serverele EU.

#38594
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postmisu78, on 28 ianuarie 2019 - 16:57, said:

Breee, asta jucam in 99 pe televizor! Posted Image

rupt jocul asta in 2. era pe o caseta din aia galbena , copie chinezeasca dupa ceva din vest.

#38595
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
astia au facut ceva la joc de curand. nu mai penetrez nimic. numai bounce dau. plus modificat cateva harti...

incep iar sa ma las usor usor. astia in loc sa faca jocul mai usor sa atraga oameni il fac mai greu. sa te enervezi. obsedati hard core.

pt casual player nu mai exista nimic in wot.

#38596
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
T1 seal clubbin'.Mai casual decat atat nu se poate.

#38597
daquinot

daquinot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.07.2013

View Postangelz, on 29 ianuarie 2019 - 12:12, said:

T1 seal clubbin'.Mai casual decat atat nu se poate.

Cand vreau sa ma distrez bag cu Luchs ..... seal clubbing maxim.

#38598
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
Nu mai pot sa joc tier mic , este un haos total acolo.La cum e jocul facut acum , nu-mi place sa joc nimic sub tier 9.Am vazut multi jucatori cu mii de meciuri pe tier mic , chiar si 1 sau 2.

#38599
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postangelz, on 29 ianuarie 2019 - 12:19, said:

Nu mai pot sa joc tier mic , este un haos total acolo.La cum e jocul facut acum , nu-mi place sa joc nimic sub tier 9.Am vazut multi jucatori cu mii de meciuri pe tier mic , chiar si 1 sau 2.

obsesia de win rate. pt ca tier mare nu poti sa joci ca nu ai destule credite , oamenii joaca tier mic ca sa aiba un avantaj de experienta in fata celor noi.

jocul asta trebuie facut 50% mai usor. mai casual. pt cei care intra juma de ora la 2 zile. mi s a luat de un joc ultra greu facut doar pt cei care joaca non stop si nu se duc la munca. tre sa fie facut sa urci repede , sa te bucuri de joc , nu sa te enervezi 2 ani sa ajungi la tier 10.

pt ca NU numai copii joaca wot , ci si oameni cu joburi care au si alte prioritati.

ce face unu care joaca de 2 ori pe saptamana? asteapta 10 ani pt tier 10? e prost gandit jocul ca si marketing. nu mai e relevant in 2019

#38600
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,814
  • Înscris: 30.10.2003
Eu joc la tier 4 cu un tanc premium rusesc. Imi place mult tancul ala, are damage mare. Dar il ia Hetzer dintr-o lovitura :(

#38601
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
luat 150 k pt chesti asta.

am vandut si tier 7 heavy de la francezi. mai am nevoie de 1,3 mil sa iau tier 8 francez autoloader heavy. e bataie de joc cu creditele....

am avut 10 mil in total acum 1 saptamana.... 7 mil pe echipamente.

pur si simplu nu se fac de ajuns credite sa poti sa te bucuri de fiecare tanc. de parca ar conta pt cineva.

wg si multi de aici au o obsesie cu GRINDUL. le place sa se chinuie pt nimic. eu is de parere ca jocul tre sa fie de 100 de ori mai usor ca toti sa se bucurre de TOATE tancurile , si sa existe meciuri si competitii unde cei care se pricep sa straluceasca. iar noi astia (sau eu) slabi sa ne jucam de fun si de relax.

Attached Files



#38602
theoss

theoss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 29.03.2007
Mai fac astia reducerile la o linie in fiecare luna? Parca nu am mai vazut in techtree reduceri.

#38603
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,814
  • Înscris: 30.10.2003

View PostvapeClouds, on 29 ianuarie 2019 - 12:32, said:

wg si multi de aici au o obsesie cu GRINDUL.
Grindul are rolul lui, sa te inveti cu tancurile si jocul. Si acum e destul de simplu sa ajungi la Tier 6-7, nu stii mai nimic si strici meciurile.

Nu prea merge sa pui aia buni intrun colt aia prosti in alt colt. Daca eu vreau sa joc la tier VI cu un tanc ce fac? Posibil sa nu fie destui jucatori pe masura mea la tierul respectiv.

#38604
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
Daca s-ar cerceta toate tancurile super usor , toata lumea ar jucat T10.Fata de alte jocuri online , grindul aici nu e atat de rau.Jocul asta nu s-ar mentine pe linia de plutire cu unii care joaca juma' de ora la doua zile.Un personaj care are un job si alte prioritati are si posibilitatea  , daca ii place jocul , sa avanseze foarte usor cu bani(credite , free xp)

M-am jucat recent o tampenie pe telefon , in care investisem mult timp.In guilda in care eram erau mai multi care investisera peste 4k euro in mai putin de 6 luni.O tampenie de joc pe telefon.Erau cativa cu peste 6k euro.Astia in WOT sunt copii pe langa multe jocuri online.

#38605
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View PostBursul, on 29 ianuarie 2019 - 13:15, said:

Grindul are rolul lui, sa te inveti cu tancurile si jocul. Si acum e destul de simplu sa ajungi la Tier 6-7, nu stii mai nimic si strici meciurile.

Nu prea merge sa pui aia buni intrun colt aia prosti in alt colt. Daca eu vreau sa joc la tier VI cu un tanc ce fac? Posibil sa nu fie destui jucatori pe masura mea la tierul respectiv.

grindul doar face jocul boring.

voi nu luati in considerare casual players. deloc. nu toti stau lipiti de pc. 90% din oameni joaca de dragul tancurilor.

daca dureaza prea mult sa cresti devine boring. si te lasi. raman doar cei hard core.

View Postangelz, on 29 ianuarie 2019 - 13:17, said:

Daca s-ar cerceta toate tancurile super usor , toata lumea ar jucat T10.Fata de alte jocuri online , grindul aici nu e atat de rau.Jocul asta nu s-ar mentine pe linia de plutire cu unii care joaca juma' de ora la doua zile.Un personaj care are un job si alte prioritati are si posibilitatea  , daca ii place jocul , sa avanseze foarte usor cu bani(credite , free xp)

M-am jucat recent o tampenie pe telefon , in care investisem mult timp.In guilda in care eram erau mai multi care investisera peste 4k euro in mai putin de 6 luni.O tampenie de joc pe telefon.Erau cativa cu peste 6k euro.Astia in WOT sunt copii pe langa multe jocuri online.

sorry man , nu is de acord.

jocul trebuie sa fie gen fortnite. fiecare are acelasi joc , personalizari diferite. grindul pt tier 10 e boring. decat sa dai bani pe tancuri , dai pe personalizari si jocul devine mult mai dinamic.

la mine in clan , nu multi au tier 10. ca si idee.

se pierde dinamica si excitement ul jocului daca stai prea mult pe 1 singur tanc.

personal , eu cred ca schimbarea fundamentala a economiei jocului poate duce la un joc mai bun si mai frumos. sa reduca la jumate grindul , sa faca o ARENA open world unde toti se razboiesc. ar fi alta viata. sa ai sute de tancuri pe o harta open world cu RESPAWN. sa ai si un open world diferit non PVP pe unde toti se plimba si fac misiuni random.

#38606
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,814
  • Înscris: 30.10.2003
Pai jocul nu e facut pentru casual players.
E ca si cum te-ai plange ca Lamborgini nu face masini pentru saraci.
Orice joc e facut sa te tina cat mai mult sa-l joci, altfel moare. Nimeni nu da bani din buzunar sa aiba posibilitatea sa joace altii.
Pentru casual exista tier 5-6.

#38607
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.11.2006
Eu sunt un jucator casual si nu ma intereseaza cat dureaza grindul pt un anumit tanc. Nu am un tanc anume ce il doresc si poate de asta nu ma stresez foarte tare. La inceput am jucat cu TD, apoi cu HT si acum bag arty la greu. Cu MT si mai ales LT nu ma împac prea bine. Momentan, la cum sunt facute echipele, arty e singura categorie de tanc ce o poti juca fara sa te streseze culoarea aluia in capul caruia te "caci". Am chat dezactivat si nu vad daca ma injura colegii. In schimb sunt bucurosi cand ii scap de type 4 sau 5 care sta ascuns dupa piatra.

Edited by Kobra2602, 29 January 2019 - 14:38.


#38608
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,814
  • Înscris: 30.10.2003

View PostKobra2602, on 29 ianuarie 2019 - 14:36, said:

Eu sunt un jucator casual si nu ma intereseaza cat dureaza grindul pt un anumit tanc. Nu am un tanc anume ce il doresc si poate de asta nu ma stresez foarte tare. La inceput am jucat cu TD, apoi cu HT si acum bag arty la greu.
Nu prea pusca :lol:

#38609
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View PostBursul, on 29 ianuarie 2019 - 14:35, said:

Pai jocul nu e facut pentru casual players.
E ca si cum te-ai plange ca Lamborgini nu face masini pentru saraci.
Orice joc e facut sa te tina cat mai mult sa-l joci, altfel moare. Nimeni nu da bani din buzunar sa aiba posibilitatea sa joace altii.
Pentru casual exista tier 5-6.

pai ar trebuii sa fie pt toata lumea. la asta ma si refer. sa nu uitam ca nr de jucatori e in scadere. unu care joaca de 2 ori pe saptamana nu ajunge la tier 10 usor sau fara bani. concept gresit.

trust me , i m a limo driver.

#38610
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 26.08.2005
Pe mine, ca si casual player ma enerveaza doar mm-ul de tier 8. As juca mai des si cu mai multa placere daca as vedea doar maxim tier 9. In rest accept mizeriile legate de gold pe care mi le baga pe gat pentru ca imi place jocul si realizez faptul ca e o afacere, exista o echipa in spate cu salarii de platit plus ca si compania trebuie sa scoata profit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate