Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Internet Explorer

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#379
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
la mine cam toate browserele cam al o luna de la instalarea lor incep sa mearga greu - alte ori agata - alteori nu raspund la comenzi. am reinstalat si windowsul si am pus pe curat, tot asa. in rest merge bine laptopul (nu e ca as avea vreun virus, am si AVG si malwarebytes). vreo idee?

#380
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Depinde si ce ai instalat dupa ce ai reinstalat Windowsul: aplicatii, addonuri pentru browsere (multe, inutile, piratate) sau poate ca ai un hardware prea slab...

#381
xanax303

xanax303

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.04.2013
eu cred ca avg-ul poate fi de vina

#382
TradeMarkXP

TradeMarkXP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 27.03.2015
Daca ai pc mai vechi foloseste Internet Explorer 11 la mine nu da gres

#383
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostRadu_Toretto, on 30 aprilie 2015 - 09:58, said:

Imi cer scuze ca sunt putin off topic, dar nu vreau sa mai deschid un subiect nou doar pentru o mica problema.
Folosesc Mozilla Firefox, iar de la un timp, cand deschid un nou tab, imi intra automat pe o pagina Yahoo si asta ma enerveaza.

In schimb noi dorim ca regulamentul forumului sa fie respectat.
De aceasta data am deschis eu subiect in locul tau: http://forum.softped...b-default-page/

#384
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 02.11.2009
Am dezinstalat ce Flash Playere aveam si am reinstalat. Culmea e ca la FP 17 ptr. I.E. ActiveX nici cand vreau sa instalez si nici cand vreau sa dezinstalez nu ma lasa pe motiv ca IE trebuie inchis, evident ca nu e deschis. Trebuie sa aflu ce proces are sa ma uit in aplicatiile care ruleaza poate fi acolo, nu se rezolva nici dupa restart.

#385
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
aici e topic pt mozilla Firefox, nu pt IE sau flash

dar ca sa nu rmai cu necunoscute, intra in task manager si cauta iexplorer.exe, ii dai end task si pe urma procedezi la ce vrei sa faci cu flashul.

sau poate chiar flashutility sa fie deschis cumva si de aceea sa-ti dea eroare si la IE

#386
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am mutat comentariul si raspunsul.

@asda
Mai mare atentie unde postezi!

#387
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Imi spune cineva de ce nu pot face examen online de pe site-ul DRPCIV?.
Intru de pe IE si imi zice ca "este necesar browserul IE" cu toate ca am intrat de pe IE.
P.S.Rog un moderator sa mute postul daca am postat unde nu trebuia.Posted Image

Attached Files


Edited by CoL00SaL, 09 June 2015 - 10:49.


#388
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Exista topic dedicat si solutii: Accesarea portalului DRPCIV.ro

#389
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006
Scuze daca nu sunt la topicul potrivit. Insa chestiunea se manifesta SI la IExplorer.

Si anume, de fiecare data cand deschid Google, indifferent daca am sau nu Google setat ca principal motor de cautare (il am, culmea, dovada in pic atasat, unde imi confirma asta) imi apare mesajul "Accesați Google mai rapid. Schimbați motorul dvs. de căutare implicit."

Trist e ca si daca ii dau NU, multumesc, sau OK, in oricare din situatii data viitoare mesajul apare din nou.

Cum scap de asta?

Edited by mediatec, 30 July 2015 - 13:53.


#390
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Salut,
Am patit aseara o chestie: deschid IE, tastez google.ro si imi apare o pagina cum ca nu am o conexiune sigura (ceva cu un certificat invalid) si ar trebui sa inchid aceasta pagina. O inchid, deschid Chrome si patesc la fel, imi spune ca nu e sigura conexiunea. Deschid Firefox si aici totul e in regula, ma duce pe pagina de google.ro cu https in fata. Mentionez ca eram pe un desktop, cu conexiune prin fir pana la router. Ma poate ajuta cineva sa imi explice ce se intampla si cum se poate remedia? Multumesc

#391
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006

View Postamstel, on 04 septembrie 2015 - 15:44, said:

Salut,
Am patit aseara o chestie: deschid IE, tastez google.ro si imi apare o pagina cum ca nu am o conexiune sigura (ceva cu un certificat invalid) si ar trebui sa inchid aceasta pagina. O inchid, deschid Chrome si patesc la fel, imi spune ca nu e sigura conexiunea. Deschid Firefox si aici totul e in regula, ma duce pe pagina de google.ro cu https in fata. Mentionez ca eram pe un desktop, cu conexiune prin fir pana la router. Ma poate ajuta cineva sa imi explice ce se intampla si cum se poate remedia? Multumesc

Am patit acelasi lucru, insa doar de când am facut pe laptop upgrade la Windows 10 pt a vedea cum se comporta, in vederea upgrade-ului inevitabil la celelalte calc din firma...

De mentionat ca se intampla asa cu toate ca am pus google si Facebook la trusted sites, ba mai rau, la Facebook nici nu mai pot continua spre site, ci doar sa inchid browser (vezi imagini atasate)!

Si, ca la amstel, se intampla in toate browserele, deci e ceva din setarile de internet, evident.

amstel:  si tu dupa trecerea la win 10?

PS - nu am proxy, am router normal de romtelecom, si pana la upgrade la win10 totul a mers parfum.

Attached Files


Edited by mediatec, 06 September 2015 - 10:51.


#392
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Nope, am win 8.1, dar cu update-urile la zi.

#393
radu_cepoiu

radu_cepoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 05.09.2014

View Postamstel, on 04 septembrie 2015 - 15:44, said:

Salut,
Am patit aseara o chestie: deschid IE, tastez google.ro si imi apare o pagina cum ca nu am o conexiune sigura (ceva cu un certificat invalid) si ar trebui sa inchid aceasta pagina. O inchid, deschid Chrome si patesc la fel, imi spune ca nu e sigura conexiunea. Deschid Firefox si aici totul e in regula, ma duce pe pagina de google.ro cu https in fata. Mentionez ca eram pe un desktop, cu conexiune prin fir pana la router. Ma poate ajuta cineva sa imi explice ce se intampla si cum se poate remedia? Multumesc
Verifică data și ora sistemului. Dacă nu e la timp, seteaz-o.

Video:
http://m.youtube.com/watch?v=uKzu9kupty8  

#394
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Ok, mersi mult, voi verifica

#395
mediatec

mediatec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 30.10.2006

View Postradu_cepoiu, on 07 septembrie 2015 - 10:30, said:

Verifică data și ora sistemului. Dacă nu e la timp, seteaz-o.

Video:
http://m.youtube.com...zu9kupty8Ă‚ Ă‚

Data e bine setata.
In ce priveste acuratetea, e data si ora corecta (Athens, Bucuresti - gmt + 2 totul ok)...

Edited by mediatec, 07 September 2015 - 11:00.


#396
radu_cepoiu

radu_cepoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 05.09.2014

View Postmediatec, on 07 septembrie 2015 - 10:55, said:


Data e bine setata.
In ce priveste acuratetea, e data si ora corecta (Athens, Bucuresti - gmt + 2 totul ok)...
Clean cache/prăjituri ai incercat?


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate