Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Moda toamna 2010 pt. barbati

- - - - -
  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#37
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 19.07.2008
Asta reiese din ceea ce ai scris aici: trebuie sa te imbraci dupa cum dicteaza designerii ca altfel nu esti "baiat".
Una e sa te imbraci cum crezi tu de cuviinta si sa afirmi ca ai stil si cu totul alt lucru e sa te imbraci dupa cum zic ei ca altfel nu esti "la moda".

#38
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 22:29, said:

Asta reiese din ceea ce ai scris aici: trebuie sa te imbraci dupa cum dicteaza designerii ca altfel nu esti "baiat".
Una e sa te imbraci cum crezi tu de cuviinta si sa afirmi ca ai stil si cu totul alt lucru e sa te imbraci dupa cum zic ei ca altfel nu esti "la moda".


daca tu imi arati unde am afirmat asta...iti dau ce vrei

#39
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 19.07.2008
Nu ai afirmat-o direct dar asta se subintelege din disputa ta cu respectivii useri :)

#40
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 23:04, said:

Nu ai afirmat-o direct dar asta se subintelege din disputa ta cu respectivii useri :)


pai daca sunt limitati in ceea ce priveste "moda masculina'...de parca barbatii trebuie sa se imbrace numai in trening, adidasi sau alte nebunii...

#41
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 19.07.2008

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 23:07, said:

pai daca sunt limitati in ceea ce priveste "moda masculina'...de parca barbatii trebuie sa se imbrace numai in trening, adidasi sau alte nebunii...

Nu trebuie sa se imbrace numai in trening dar ca sa poti sa-ti faci stilul tau propriu trebuie sa ai magazine de une' sa cumperi si parai.
Vad ca la locatie ai Romania, asadar, nu stiu daca la tine sunt si magazine si barbati cu bani incat sa-si poata lua toti haine si sa se imbrace cu stil.
Si in plus unii poate au si una si alta dar ca nu ii afecteaza asa de tare aspectul asta. Cin' te place, te place cu haine sau fara :D Daca incerci doar sa compensezi un defect prin haine, s-ar datora doar lipsei de incredere in tine; asadar daca vezi vreun frumos pa strada nu inseamna ca e si prost pentru ca nu se imbraca cum crezi tu ca ar trebui sa se imbrace.

Cat despre cuvantul bolduit, tie ti se pare o normalitate sa poarte barbatii poseta ?
Cum am scris-o si mai-nainte, nu va lipsi mult pana vor scoate fuste pentru barbati. Se va trece de linia care ii desparte pe barbati de femei: efeminati sunt, metrosexuali nici nu ma indoiesc ca nu ar fi, poseta au deja, fusta o sa vie si aia iar tot ce mai lipseste e un make-up si putin ruj.

#42
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMarius3k, on 14th September 2010, 09:46, said:

Aia din poze e "barbati"?:huh: Nu de alta, dar nu prea par.
Mai ales baiatul din dreapta arata ce un liceea fugit de la ore sa fumeze si el o tigara in afara scolii sa nu-l mai prinda iar profii ca fumeaza la W.C.  

View Postscrisit, on 14th September 2010, 10:12, said:

Pantalonii stransi la baza, se numesc mai  "popular" conici. Si ala cu geanta e chiar deplorabil.

Cred ca se asorta mai bine daca-i puneau o sacosa de supermarket in mana .

View PostLaurX, on 14th September 2010, 11:00, said:

In a 2-a poza cel din stanga are un ochi umflat ??  Parca-i din Terminator '' I'll be back''

Vrea sa arate a mascul feroce dar parca-i un cotoi lesinat .

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 12:48, said:

In curand o sa vezi ca "la moda", in ceea ce priveste barbatii, vor fi fustele. Marc Jacobs poarta. Asadar nu vad ce nu ar scoate urmatoarea colectie cu piesa de rezistenta fiind fusta :lol: Poate a si facut-o deja  :huh:
E mai bine cu fusta , mai ales ca poti sa faci pisulica fara sa te mai deschei la pantaloni .

Pentru barbatii normali care au un pic de burtica nu vazui nimic de imbracat ! :(

Nu inteleg de ce baietii astia nu defileaza pe podium impreuna cu fetele , ca sa vedem cum se asorteaza geanta lui cu geanta ei , mai ales ca au revenit la moda gentoaiele pentru femei .

#43
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Posetele,sau ma rog,gentile alea,imi plac! As vrea si eu una! Si nu glumesc!  :lol:

#44
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Sepcile nu se mai poarta ?

#45
center_2001

center_2001

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.09.2010

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 23:07, said:

pai daca sunt limitati in ceea ce priveste "moda masculina'...de parca barbatii trebuie sa se imbrace numai in trening, adidasi sau alte nebunii...
Prezentarile de moda sunt facute pt a prezenta niste haine pe care nimeni nu le poarta.

Aceasta tinuta(daca se poate numi asa) a fost aratata intr-o prezentare de moda.N-am vazut pe nimeni purtand asa ceva.
:lol:

Attached Files



#46
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 01.12.2007
Cum adica arata jalnic?

Un schilod care poarta pantaloni sknny, nu poti sa-mi zici ca arata bine. Arata ca o fata.

#47
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostVeronika_99, on 14th September 2010, 22:07, said:

dar eu nu am zis ca eu cumpar "tot ce e la moda"...eu am dat doar niste sugestii...am colectat niste date...din mai multe surse...date pe care le-am selectat..si pe care le-am transmis si pentru ceilalti...e o sursa de inspiratie..si nu o lege...eu m-am exprimat cat se poate de concis...
Stai asa: tu recomanzi un lucru pe care tu nu il faci/nu l-ai facut? In cazul asta e vorba de a purta niste...cum sa ma exprim eu oare cat mai academic? Gata, stiu. CARPE.


View Postcenter_2001, on 15th September 2010, 08:27, said:

Aceasta tinuta(daca se poate numi asa) a fost aratata intr-o prezentare de moda.N-am vazut pe nimeni purtand asa ceva.:lol:
Gaga?

#48
center_2001

center_2001

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.09.2010

View PostMarius3k, on 15th September 2010, 09:47, said:

Gaga?
Eu ma refeream la oameni normali.

#49
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View Postcenter_2001, on 15th September 2010, 08:27, said:

Prezentarile de moda sunt facute pt a prezenta niste haine pe care nimeni nu le poarta.

Aceasta tinuta(daca se poate numi asa) a fost aratata intr-o prezentare de moda.N-am vazut pe nimeni purtand asa ceva.
:lol:


dar nu-mi spune mie ca pozele ce le-am postat eu sunt atat de avangardiste, precum e poze postat de tine...nu are legatura

View PostDarkEnemy, on 14th September 2010, 23:29, said:

Nu trebuie sa se imbrace numai in trening dar ca sa poti sa-ti faci stilul tau propriu trebuie sa ai magazine de une' sa cumperi si parai.
Vad ca la locatie ai Romania, asadar, nu stiu daca la tine sunt si magazine si barbati cu bani incat sa-si poata lua toti haine si sa se imbrace cu stil.
Si in plus unii poate au si una si alta dar ca nu ii afecteaza asa de tare aspectul asta. Cin' te place, te place cu haine sau fara :D Daca incerci doar sa compensezi un defect prin haine, s-ar datora doar lipsei de incredere in tine; asadar daca vezi vreun frumos pa strada nu inseamna ca e si prost pentru ca nu se imbraca cum crezi tu ca ar trebui sa se imbrace.

Cat despre cuvantul bolduit, tie ti se pare o normalitate sa poarte barbatii poseta ?
Cum am scris-o si mai-nainte, nu va lipsi mult pana vor scoate fuste pentru barbati. Se va trece de linia care ii desparte pe barbati de femei: efeminati sunt, metrosexuali nici nu ma indoiesc ca nu ar fi, poseta au deja, fusta o sa vie si aia iar tot ce mai lipseste e un make-up si putin ruj.

de ce sa nu poarte poseta?,,,,unde sa-si tina rujul si toate celelalte?


View PostMarius3k, on 15th September 2010, 09:47, said:

Stai asa: tu recomanzi un lucru pe care tu nu il faci/nu l-ai facut? In cazul asta e vorba de a purta niste...cum sa ma exprim eu oare cat mai academic? Gata, stiu. CARPE.


Gaga?


mai ma innebuniti de tot...ce vi se pare asa iesit de comun in pozele postate de mine????????...ce e asa de greu de inteles????...se poarta stilulu military...bocancii cu sireturi..stil army...din nou...jachete, sacouri ...mi se pare perfect norma sa te imbraci asa...e chiar misto


View Postbuteliearagaz, on 15th September 2010, 00:44, said:

Sepcile nu se mai poarta ?


nu am vazut nici o sapca pe podiumurile de moda...dar stiu ca se poarta bastile...cat mai variate ca si coloristica si material

#50
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Veronika ce incearca astia politicosi sa-ti spuna e ca in afara de niste cretini retardati homosexuali, nici un barbat normal n-ar purta amestecaturile alea de haine fara noima. Bocanci cu blugi si cu sacou(plus papion si..poseta??)?? :deadtongue: Pai trebuie sa fii cazut din luna sa crezi ca asa ceva te face trendy. Dar sunt obisnuit ca traim intr-o lume unde multi se imbraca ca niste babuini emo.

Edited by magul132001, 15 September 2010 - 11:43.


#51
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View Postmagul132001, on 15th September 2010, 12:42, said:

Veronika ce incearca astia politicosi sa-ti spuna e ca in afara de niste cretini retardati homosexuali, nici un barbat normal n-ar purta amestecaturile alea de haine fara noima. Bocanci cu blugi si cu sacou(plus papion si..poseta??)?? :deadtongue: Pai trebuie sa fii cazut din luna sa crezi ca asa ceva te face trendy. Dar sunt obisnuit ca traim intr-o lume unde multi se imbraca ca niste babuini emo.



dar nu e o lege sa le porti in combinatia respectiva..bocancii sunt superbi...si eu i-as purta,.,,trebuie sa apara si pt. femei asa ceva...sacourile se poarta ...le combini cum vrei..iar gecile military sunt mistoo de tot...nu e asa?

#52
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 19.07.2008
Observi ca esti singura fata de pe threadul asta care aproba asa ceva!?
Celelalte nu scriu nimic pentru ca stiu ca astfel de indivizi le par total neatragatori, mai ales ca nu au pic de masculinitate :)

#53
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

View PostDarkEnemy, on 15th September 2010, 13:09, said:

Observi ca esti singura fata de pe threadul asta care aproba asa ceva!?
Celelalte nu scriu nimic pentru ca stiu ca astfel de indivizi le par total neatragatori, mai ales ca nu au pic de masculinitate :)


celelalte se ocupa numai de moda feminina...sau poate ca le plac barbatii scunzi, chei si cu burta...pentru mine e o provocare sa abordez acest subiect legat de moda masculina a acestui sezon..nu stiu de ce va tot legati de manechinii aia..eu discut de haine ..nu de ei ca persoane..so?

Edited by Veronika_99, 15 September 2010 - 12:12.


#54
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 19.07.2008
Pentru a purta toalele alea tre' sa fii ca ei. Ca doar nu ai sa vezi un scund, chel si burtos cu acele haine.
Asadar tot la ei te rezumi. Faptul ca porti poseta e o dovada de netagaduit ca esti mascul, nu !?
Explica-mi si mie unde e masculinitatea la tipii aia. Da, aia din primele poze ca doar aici vorbim despre hainele alea iar ele nu pot fi purtate decat de acei flacai.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate