Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Computer cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Codecii sun in regula, de asta ti-am cerut sa deschizi cu Gspot-ul.

Problema e de la setarile audio. Ce altceva ai la "Audio Input"? Mai ai si altceva in afara de "Realtek HD Audio Input" ?(aceasta este sursa externa, deci de aia nu inregistreaza nimic)

Ar trebui sa fie ceva de gen "mixer" sau "capture" etc si odata setat sa iti dea posibilitatea sa alegi ceva si la "Source". Joaca-te cu setarile pe acolo.

Daca nu ai alte optiuni, inclin sa cred ca e problema de drivere sau va trebui sa faci o legatura interna intre placa de captura (tuner) si placa audio, dar nu stiu daca tunerul tau, respectiv placa audio, au aceste optiuni.

Edited by ear1976, 22 September 2010 - 20:51.


#38
Alisk

Alisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.11.2009

View Postear1976, on 22nd September 2010, 21:49, said:

Codecii sun in regula, de asta ti-am cerut sa deschizi cu Gspot-ul.

Problema e de la setarile audio. Ce altceva ai la "Audio Input"? Mai ai si altceva in afara de "Realtek HD Audio Input" ?(aceasta este sursa externa, deci de aia nu inregistreaza nimic)

Ar trebui sa fie ceva de gen "mixer" sau "capture" etc si odata setat sa iti dea posibilitatea sa alegi ceva si la "Source". Joaca-te cu setarile pe acolo.

Daca nu ai alte optiuni, inclin sa cred ca e problema de drivere sau va trebui sa faci o legatura interna intre placa de captura (tuner) si placa audio, dar nu stiu daca tunerul tau, respectiv placa audio, au aceste optiuni.




ok...multumesc.O sa incerc sa mai caut prin setarile lui sa vad.Azi am dezinstalat playerul "intervideo" si am reinstalat ma gandeam ca poate am "sarit" eu ceva....dar tot la fel e.
Acolo la "Audio Input/Realtek HD audio Input" nu mai apare altceva e singurul care il vede pe "Realtek HD audio Input" iar la "source" nimic.Am instalat azi tot felu de programe de pe net si nimic.Referitor la drivere,eu cand l-am cumparat din neatentia mea si neinteresul vanzatorului nu mi-au dat cd pentru tv tuner nici macar pentru placa video doar cd placi de baza.Dar driverele pentru placa video le-am luat de pe net...iar tv tunerul l-au instalat cei de la garantie si mi-au lasat driverele sa le bag pe cd.(sa le am).Dar nu stiu cat de bune sau complete sunt.Playerul care il am de la  ei "X3Mplayer" nu imi merge imi spune "initialize Tv card falied"...numai ca el vede pe "intervideo3" si vede "saa7130 tv card" dar daca instalez si apare in computer management "saa7130 tv card" nu mai merge deloc...nu mai vede nimic.
Am incercat sa le fac poze....si mi cer scuze nu ma pricep la calculatoare.....

Attached Files

  • Attached File  a.png   5.74K   6 downloads
  • Attached File  aaa.png   55.21K   6 downloads

Edited by Alisk, 22 September 2010 - 22:22.


#39
Alisk

Alisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.11.2009

View Postear1976, on 22nd September 2010, 21:49, said:

Daca nu ai alte optiuni, inclin sa cred ca e problema de drivere sau va trebui sa faci o legatura interna intre placa de captura (tuner) si placa audio, dar nu stiu daca tunerul tau, respectiv placa audio, au aceste optiuni.



si ca sa fac o legatura intre placa de captura (tuner) si placa audio ce ar terbui sa fac?

#40
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Aici nu te pot ajuta foarte mult, stiu ca unele tunere au niste pini interni de la care se conecteaza un cablu audio catre placa de baza sau placa audio (daca si placa audio are acei pini interni de audio aux).
Dar nu cunosc modelul tau, poate stie altcineva.

Mai poti incerca un truc :
Din Control panel > sounds > recording (sau dublu click pe iconita cu difuzorul din systray) - activezi "stereo mixer" sau cam asa ceva (daca nu iti apare in lista, da-i click dreapta intr-o zona libera in acea fereastra si bifeaza "show hidden device"). Chestia asta ar trebui sa iti redirectioneze iesirea audio catre intrarea audio - si mai incearca o inregistrare cu setarile pe care le ai acum.
Dar o sa te enerveze cand folosesti microfonul pe messenger, o sa auzi in boxe si ce vorbesti tu, asa ca va trebui sa il dezactivezi cand folosesti microfonul.

Edited by ear1976, 22 September 2010 - 23:03.


#41
Alisk

Alisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.11.2009
Multumesc ear1976...am incercat dar tot nu merge...Am gasit eu ceva cu stereo mixer dar tot nu merge ....dar nu am gasit unde mi-ai zis tu (nu m-am descurcat acolo)....dar cand instalez driverele (X3MTV Aoc 100) in computer management...imi apar:


[ http://img803.imageshack.us/img803/6869/35084063.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img146.imageshack.us/img146/7884/29345982.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Alisk

Alisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.11.2009
Am reusit sa il fac sa inregistreze cu sunet pana la urma.Setarile au ramas aceleasi doar ca am cumparat un cablu stero cu 2 jack-uri .Momentan vad ca merge...Multumesc tuturor!  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate