Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Samsung S7320E Wave 723

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Vezi, ti-am zis eu c ao sa se ieftineasca: acum e la emag 570 de lei, iar mai scumpe sunt versiunile Red (609 lei) si Black (789 lei). Dar oare de ce? Nu inteleg la astia, pun preturi diferite la acelasi telefon cand doar culoarea difera.

#20
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Nu s-a ieftinit link, versiunile pe culoarea roz si alb costa mai putin 570 de lei.

Pentru ca sunt stocuri diferite din acea cauza difera si preturile plus ca te inseli pentru ca atat emag cat si pc garage au produse in stoc dar si produse care le aduc doar la comanda.

Edited by Just_Cavalli, 26 March 2011 - 19:21.


#21
danzan

danzan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.02.2010
Ce parere aveti de site-ul asta ? http://mobile123.ro/...;product_id=284 Se pare ca au cel mai bun pret acum.

#22
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Pentru mine nu prezinta incredere, nici macar nu au o adresa, e in genul magazinelor mircea gsm, alin gsm etc.

Eu nu va inteleg ce cautati pe asemnea site-uri cand poti cumpara de pe emag Samsung S7230 Wave Titan Grey nou cu garantie 2 ani la pretul de 569 de lei!

#23
Punker_01

Punker_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2011
Are cineva de pe aici telefonul asta ?
Spuneti-mi si mie: - bateria cat tine cu folosire moderata ?
- camera face poze de 5 megapixeli sau e doar numerele de el ?
- difuzorul se aude OK ? dar in casti ?
- pe net se misca bine ? am inteles ca are 3G.

#24
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Informatii despre acest telefon poti sa mai afli citind review-ul facut de GsmArena.

#25
bawg

bawg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2010
buna ziua
sunt posesorul uni 723 si sunt curios daca cineva a reusit sa faca un update pe bada 1.2 pe acest telefon si daca da de unde si cum

#26
wayngro

wayngro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.04.2008
Cum e acest model ? Ce parere aveti despre sistemul de operare Bada ? Se pot instala alte teme pe el ? Sunt multe aplicatii pt OS Bada ?
Am sa primesc de la cineva un astfel de telefon, si am vrut sa-i rog pe cei care-l au sau care l-au avut, sa spuna cateva cuvinte despre acest telefon.
Nu o sa-l folosesc pt jocuri / muzica, decat foarte foarte rar.
Astept parerile voastre, multumesc.

#27
wayngro

wayngro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.04.2008
Nu are nimeni vreo idee ?

#28
blackwave

blackwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 19.10.2011

View Postwayngro, on 07 septembrie 2012 - 07:24, said:

Cum e acest model ? Ce parere aveti despre sistemul de operare Bada ? Se pot instala alte teme pe el ? Sunt multe aplicatii pt OS Bada ?
Am sa primesc de la cineva un astfel de telefon, si am vrut sa-i rog pe cei care-l au sau care l-au avut, sa spuna cateva cuvinte despre acest telefon.
Nu o sa-l folosesc pt jocuri / muzica, decat foarte foarte rar.
Astept parerile voastre, multumesc.

Sunt posesoru unui astfel de telefon l-am primit cadou si ce pot sa spun ca nu isi face banii. M-am uitat in magazine si are un pret in jur de 600 lei mai mult sau mai putin poti sa mai adaugi 100 lei si iti cumperi ceva cu android. Sistemu de operare Bada nu se compara cu android.. cei de la samsung l-au uitat si nu prea se mai ocupa de el. Partile bune la telefon sunt camera, pot spune ca face poze frumoase la lumina buna.. bateria il tine 3 zile cu sms si vorbit. Sa zicem ca poti instala programe pe el si fel de fel de chestii jocuri teme de pe samsunsapps, imi place ca are suport 3G si wifi ceea ce e bine. Partile rele sunt ca uneori se mai intampla sa se restarteze cand mai intri pe un site care nu il poate incarca ori intr-un program si dau exemplu chiar softu pt gps cu care vine telefonu. O alta problema la el este ca daca esti conectat in reteaua 3G chiar uneori si in 2G tinand telefonu in mana ramai fara semnal ceea ce e foarte grav. Inca o problema grava la el este ca vine cu o memorie interna de 90 MB si odata ce memoria se umple instaland programe si jocuri pe telefon nu se mai poate instala absolut nimic pe el chiar daca ai memory stick disponibil nu stie sa se foloseasca de memoria stickului. La fel si cu traficul care se acumuleaza in browser si fel de fel trebuie sa iti stergi cache din browser si paginile pe care le-ai vizitat pt a avea memorie interna disponibila. Dupa cum am mai zis parerea mea e ca telefonu nu isi face banii poti sa mai adaugi in jur de 100 lei la buget si iti achizitionezi un telefon mult mai bun decat acesta.

Edited by blackwave, 10 September 2012 - 00:41.


#29
wayngro

wayngro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.04.2008
Se poate instala OS Bada 2.0 ? Daca da, ce aduce in plus ?
As avea cateva intrebari legate de acest telefon, tinand cont ca e primul meu touch screen mobile phone.
Cum dezactivez functia aia, cand il inclin pe orizontala, sa nu se modifice imaginea  ?! ( auto-rotate ? )
Alta intrebare : cum dezactivez wi-fi ? Se activeaza automat. Vreau sa se activeze doar cand ma conectez eu la un router wireless, si atunci cand ies de pe Internet, sa se deconecteze.
Am vrut sa schimb interfata / tema, dar se vede fff aiurea, icoane mari, etc Nu exista vreo tema ( iPhone, de exemplu ) pt acest telefon ?
Multumesc.

#30
wayngro

wayngro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 21.04.2008
Nu stie nimeni ?
Sa instalez sau nu Bada OS 2.0 ? E riscant ? Aduce ceva imbunatatiri ?
Multumesc frumos

#31
buntom

buntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 11.02.2011
eu am pus Bada 2.0 pe 723, nu am avut evenimente neplacute la instalare, totul a decurs normal, acum pot sa instalez aplicatii pentru bada 2.0, pe lock screen poti sa iti pui vremea, poti seta pozitia ceasului pe lock screen, acum am o tema de iphone... dar nu am si rapiditatea lui Posted Image , pe bara de sus care se gliseaza in jos are wi-fi bluetooth sound/silent si auto roatate, deci poti sa dezactivezi rotirea ecranului, acum nu mai pierd semnalul, am harti offline dar nu si navigatatie offline, poti sa faci foldere si sa iti pui anumite aplicatii, are un touchwiz mai avansat dar cu lag-ul respectiv, butonul fizic din mijloc nu mai este meniu, acum ai un buton virtual in dreapta jos al ecranului (ca la android), are ChatOn care nu stiu ce face...nu la-m folosit pana acum, are Yahoo Messenger normal, ca la mess-ul normal (asta e un mare plus), poti sa tai un film, dar nu mai poti sa editezi pozele decat sa le crop-ezi,are si buton virtual pentru camera care face auto focus si poza automat, din pacate lagul in general este prezent dar in per total arata mai uman fata de Bada 1.1
am pus card de 16 gb, am 12 gb de muzica, cand reda muzica, lagul general este mai mare, bateria ma tine cam 2-3 zile depinde de utilizare, dar ma poate tine si o saptamana daca nu ma ating de el si pot sa fac peste 500 de poze intr-o zi, la-m folosit cam 2 ani cu carcasa aceea din piele din fabrica, acum il tin fara, aluminiul de pe spate face toti banii

in scurt timp o sa-l parasesc, ma voi indrepta spre un lg optimus 4x HD... o sa fie un salt mare de la un single core de 450 Mhz la Tegra 3

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate