Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

R.C.S.&R.D.S. a lansat servicii de voce și internet mobil în sistem prepay.

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#73
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
In afara extraoptiunii de internet Mobil la 4 Euro/luna exista si alt mod de acces la internet de genul 0,1 Euro/1 MB s.a. ?

#74
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostSeattle, on 31st August 2010, 10:38, said:

In afara extraoptiunii de internet Mobil la 4 Euro/luna exista si alt mod de acces la internet de genul 0,1 Euro/1 MB s.a. ?
mie mi-ar placea o optiune de genu' 1euro - 100-200 Mb, nu am nevoie de mai mult pe telefon!

#75
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Al patrulea jucător pe piața internetului mobil preplătit. Care sunt tarifele

Quote

Pentru RCS&RDS este o dublă pre­mieră, pentru că tot cu această ocazie au fost lansate și primele cartele preplătite pentru servicii de voce.

Prețul unei cartele este de trei euro fără TVA, dacă utilizatorul dorește numai voce, și crește la 4,5 euro dacă se optează și pentru internet, a anunțat ieri compania.
http://www.gandul.in...arifele-7060201

Sa fie vorba de o eroare? N-ar fi exclus deoarece intreg articolul contine informatii neactualizate.
Dar in acelasi timp poate fi corecta informatia. Cum optiunea de net costa 4 euro iar creditul initial este de 3 euro, cine vrea net mobil fara sa reincarce trebuie sa plateasca 4,5 euro. Nu cred sa fie vorba de doua tipuri diferite de cartela una de 3 euro pentru voce si una de 4,5 pentru voce&date asa cum lasa sa se inteleaga acest articol.

Edited by danutz1, 31 August 2010 - 11:05.


#76
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 09:37, said:

Da, am incarcat 4 eur aseara. Am incercat sa sun la 777 de pe cartela si imi spune robotul "Apelul dumneavoastra nu poate fi terminat". Si apoi se inchide.
Rezumand: nu se activeaza internetul pe mobil si nu poti lua legatura cu departamentul clienti.

e *777 nu 777 ;)

#77
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postvasilemadalincristian, on 31st August 2010, 11:51, said:

e *777 nu 777 ;)
Da, la *777 nu se conecteaza deloc. Lucru pe care l-au recunoscut si cei de la Relatii Clienti.

#78
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 12:01, said:

Da, la *777 nu se conecteaza deloc. Lucru pe care l-au recunoscut si cei de la Relatii Clienti.
Eu cred ca merge, totusi...

#79
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postmtest, on 31st August 2010, 12:10, said:

Eu cred ca merge, totusi...
Nu merge dar esti invitatul meu daca vrei sa incerci. Cred ca pot confirma si alti utilizatori acest lucru.

#80
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdanutz1, on 31st August 2010, 11:49, said:

Al patrulea jucător pe piața internetului mobil preplătit. Care sunt tarifele

http://www.gandul.in...arifele-7060201

Sa fie vorba de o eroare? N-ar fi exclus deoarece intreg articolul contine informatii neactualizate.
Dar in acelasi timp poate fi corecta informatia. Cum optiunea de net costa 4 euro iar creditul initial este de 3 euro, cine vrea net mobil fara sa reincarce trebuie sa plateasca 4,5 euro. Nu cred sa fie vorba de doua tipuri diferite de cartela una de 3 euro pentru voce si una de 4,5 pentru voce&date asa cum lasa sa se inteleaga acest articol.
Ideea este că 4 euro este opțiunea de internet dar îți mai trebuie cel puțin 1 cent ca să ramână activă cartela pentru că 0 euro credit pt voce înseamnă intrarea în perioada de grație. Așa este la toți, nu cred că s-a decoperit asta abia acum.

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 13:15, said:

Nu merge dar esti invitatul meu daca vrei sa incerci. Cred ca pot confirma si alti utilizatori acest lucru.
I-au dat drumul? La mine funcționează.

#81
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
N-am pus la indoiala lucrul asta, se stie de creditul minim de 1 cent dupa activarea unei optiuni.
La Cosmote de exemplu daca ai credit fix valoarea optiunii, aceasta costa cu 1 cent mai putin si se poate activa, dar asta e alta treaba.

La RDS totul poate fi diferit, de departe nu se inscrie in categoria cartelelor clasice cum e la ceilalti.

Edited by danutz1, 31 August 2010 - 13:00.


#82
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postkineceler, on 31st August 2010, 13:46, said:

Ideea este că 4 euro este opțiunea de internet dar îți mai trebuie cel puțin 1 cent ca să ramână activă cartela pentru că 0 euro credit pt voce înseamnă intrarea în perioada de grație. Așa este la toți, nu cred că s-a decoperit asta abia acum.


I-au dat drumul? La mine funcționează.
I-au dat drumul. M-au sunat de la RC sa imi spuna ca aseara "a fost o problema cu serverul de sms-uri". Am retrimis sms la 302 si mi s-a intors imediat mesajul ca e activat si a mers. APN este "ppinternet".
Singurul lucru care nu merge este sa suni la *777.

#83
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,073
  • Înscris: 26.11.2001
Nu sunt client de telefonie RDS insa felicitari lor pt pret. Daca net-ul functioneaza in conditii decente este chiar o optiune de luat in seama.
Asteptam cu intreres reactia concurentei  :coolspeak:

#84
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 15:34, said:

I-au dat drumul. M-au sunat de la RC sa imi spuna ca aseara "a fost o problema cu serverul de sms-uri". Am retrimis sms la 302 si mi s-a intors imediat mesajul ca e activat si a mers. APN este "ppinternet".
Singurul lucru care nu merge este sa suni la *777.
Nu se poa' tocmai am sunat și eu la *777 de pe prepayd și merge.

#85
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 15:34, said:

I-au dat drumul. M-au sunat de la RC sa imi spuna ca aseara "a fost o problema cu serverul de sms-uri". Am retrimis sms la 302 si mi s-a intors imediat mesajul ca e activat si a mers. APN este "ppinternet".
Singurul lucru care nu merge este sa suni la *777.
Alte setari mai sunt?
Username &/ parola?

#86
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postmegafanro, on 30th August 2010, 11:03, said:

R.C.S.&R.D.S. lansează servicii de voce și internet mobil în sistem prepay.

R.C.S.&R.D.S., una dintre cele mai mari companii locale telecom, a lansat servicii de telefonie mobilă și internet mobil pe cartele preplătite, potrivit unui anunț al operatorului.

"Noul serviciu de telefonie mobilă pe cartela preplătită oferit de RCS & RDS se numește Digi Mobil Prepaid, iar oferta este disponibilă în toate zonele în care compania dispune de acoperire 3G, adică în peste 230 cele mai importante localități din România și în peste 5000 kilometri de drumuri naționale. Pe aceeași cartelă preplătită poate fi activat oricând serviciul de internet mobil de 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat", potrivit datelor R.C.S&R.D.S.

Tarifele pentru apelurile de voce de pe cartelă sunt: 1 cent/minut - în toată rețeaua Digi, pe fix (Digi Tel) și pe mobil (Digi Mobil); 2 cenți/minut către rețelele fixe ale altor operatori de telefonie fixă; 4 cenți/minut în rețelele fixe ale altor operatori de telefonie mobilă; 8 cenți/minut către operatorii de telefonie mobilă, național; de la 8 cenți/minut către operatorii de telefonie mobilă, internațional. "Tarifele sunt valabile oricând, indiferent de ore sau de numere favorite și nu includ T.V.A.", potrivit oficialilor R.C.S&R.D.S.

Valoarea cartelei Digi Mobil Prepaid este de 3 euro (fără T.V.A.) iar perioada de valabilitate a creditului (în care se pot iniția apeluri și trimite S.M.S.-uri ) este de 6 luni.

Tariful pentru serviciile de internet mobil la viteze de până la 7,2 Mbps, cu trafic nelimitat inclus, este de 4 euro (fără T.V.A.).

Sursa: http://www.zf.ro/bus...-prepay-7057608

Mi se pare ok oferta :)  :thumbup:

#87
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postcipz, on 31st August 2010, 15:48, said:

Alte setari mai sunt?
Username &/ parola?
Nu.

View Postkineceler, on 31st August 2010, 15:48, said:

Nu se poa' tocmai am sunat și eu la *777 de pe prepayd și merge.
Am sunat si eu acum si functioneaza.

#88
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002
Pentru cei care isi iau cartela 3G prepay de la Digi.
Am de vanzare un Nokia 6151 care merge si pe 2100, verificat.

Edited by dan2002sv, 31 August 2010 - 16:31.


#89
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
du-te pe okazii

#90
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View PostBukovina, on 31st August 2010, 17:27, said:

du-te pe okazii
Nu functioneaza momentan. (nu ca ar fi functionat vreodata prea bine acel site okazii)

Edited by Hamutovski, 31 August 2010 - 16:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate