Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Liceu in UK

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Dianutza14

Dianutza14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2010
Am 14 ani si as vrea sa fac un an de liceu (preferabil a 10a sau a 11a) in anglia......
     Doar ca am auzit ca in Anglia totul e foarte .....controlat ... iar in SUA  sunt probleme cu rasismul si etc .....si nu stiu cum ar fi mai bine: as vrea sa merg ori in SUA ori in UK  :confuzzled:
     Ce imi recomandati?
     Si cine a mai facut asta poate sa-mi spuna si mie cum este? La ce liceu  s-a dus? Cum e cu acomodarea? Ce diferenta exista intre orele(materiile,orele la clasa etc)  de acolo si cele din Romania? Ce a facut pentru a ajunge acolo?
     Si orice stiti......spunetimi si mie va rog :peacefingers:

Edited by Dianutza14, 26 August 2010 - 09:06.


#2
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009
Stai pe curu` tau.
Unde crezi ca o sa locuiesit? Cu ce bani o sa faci liceu? Cine o sa te hraneasca? :lol:

Daca ziceai de facultate era atlceva. Dar liceu? Serios? :lol:

#3
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

View PostDianutza14, on 26th August 2010, 09:00, said:

Ce imi recomandati?
Avand in vedere datele problemei, "recomandat" ar fi sa discuti/rezolvi cu parintii(sau tutorele) si profesorii.

#4
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

View PostDianutza14, on 26th August 2010, 10:00, said:

Am 14 ani si as vrea sa fac un an de liceu (preferabil a 10a sau a 11a) in anglia......
     Doar ca am auzit ca in Anglia totul e foarte .....controlat ... iar in SUA  sunt probleme cu rasismul si etc .....si nu stiu cum ar fi mai bine: as vrea sa merg ori in SUA ori in UK  

Cum adica probleme cu rasismul?Esti neagra?

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,584
  • Înscris: 19.04.2009
eu zic sa faci tot liceul intr-o singura tara. am avut si eu o tentativa si m-am ales cu un an ne-echivalat! desi eu l-am facut.... deci, incepi liceul undeva, si il termini tot acolo! sau daca te duci sa il continuii, il si termini acolo..un an nu se merita, mai ales clasa 11 care are o gramada de materieimportanta [cea mai importanta materiepentru intrarea la medicina :D ]

#6
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010

View PostDianutza14, on 26th August 2010, 10:00, said:

Am 14 ani si as vrea sa fac un an de liceu (preferabil a 10a sau a 11a) in anglia......
     Doar ca am auzit ca in Anglia totul e foarte .....controlat ... iar in SUA  sunt probleme cu rasismul si etc .....si nu stiu cum ar fi mai bine: as vrea sa merg ori in SUA ori in UK  :confuzzled:
     Ce imi recomandati?
     Si cine a mai facut asta poate sa-mi spuna si mie cum este? La ce liceu  s-a dus? Cum e cu acomodarea? Ce diferenta exista intre orele(materiile,orele la clasa etc)  de acolo si cele din Romania? Ce a facut pentru a ajunge acolo?
     Si orice stiti......spunetimi si mie va rog :peacefingers:
In SUA si Canada se vinde iarba in scoli si faci materie de clasa 7-8. Copiii vin drogati la ora, nu-ti motiveaza absente etc...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate