Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Imprimanta care trage mai multe foi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009
Imprimanta Hp F2280 in functie de cum are ea chef, trage din cand in cand 2-3 foi in loc de una.
Problema devine grava cand printez-fata verso, ca deja daca trage 2 foi incurca numerotarea pe verso, si nu mai faci nimic cu foile alea.

Interesant e ca, atunci cand ii dau sa printeze fata, nu prea greseste in general, insa dupa ce intorc foile invariabil la un moment dat trage mai multe si strica toata treaba.
Este vreo solutie la aceasta problema?
Ca am avut un Canon cu care am tras in 2 ani de zile cam 10.000 de pagini si nici macar odata nu a gresit la alimentarea cu foi! Am renuntat la ea doar cand nu a mai mers reincarcat cartusul alb-negru, care oricum si-a dat duhul dupa 10.000(!) de pagini timp in care a mers pe reincarcare.
La HP s-a stricat cartusul dupa aprox 1000 foi, si oricum calitatea imprimarii lasa de dorit de mult timp. Canon-ul printa perfect, ca in prima zi, si dupa 50 de reincarcari.
Concluzia: Canon=bun, HP=petarde!!

Edited by cristo09, 21 August 2010 - 22:07.


#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
am si eu o multifunctionala acelasi model dar nu am avut niciodata probleme sa traga 2 foi sau ceva in genu asta desi am tras si eu ceva pagini fata-verso (destul de multe deoarece copiam carti pentru facultate) ... ori e ghinion ori o problema doar la imprimanta ta ORI am avut eu noroc cu aceasta multifunctionala de nu mi-a facut probleme pana acum

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Incearca sa cureti cu alcool tehnic rolele de cauciuc de la preluarea hartiei.

#4
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Poate e hartia prea subtire, din cauza asta trage mai multe foi.

Totusi, trebuie sa accepti ideea ca producatorii vor ca tu sa cumperi cartuse, nu sa le reincarci, din cauza asta au incercat sa le faca "de unica folosinta". Pe vremuri era alta treaba.

#5
liviu_m_m

liviu_m_m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.11.2017
Foile au un grad de umiditate prea mare. Pune-le pe soba, la uscat Posted Image . La mine functioneaza.
Zici bine ca face necazuri doar la verso, cand printezi doar fata nu gasesti pagini goale intre cele printate.
Si permanent cand introduci teancul de foi in imprimanta sa le rasfoiesti, sa le aerisesti.
Apoi a zis bine si #atupi, cauta sa cureti rola de "feeder" - alimentare. Daca sunt murdare sau tocite.
Sau cauta o imprimanta cu duplex automat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate