Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

DVD Elite PV-371X

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#163
kaja

kaja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 26.08.2006
Da Da... de data asta a mers struna.
Faza cu subtitrarea este cea mai tare....

Multumesc tvicol si Mtz...

Astept un nou update :D

#164
tvicol

tvicol

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.11.2003
.. cu mentiunea ca pe VCD si SVCD, display-ul afiseaza LOAD si player-ul nu mai accepta nici o comanda de la telecomanda sau butoane, asta in timp ce  filmul se deruleaza OK in continuare.

#165
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
salut
am repus si eu firmul ultim de la mtz. ca si data trecuta displayeul in doua culori si ecran negru. am avut inspiratia sa apas pe video - mode si a aparut imaginea. multe schimbari fata de versiunea anterioara. si multe bug-uri.imi place treaba cu subtitrarea mare si mica si alba si galbena. ca stie subtitrari diferite de denumirea filmului. scanare intretasauta si p-scan (nu prea am vazut diferenta pe imagine dar eu o tin pe p-scan). nu imi place ca pe dvd cand ma duc pe go to nu mai apare ce stiam eu imaginea acea mica sus si jos diferite informatii. cel mai suparator e faptul ca acum citeste foarte greu dvd pe care am pus 5 - 6 divx - uri. cu firmul anterior le citeste aproape instantaneu. in continuare denumirea folderului nu apare corect.si mai sunt cateva minore. cand selectez in meniu techo nu apare scris etc.
si din pacate nu stie mp4. am un film codat mp4 si nu vede. exista o sansa pentru un firm nou care sa stie si mp4 plus repararea bug-urilor de mai sus?
toate bune.

#166
liviux

liviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.02.2007
Am folosit cu succes firmware-ul lui MTZ (mii de multumiri), prima varianta. Cu timpul am inceput sa gasesc din ce in mai multe medii ce nu sint recunoscute de unitate, raspuns "no disc" - memorex, verbatim.. in general cele 16x. Am incercat ultima varianta de firmware a lui MTZ, din nefericire dupa ce o incarc nu-mi mai citeste nici un dvd, indiferent de tip sau continut. Am incarcat varianta lui CIBONONI si totul a revenit la normal, i-mi citeste orice, numai ca nu mai functioneaza DTS-ul. Exista vreo posibilitate sa remediez acest deficit sau cum ar trebui sa procedez ?

   Multumesc !!!

#167
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Se pare ca firmware meu nu are un servo care sa se potriveasca prea bine cu Elite-ul. Avea zildan unul despre care spunea ca are un Servo mai bun. Poate citeste si el pe aici si pune la dispozitie ultimul firmware prelucrat de el. Singurul lucru care nu imi placea la el era bugul cu blocarea filmului la ultima linie din subtitrare.

enjoy,
Mtz

#168
liviux

liviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.02.2007
Multumesc MTZ pentru lamuire si sper sa-l pot contacta pe ZILDAN.

#169
lemax55

lemax55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.06.2007
Salutare.Este prima data cind intru.Am un dvd elite pv 371 si as vrea sa-l upgradez sa poata lua titrarile mai noi.Ma puteti ajuta?Va multumesc.

#170
lemax55

lemax55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.06.2007
Salut.Pot gasi un upgrade nou pentru ELITE PV-371X  ?
Va multumesc.

#171
pooorcy

pooorcy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2008
sal , am si eu nevoie de firmware pt elite pv-373x.

#172
adipa

adipa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.04.2004
http://forum.softped...t...t&p=1863054

2 pagini mai inainte

#173
fklco

fklco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.03.2008
Salut tuturor

Cu greu sincer am citit tot topicu.
Va d ca pe aici sunt si persoane care se pricep si lor ma adresez cu, citeva intrebari: (precizez ca sunt mindrul posesor a unui DVDplayer ELITE 371X).

Citeva date tehnice:

DVD Player Elite 371X

(date obtinute cu >Setup>1379)

  Version: 05.00.03.06
  Sub-ver: 00.00.00.01
  8032: 05.00.03.06
  Servo: 07.10.00.00
  Risc: 05.00.03.05
  DSP: 03.03.01.93
  Region Code: 1

Problema mea este ca acest DVD Player nu accepta (citeste)nici un CD-u, adica dupa ce il introduc il "mermeleste" vr-o 2-3 minute si ma anunta NO Disk. Orice DVD indiferent de ce e pe el ruleaza OK ( deci DVD-urile merg).
Intrebarea ar fi daca problema mea se poate rezolva prin upgrde de firmware sau e o problema de hardware. Si ce s-ar putea face (daca se merita) pentru remediere.

Ma poate ajuta cineva sa inteleg ce reprezinta datele tehnice listate mai sus.
Acest Player poate reda MP3-uri pe sistem 5.1 ?

Multumesc anticipat

Edited by fklco, 04 January 2009 - 18:41.


#174
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
De obicei in cazul asta e problema cu unitatea optica.

#175
fklco

fklco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.03.2008
Sa  inteleg ca trebuie sa schimb unitatea optica? Nu merge ajustat laseru din semireglabili ? Ce am de pierdut daca il stric mai rau.?
Se pricepe cineva sa imi explice unde sunt semireglabili aia (o poza ar fi de ajutor)

Edited by fklco, 04 January 2009 - 21:14.


#176
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Sint 2 semireglabili unul pentru cd si unul pentru dvd,poti deregla si pe cel pentru dvd ,trebuie sa fi foarte migalos sa te apuci sa-i reglezi,nu te sfatuiesc .Nu pot pune poza dar ii gasesti pe circuitul pe care e lipita dioda laser.

#177
fklco

fklco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.03.2008
Treaba e ca eu vreau sa il inimeresc pala care regleaza CD-urile ca DVD-urile merg perfect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate