Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Inundatii la Vadul Rosca

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

GunX, on Jul 25 2005, 12:29, said:

>cand o sa avem fotografii artistice va anuntam noi ca alea sunt

fraza asta mergea de minune si cand artistii radeau pe alt topicde calitatea estetica si compozitia unor poze facute pe la nunti :)

<{POST_SNAPBACK}>



Eu personal n-am avut niciodata pretentia ca am realizat ceva "artistic" (chiar se intreba msdan pe un alt thread ce e aia artistic). Singurul lucru pe care mi l-am dorit a fost sa transmit ceva. Sa spun intr-o fotografie cat o mie de cuvinte. E posibil sa nu fi reusit tot timpul. E posibil ca nici de data asta sa nu fi ales cele mai bune metode, sau e posibil ca o parte din cei care le-au vazut sa aiba o cu totul alta frecventa pe care receptioneaza mesaje.

Vazand toata discutia asta de aici si de prin alte vreo 2 locuri singurul sentiment care ma incearca e cel de tristete.

#38
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

mr.fred, on Jul 25 2005, 11:51, said:

Reclamagiu e o sintagma f. potrivita pentru personajul ce sta in spatele nick-ului. Astea sunt imaginile mele. Asa am vazut eu lucrurile iar faptul ca unora le vine sa cante sau sa danseze la vederea culorilor de prin astfel de imagini nu poate decat sa ma faca sa consider o astfel de atitudine patologica.
nimicnou e iar un personaj care pare a fi intrerupt tratamentul cu prozac.

<{POST_SNAPBACK}>


George, dupa cum probabil ai vazut eu doar ti-am spus ca ma asteptam la altceva de la tine in privinta acelor poze.
esti un pic cam defensiv la critica, insa asta denota un lucru bun. Pui suflet in ceea ce faci si asta este o mare calitate mai ales in domeniu artelor.

declaratia "nimicnou e IAR un personaj care pare a fi intrerupt tratamentul cu prozac" venita din partea ta ma surprinde. asta inseamna ca tu crezi ca eu si nimic nou suntem bolnavi de schizofrenie si ni s-a prescris diazepam (prozac zici cand vb cu americanii). voi considera aceasta insa o scapare din partea ta si nu o insulta.

"e o sintagma f. potrivita pentru personajul ce sta in spatele nick-ului" - in spatele nickului nu sta un personaj ci o persoana care si-a exprimat o opinie personala si care onsidera ca nu a jignit pe nimeni. eu ziceam ca sunt de parere ca poti mai mult de atat. ca poti arata realitatea asa cum e ea. daca crezi ca ceea ce ai facut este tot ceea ce poti face si ca acesta este punctul de varf al carierei tale ...te felicit. oamenii care isi stiu valoarea si limitele sunt oameni obiectivi si bine infipti in realitate.

"Asa am vazut eu lucrurile iar faptul ca unora le vine sa cante sau sa danseze la vederea culorilor de prin astfel de imagini nu poate decat sa ma faca sa consider o astfel de atitudine patologica" - ca si fotograf esti singurul raspunzator de sentimentele traite de cel ce se uita la rezultatul muncii tale si trebuie sa iti poti asuma aceasta raspundere. privitorul vede ce ai redat, iar daca tu consideri ca ceea ce vede privitorul este patologic...patologicul vine de la tine, e mesajul transmis de lucrarea ta.

cred ca ar trebui sa arunci o privire obiectiva peste lucrarile celorlalti participanti la sesiune si vei vedea ca ai ce invata de la ei asa cum ei au ce invata de la tine.

cu parere de rau iti spun din nou ca nu cred ca lucrarile tale au fost cele mai bune dintre cele de la Vadu Rosca. este o parere personala pentru care sper ca o sa ai respect si nu te vei simti obligat sa raspunzi cu jigniri.

nu te cunosc personal deci crede-ma nu am nici un interes sa te atac.

mult succes in continuare si iti doresc sa ajungi exact unde ti-ai propus si sper sa ai norocul sa ajungi unde cred eu ca ai putea ajunge...ceva mai sus decat ti-ai propus.

Si ca sa nu mai existe pb legate de nick-ul meu obtinut printr-o suma de pb legate de scriptul invasion + discutii cu Gabriel (burvi2001)...poti sa imi spui pe nume...Luci.

#39
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Pe mine ma lasa absolut rece afirmatiile lui nimicnou (nume predestinat) iar interventia lui Gunx ar fi trebuit sa ma amuze. In mod normal. Adevarul este ca, fara a exagera, e greu sa ma impresioneze altceva dupa ce am vazut dezastrul din zonele inundate. Carcotelile de aici imi sunt paralele.
Mai ales ca, in ignoranta mea, am impresia ca toti cei care auu fost acolo au venit cu fotografii memorabile. Nu toate, insa fiecare are cateva de mare valoare si cu un impact vizual puternic.
P.S. Bineinteles ca ale mele imi plac cel mai mult, dar toti au lucrari bune. :lol: Poate dupa ce trece ceva timp, de dragul sportului, ne apucam si argumentam stilistic pe marginea fotografiilor, noi in banca si nimicnou la tabla cu lectiile de compozitie, sirul lui Fibonacci, culorile complementare, s.a.

#40
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

Rigid Aurel, on Jul 25 2005, 12:48, said:

P.S. Bineinteles ca ale mele imi plac cel mai mult, dar toti au lucrari bune. :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

perfect adevarat in ambele privinte.
toti au lucrari bune.
a tale arata realist si transmit cea mai mare credibilitate din cele prezentate pana acum...tin sa subliniez aici ca acesta este punctul MEU de vedere

#41
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
am vazut toate pozele din calatoria grupului... nu prea shtiu ce ash putea comenta, daca ar fi ceva de comentat

sentimentul este unul greu (nu-l prea pot explica, sunt multe chestii amestecate), dar poza asta m-a mai linishtit un pic:

http://romulus.modem...album=35&pos=84

#42
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Ai dreptate msdan. Si eu am incercat sa exprim prin unele un mesaj pozitiv, in sensul ca oamenii nu sunt complet resemnati si ca se zbat acum sa iasa din starea asta. Din pacate insa, sentimentul general nu era asta cu toate ca unul nu statea. Toti aveau ceva de facut prin casa, ceva de spalat, ceva de uscat. Dar deznadejdea ii coplesa.

#43
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Multumesc mult msdan. Nu pot sa nu observ ca ai un ochi pentru detalii cum putini au. Poza aia imi aduce si mie liniste. Mersul apasat si hotarat al celor 3 in conditiile in care multimea nu stia ce sa faca, lopetile noi, abia montate in coada de catre niste jandarmi in camionul din imagine...

Mai am cateva cu oameni carand toalete ecologice; Una din ele, chiar daca nu asa de puternica, e la fel de pozitiva...

Attached File  IMG_3358.jpg   87.8K   64 downloads

PS: A vazut cineva totusi catelul din poza de mai sus, cea cu fotoliul si lemnele?

Edited by big_ipaq, 25 July 2005 - 12:23.


#44
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
imi place asta, e buna.

#45
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Comportamentul cainilor din Vadu Rosca a spus foarte multe... E adevarat ca sunt detalii greu de observat...

Doi caini care au supravietuit alaturi de oamenii din casele din jur, la etajul 1 al singurei case mai inalte din zona... Dupa atatea zile sunt tot acolo...

http://romulus.modem...album=35&pos=40

Un caine speriat care maraia, dar nu iesea dintre daramaturi...

http://romulus.modem...album=35&pos=55

Edited by big_ipaq, 25 July 2005 - 12:28.


#46
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
apropo de vadu rosca...

#47
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
PR de doi lei. Noi sambata nu vazusem bucataria de campanie de care vorbeste idiotul ala si oamenii plangeau efectiv dupa o mancare calda. Nici aragaz, nici butelii, despre lemne uscate pentru gatit ce sa mai vorbim. Adica bullshit.

Sa NU mai vorbim ca de la biserica, la capatul la care am distribuit noi alimentele sunt 700-800 m. Unii din batrani ne au venit pana la masinile noastre si ne rugau sa nu impartim tot si sa oprim si la ei mai incolo, ca nu pot sa care lucrurile pana acasa.

TOTI la unison plangeau ca toate se opresc la biserica si la ei nu ajunge nimic.

SO BULLSHIT. iertat imi fie limbajul in franceza...

Noi chiar ne gandeam sa incercam sa obtinem sponsorizari, acum ca e libera reclama in stiri pentru ajutoare la sinistrati, de la o firma producatoare de carne, una de bere si pe baza de voluntariat sa facem o petrecere campeneasca cu mici, carnaciori si bere. Sotia mea cand a auzit ca tanjeau dupa mancare calda, a spus: "Pai iti faceam o oala mare de ciorba si o oala mare de sarmale, daca stiam..."

Poate le descretim fruntile cu asa idei si le aducem pofta de viata inapoi.

#48
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
mda, nici nu ma mira ca asa stau lucrurile pe acolo din pacate... :(

#49
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Cat de penibil. Bucatarie pe dracu. Erau oamenii hamesiti. La biserica se adunasera munti de haine si popa dadea cate una la "licitatie" in fata bisericii. Am intrebat oamenii de ce nu se duc la biserica sa isi ia hainele aduse ca ajutoare si mereu ni se raspundea: nu ne da noua, nu sunt pentru noi. :(

#50
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
daca cei de la primarie si de la biserica se descurca si ei cum pot, ce sa mai zici de astia.  :confuzzled:

#51
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Bai ce se intampla acolo?Cum e posibil sa nu dea popa lucrurile trimise special tuturor,sau si mai rau la "licitatie"?
  Iar acu' ma enervez si mai tare...de ce n-ati dat si voi un anunt aici ca plecati intr-o zona cu inundatii,si ca cine doreste poate sa contribuie cu ceva?Si sa nu ma luati ca sunt destule anunturi de conturi la tv.Suntem o gramada care dam bine cu gura aici,daca puneam fiecare cate 1 suta de mii de lei,sau sa aducem cate ceva de mancare se strangeau destule.
  Chiar ma doare sufletul,ca luat la lumea asta mare un singur individ nu poate face nimic....m-as duce si l-as strange de gat pe popa ala.Imi fierbe sangele-n vine de nervi.

#52
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Stai, sa nu intelegem gresit. Nu vinde lucrurile ci scotea numai cate o bluza si intreba: cine are nevoie de asta.

#53
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Si bineinteles ca rumanu', dupa ce primeste gratis, mai face si nazuri, nu?

#54
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate