Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce se intampla daca expira perioada antecontractului?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
Am si eu o intrebare. Ce se intampla daca perioada antecontractului a exipirat iar creditul nu s-a aprobat inca? La prelungirea antecontractului poate vanzatorul sa ceara un pret mai mare dacat cel stabilit initial? Si daca nu sunt de acord cu un alt pret si refuz sa mai cumpar mai primesc inapoi banii da-ti ca avans?
In speranta ca ma puteti lamuri, multumesc anticipat!

#2
valentin_energ

valentin_energ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.07.2006
Practic vanzatorul nu mai are nicio obligatie fata de tine, si poate vinde oricui, cu orice pret are chef. Poti incerca sa prelungesti antecontractul...

In functie de clauzele antecontractului, iti primesti banii inapoi, sau nu. De obicei exista clauze sa NU mai primesti banii.

Bafta !

#3
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
In antecontract scrie ca daca el nu mai vrea sa mi-l vanda trebuie sa-mi dea inapoi avansul dublu. Dar nu inteleg daca este obigat sa-mi dea inapoi banii dupa expirarea perioadei.

#4
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Pai citeste mai bine , ar trebui sa fie o clauza care spune ca daca in termenul stabilit nu se face vanzarea datorita faptului ca nu se aproba creditul atunci iti primesti banii de avans inapoi , iar daca refuzi sa il mai cumperi desi creditul s-a aprobat nu mai primesti banii inapoi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate