Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#37
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Zazie, te-nteleg perfect.
Si eu am cateodata iesiri d-astea, pur si simplu un idiot ca ala vine si pune capacul de vezi negru in fata ochilor.
Johny, nu exista tratament pt asta, singurul lucru ar fi sa dispara ingustii astia care tot ei gresesc si tot ei sunt cei care comenteaza,injura, sau pur si simplu de intreaba: Ce vrei domne' ce vrei, nu-ti ajunge strada?  :death:  :death:  :death:  :death:
Bai nene eu cand gresesc in trafic(doar gresesc nu o si comit, sper sa fie la fel si de acum incolo), ridic mana, las capu in jos, si altfel se uita la tine omu ala pe care l-ai incurcat cu ceva.

#38
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Idem. Am gresit, zic sarumana si cer iertare. Da cand esti prost si te dai smeker, meriti o bata in varful capului.

#39
Addnann

Addnann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.08.2005
Pe mine ... de vreo luna incoa nu m-a enervat nimeni. Nu ca nu am mai dat peste dobitoci dar pur si simplu imi impun sa nu ma enervez.

Apropos baieti ... faceti o cura de vreo 2 saptamini cu magneziu (Magne B6 de 3 ori cite doua pe zi) si sa vedeti ce inseamna durerea in cot. E primul pas pentru mai putine fire de par alb in cap.
:peacefingers:

#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Acum ca a venit iarna si se intuneca foarte devreme sunt nevoit sa merg si noaptea pe drumurile nationale, astfel ca a aparut din nou categoria celor care nu folosesc bine luminile si sunt extrem de enervanti.

Ma refer la cei care au proiectoare de ceata si le tin aprinse odata cu faza scurta, desi nu e ceata afara si eu il vad de la 2Km, cert e ca reusesc sa ma orbeasca "in scurt" cand ne apropiem, mai ale ca ele au lumina neconcentrata si bat inclusiv in stele.

Ma refer la cei care tin lampile de ceata pe spate aprinse, si alea sunt foarte enervante ca-ti fut ochii daca mergi in spatele unuia mai mult timp, si repet, nu este ceata, doar ca poate ploua si vrea sa se asigure el ca-l vezi bine.

Ma refer la cei care merg cu faza lunga si dupa ce ii depasesti nu trec pe scurta, ca ar putea ca doar daca l-am depasit preiau eu riscurile drumului innegurat din fata si vede daca zboara bucati de caruta sau zburatacesc niste oameni...dar ei nu, imi dau posibilitatea sa ma orbeasca si pe bune daca as avea carlig de remorcare le-as pune niste frane sa aiba ceva emotii. Sigur, plus proiector si pe spate...

Ma refer la cei care merg numai cu faza lunga si nu vor cu nici un chip sa treaca pe cea de intalnire atunci cand te apropii. Hai, inteleg, mai dai si lunga sa vezi carutele de pe margine si alti gorobeti, da nu mergi incontinuu asa cand ai coloana de masini din partea opusa.

Acum il inteleg pe un prieten ca si-a pus in loc de proiectoarele de ceata, proiectoare spot, am mers cu el vineri seara si la toti impertinenti astia care nu schimbau faza de intalnire la semnalele lui le curgea dupa aia sange din ochi, figurativ vorbind...

Speedo

Edited by Speedo, 14 November 2005 - 09:43.


#41
autox

autox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2005
Pe mine ma scot din sarite aia care, dupa ce ai gresit si ai facut si semn ca ai gresit (lasat capul jos, avarii etc.), si-o iau in cap si incep sa iti tina predici... Asa era unul aseara - i-am luat involuntar fata si ma claxoneaza, apoi la primul stop ii fac semn ca am gresit si si-o ia in cap, da geamul jos si incepe sa vorbeasca... ca mie imi place sa conduc nu stiu cum... Am dat muzica mai tare si nici ca l-am mai ascultat..

#42
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostSpeedo, on Nov 14 2005, 09:43, said:

Acum ca a venit iarna si se intuneca foarte devreme sunt nevoit sa merg si noaptea pe drumurile nationale, astfel ca a aparut din nou categoria celor care nu folosesc bine luminile si sunt extrem de enervanti.

Ma refer la cei care au proiectoare de ceata si le tin aprinse odata cu faza scurta, desi nu e ceata afara si eu il vad de la 2Km, cert e ca reusesc sa ma orbeasca "in scurt" cand ne apropiem, mai ale ca ele au lumina neconcentrata si bat inclusiv in stele.

Ma refer la cei care tin lampile de ceata pe spate aprinse, si alea sunt foarte enervante ca-ti fut ochii daca mergi in spatele unuia mai mult timp, si repet, nu este ceata, doar ca poate ploua si vrea sa se asigure el ca-l vezi bine.

Ma refer la cei care merg cu faza lunga si dupa ce ii depasesti nu trec pe scurta, ca ar putea ca doar daca l-am depasit preiau eu riscurile drumului innegurat din fata si vede daca zboara bucati de caruta sau zburatacesc niste oameni...dar ei nu, imi dau posibilitatea sa ma orbeasca si pe bune daca as avea carlig de remorcare le-as pune niste frane sa aiba ceva emotii. Sigur, plus proiector si pe spate...

Ma refer la cei care merg numai cu faza lunga si nu vor cu nici un chip sa treaca pe cea de intalnire atunci cand te apropii. Hai, inteleg, mai dai si lunga sa vezi carutele de pe margine si alti gorobeti, da nu mergi incontinuu asa cand ai coloana de masini din partea opusa.

Acum il inteleg pe un prieten ca si-a pus in loc de proiectoarele de ceata, proiectoare spot, am mers cu el vineri seara si la toti impertinenti astia care nu schimbau faza de intalnire la semnalele lui le curgea dupa aia sange din ochi, figurativ vorbind...

Speedo

faza lunga pe contrasens se intampla la greu pe autostrada - soferii au impresia (probabil) ca ceilalti sunt aparati de protectiile de pe mijloc. nimic mai fals. altfel nu-mi explic numarul imens de astfel de cazuri.

exista si reversul medaliei - cei care de-abia au ceva aprins. masinile mai sunt cu mai sunt, dar nu de putine ori am trecut pe langa carute care semnalizau numai cand auzeau masina din spate cu un pointer laser d-ala din piata.

#43
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
M'a inervat aseara un idiot care m'a orbit (eu pasager, stand in spate, nu vorbesc de cei din fatza) cu cele 4 proiectoare, toate aprinse, de pe bull-barul daciei papuc cu care circula pe bulivar, birjar, toate indreptate sa lumineze cat mai bine toata suprafata carosabila, inclusiv blocurile pana la etajul 9. :ack: Evident, nu i'am vazut numarul, pana am apucat sa vad ceva calumea deja disparuse. :(

#44
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
m-a inervat AlexIP care nu a pus nici o masina frumoasa de altadata la JUST CARS :D  :P ...

#45
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
am vazut si eu odata negru, dupa ce vazusem santzul mult prea indeaproape...
Intre Barlad si Tecuci, un delusor. Mergeam frumos, pe banda mea, cu vre-o 100-120. Din partea opusa, in varful dealului, apare pe banda ei, o masina.... iar langa ea, pe banda mea (drum cu o singura banda pe sens), depasind in rampa, fara nici un pic de vizibilitate, un Tico, la 20 de metri de mine. Am franat,  am tras dreapta de volan, intrand pe iarba de pe marginea drumului, si reusind sa-l evit la mustatza pe imbecil... Din cauza vitezei, am facut niste S-uri dupa revenirea pe sosea, pana am reusit sa opresc.... Am iesit din masina, m-am uitat dupa damage vizibil, parea ok... pe marginea drumului mai erau 2 oameni care ramasesera ca la dentist. Am urcat in masina, intors si fugit dupa imbecil. Am mers atunci cu Supernova cum n-am mai mers in viata mea... in mai putin de 2-3 km l-am ajuns si l-am blocat. Am iesit din masina tremurand de furie, fara sa tin cont ca era de 2 ori cat mine. Nu pot reproduce aici urarile de bine pe care i le-am facut, si gandurile placute la adresa celui care i-a scapat permisul. Nu a iesit din masina, statea cu ochii holbati la mine, sustinand ca el nici macar nu a depasit, el era pe banda lui, nici usturoi nu mancase, nici gura nu-i putzea... I-am urat ca tura viitoare cand mai face asa ceva sa se trezeasca sub un TIR, si-am plecat... Cred ca daca eram cu un Defender sau alt Jeep serios, treceam peste el ca pe o cutie cu lapte...

Apropos de povestea cu individul care mergea pe contrasens pe la Moeciu, spusa de cineva mai sus... In aceeasi zona, am vazut un alt imbecil, cu acelasi stil de condus... Avea o Solenza albastra, numar de Covasna, si era si cu 2 copii in masina... Cum venea o curba, idiotul se ducea pe contrasens, fara pic de vizibilitate. Ce-o fi fost in mintea lui, al' de jos stie... Cred ca au vre-o scoala de soferi pe-acolo care-i invata "traseele" astea optime...

Edited by cryo, 15 November 2005 - 16:54.


#46
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostAddnann, on Sep 8 2005, 20:40, said:

Pe mine ... de vreo luna incoa nu m-a enervat nimeni. Nu ca nu am mai dat peste dobitoci dar pur si simplu imi impun sa nu ma enervez.

Apropos baieti ... faceti o cura de vreo 2 saptamini cu magneziu (Magne B6 de 3 ori cite doua pe zi) si sa vedeti ce inseamna durerea in cot. E primul pas pentru mai putine fire de par alb in cap.
:peacefingers:

Pt tine e usor sa scapi cu magne B6.... Cei mai multi care se pling pe aici sint din Bucuresti, alta circulatie fata de Iasi unde stai tu, sau TM de unde sint eu...]

Acum se zice ca o sa fie obligatoriu folosirea fazei scurte pe drumurile nationale/europene chiar si in plina zi. Nu pot decit sa ii injur pe aia care nici macar seara nu isi aprind farurile. Sau aprind pozitia, care in regulament este numita LAMPA DE STATIONARE si nu de mers. S-a scumpit curentul, asta e cauza.....  :cursing:

Zilele trecute, chiar cind conduceam masina care nu era a mea, banda mea se bloca, in coloana de masini din stinga era loc suficient, semnalizez si un NEAM PROST cu papuc accelereaza si claxona de zor sa nu ii intru in fata. Tot am intrat, si cind s-a degongestionat banda 1, am intrat pe dreapta si cind a venit in dreptul meu i-am aratat obrazul..... atunci totusi si-a calmat nervii de idiot fara 7 ani de acasa.

In TM functioneaza politetea de aglomeratie, il lasi pe altul de pe cedeaza sa intre si el, sa nu astepte ore pina sa intre. Dar in orasele mici, deobicei aceste politeturi lipsesc.... Spre bucuria mea, cind merg prin bucuresti, se intimpla si acolo politeturi.

#47
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Alta intimplare. Parcarea raiffeisen, gh lazar. Un smecher cu cls, parca placinta (pe trotuar). Iese din masina si se duce la tipa din masina de linga el si incepe sa o faca proasta si idioata, cica a intrebat-o (prin geamuri?) daca pleaca si ea a zis ca nu, si el s-a simtit ofensat.

Avea cls-ul cu partile cromate aurite. Si cind mi-a zis cineva ca numai un neam prost si-ar polei cu aur masina nu l-am crezut.... Uneori oamenii batrini au dreptate....  :coolspeak:

Edited by H725, 15 November 2005 - 19:53.


#48
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View PostSpeedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

sa opreasca la galben

veneam intr-o zi cu masina si in fata mea unu cu ceva gipan, si semaforul din fata avea timer, mai erau vreo 2-3 secunde de verde apoi galben si de-abia apoi rosu. io in spatele lui dau sa accelerez ca-i verde ca sa trec, si bou franeaza si sta... si era inca VERDE. era sa intru in el. am turbat de nervi  :death:  :death:

#49
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
La fel am patit si eu, numai ca in fata era o mare platforma d-aia de cara masini.
Am strans volanul cat am putut, piciorul in frana(ABS-ul isi facea treaba :) ) si ma rugam sa ma opresc. Aveam vreo 60-65 cand idiotul s-a oprit in mijlocul intersectiei cu toate ca mai erau cateva secunde de verde.
Daca era ud pe jos cred ca direct pe platforma ma urcam si direct la service ma lasa.

#50
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu de cand nu mai am masina, m-am mai linistit la cap. Sa vezi ce bine e in 41 cand treci pe langa cardurile de masini care nu se pot misca. Soferia in Romania e ca fumatul, scurteaza viata. Chiar daca nu faci accidente. Stres mare nene. Eu nu obisnuiam sa injur dar cand mi-am luat masina si am inceput sa merg zilnic, am un vocabulaarr...

#51
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 12.06.2004

View PostDeathRipple, on Nov 14 2005, 12:31, said:

exista si reversul medaliei - cei care de-abia au ceva aprins. masinile mai sunt cu mai sunt, dar nu de putine ori am trecut pe langa carute care semnalizau numai cand auzeau masina din spate cu un pointer laser d-ala din piata.

Chiar la primul meu drum de noapte (ma intorceam cu sarmana mea masinuta de la munte) era sa o patesc cu un idiot d-asta. Un prieten mergea in fata, cand deodata-l vad tragand stanga de volan. "O fi un gropan" imi zic, si-l urmez - de-abia cand am trecut prin dreptul lor au aprins idiotii un pointer d-ala, de parca ar fi facut cine stie ce diferenta.

#52
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Mor cand vad, dat fiind ca a nins zilele astea, oamenii care arunca zapada din fata curtii/magazinului/parcarii lor IN STRADA! Imi vine sa ii bat si sa ii pun sa topeasca ei zapada aia! NU e suficient oare ca deabia se degajeaza soseaua, mai dau si ei inapoi? De fapt nu bataie... AMENDA
Cam de la 20mil in sus!

#53
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
LOL! Asa se face :D Se topeste mai repede, fara urme ... evident, in conditiile in care strada e curatata OK, si aia nu dau toata zapada de pe 3.000 mp direct in strada! :D

#54
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
daca e numai PRAF de zapada ok, dar daca s-au facut cocoloase tari... er.. mai greu, oricum bolovani de gheata nu sunt, ca-i cu plus afara :w00t:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate