Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#19
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Ma consider soferul iadului. Viteza cat cuprinde si mai ioc semnalizari. Daca tine bine, daca nu iarasi nu. Numa ca asta cu parcatu...  :cursing:  Merita niste diluant pe masina.

#20
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Tyby, on Sep 7 2005, 16:36, said:

un singur aspect, si apoi fug:

una e sa schimbi banda fara semnalizare cand ai o viteza DUBLA fata de ceilalti participanti (se mai intampla, cum nu), si alta e sa o faci cand ai jumate din viteza celui care vine in banda respectiva ....

<{POST_SNAPBACK}>


Corect.

#21
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Corect, cu totii fortam un galben, taiem fatza unuia, intram pe interzis, etc.

Dar sa nu semnalizezi cand schimbi banda... come on! Ce e asa de greu sa misti maneta aia sus/jos? Daca azi va e atat de greu sa semnalizati, maine poate va e greu sa va uitati in retrovizoare, etc.

#22
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Eu de exemplu dimineata spre birou merg aproape numai pe linia de tramvai (M. Bravu - Stefan cel Mare), chiar si pe linia de pe contrasens, fortez galbenul, chiar si rosu daca e safe si daca s-a pus tot atunci.

La Dimitrov adesea vin in intersectie ocolind masinile care stau la stop pe sina de tramvai si ma bucur de fiecare data cand este "organ" in intersectie si-imi face semn sa trec repede si ii apostrofeaza pe aia care sunt reglementar, sau semi, sa se miste dracului odata, de obicei ei fiind mai slow motion.
Schimb banda fara semnalizare sau ma bag intre 2 masini care merg destul de strans dar toate acestea fara sa-l fac pe cel din spate sa puna frana, pentru ca asta i-ar crea disconfort si nu vreau.

Uneori o iau pe interzis cativa metri numai sa ies unde trebuie, fortez la dreapta de pe banda 2 sau 3 ocolind pe ceilalti si in forta ca sa nu-i jenez, etc.

Practic fac toate "mizeriile", "smecheriile" pe care le fac cei care merg mult cu masina si nu au timp de stat in trafic.


Ce ma enerveaza, sa se moleseasca lumea la stop si de abia sa plece, sa franeze preventiv fara rost, sa franeze mult numai pentru a pastra viteza in coloana (imi da o stare de nervi), sa opreasca la galben (uneori intepenesc in claxon din cauza asta), sa dea prioritate de dreapta exagerata (nu suntem la pension), sa opresti la trecere sa fortezi pietonul sa treaca (daca nu e foarte hotarat).

Sa stiti ca am respect pentru cei din trafic care se descurca, ajung in fata si nu ma fac sa pun frana, nu ma jeneaza evident dar imi modifica culoarele pe care vroiam sa merg.

Intr-o dimineata de August, anul asta, n-am reusit sa schimb banda de la Lizeanu pana la Barbu Vacarescu, a fost ceva aproape incredibil, toti mergeau foarte compact, in viteza, nu lasau spatii intre masini, la stop opreau compact, plecau compact, nici o sansa.
Initial m-am enervat dar mi-am dat seama cum ar fi lumea numai cu unii ca noi astia foarte agili la condus, FOARTE GREU DE SUPORTAT, asa ca pana la noul cod rutier unde se ia carnetul pentru linia de tramvai si depasirea liniei continue bagam mare... :)

Greets,
Speedo

Edited by Speedo, 07 September 2005 - 18:51.


#23
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

Speedo, on Sep 7 2005, 19:44, said:

Practic fac toate "mizeriile", "smecheriile" pe care le fac cei care merg mult cu masina si nu au timp de stat in trafic.

<{POST_SNAPBACK}>


Speedo, on Sep 7 2005, 19:44, said:

Sa stiti ca am respect pentru cei din trafic care se descurca, ajung in fata si nu ma fac sa pun frana, nu ma jeneaza evident dar imi modifica culoarele pe care vroiam sa merg.

<{POST_SNAPBACK}>


Cam asa e. Nu ma enerveaza ala care MERGE, pentru ca ma stiu pe mine ... De multe ori le fac chiar ceva loc, chit ca trebuie eu sa fanez.

INSA:

Ma enerveaza ala care ma face sa franez brusc cand imi taie fata, ala care vine din fata si vrea sa faca stanga ocupand TOATA banda 2, ala care pleaca de la semafor de la Academia Militara (jos sau sus) sau de la Kogalniceanu cu Eminescu si NU ISI DA SEAMA (sunt convins ca majoritatea sunt atat de cretini incat nu inteleg cum e cu devierea) ca trebuie sa intre in ACEEASI banda / continuarea celei de pe care au plecat.

Ma enerveaza ala care claxoneaza aiurea in tramvai, taranul care sta la semafor cu mana in claxon si apasa cu sarg EXACT in secunda in care se face verde, cel care forteaza rosul in asa nesimtire incat trebuie sa franez sa nu-l omor cand plec de la semafor.

Ma enerveaza (zilnic) tampenia soferului care vine pe Splai la intersectia cu Victoriei si forteaza galbenul si rosul doar pentru a ramane blocat 3 metri mai in fata si a bloca alte doua semafoare complet aiurea. Cat de cretin trebuie sa fii sa nu iti dai seama ca pierzi mai mult timp in acest fel?! Cred ca e una din cele mai de kakat intersectii la ora pranzului in Bucuresti. Si asta NU datorita proastei semaforizari, nu datorita lipsei spatiului de manevra (treci si cu tancuri pe acolo fara probleme, pe 2 benzi), ci din cauza unui cretin incapabil sa inteleaga lucruri elementare, convins fiind ca daca a ajuns in mijlocul intersectiei e buricul cel smecher al pamantului si va castiga enorm de mult timp. In realitate - pierde CONSTANT juma' de verde facand asta. Sa nu mai zic de idiotii care ma claxoneaza din spate cand deja e galben, si intersectia e oricum full!

Va recomand - celor care nu conoasteti - sa incercati o cura de nervi pe la ora pranzului in intersectia sus-numita, atunci cand NU functioneaza semafoarele. Sa veniti - evident - de pe drumul fara prioritate (nu ca ar conta prea mult, dar oricum!).  :death:

Speedo: sunt MULTE lucruri care ma enerveaza in trafic, sunt multe kkturi pe care le fac si eu - de acord - dar la unii parca - totusi - limita prostiei si / sau a nesimtirii atinge culmi nebanuite!

#24
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
:huh:  :angry:  :nonobad:

Imi pare teribil de rau, dar ceea ce povestesti tu aici mi se pare ingrozitor, penal la propriu!

Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

Eu de exemplu dimineata spre birou merg aproape numai pe linia de tramvai (M. Bravu - Stefan cel Mare), chiar si pe linia de pe contrasens, fortez galbenul, chiar si rosu daca e safe si daca s-a pus tot atunci.

<{POST_SNAPBACK}>


Probabil la fel au gindit cei 2 (un jipanel si un motorist) care s-au ciocnit acu vreo saptamina in intersectie la Favorit. Cind ti se pare tie "safe" sa treci pe rosu? Un motor bun bate suta sub 4 secunde. Cit crezi ca i-a trebuit motociclistului sa plece (chiar pe verde sa zicem) si sa traverseze intersectia? Secunda aia de rosu pe care o treci tu poate insemna prima secunda de verde pt altul care ori are super demaraj (si e dreptul lui sa il foloseasca, legea zice sa mergi cu 50 nu zice in cit timp trebuie sa ajungi la acea viteza) sau chiar pentru unul care se afla deja in mers, poate cunoaste intersectia foarte bine si stie ca ajunge exact cind se face verde (), astfel incit in acea sec de verde el e deja in intersectie cu 50-60 pe ora.

Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

La Dimitrov adesea vin in intersectie ocolind masinile care stau la stop pe sina de tramvai si ma bucur de fiecare data cand este "organ" in intersectie si-imi face semn sa trec repede si ii apostrofeaza pe aia care sunt reglementar, sau semi, sa se miste dracului odata, de obicei ei fiind mai slow motion.
Schimb banda fara semnalizare sau ma bag intre 2 masini care merg destul de strans dar toate acestea fara sa-l fac pe cel din spate sa puna frana, pentru ca asta i-ar crea disconfort si nu vreau.

<{POST_SNAPBACK}>


Pe linga faptul ca nu stiu de unde stii tu ca ala nu a pus frina (doarece nu te-a claxonat????) nu pot sa inteleg cum nu creezi disconfort. Daca ala simte nevoia de 6 metri "clear in fata", tu te bagi si ii lasi 1.5 metri. Pe mine ma enerveaza teribil acesti bagareti care nu semnalizeaza! Daca au bun simt si semnalizeaza le fac loc fara discutie. In plus, daca dupa ce te-ai bagat, cel din fata ta frineaza din diverse motive (un taximetrist timpit care a vazut un client, unul care si-a adus aminte ca si-a uitat soacra acasa...etc), tu nu vei intra in el poate, dar cel din spatele tau, caruia i-ai taiat fata, slabe sanse! Ghici cine va fi vinovat? probabil looser-ul, ca n-a respectat distanta in mers   :death:


Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

Uneori o iau pe interzis cativa metri numai sa ies unde trebuie, fortez la dreapta de pe banda 2 sau 3 ocolind pe ceilalti si in forta ca sa nu-i jenez, etc.

<{POST_SNAPBACK}>


Common, tu chiar crezi ca poti "taia" fata celorlalti de pe banda 2/3 fara sa îi jenezi???? Daca ai fi avut atit timp, ai avea de fapt timp sa intri frumos pe banda 1 si sa faci dreapta corect. Mai gindeste-te  ca acum se iau carnetele de sofer pe banda rulanta, ca sint o carutza de incepatori/femei/mosi la volan, pe care cu siguranta îi bagi in sperieti, si nu se stie cum pot reactiona.

Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

Practic fac toate "mizeriile", "smecheriile" pe care le fac cei care merg mult cu masina si nu au timp de stat in trafic.
Ce ma enerveaza, sa se moleseasca lumea la stop si de abia sa plece, sa franeze preventiv fara rost, sa franeze mult numai pentru a pastra viteza in coloana (imi da o stare de nervi), sa opreasca la galben (uneori intepenesc in claxon din cauza asta), sa dea prioritate de dreapta exagerata (nu suntem la pension), sa opresti la trecere sa fortezi pietonul sa treaca (daca nu e foarte hotarat).

<{POST_SNAPBACK}>


Imi pierd rabdarea sa te mai contrez, atit doar ca eu i-as bate p-aia care ma claxoneaza ca am oprit la galben (poate gresesc eu, sa mai pun mina pe lege, poate galbenul inseamna ca am voie sa trec). Evident, nici nu sint unul din cei care isi rup cauciucurile daca vad ca s-a pus galben cind mai au 3 metri pina in intersectie.

Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

Sa stiti ca am respect pentru cei din trafic care se descurca, ajung in fata si nu ma fac sa pun frana, nu ma jeneaza evident dar imi modifica culoarele pe care vroiam sa merg.

Intr-o dimineata de August, anul asta, n-am reusit sa schimb banda de la Lizeanu pana la Barbu Vacarescu, a fost ceva aproape incredibil, toti mergeau foarte compact, in viteza, nu lasau spatii intre masini, la stop opreau compact, plecau compact, nici o sansa.
Initial m-am enervat dar mi-am dat seama cum ar fi lumea numai cu unii ca noi astia foarte agili la condus, FOARTE GREU DE SUPORTAT, asa ca pana la noul cod rutier unde se ia carnetul pentru linia de tramvai si depasirea liniei continue bagam mare... :)

<{POST_SNAPBACK}>


Adica exact ca in bancul ala cu meseriasii... :death:
Mersul compact cu coloana si alte comportamente care impiedica "meseriasii" sa isi faca de cap tinde, incetul cu incetul sa se incetateneasca. Am avut ocazia sa vad cum un asshole care urcase rampa de la Academie pe trotuar, nu a fost lasat de nimeni sa intre inpoi (a dat de refugiul de ploaie din statia de autobuz si era obligat sa coboare). S-a intimplat chiar in dreptul meu, s-a rugat de mine, i-am facut semn ca intra DUPA mine, si nu inainte, mi-a batut obrazul (!), dar cit timp am putut sa mai vad in oglinda, cel putin 10-15 masini nu i-au dat voie sa intre!

Nu pot sa mai spun decit ca circulatia devine din ce in ce mai cosmar din cauza celor "care nu au timp" (a se citi ca nu au rabdare) sa circule conform regulilor. Daca toti ar circula ca tine (sint foarte multi care o pot face, dar din fericire se gindesc si la ceilalti) ar fi un haos, literalmente HAOS. Iar daca  nu ai avut pina acum evenimente nedorite, cel putin 75% se datoreaza celorlalti!

Speedo, on Sep 7 2005, 18:44, said:

... cum ar fi lumea numai cu unii ca noi astia foarte agili la condus, FOARTE GREU DE SUPORTAT...

<{POST_SNAPBACK}>


AMIN!

#25
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
speedo: o intrebare - tu mergi pe liniile de tramvai cu masina personala sau de serviciu? in buc, iti pot spune cu precizie de 95% cine merge cu masina personala si cine cu aia de serviciu. pt ca asa e romanu' (no offence)

anyway, este penibil ce se intampla cu circulatia in bucuresti. well, romanu' s-a nascut sa fie smeker. este optiunea la pachet cu care a venit dotat neamu' asta. skill-ul. pe care il aplica oriunde si cu orice prilej. este o tampenie sa spui ca cei care nu respecta regulile nu jeneaza traficul. evident ca-l jeneaza. dar...in tara asta, nesimtirea de la volan este poate printre cele mai nevinovate tipuri de nesimtire :) keep up the good work.

ah...inca ceva. sunt curios cati dintre eroii locali conduc la fel in strainatate.

Edited by DeathRipple, 08 September 2005 - 08:01.


#26
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

DeathRipple, on Sep 8 2005, 07:52, said:

....

ah...inca ceva. sunt curios cati dintre eroii locali conduc la fel in strainatate.

<{POST_SNAPBACK}>



Strainii sint putin cam handicapati, nu inteleg si nu apreciaza aceste valori  :D ... ba chiar nici nu le tolereaza  :notangel:

#27
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
nu aici voiam sa ajung, ci la faptu' ca ii ustura la buzunar daca merg altfel.

#28
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Seara, vin acasa. La o intersectie de drumuri, imi iese in fata o femeie cu un Tico. Ii fac semn ca nu are luminile aprinse. M-a injurat cu foc. Feeling  :death:  :deadtongue:

#29
Bujor Stefan

Bujor Stefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2004
Pai o fi auzit ca se scumpeste kilowatul ora.

Sau ca se scumpeste benzina? si nefolosind farurile consumul e mai mic, bani mai multi in buzunar...

Uite asa strange romanul bani de casa  ;)

Si mie imi vine sa-i bat pe astia care fac economie la curent, becuri etc.
Tocmai ce m-am intors din concediu si pot zice ca incepe si la noi lumea sa se obisnuiasca sa mearga si ziua cu faza scurta aprinsa.

#30
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

Speedo, on Sep 7 2005, 19:44, said:

Eu de exemplu dimineata spre birou merg aproape numai pe linia de tramvai (M. Bravu - Stefan cel Mare), chiar si pe linia de pe contrasens, fortez galbenul, chiar si rosu daca e safe si daca s-a pus tot atunci.

La Dimitrov adesea vin in intersectie ocolind masinile care stau la stop pe sina de tramvai si ma bucur de fiecare data cand este "organ" in intersectie si-imi face semn sa trec repede si ii apostrofeaza pe aia care sunt reglementar, sau semi, sa se miste dracului odata, de obicei ei fiind mai slow motion.
Schimb banda fara semnalizare sau ma bag intre 2 masini care merg destul de strans dar toate acestea fara sa-l fac pe cel din spate sa puna frana, pentru ca asta i-ar crea disconfort si nu vreau.

Uneori o iau pe interzis cativa metri numai sa ies unde trebuie, fortez la dreapta de pe banda 2 sau 3 ocolind pe ceilalti si in forta ca sa nu-i jenez, etc.

Practic fac toate "mizeriile", "smecheriile" pe care le fac cei care merg mult cu masina si nu au timp de stat in trafic.
Ce ma enerveaza, sa se moleseasca lumea la stop si de abia sa plece, sa franeze preventiv fara rost, sa franeze mult numai pentru a pastra viteza in coloana (imi da o stare de nervi), sa opreasca la galben (uneori intepenesc in claxon din cauza asta), sa dea prioritate de dreapta exagerata (nu suntem la pension), sa opresti la trecere sa fortezi pietonul sa treaca (daca nu e foarte hotarat).

Sa stiti ca am respect pentru cei din trafic care se descurca, ajung in fata si nu ma fac sa pun frana, nu ma jeneaza evident dar imi modifica culoarele pe care vroiam sa merg.

Intr-o dimineata de August, anul asta, n-am reusit sa schimb banda de la Lizeanu pana la Barbu Vacarescu, a fost ceva aproape incredibil, toti mergeau foarte compact, in viteza, nu lasau spatii intre masini, la stop opreau compact, plecau compact, nici o sansa.
Initial m-am enervat dar mi-am dat seama cum ar fi lumea numai cu unii ca noi astia foarte agili la condus, FOARTE GREU DE SUPORTAT, asa ca pana la noul cod rutier unde se ia carnetul pentru linia de tramvai si depasirea liniei continue bagam mare... :)

Greets,
Speedo

<{POST_SNAPBACK}>




YES offence. YOU SUCK!!!

#31
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

Zazie, on Sep 8 2005, 08:39, said:

Seara, vin acasa. La o intersectie de drumuri, imi iese in fata o femeie cu un Tico. Ii fac semn ca nu are luminile aprinse. M-a injurat cu foc. Feeling  :death:  :deadtongue:

<{POST_SNAPBACK}>

Asta apropos de injurat. Eram pe la foisor, autobuz oprit dupa intersectie pe acelasi sens de mers cu mine. Se face verde plec, in spatele autobuzului 2 maimute care nu stiau ca trebuie sa se uite si in stanga cand trec strada,si traverseaza. Frana(nu aveam mai mult de 40), claxon de am zis ca il ard, la care una din ele: "F*t*-ti mortii matii ce m-ai speriat!
La ce zi de kko avusesem opresc masina si ma dau jos la ele, si ce mi-a iesit pe gura nu vreau sa imi aduc aminte. Adica ea in loc sa zica mersi ca nu am dat peste ea, s-a ofensat ca am speriat-o, si mai era si un organ prin zona care se uita ca bou, si imi facea semn sa degajez circulatia.Sa nu mai zic de restul lumii care era acolo si parca sa imi sara la gat, ca de ce vorbesc eu asa cu 2 domnisoare(ale naibii vaci)
I-am zis ca a doua oara s-ar putea sa dea peste unu' care nu o sa le mai sperie, ci o sa se urce direct pe ele, si bineinteles ca nu m-am putut abtine de la remarca : asta calca nu f*te.
Am fost mai nesimtit ca ele facand asta, n-am fost, nu stiu si nici nu ma intereseaza!  <_<

Edited by MATRIXU, 08 September 2005 - 11:50.


#32
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
azi noapte pe la 9, coborasem sa iau paine, ma intorc, la trecere imi da prioritate unu de olt (ma mir sincer) cu farurile stinse.

ii fac semn sa le aprinda, ala din dreapta nu s-a prins si m-a injurat. ma duc la el 'luminile ba, <cenzurat> de prost'. n-a mai zis nimic si-a intins-o. evident cu luminile stinse.

#33
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Alta. La o trecere peste pod, drumul din 2 benzi pe sens se ingusta intr-una. Eu pe prima banda. De pe a doua vine unu pe la 40-50 de ani si hotarat nevoie mare sa se bage peste mine si mai multe nu. Ii dau un claxon si ii fac semn ca da peste mine, la care el ridica un deget mijlociu si ma injura. Am vazut negru. Nu mi-a mai pasat de masina, am accelerat, am ajuns in mijlocul podului, am tras frana de mana si m-am dat jos. Nici macar n-a avut curajul sa crape geamul. Il faramam daca deschidea usa. Imi facea semne, "haide domle lasa". O fi crezut ca-s o putza.
Atata negru n-am vazut in viata mea. Fereasca Dumnezeu de vreun incident d'asta. Ori murim, ori ne omoara altii.

#34
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
E hai, m-ati injurat dar chiar sunt slick si nu incurc circualtia, adica nu fac ceva ce pe mine m-ar enerva.

Cine merge mult cunoaste... de ex. am facut 15.500Km in 5 luni si daca mergeam cum ziceti voi faceam cumulat saptamani in trafic.

Da, cand intru intre 2 sunt mai expus la franarile celui din fata, dar imi creste si mie atentia, daca cel din spate se simte amenintat si pune frana inseamna ca nu cunoaste traficul sau masina, e alegerea lui sa mearga asa, eu l-am considerat OK, de obicei e suficient sa ia putin piciorul de pe acceleratie si e gata, ca sa nu mai zic ca lasa spatiu intre masini suficient sa ma invite la manevra.

Daca depasesc o coloana la stop nu incerc sa intru in ea mai incolo, pentru ca este mojicie, ceilalti stau si s-a gasit unu destept, eu nu las asemenea specimene sa intre, dar daca depasesc si reintru de abia in intersectie in coloana este pretty fair, mi-am asumat un risc, sa merg pe sina de tramvai sa-mi tai cauciucul, pe contrasens sa iau amenda, etc, cumva se echivaleaza cu rabdarea lor si cu faptul ca ei nu risca.

Masina este personala, cu cele de la birou nu merg asa pentru ca sunt mai multe tipuri si nu le-am incercat suficient ca sa stiu ce pot, plus ca au setarri diferite, la acelasi model.

Speedo

#35
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

Zazie, on Sep 8 2005, 12:02, said:

La o trecere peste pod, drumul din 2 benzi pe sens se ingusta intr-una. Eu pe prima banda.(...)  Am vazut negru. Nu mi-a mai pasat de masina, am accelerat, am ajuns in mijlocul podului, am tras frana de mana si m-am dat jos. Nici macar n-a avut curajul sa crape geamul. Il faramam daca deschidea usa. Imi facea semne, "haide domle lasa". O fi crezut ca-s o putza.
Atata negru n-am vazut in viata mea. Fereasca Dumnezeu de vreun incident d'asta. Ori murim, ori ne omoara altii.

<{POST_SNAPBACK}>

Trateaza-te  :deadtongue:
Daca se ingusta drumul (si banuiesc ca banda ta disparea) nu aveai altceva de facut decat sa treci pe aialalta cand e libera. Asa ca mai usor cu scandalul.

#36
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

Johnnywal, on Sep 8 2005, 14:21, said:

Trateaza-te  :deadtongue:
Daca se ingusta drumul (si banuiesc ca banda ta disparea) nu aveai altceva de facut decat sa treci pe aialalta cand e libera. Asa ca mai usor cu scandalul.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ma tratez. Astept urmatorul viteaz la volan.
Ideea e ca banda celuilalt se ingusta intr-a mea, deci nu imi acorda prioritate, si mai arata si %^&%.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate