Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

SD card troznit

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Salut,

Am luat prin aprilie un aparat konica, si impreuna cu el am mai luat si un SD Lexar de 512MB. Care s-a troznit. Adica nu mai poate fi citit/scris.

Nu s-a intimplat foarte brusc, intii mi-a facut niste figuri in sensul ca nu mai puteam citi de pe el, apoi l-am format cu chiu cu vai dupa ce am mai frecat putin lock-unlock, iar a mai mers , iar nu, iar acum cam nu mai merge deloc.


Se este vreo sansa sa il mai recuperez, vreo procedura de resuscitare?

Am garantie la el...dar e luat din Suedia :confuzzled: asa ca.... :deadtongue: doarece nu prea cred sa mai ajung pe acolo pina in aprilie 2006.

Thx

#2
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

Zetics, on Jul 21 2005, 21:44, said:

Salut,

Am luat prin aprilie un aparat konica, si impreuna cu el am mai luat si un SD Lexar de 512MB. Care s-a troznit. Adica nu mai poate fi citit/scris.

Nu s-a intimplat foarte brusc, intii mi-a facut niste figuri in sensul ca nu mai puteam citi de pe el, apoi l-am format cu chiu cu vai dupa ce am mai frecat putin lock-unlock, iar a mai mers , iar nu, iar acum cam nu mai merge deloc.
Se este vreo sansa sa il mai recuperez, vreo procedura de resuscitare?

Am garantie la el...dar e luat din Suedia :confuzzled: asa ca.... :deadtongue: doarece nu prea cred sa mai ajung pe acolo pina in aprilie 2006.

Thx

<{POST_SNAPBACK}>


sincer,cred ca nu exista nici o solutie pt asa ceva
poate doar sa gasesti vreun colectionar care cumpara de-astea defecte :naughty:

#3
petite

petite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 30.05.2005
cand ai cumparat memoria ti s-a dat si garantia cu el sau nu? daca nu teapa, s-a stricat si iti cumperi alta;
daca ti s-a dat garantie pt memorie (ceea ce se cam da) si inca mai ai si cutia cu seria (ceea ce se pastreaza) si factura ti-l schimba.

#4
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Am absolut totul...nu stiu insa daca ai remarcat ca le-am cumparat din Suedia :)

#5
petite

petite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 30.05.2005
reprezentanta in romania are firma? sau pagina de internet cu email e contact? daca da e de bine

#6
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Dacă e irecuperabil încearcă să îl trimiți prin poștă. Poate îți trimit înlocuitor.

#7
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
1. formateaza-l in card reader + surface test
daca nu merge
2. curata contactele cu alcool (merge si cu vodka mai buna)
daca nu merge
3. curata contactele cu cutter-ul
daca nu merge
4. trimite-l la garantie SAU desfa-l si curata-l cu alcool (spray, cu presiune) - pierzi garantia

#8
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
Si eu am patit ceva asemanator cu memory stickul meu de 512.Pana la urma am rezolvat problema.
In primul rand dai un full format intr-un card reader cu programul VAIOSoft Recovery Manager.Daca nu merge nici asa,curata BINE contactele cu alcool,si sterge dupa aceea contactele cu o bucata de carpa CURATA si uscata.
Eu asa mi-am resucitat cardul...Spor la treaba meshtere :D

Edited by blackbone, 23 July 2005 - 20:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate