Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Problema radar la iesirea spre A2

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,471
  • Înscris: 13.02.2006
Salut,
Sambata am plecat spre mare si la iesirea pe A2, cam in dreptul Plicolorului-hop, ma opreste politia!
Il intreb pe politist care este motivul opririi-el imi spune exces de viteza - 86km/h!!!!
Ii zic, domne tre sa fie o greseala, in mod sigur mai mult de 65 nu aveam(in zona limita e de 60, trec frecvent pe acolo si stiu ca este radar)
Dupa indelungi parlamentari, imi arata fotografia(nu derularea filmului) si intr-adevar, aparea masina mea cu viteza respectiva.
Problema este ca in cadru, in paralel cu mine, pe banda trei, mai aparea un Logan alb-a dat zoom la imagine ca sa vad numarul masinii mele, loganul aparea mai neclar.
Convingerea mea e ca de fapt viteza aia nu era a mea, ci a loganului, jur cu mana pe inima ca nu aveam peste limita(CAND LE FAC, LE FAC SI RECUNOSC)
Nu stiu ce se intampla cand radarul asta filmeaza masinile aflatein paralel pe trei benzi, pe care o ia in colimator si pe care le opreste organul?
Am semnat ca boul procesul verbal, si ca nu am mentiuni(caseta am vazut-o dupa aia)
S-a mai lovit cineva de problema asta?
Pot contesta amenda?

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Poti contesta amenda, si mai mult ca sigur va fi inlocuita cu un avertisment, pe motiv ca e posibil ca radarul sa fi detectat viteza loganului, dar sa te fi pozat pe tine :)

#3
fne89

fne89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 09.07.2010
sigur k poti sa faci contestatie.eu am facut si accident si am semnat k nu am mentiuni si tot am contestat procesul verbal.

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
In momentul in care apar doua masini in poza de obicei judecatorul da castig de cauza contestantului. ;)

#5
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,471
  • Înscris: 13.02.2006
Mersi de sfaturi,va tin la curent, poate vor mai fi si altii in situatia mea.

#6
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Radarul in cauza era din lotul nou( MCV)?
Daca era model vechi, exista o explicatie: tunul indreptat spre loganul alb si camera pe tine.
Attached File  radar.jpg   66.9K   41 downloads

#7
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,471
  • Înscris: 13.02.2006
Radarul era tip MCV.
Dupa ce am vorbit cu avocatul si am deschis un topic pe aceeasi tema pe forumul politistilor(am iscat acolo o adevarata polemica), am platit  totusi amenda :death:

#8
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Amenda chiar daca ai platit-o, o poti contesta. Si spui ca ai platit-o ca sa fii sigur ca ai dat jumate in caz ca nu castigi procesul, si banii iti sunt returnati daca castigi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate