Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Data lansare iPhone 4

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
583 replies to this topic

#577
walsy

walsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.10.2010

View PostFlorinbv, on 20th October 2010, 00:23, said:

Ei lasa ca a recunoscut tatucul vostru aka Jobs de v-a dat bumpere moca...
Oricum eu cred ca e doar o conspiratie mondiala impotriva apple. Mai ce rea e lumea asta... plin internetul de rautati...
iPhone 4 signal issue - You Tube 1470 rezultate - Google 7.920.000 rezultate
Serios?
Ia da-i tu pe Google cu "Android problems"
Rezultate: 22.700.000

E o conspiratie mondiala impotriva android, este? Mai ce rea e lumea asta... plin internetul de rautati...

#578
qarews

qarews

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.03.2007
Apple au patit exact ca cei de la Ford cu Explorer

camioneta [aka primul SUV din lume] se vindea in draci desi se rasturna si omora oameni
cei de la Ford au ramas atunci masca ... cu toata publicitatea nasoala si accidentele mortale ... vanzarile culmea cresteau enorm

same as Apple
eu cred ca si ei se mira cum de se vinde asa bine [dovada ca nu au preconizat cererea si sunt in urma cu productia]

o fii un fel de fetish in masa la sticla+inox pe care il avem fara sa stim dece :)

#579
walsy

walsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 01.10.2010

View Postqarews, on 20th October 2010, 01:28, said:

Apple au patit exact ca cei de la Ford cu Explorer

camioneta [aka primul SUV din lume] se vindea in draci desi se rasturna si omora oameni
cei de la Ford au ramas atunci masca ... cu toata publicitatea nasoala si accidentele mortale ... vanzarile culmea cresteau enorm

same as Apple
eu cred ca si ei se mira cum de se vinde asa bine [dovada ca nu au preconizat cererea si sunt in urma cu productia]

o fii un fel de fetish in masa la sticla+inox pe care il avem fara sa stim dece :)
Eu zic ca e doar o chestie de statistica. Probabil ca Ford vindeau milioane de automobile iar alti producatori mii. Normal ca existau mai multe accidente la Ford, dar procentual probabil ca stateau mult mai bine decat concurenta. Naveta spatiala este cel mai complicat lucru facut vreodata de om. Este verificata la fiecare lansare in mii de feluri. Are cate trei sisteme de backup pentru aproape orice. Si totusi au pierdut 2 navete la 100 de lansari pana acum. Asa facem noi oamenii lucrurile. Cu defecte. Cu cat un lucru este mai complicat cu atat exista o sansa mai mare sa aiba defecte.

#580
qarews

qarews

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.03.2007

View Postwalsy, on 20th October 2010, 01:35, said:

Eu zic ca e doar o chestie de statistica. Probabil ca Ford vindeau milioane de automobile iar alti producatori mii. Normal ca existau mai multe accidente la Ford, dar procentual probabil ca stateau mult mai bine decat concurenta. Naveta spatiala este cel mai complicat lucru facut vreodata de om. Este verificata la fiecare lansare in mii de feluri. Are cate trei sisteme de backup pentru aproape orice. Si totusi au pierdut 2 navete la 100 de lansari pana acum. Asa facem noi oamenii lucrurile. Cu defecte. Cu cat un lucru este mai complicat cu atat exista o sansa mai mare sa aiba defecte.

nope e vorba de momentul cand Ford a introdus pe piata primul SUV [asa cum il cunoastem noi azi]
nimeni nu mai vindea SUV-uri la mometul ala pt ca era primu right?
si s-a dovedit apoi ca acestea se rasturnau din cauza cauciucurilor Firestone parca

totusi publicitatea negativa nu a afectat deloc vazarile care cresteau fara logica [nici macar Ford nu stia dece]

s-a dovedit mai apoi ca lumea cumpara SUV pt ca ofera o senzatie de siguranta [falsa de altfel in multe cazuri]

la fel si in cazul Apple
ofera o senzatie de ... "i am cool" cred  nush ce sa zic ... asa de mare e senzatia incat lumea trece peste chestii evindente gen antena

despre senzorul de proximitate probabil ca se rezolva pe garantie si cred ca e hardware pt ca vorba aia milioane de tel vandute si nu toate au pb cu senzorul
pb cu senzorul e usor de reprodus in shop

pb cu antena e mult mai delicata si mai putin evidenta [greu de reprodus]
in primul rand nu se observa tot timpul, doar in zonele cu semnal slab [deci daca ai pb acasa .. cand te duci la orange shop aia rad de tine]
in al doilea rand nu toata lumea tine telefonul lafel deci de aici si procentul mai mic de plangeri
in al treilea rand ... pt multa lume nu conteaza e doar un tel .. si e important ca e f usor de folosit, altu ami bun nu exista [ceea ce momentan e adevarat]


acuma as pune altfel problema
daca iphone 4 costa 7 mil ... mai contau problemele astea ? nu cred
deci la 2000 ron .. e normal sa fie pretentii mai mari

Edited by qarews, 20 October 2010 - 01:01.


#581
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006
Telefonul arata extraordinar atat inchis cat si deschis, se misca foarte bine, e un aparat extraordinar, asta daca nu doriti sa vorbiti la el.

Peste 50% din convorbiri au avut urmatoarele probleme, telefonul a facut urmatoarele de capul lui:
1. Taiat microfonul (mute).
2. Pune persoana apelata in asteptare.
3. Tastele numerice (dupa ce se activeaza keypadul) o iau razna si auzi beep dupa beep corespunzator tastaturii.
4. Apel inchis.

Chiar dupa ce am incercat sa fiu mai atent, cu senzorul de proximitate lipit de ureche, nu am avut nici  o inbunatatire, apelul poate sa aiba probleme in primele 10 sec, depinde cum il tineti.
Singura solutie e sa nu atingeti ecranul cu fata/obrazul,telefonul tinut la 65*(are un ecran foarte sensibil) sau sa folositi handsfree-ul din dotare.
Steve a recunoscut defectul si a promis remedierea lui in 4.1 , ceea ce nu s-a intamplat.
Tind sa cred ca e o problema hardware.

Initial inainte sa-l cumpar am zis ca utilizatorii au probleme, si nu poate un telefon facut de Apple cu atat backround si know how, sa faca niste greseli copilaresti la un terminal care altfel este extraordinar.

Edited by nowories, 20 October 2010 - 09:20.


#582
qarews

qarews

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.03.2007
bat la pariu ca pb cu senzou se rez pe garantie prin schimbare tel

la tine totusi apel inchis, e din cauza senzorului ? [apasat cu obrazul pe butonul end call] sau din cauza semnalului ?

#583
nowories

nowories

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.09.2006

View Postqarews, on 20th October 2010, 11:24, said:

bat la pariu ca pb cu senzou se rez pe garantie prin schimbare tel

la tine totusi apel inchis, e din cauza senzorului ? [apasat cu obrazul pe butonul end call] sau din cauza semnalului ?
senzorul de proximitate, sa inchida apelul e mai putin probabil sa se intample, pentru ca butonul' se afla in partea de jos  a ecranului, cel mai des telefonul apasa: mute si apel in asteptare  :coolspeak:

#584
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Orice discutie despre Iphone va continua pe aria dedicata. Se inchide.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate