Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

Daruieste o stea

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Dj_Eagle

Dj_Eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
Salut!

Ma gandeam la un cadou pentru prietena. :)
Si pe toate forumurile am gasit sute si mii de sugestii :)) dar una mi-a atras atentia.

Exista posibilitatea de a "cumpara" o stea?
Si prin "cumpara" ma refer la denumirea unei stele dupa persoana iubita. :) Am gasit acest site. Si vad ca poti face acest lucru (Denumesti o stea si primesti un certificat de inregistrare).

Dar ma gandesc sa nu fie vreo inselatorie :))... sa nu ma trezesc ca deschid cutia cu livrarea si gasesc un biletel cu "zzeapa fraiere!!!".

Astept si parerile voastre.
Va multumesc! :)

#2
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 01.12.2007

 Dj_Eagle, on 19th July 2010, 20:35, said:

Salut!

Ma gandeam la un cadou pentru prietena. :)
Si pe toate forumurile am gasit sute si mii de sugestii :)) dar una mi-a atras atentia.

Exista posibilitatea de a "cumpara" o stea?
Si prin "cumpara" ma refer la denumirea unei stele dupa persoana iubita. :) Am gasit acest site. Si vad ca poti face acest lucru (Denumesti o stea si primesti un certificat de inregistrare).

Dar ma gandesc sa nu fie vreo inselatorie :))... sa nu ma trezesc ca deschid cutia cu livrarea si gasesc un biletel cu "zzeapa fraiere!!!".

Astept si parerile voastre.
Va multumesc! :)

Si platesti 2 milioane jumate pentru o hartie?

Mai bine ii dai un "full option" la un salon de banii aia.

#3
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
Registrul astronomic.... mai sa fie
Tu ai avea incredere intr-un site cu casuta postala si nr de mobil? Cum ar suna un astfel de contract de vanzare-cumparare?  :thumbup:  
O cina romantica valoreaza cat 2 stele ... fictive.

#4
Dj_Eagle

Dj_Eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
da.. as putea sa printez eu un certificar de inregistrare si sa-i spun ca e adevarat :)) dar... ma gandeam ca e un gest frumos  :kisstogether:
si in plus... daca ai posibilitatea, de ce sa nu o faci? :)

#5
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
in locul tau nu m-as baza asa mult pe reusita.. simbolismul hartiei aleia s-ar putea sa nu ii surada consoartei tale

#6
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
nu stiu de ce dar faza cu "cumparatul unei stele" seamana cu "cumparatul unui bibelou"  :deadtongue:
eu sunt adeptul cadourilor practice. sau daca nu e ceva palpabil macar ceva romantic in 2 sa fie.

#7
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Voi o duceti prea bine fratilor, dai bani pe niste hartii, cik va cumparati stele... extraordinar  :clapping: . De ce nu-i cumperi o lopata de nisip de la Ibiza?

#8
Dj_Eagle

Dj_Eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007

Quote

nu stiu de ce dar faza cu "cumparatul unei stele" seamana cu "cumparatul unui bibelou" deadtongue.gif
eu sunt adeptul cadourilor practice. sau daca nu e ceva palpabil macar ceva romantic in 2 sa fie.

pe langa aceste cadouri practice, romantice... ma gandeam ca ar fi interesant ;)

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E o prostie 100% oricum.

In alta ordine de idei:

Quote

Denumeste o stea pentru cineva drag... Un cadou care va straluci pentru totdeauna!
Daruieste o Stea!
In galaxia noastra sunt milioane de stele
Stelele NU stralucesc pentru totdeauna; in sensul cel mai concret si palpabil: toate elementele mai grele si complicate (din care sintem si noi facuti in particular) au fost facute in stele (cel mai probabil supernove ca sa ajunga sa mai si elibereze respectivii atomi).
De asemenea sint sute de miliarde de stele in galaxia noastra, au gresit cu circa cinci zerouri ...

#10
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Intai, citeste linkurile demai jos.

http://www.universet...-star-for-free/
http://www.iau.org/p...ing_star_names/


Apoi, vezi ca sunt site-uri unde poti s-o faci pe gratis.

http://www.painterofdreams.com/

Si, daca prietenei ii plac stelele, poti sa-i cumperi un mini planetarium, am vazut ceva asemanator cu cel din link la Afi palace in bucuresti.

http://www.amazon.co...ASIN=B001UZHASE

#11
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006
eu vreau un telescop  :wub:
foarte draguta ideea cu steaua, dar mi se pare absurd sa dai atatia bani aiurea cand poti sa faci singur certificatele alea

#12
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Eu vreau o gaura neagra!

#13
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

 Dj_Eagle, on 19th July 2010, 20:35, said:

Salut!

Ma gandeam la un cadou pentru prietena. :)
Si pe toate forumurile am gasit sute si mii de sugestii :)) dar una mi-a atras atentia.

Exista posibilitatea de a "cumpara" o stea?
Si prin "cumpara" ma refer la denumirea unei stele dupa persoana iubita. :) Am gasit acest site. Si vad ca poti face acest lucru (Denumesti o stea si primesti un certificat de inregistrare).

Dar ma gandesc sa nu fie vreo inselatorie :))... sa nu ma trezesc ca deschid cutia cu livrarea si gasesc un biletel cu "zzeapa fraiere!!!".

Astept si parerile voastre.
Va multumesc! :)
bă da cum arată? Stai așa, vinde stele? Cât de evreiesc sună? Nu e de ajuns că unii sunt storși de marea ieșeală și creier sau cerebel, și alte forme pe care le iau publicitățile de pe canalele tv, unii vând STELE. Trecem peste faptul că te-ai gândit să cumperi așa ceva, unii probabil au făcut-o, de pamplezir sau nu, idioți fiind. Eu mă gândesc cât de uber fain s-ar consuma evenimentul când cineva ar întinde diploma de deținere a superbei locații, duduii viitoare patroană peste stea:
-Dragă, duduie, pentru uimitorul fapt că ne babardim cioc la cocoș, eu ție ți-am luat steaua de pe cer, asică ți-am cumpărat-o. Uite demersul birocratic de vânzare-cumpărare.
-Oau. Just oau. Și cât mă rog ai dat, că pare serioasă treaba.(în prealabil a studiat foaia amuzată)
-Așa vreo 250 Ron parcă.
-Da nu mai bine îmi dădeai banii ăia mie, crezi că o să te fut mai apăsat cu steaua în posesie?

Deci wow.

#14
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

 Thomas-, on 19th July 2010, 22:26, said:

Eu vreau o gaura neagra!
nu mai bine un pulsar?

#15
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Thomas-, on 19th July 2010, 22:26, said:

Eu vreau o gaura neagra!
sa stii ca unele o au. in cap.  :lol:

#16
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 spdude, on 20th July 2010, 01:47, said:

nu mai bine un pulsar?
Mama naibii, mi-ai luat vorba din gura!

Un sfat: vezi ca nu-s bune stelele cu neutroni de facut cadou la fete: is super-grele, deci ar fi cadou cu interpretare...
Ai avea un scandal de sa vezi... stele verzi.

 Thomas-, on 19th July 2010, 22:26, said:

Eu vreau o gaura neagra!
Una din aia de soarbe tot-tot?

#17
Dj_Eagle

Dj_Eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
am inteles :))

:peacefingers:

#18
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Spune-i ca ea e... steaua ta de cinema, ca ochii ei sclipesc ca...stelele, ca are un suflet stelar chestii de-astea, face cat un certificat de numire a zece stele borate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate