Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2507 replies to this topic

#2089
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
e greu sa te obisnuiesti cu imagini neconventionale.....
dar sunt langa noi....de ce vedem selectiv ??

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesDAY305AO_zps7eb0a677.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesE4O59IGL_zps7f9138ec.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_images2MMN9W85_zps09b9e06b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_beatch_zps277e5bf6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_solav_zpsde46b278.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesTW1YEIVP_zps4bbbcb69.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2090
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
The Egyptian Sheikh Abu-Ishaq al-Huwayni declared in May 2011 that “we are in the era of jihad,” and that meant Muslims would take slaves. In a subsequent interview he elaborated:

Jihad is only between Muslims and infidels. Spoils, slaves, and prisoners are only to be taken in war between Muslims and infidels. Muslims in the past conquered, invaded, and took over countries. This is agreed to by all scholars—there is no disagreement on this from any of them, from the smallest to the largest, on the issue of taking spoils and prisoners. The prisoners and spoils are distributed among the fighters, which includes men, women, children, wealth, and so on.
When a slave market is erected, which is a market in which are sold slaves and sex-slaves, which are called in the Qur’an by the name milk al-yamin, “that which your right hands possess” [Koran 4:24]. This is a verse from the Qur’an which is still in force, and has not been abrogated. The milk al-yamin are the sex-slaves. You go to the market, look at the sex-slave, and buy her. She becomes like your wife, (but) she doesn’t need a (marriage) contract or a divorce like a free woman, nor does she need a wali. All scholars agree on this point—there is no disagreement from any of them. [...] When I want a sex slave, I just go to the market and choose the woman I like and purchase her.
.
Around the same time, on May 25, 2011, a female Kuwaiti politician, Salwa al-Mutairi, also spoke out in favor of the Islamic practice of sexual slavery of non-Muslim women, emphasizing that the practice accorded with Islamic law and the parameters of Islamic morality.

A merchant told me that he would like to have a sex slave. He said he would not be negligent with her, and that Islam permitted this sort of thing. He was speaking the truth. I brought up [this man’s] situation to the muftis in Mecca. I told them that I had a question, since they were men who specialized in what was halal, and what was good, and who loved women. I said, “What is the law of sex slaves?”
The mufti said, “With the law of sex slaves, there must be a Muslim nation at war with a Christian nation, or a nation which is not of the religion, not of the religion of Islam. And there must be prisoners of war.”

#2091
yx_dark

yx_dark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 03.09.2010
Musulmanii sunt niste retardati. La fel ca orice fanatic religios, doar ca astia cam toti sunt fanatici religiosi. Lucrez cu niste musulmani (unii arabi, altii indieni de prin Bangladesh), cand le-am spus ca nu ma intereseaza religia mi-au spus ca daca eram in tarile lor ma omorau. Acum de ramadan nu mancau, nu beau, nu fumau, nu nimic. Unii se plangeau ca nu mai pot de foame, altu' ca dabea asteapta sa treaca ramadanul sa f*ta. :))

#2092
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postyx_dark, on 14 august 2014 - 11:28, said:

Musulmanii sunt niste retardati.


Esti fericit ca poti elabora fara sovaire, o concluzie atat de concludenta.

#2093
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postvio69a, on 13 august 2014 - 20:48, said:

e greu sa te obisnuiesti cu imagini neconventionale.....
Auzi, dar tu tii cu ursul? Barbatilor nu le plac femeile prea imbracate, mai ales pe plaja. Femeilor, iar, si ele prefera sa fie cat mai dezbracate, daca au ce arata. Acum de ce sa ne mai ascundem dupa deget? Ce e frumos, si lui Dumnezeu ii place.

#2094
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postlucifer76, on 14 august 2014 - 12:40, said:

Ce e frumos, si lui Dumnezeu ii place.

Greu de stiut ce-i mai place lui Dumnezeu, de aia am aratat poze de pe la toate nemurile.
Anul trecut, in Grecia am stat la niste prieteni aproape o luna.
Cand nu am facut excursii, punctul forte a fost plaja.
Nenumarate perechi de musulmani am vazut.
Veneau cu masina, descarcau lucrurile si stateau precum in poza de mai jos.
Peste o ora, o ora si un pic, mergeau sa se aseze langa bar sa bea ceva rece, o cafea, sa stea de vorba, apoi plecau.
Nimeni pe toata plaja nu a intors capul, pe nimeni nu am vazut sa comenteze.
Poza am facut-o cu mare fereala, nu de ei, de greci, ca nu ar fi inteles ca vad neobisnuit...

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/musulman-plaje_zps6c66f9bd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/musulman-plaje1_zpsc04a952c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Sunt sigura Lucifer, ca noi am ramas cu ceva "tare". ca sunt de la educatia comunista, ca sunt din lipsa generala de educatie, ca sunt de la firea romanului, de la influentele zonei geografice, sau de la clima, ca sunt de la naiba stie ce, am ajuns niste babe carcotase care despica firul in patru, in special cand nu este nevoie.

#2095
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvio69a, on 13 august 2014 - 20:48, said:

e greu sa te obisnuiesti cu imagini neconventionale.....
dar sunt langa noi....de ce vedem selectiv ??

[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesDAY305AO_zps7eb0a677.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesE4O59IGL_zps7f9138ec.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_images2MMN9W85_zps09b9e06b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_beatch_zps277e5bf6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_solav_zpsde46b278.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://i1180.photobucket.com/albums/x406/abbulafia/th_imagesTW1YEIVP_zps4bbbcb69.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Gandirea limitata/selectiva este intentionalitate sau obisnuinta? Doar primele doua poze AR PUTEA sa fie similare cu cele de mai devreme dar diferenta majora pe care te faci (sper) ca nu o pricepi e intre o regula aplicabila majoritatii femeilor din lumea musulmana (pe care chiar tu apari si o intaresti cu o postare ulterioara) cu una aplicabila doar celor care au ALES ca "meserie" slujirea bisericii. Ti se spune de opresiune si tu o confunzi cu devotiunea.

#2096
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View PostTinkerbelle, on 13 august 2014 - 13:56, said:

Biată umanitate:
[ http://sundayfashions.com/wp-content/uploads/2012/08/Swimming-Burka-For-Woman-600x480.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Deci poza asta e aproape la fel de tare ca soldatul evreu ce croseta pe un peron de gara Posted Image

#2097
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postaltul2, on 16 august 2014 - 10:59, said:

Deci poza asta e aproape la fel de tare ca soldatul evreu ce croseta pe un peron de gara Posted Image


Ce comparatie...

Mai ai din astea, mai ai ?

#2098
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postsalomee, on 16 august 2014 - 11:19, said:

Mai ai din astea, mai ai ?
Nu.
Am terminat.
Noi suntem invatati sa-i lasam pe cei din afara sa faca ce le taie capul

#2099
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpierre_de_timp, on 16 august 2014 - 10:49, said:


dar diferenta majora pe care te faci (sper) ca nu o pricepi e intre o regula aplicabila majoritatii femeilor din lumea musulmana (pe care chiar tu apari si o intaresti cu o postare ulterioara) cu una aplicabila doar celor care au ALES ca "meserie" slujirea bisericii. Ti se spune de opresiune si tu o confunzi cu devotiunea.

Diferenta majora pe care asi vrea sa o vad in practica este ca atunci cand o tanara alege calea manastirii sa i se spuna:-daca vrei sa ramaui cu hainele civile, poti sa mergi in camera,daca vrei insa sa imbraci haine traditionale, treci pe la magazie sa probezi un rand.

#2100
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvio69a, on 16 august 2014 - 12:42, said:

Diferenta majora pe care asi vrea sa o vad in practica este ca atunci cand o tanara alege calea manastirii sa i se spuna:-daca vrei sa ramaui cu hainele civile, poti sa mergi in camera,daca vrei insa sa imbraci haine traditionale, treci pe la magazie sa probezi un rand.

pentru tine dublul standard e foarte firesc, nu?

Eu as vrea sa vad cat de islamic ar mai fi un stat islamic daca femeile ar avea legiferata posibilitatea/libertatea alegerii. A sotului, a religiei, a imbracamintii.... si fara ca alegerea sa fie intre islam sau streang/lapidare/biciuire/inchisoare.

#2101
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpierre_de_timp, on 16 august 2014 - 14:06, said:

pentru tine dublul standard e foarte firesc, nu?
eu vorbeam de liberul arbitru

#2102
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postvio69a, on 16 august 2014 - 16:41, said:

eu vorbeam de liberul arbitru

in mod surprinzator pentru tine poate, si eu tot despre liberul arbitru vorbeam, dar aplicat peste tot nu doar la aia la care oricum exista. Dohhh......

#2103
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012

View Postpierre_de_timp, on 16 august 2014 - 19:06, said:

in mod surprinzator pentru tine poate, si eu tot despre liberul arbitru vorbeam, dar aplicat peste tot nu doar la aia la care oricum exista. Dohhh......
La toata lumea exista, dohhh! Numai ca unii renunta la el, pentru ca asa le-o cere religia. O religie care, culmea, preaslaveste liberul arbitru.
Problema nu e la religii, oricare ar fi ele, problema e la oamenii care renunta sa mai gandeasca, considerand ca raspunsurile si deciziile pentru vietile lor sunt intr-o carte, oricum s-ar numi, Ori adevaratul liber arbitru nu e cea mai comoda chestie de pe lume, presupune cautare, interogare, citit mai mult de o carte sfanta, certat cu Dumnezeu, impacat cu Dumnezeu, acceptat, iar certat si tot asa. Liberul arbitru e cand mori si te duci in fata lui Dumnezeu si ii spui: eu sunt, asta am facut, asa am gandit eu, cu mintea mea ce proasta. Cine are coaie, oriunde le-ar tine, cam asa procedeaza. Umila mea parere, de mandra credincioasa :D

#2104
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpierre_de_timp, on 16 august 2014 - 14:06, said:


Eu as vrea sa vad cat de islamic ar mai fi un stat islamic daca femeile ar avea legiferata posibilitatea/libertatea alegerii. A sotului, a religiei, a imbracamintii.... si fara ca alegerea sa fie intre islam sau streang/lapidare/biciuire/inchisoare.

Vezi tu, Pierre de timp, omul alb, totdeauna s-a crezut superior celorlati.
Obiceiurile lui sunt cele de urmat, religia lui este cea de urmat, nivelul celor din jur nu l-a considerat niciodata mai presus de oglinjoare, bile de sticla si praf de pusca cu care i-a impresionat.
S-a leganat pe iluzia asta ani de zile, punand seara pantofii la lustruit si incaltandu-i dimineata.
Toata viata a crezut ca o perie ii lustruieste pantofii si nu un om.....

Acum are ceva surprize.
De loc mici

#2105
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostAntilopaBongo, on 16 august 2014 - 23:03, said:

La toata lumea exista, dohhh! Numai ca unii renunta la el, pentru ca asa le-o cere religia. O religie care, culmea, preaslaveste liberul arbitru.
Problema nu e la religii, oricare ar fi ele, problema e la oamenii care renunta sa mai gandeasca, considerand ca raspunsurile si deciziile pentru vietile lor sunt intr-o carte, oricum s-ar numi, Ori adevaratul liber arbitru nu e cea mai comoda chestie de pe lume, presupune cautare, interogare, citit mai mult de o carte sfanta, certat cu Dumnezeu, impacat cu Dumnezeu, acceptat, iar certat si tot asa. Liberul arbitru e cand mori si te duci in fata lui Dumnezeu si ii spui: eu sunt, asta am facut, asa am gandit eu, cu mintea mea ce proasta. Cine are coaie, oriunde le-ar tine, cam asa procedeaza. Umila mea parere, de mandra credincioasa Posted Image



http://www.dailymail...plane-Iraq.html

View Postvio69a, on 17 august 2014 - 01:17, said:

Vezi tu, Pierre de timp, omul alb, totdeauna s-a crezut superior celorlati.
Obiceiurile lui sunt cele de urmat, religia lui este cea de urmat, nivelul celor din jur nu l-a considerat niciodata mai presus de oglinjoare, bile de sticla si praf de pusca cu care i-a impresionat.
S-a leganat pe iluzia asta ani de zile, punand seara pantofii la lustruit si incaltandu-i dimineata.
Toata viata a crezut ca o perie ii lustruieste pantofii si nu un om.....

Acum are ceva surprize.
De loc mici
bati campii rau. O sa imi spui ca ce, sirienii si irakienii sunt negri?  Ce libertate de alegere au cei din articolul pus de mine mai devreme, alta decat islamul sau tortura?

#2106
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpierre_de_timp, on 17 august 2014 - 15:59, said:

bati campii rau. O sa imi spui ca ce, sirienii si irakienii sunt negri?

de ce crezi ca o sa spun asta ??

Edited by vio69a, 17 August 2014 - 17:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate