Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Care a fost cea mai buna echipa din Istorie

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 12.12.2008
Este usor de inteles de ce ai zis asa:
Nottinghamu' e singura echipa din lume sa fi castigat mai multe champions league (2) decat campionate (1). :-)

Edited by marcuzzzo, 22 November 2010 - 12:15.


#38
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
s-a mai zis deja treaba asta despre Forest.

#39
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Postillusion_user, on 22nd November 2010, 12:57, said:

s-a mai zis deja treaba asta despre Forest.
Cred ca se poate vorbi mai mult despre " Marele Inter " cu Helenio Herrera http://fifa-forevers...italia-t304.htm si naționala Argentinei , mai ales dupa 1978 .

#40
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 12.12.2008
Marele Inter nu ajungea la genunchi Milanului lui Arrigo Sacchi.
Cat despre marea Argentina,aia au castigat mondialul de fotbal din 78' acasa la ei din furturile pe care le-au facut arbitri,ca doar altfel nu se putea face sub dictatura generalilor lui Videla.
Fifa a aplecat capul si s-a facut ca nu vede atunci.

#41
ice_tears

ice_tears

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 14.04.2009
Manchester United, anii '99-2000...si chiar si 2007-2009...Barcelona au fost dupa ei, chiar daca multi vedeau in Barcelona doar Messi si Xavi...

#42
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 12.12.2008
[ http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs909.snc4/72213_101901689879761_100001797908740_12433_4593077_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Nationale: Brazilia lui Pele ('70) probabil fara discutie, cluburi: Realul lui Zidane,Raul,Figo,Ronaldo,Roberto Carlos imi pare ca au avut cel mai ridicat nivel valoric pe toate posturile, desi f valoroase au fost si Milanul lui Gulit,VanBasten, poate si Ajax-ului din anii 70 construit de Kovacs. Astazi Barca are sanse sa-i intreaca pe toti cu conditia sa-i pastreze pe Messi, Xavi,Iniesta,Villa,Alves si acestia sa nu se plictiseasca de fotbal,faima si banetul pe care-l castiga. Totusi in alte vremuri au existat in fiecare perioada vreo 5 echipe de top si restul de pluton. In zilele noastre e alt fotbal, numai in Anglia sunt permanent 4-5 echipe care pot lua liga campionilor (vezi cazul Liverpool care parca nu era campioana tarii cand a castigat si sa vedeti ce le face Tottenham :D), in Spania 3-4, in Germania 1-2, in Italia vreo 2-3, mai punem Franta, Olanda, desi ele sunt in regres. Fotbalul e mai puternic acum datorita conditiilor, tehnologiei si bussiness-ului dezvolatate in jurul lui de aceea e destul de greu de comparat istoric. Nu stim cat de bun ar fi fost Pele sau Maradona(fara droage) daca s-ar fi pregatit ca-n zilele noastre.

#44
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Dupa ce am vazut aseara cred sincer ca Barcelona din ziua de azi e cea mai buna echipa de fotbal din istorie.

#45
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Ce inseamna "cea mai buna"?
Daca ne referim la trofee e simplu ,luam statistica si numaram , tinand totusi cont de evolutia jocului de fotbal- presingul tot mai apasator din ultimii ani , micsorarea spatiului de joc si a timpului  de reactie la care trebuie sa faca fata jucatorul ,fuga tuturor echipelor dupa rezultat concomitent cu omorarea spectacolului fotbalistic...-apropo de asta eu mor cand aud fotbalistii si antrenorii justificand jocul prost cu sintagma "totusi e bine ca am luat cele 3 puncte".Fotbalul e totusi un spectacol ,spectatorii se uita la meci pentru spectacol nu pt cele 3 puncte-bine in afara de ultrasii de la peluze care vin pt bataie. Pana oamenii din fotbal nu vor invata acest adevar elementar nu vom evolua ,cred.
In aceste conditii ceea ce joaca  Barcelona in ultimii 2 ani este cu atat mai de laudat ,eu am 47 de ani dar nu-mi amintesc sa ma fi incantat asa vreo formatie de fotbal. Nu stiu cine i-a invatat sa joace asa (daca i-o fi invatat cineva) ,nu inteleg  fizic cum se gasesc pe teren (tinand cont de conditiile de joc specificate mai sus) in acel  tiki taka fantastic. Urmariti de exemplu ce presing ucigator fac atunci cand pierd mingea ,nu le lasa nici o secunda de respiro adversarului.Barca in opinia mea e prima echipa ce a facut saltul spre adevaratul FOTBAL.

#46
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View Postmarcuzzzo, on 29th November 2010, 14:22, said:

+1, împreună cu Brazilia 1970 :thumbup: !

#47
10Tone

10Tone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 15.01.2010
Da, Brazilia 1970 indiscutabil: Carlos Alberto, , Pele, Rivelino ( titulari indicutabili în Classic XI la Fifa 11  :lol: ) Jairzinho. Parcă au jucat si românii cu ei, pierzând cu 3-2?!
Si, de ce nu, România 1994. Multi au zis că singura echipă capabilă să bată Brazilia în finală, ar fi fost a noastră.

Edited by 10Tone, 25 December 2010 - 12:12.


#48
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
cea mai buna echipa a tuturor timpurilor? Steaua clar :))

#49
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011

View Postmattbaker, on 16 iulie 2010 - 20:47, said:

Daca nationale se pun Brazilia 1970 de departe, nu conteaza ca era alt fotbal, Pele, Tostao, Jairzinho, Cloadaldo, Felix, Carlos Alberto sunt de ajuns Posted Image.

mi se pare aiurea sa pui in top 3 echipe care nu au castigat trofeul

#50
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Milan '89 a fost cea mai buna echipa din toate timpurile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate