Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Bicicleta DHS

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 12.04.2007
La DHS daca pe o componenta nu scrie ce model e asteapta-te la ce e mai prost si mai ieftin. Ei nu au nici un renume de aparat.
DHS Celingi ala ce butuci are la roti? ce butuc pedalier? ce pedalier? ce jante? Cum poti sa recomanzi o bicicleta drept MTB bun cand tu nu o folosesti nici macar in regim XC?

#20
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005

View Postdrysna, on 17th August 2010, 13:40, said:

La DHS daca pe o componenta nu scrie ce model e asteapta-te la ce e mai prost si mai ieftin. Ei nu au nici un renume de aparat.
DHS Celingi ala ce butuci are la roti? ce butuc pedalier? ce pedalier? ce jante? Cum poti sa recomanzi o bicicleta drept MTB bun cand tu nu o folosesti nici macar in regim XC?


... e 7 milioane mai frate. Gem parcurile din Bucuresti de Cube Analog de 20jde milioane. ... ok n-am nimic impotriva, felicitari posesorilor ca isi permit, da mai suntem si noi pentru care bicicleta e un hobby intre altele... si costurile tre sa fie pe masura. E loc sub soare pentru toti.
Eu cred ca tu citesti topicurile in care scrie DHS doar asa ca sa te razi. La nivelul tau de XC (habar n-am ce inseamna pentru ca sunt un ignorant) n-ar fi cazul sa te arunci intr-o dezbatere despre o bicicleta de 7 milioane... bani care probabil nu-ti ajung de o furca decenta.

Nu sunt fan si nici posesor al acesti model dar arata extrem de bine si are probabil cele mai bune dorati la banii astia...

Edited by cristeamax, 17 August 2010 - 14:25.


#21
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006
Legat de impulse din ce-mi amintesc...

- Butucii sunt quando , jantele sunt facute de o firma germana al carui nume nu l-am retinut (m-a surprins ca scrie in germana - ma asteptam sa fie jantele DHS facute de ei da nu sunt sau daca sunt sunt mult mai "cizelate" :) ) echiparea este shimano accera sau alivio si franele sunt promax. Furaca este un RST capa care se gaseste pe o gramada de alte biciclete mult mai scumpe, ghidonul si alte balarii sunt promax .

PS

Intr-adevar se fac confuzii intre pasionati (printre care ma numar si eu :) ) si oameni care ies cu bicicleta de 2-3 ori pe an prin parc sau pur si simplu oameni care nu au 1000E sa-i puna jos sa ia o bicla calumea.

Edited by ncristi, 17 August 2010 - 14:53.


#22
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pt. plimbari ocazionale prin oras e o bicicleta ok la un pret decent (cu 7 mil chiar nu cred ca o gasesti pe undeva). Insa eu la 1.82 cat am, m-am pus pe bicicleta asta in carrefour, am ridicat saua la maxim si tot era mica. Macar de faceau si cadre de 20. Acopereau o plaja mult mai mare de clienti...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate