Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Help ...

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
am luat um forum de pe net si l-am modificat si i-am scris si ceva cacat de cod sursa incat nici dracu nu-l mai recunoaste...toate bune si frumoase...dar daca vreau si io sa fac un forum dinala cum fac?
Citesc de pe forumul asta cred ca de vreo 4-5 luni... dar tot nu am inteles...ma rog am fost si ocupat cu sesiunea....va rog sa-mi criticati si mie site-ul: www.allgamesforum.go.ro (care este defapt un forum), si daca nu va suparati prea tare... as vrea sa-mi explicati si mie (pt. a 1000-a oara.. :death: cum sa-mi instalez si io forumul ala (phpBB) pe calculator..sa fac si io niste teste pe el...). Sau daca stiti voi vre-un site care da domenii gratis cu suport PHP si Mysql, pt. ca io chiar vreau sa-mi bag nasul prin forumul ala.

alte site-uri facute de mine:
1 (facut pentru prietena mea...i-a trebuit la un cacat de examen...cica jurnalism on-line...si profa nu a avut flash-ul instalat pe calcul de unde s-a uitat pe site-ul asta si i-a dat 2....  :lol: )
2 (iar site-ul asta l-am facut pt. firma lui taicameu)

Si mai lucrez la inca 2 siteuri...pe care o sa vi le dau la criticat in max o luna.

Va multumesc anticipat. :worthy:

Edited by lingura dE lemn, 19 July 2005 - 03:10.


#2
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003

lingura dE lemn, on Jul 19 2005, 04:04, said:

am luat um forum de pe net si l-am modificat si i-am scris si ceva cacat de cod sursa incat nici dracu nu-l mai recunoaste...toate bune si frumoase...dar daca vreau si io sa fac un forum dinala cum fac?

<{POST_SNAPBACK}>

cred că ai greșit forumul. pentru ăstia dezorientați ca tine este acest forum.

cât despre restul întrebărilor, se vede că nu ai citit, pentru că sunt întrebări puse de zeci de ori iar unele subiecte au fost marcate ca "IMPORTANT" tocmai pentru a se evita astfel de subiecte.

#3
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
gangboy...citeste cu atentie...din ce am scris io nu reiese ca sunt dezorientat ci ca, codul sursa modificat de mine nu e mare branza (asta nu inseamna ca nu stiu ce am facut acolo). Cat despre partea a doua cu forumul ala de pe home.ro.... FUCK OFF...io nu frecventez asa ceva...(apropo de unde stiai de forumul ala...il ai in Bookmark?  :lol: )...in caz ca nu ai vazut...informatia de pe forumul meu se refera la un anumit segment din cei interesati de calculatoare....(gameri)....
A....si era sa uit....io cred ca forumul asta a fost facut ca oamenii ca mine sau ca tine sa se poata ajuta intre ei ...profesional....(doar ca sunt incepator la webdesign...nu inseamna ca nu stiu Java sau alte dastea)...asa ca te rog frumos...daca ai ceva critici sau sugesti ..OK ...altfel...nu mai scrie ca ma faci sa scriu si io texte dinastea....de care nu am chef...
Si la faza cu forumul....STIU CA S-A MAI SCRIS....SI AM CITIT TOT...DAR MIE NU-MI MERGE...|Chiar asa...se poate sa fie vreo problema de hard?

#4
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
eventual spui și ce nu ți-a mers.
dacă tu ai impresia că eu sunt vreun kiddie care să-i spui fuck off... vezi-ți de treabă. știu de forumul ălă de pe vremea când era vechiul layout al site-ului.

dacă ești în stare să-ți expui problema vei primi ajutor. nimeni nu va sta să-ți expilice ție pas cu pas cum faci chestii de genul apache+php+mysql pe windows care au mai fost discutate sau să investigheze un cod sursă al unei pagini care nici măcar nu l-ai arătat.

ai grijă cu limbajul și cu ofensele, până acum nu ai primit înapoi nici una la 3 de ale tale.

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Bah lingura, fara fuck off: poate gangboy nu a avut un reply prea frumos dar macar nu a injurat! Incearca sa te porti ca un membru civilizat al societatii!

Ce nu e bine la site:

1. Nu folosi flash, nu ai ajuns la un nivel de profesionalism incat sa il poti folosi cu efect.
2. De ce ai pus sunet? Ma uitam la un film dat destul de tare si d-abia am gasit butonul de "turn off sound".  :cursing:
3. Background inchis: pe jumatate gresit, partea buna e ca scrisul e facut cum trebuie (adica contrast).
4. Scoate intro-screenul, nu isi are rostul!

And remember: pe forum vei fi destul de des atacat, asa ca invata sa lasi de la tine!

#6
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
Ok scuze pt. "FUCK OFF" - ul ala...nu trebuia sa scriu aia dar m-am simtit putin jignit ca io am incercat sa fac un forum pt. gameri si el il compara cu unul care dupa parerea mea nu se adreseaza unui grup de persoane care au ceva ideee de cum se lucreaza cu un calculator.
+termenul de dezorientat..mi-a displacut f. mult
Sincer urasc tipul ala de forum: "Ati auzit noul album al lui Britney, Enrique sau Guta?"
sau tot felul de rahaturi dinastea... :cursing: Vorba celor de la Parazitii: "E ca la circ, Unii incearca sa isi refaca viata pe mIrc", pentru ca dupa mine forumurile de genul ala sunt doar niste inlocuitoare penibile pentru mIrc (care si ala e   :death: ).
Stiu ca ar trbui sa apreciez partea de design....dar chiar nu pot...la un asa forum...


Oricum...ca sa scurtez..SORRY... :worthy:

Edited by lingura dE lemn, 19 July 2005 - 11:31.


#7
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
ce nu mi-a mers...hm...nu mi se deschidea pagina....Ok io acum recunosc ca de o lun anu am mai citit nimik pe forum ca nu am avut net...si nici nu am mai incercat nimik....

ma rog...la asta nu vroiam sa se ajunga...adica sa ne certam pe langa subiect...si ...ca sa revim.....

preacher...
**ziceai de sunet...e acolo buton cu on/off.....
**despre intro-screen ... mi s-a parut o idee interesanta de a pune niste avatare....care sa poata fi folosite...si cum nu stiu baze de date...(inca)
**iar background-ul este inchis intradevar dar nu e negru(stiu ca nu ai zis ca e negru ...dar vroiam sa scot in evidenta ca putea fi si mai si... :lol: )...si mie mi se pare ca da bine cu restul...dar tu ce culoare ...sau ce crezi ca ar trebui sa pun ca background?
dar tine minte ca e un forum de jocuri...in mare parte de strategie..si parerea mea e ca ar trebui ceva mai macabru..sau nu?

P.S. am mai vb si de alte siteuri.... 1 si 2....sunt linkuri catre alte siteuri...acolo in primul post...astept parerile voastre si despre restu'....multumesc

#8
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
sorry...nu stiu de ce si cine mi-a mutat aici postul...dar daca tot sunt aici...am si io o intrebare...se poate sa-mi rezerv un domeniu(free deca se poate...)...sa pun acolo phpBB...si sa-l configurez de acolo?...daca da...pe ce site gasesc domeniu free cu PHP si  Mysql?

Edited by lingura dE lemn, 19 July 2005 - 11:48.


#9
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
"profesionalismul" cu care ai făcut site-urile de mai sus se vedem numai după titlul "Untitled Document". btw, oricine poate edita un template. site-urile făcute de tine nu sunt mai mult de atât. poate ar trebui să mai citești pe forum să vezi cam despre ce se vorbește în ziua de azi.

Quote

**despre intro-screen ... mi s-a parut o idee interesanta de a pune niste avatare....care sa poata fi folosite...si cum nu stiu baze de date...(inca)
imaginile alea se aruncă în folderul /images/avatars/gallery/ al phpBB și apar automat.

hosting gratuit php și mysql

încă o chestie și închei; felul cum intri pe forumul ăsta și ne iei cu exprimarea ta de băiat șmecher și ai pretenții încă de la început să primești laude fără să accepți critici scoate la iveală caracterul tău. nu te-am obligat eu sau altceinva care (crede-mă că în maxim 1 zi vei mai primi răspunsuri) postează pe acest forum să pui legăturile și să ceri ceva... dar băiete, gândește-te și CUM ceri.

#10
lingura dE lemn

lingura dE lemn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2005
Ok cum zici tu... dar daca citesti cu atentie ce am scris io reiese ca defapt intrebarea mea nu era in principal CUM SA FAC ALEA...ci...pe mine ma interesa daca ar putea fi vreo problema de hard...
Cat despre partea cu smecher.... daca as fi fost smecher...nu mi-as fi cerut scuze....Cat despre tine...io tocmai imi cerusem scuze...si tu ai continuat cu figurile...si asta prietene spune ceva despre caracterul tau...
Daca credeam ca siteurile alea sunt super...le puneam in alt topic...nu la incepatori....dar de aia le-am pus aici pt. ca io ca si majoritatea care posteaza aici sunt incepator...si sunt chiar deschis la critici (apropo www.allgamesforum.go.ro nu e facut dupa nici un template !?).

Quote

postează pe acest forum să pui legăturile și să ceri ceva... dar băiete, gândește-te și CUM ceri.

cum am cerut...mi se pare ca am fost foarte ok...asta pana cand sa incepi tu sa ma faci "dezorientat" si sa ma iei peste picior...chestie pe care o faci si acum prin  acel "baiete".

Oricum nu mai conteaza asta acum, si mersi pt. faza cu directorul de avatare!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate