Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

ClickNet Express: ADSL 1024 la 35 EUR de la RTL

- - - - -
  • Please log in to reply
357 replies to this topic

#343
bobo18

bobo18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2007

View Postdanielavram, on Sep 13 2007, 22:33, said:

pai inteleg ca tu defapt ai un router, pai da pentru ca calculatorul tau functioneaza ca si un calculator intro retea si are IP de retea gen 192.168.x.x iar ip-ul public el static ajunge doar pana la route-rul tau, trebuie sa faci port forwording din router, si pe urma sigur va merge
Deci practic sa fac server virtual nu? ca eu asa am acolo : Virtual server , nu Port Forwarding.Bun , spre exemplu pentru radio ce trebuie sa aleg FTP nu?

#344
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
pai din cate stiu ai si o optiunede custom acolo la server virtual si bagi portu pe care merge radio adica 8000 (in general asta e si standard), si bagi 8000 si la port intern si la extern.

#345
bobo18

bobo18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2007

View Postdanielavram, on Sep 14 2007, 04:55, said:

pai din cate stiu ai si o optiunede custom acolo la server virtual si bagi portu pe care merge radio adica 8000 (in general asta e si standard), si bagi 8000 si la port intern si la extern.
Imi da aceeasi eroare , (Cannot see your station/computer (IP: 86.34.255.198:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)......Ce sa fac?  :worthy: :worthy: :worthy:   Sau macar spune-mi ce inseamna NAT, ca firewall am dezactivat...

#346
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View Postbobo18, on Sep 14 2007, 07:04, said:

Imi da aceeasi eroare , (Cannot see your station/computer (IP: 86.34.255.198:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)......Ce sa fac?  :worthy: :worthy: :worthy:   Sau macar spune-mi ce inseamna NAT, ca firewall am dezactivat...

NU poþi seta modemul în mod Bridged ? Aºa e cel mai simplu !

#347
vulturili

vulturili

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.04.2006
Cum puteti sa fiti asa naivi ?
Acum imi explic de ce toate firmele de raha... rezista pe piata.

Cum poti sa dai 39 de euro sau 8 euro sau ma rog sa dai bani la romtelefon care iti ofera cele mai raha.. servici .. Cum pot sa mai puna la oferta 1024 kb / sec .??\cand RDS are 8 MEGA cu 15 EURO ... sau 1024 cu 2 (DOI) euro ?

Luati-va fratilor romtelefon faceti aia mare la greci .....

#348
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postvulturili, on Oct 5 2007, 19:31, said:

Cum puteti sa fiti asa naivi ?
Acum imi explic de ce toate firmele de raha... rezista pe piata.

Cum poti sa dai 39 de euro sau 8 euro sau ma rog sa dai bani la romtelefon care iti ofera cele mai raha.. servici .. Cum pot sa mai puna la oferta 1024 kb / sec .??\cand RDS are 8 MEGA cu 15 EURO ... sau 1024 cu 2 (DOI) euro ?

Luati-va fratilor romtelefon faceti aia mare la greci .....

Bei Vulturili, daca nu-ti convine nu cumperi, e asa de simplu! Nu stiu de ce te consumi.... ia RDS si cu asta basta!

#349
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postvulturili, on Oct 5 2007, 19:31, said:

Cum puteti sa fiti asa naivi ?
Acum imi explic de ce toate firmele de raha... rezista pe piata.

Cum poti sa dai 39 de euro sau 8 euro sau ma rog sa dai bani la romtelefon care iti ofera cele mai raha.. servici .. Cum pot sa mai puna la oferta 1024 kb / sec .??\cand RDS are 8 MEGA cu 15 EURO ... sau 1024 cu 2 (DOI) euro ?

Luati-va fratilor romtelefon faceti aia mare la greci .....
Unde ai vazut 8Mbps la RDS??? Poate in metropolitan!
Multi, dar nu toti, dintre clientii RTC nu au avut de unde alegea alt furnizor de servicii la internet... RTC le-a oferit aceasta posibilitate, cei drept, inca la niste preturi "modice". Trebuie sa ti cont si de asta!

Edited by Farrell, 05 October 2007 - 18:51.


#350
keheke

keheke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.08.2007

View Postvulturili, on Oct 5 2007, 17:31, said:

Cum puteti sa fiti asa naivi ?
Acum imi explic de ce toate firmele de raha... rezista pe piata.

Cum poti sa dai 39 de euro sau 8 euro sau ma rog sa dai bani la romtelefon care iti ofera cele mai raha.. servici .. Cum pot sa mai puna la oferta 1024 kb / sec .??\cand RDS are 8 MEGA cu 15 EURO ... sau 1024 cu 2 (DOI) euro ?

Luati-va fratilor romtelefon faceti aia mare la greci .....

Nu te obliga nimeni sa-ti iei de la romtelecom, ai dreptate du-te tu la RDS si puneti internet cu 2 euro :)

#351
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postvulturili, on Oct 5 2007, 19:31, said:

Cum puteti sa fiti asa naivi ?
Acum imi explic de ce toate firmele de raha... rezista pe piata.

Cum poti sa dai 39 de euro sau 8 euro sau ma rog sa dai bani la romtelefon care iti ofera cele mai raha.. servici .. Cum pot sa mai puna la oferta 1024 kb / sec .??\cand RDS are 8 MEGA cu 15 EURO ... sau 1024 cu 2 (DOI) euro ?

Luati-va fratilor romtelefon faceti aia mare la greci .....
nu mai compara mere cu pere la pret de susan ! de unde ai scos preturile si vitezele alea ? referitor la greci ,maghiari ,americani : cainele moare de drum lung.................................................

#352
1inplush

1inplush

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2007
Pt cei care au clicknet, pentru a putea hosta urmati acesti pasi:
-In primul rand aveti nevoie de IP static, daca nu beneficiati de acesta adresati-va clicknet, costa 3 euro in plus la abonamentul lunar
-Identificati tipul de modem(router) pe care il aveti
-Aflati username si parola routerului(in cazul in care nu ati solicitat o parola, defaultul este User:administrator Pass:lasati spatiul necompletat)
-Accesati acest site : http://www.portforwa...routerindex.htm de aici selectati modelul vostru de router.
-apoi deschideti o pagina cu internet explorer iar la adresa introduceti ip`ul static(ceva de genul 8x.xxx.xxx etc) veti fi redirectionat catre pagina destinata routerului pe care il aveti.

De aici incolo urmati pas cu pas indicatiile asociate routerului vostru din primul site pe care l-am scris(http://www.portforwa...routerindex.htm).In principal trebuie sa intelegeti ca pt fiecare aplicatie la care doriti sa fiti "host" trebuie sa specificati exact portul necesar conectarii clientilor, in cazul jocurilor gasiti porturile in fisierele "readme.txt" la sectiunea playing online sau ma rog...internet , multiplayer etc. Acordati mare atentie fiecarui pas din instructiuni si veti reusi :) eu am facut`o si sper ca v-am scutit de plata a 20 euro cat costa deplasarea echipei clicknet la domiciliu pt a forwarda un port. Mult succes!

#353
amanita2

amanita2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.11.2006

View Post1inplush, on Nov 11 2007, 04:08, said:

Pt cei care au clicknet, pentru a putea hosta urmati acesti pasi:
-In primul rand aveti nevoie de IP static, daca nu beneficiati de acesta adresati-va clicknet, costa 3 euro in plus la abonamentul lunar
-Identificati tipul de modem(router) pe care il aveti
-Aflati username si parola routerului(in cazul in care nu ati solicitat o parola, defaultul este User:administrator Pass:lasati spatiul necompletat)
-Accesati acest site : http://www.portforwa...routerindex.htm de aici selectati modelul vostru de router.
-apoi deschideti o pagina cu internet explorer iar la adresa introduceti ip`ul static(ceva de genul 8x.xxx.xxx etc) veti fi redirectionat catre pagina destinata routerului pe care il aveti.

De aici incolo urmati pas cu pas indicatiile asociate routerului vostru din primul site pe care l-am scris(http://www.portforwa...routerindex.htm).In principal trebuie sa intelegeti ca pt fiecare aplicatie la care doriti sa fiti "host" trebuie sa specificati exact portul necesar conectarii clientilor, in cazul jocurilor gasiti porturile in fisierele "readme.txt" la sectiunea playing online sau ma rog...internet , multiplayer etc. Acordati mare atentie fiecarui pas din instructiuni si veti reusi :) eu am facut`o si sper ca v-am scutit de plata a 20 euro cat costa deplasarea echipei clicknet la domiciliu pt a forwarda un port. Mult succes!
Trimite si la mine o echipa care stie sa faca port forward,eu dau 20 euro+20 euro.Dar ei nu fac asa ceva ,este cum ai cere sa bata covorul sau sa repare frigiderul,pur si simplu nu e treaba lor...poate gresesc?

#354
1inplush

1inplush

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2007
@ amanita2

Am intrebat la oficiul romtelecom la obositele alea daca exista astfel de servicii si mi`au zis ca deplasarea unei echipe tehnice la domiciliu pt probleme de genu asta costa 20 de euro.Mai multe nu stiu dar eu zic sa faci cum am scris in primul post si o sa fie ok.

#355
amanita2

amanita2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 26.11.2006

View Post1inplush, on Nov 11 2007, 10:44, said:

@ amanita2

Am intrebat la oficiul romtelecom la obositele alea daca exista astfel de servicii si mi`au zis ca deplasarea unei echipe tehnice la domiciliu pt probleme de genu asta costa 20 de euro.Mai multe nu stiu dar eu zic sa faci cum am scris in primul post si o sa fie ok.
E clar .Cei de la oficiul romtelecom sau mai nou magazine romtelecom vand servicii oferite de romtelecom si citeva aparate telefonice  dupa cum am vazut cand am platit factura.  Port forward stiu numai in mare ce este si la ce se foloseste ,si acum stiu si cum se face,dar nu stiu daca se poate comanda o echipa de la rtl  pentru port forward! Ar fii interesant ce zic cei de la 08008CLICK?

#356
startz88biggy

startz88biggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.09.2007

View Postgutzanu, on Feb 16 2006, 04:18, said:

eu am clicknet512. am observat ca dupa ce se duce traficul saptamanal... parca 1.25GB nu se limiteaza nimic... se mai intampla si la altii? a nu se intelege gresit! nu am nici o obiectie! :D


pai pt traficu ala iti garanteaza viteza de 512 .io nu am tinut cont si acu din 2M   imi mai mere cu 200-300 adica am download f mic(15-20Kbs),uploadu mere normal(512) , dar sper sa fie de la calc.o sa imi bag din nou SO si o sa vad dupa. ca daca nu ii sun pastia de la rtc

oricum la 2M trebuia sa downloadez cu 256k si mie imi mercea cu ~200k

#357
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Vezi ca ai dat un reply la un post de cel putin 2 ani vechime. ADSL 2048 acum e 7,5 euroi si viteza de download pt. 2MB e in jur de 200k, nu e nimic in neregula.

#358
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

View Postamanita2, on Nov 12 2007, 00:18, said:

E clar .Cei de la oficiul romtelecom sau mai nou magazine romtelecom vand servicii oferite de romtelecom si citeva aparate telefonice  dupa cum am vazut cand am platit factura.  Port forward stiu numai in mare ce este si la ce se foloseste ,si acum stiu si cum se face,dar nu stiu daca se poate comanda o echipa de la rtl  pentru port forward! Ar fii interesant ce zic cei de la 08008CLICK?
prietene,nici o echipa de la RTc nu este autorizata sa sa faca acest lucru.pur si simplu i-ti demonstreaza functionalitatea serviciului si atit.e treaba ta ce faci mai departe.aici sunt intrutotul de acord.dupa ce ai net poti sa faci ce vrei tu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate