Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Caut hosting

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Daca o sa optezi pt hosting in afara iti recomand lunarpages.com .
Am ezitat multa vreme sa iau hosting de la ei, i-am recomandat unui client si el a cumparat. Sincer, serverele lor merg mai bine decat ma asteptam. Nevoie de suport inca nu am avut, si sper sa nu am.

#20
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Totusi, ce ar fi recomandat: serverele sa fie in RO sau in US?

#21
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
dacă e destinat româniei vei avea un trace mai rapid si un dns la fel prin servere românești.

Quote

Tu ai incercat serviciile de la etp, sau cunosti pe cineva personal care e multumit? Eu intotdeauna m-am indoit de seriozitatea firmelor romanesti.
seriozitate și uptime cam atât e de spus în plus. cam atât, în rest oferta ai văzut-o....

#22
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Off-topic:
Multumesc celui care a mutat topicul.

#23
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Salut,

Incearca aici: Emirys  :notangel: .

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Vad ca si acum ai site-ul hostat pe un server din america, asa ca poti alege din multitudinea de oferte de mai jos, decat sa platesti in continuare dublu la romanasi pt acelasi serviciu. De altfel site-ul tau nu consuma prea multe resurse, nu cred ca se va misca mai repede pe un server din ro.
http://www.findmyhos...ty=3&sid=998872

Ai acolo mai mult feedback de la clienti decat o sa primesti vreodata pe threadul asta.

#25
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
@gangboy: ce poti sa imi spui despre etp? Ai ceva site-uri la ei? Mie unul mi s-a parut ca suportul este putin deficitar deoarece cel care se ocupa de partea asta e mai tot timul idle sau offline :)

@El-Vis: am auzit si eu de Emirys. Mi-au oferit hosting gratuit in schimbul unui baner 468x60. Imi poti da mai multe detalii?

@don_danielo: da, site-ul este gazduit de rohost pe un server din SUA. Nu stiu de ce, dar parca am o retinere referitoare la gazduirea la o firma din afara tarii... Ajutati-ma sa trec peste asta!  :worthy:

Mersi de raspunsuri.

Numai bine!

#26
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003
hostingul de la noi nu se compara nici calitativ nici ca pret cu cel de  afara. INSA, cand ai un site cu anunturi in .ro ....  trebuie sa-i oferi posibilitatea si celui mai dialupist roman care vrea sa puna anuntul sa o poata face, din pacate Pearingul la ISP-ii romani e foarte prost cu cei de afara.

Daca vrei ceva calitativ intreaba la GTS, aia au carca de banda pt serverele lor dar hostingul e un pic mai scump ca la firmele mici.

#27
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Mersi, @add. Am trimis mail la GTS. Sa vedem si oferta lor...

Numai bine!

#28
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003

danic, on Jul 20 2005, 15:11, said:

@gangboy: ce poti sa imi spui despre etp? Ai ceva site-uri la ei? Mie unul mi s-a parut ca suportul este putin deficitar deoarece cel care se ocupa de partea asta e mai tot timul idle sau offline :)

<{POST_SNAPBACK}>

eu pe ei am mers tot timpul, nu am avut probleme. îți recomand să nu mai încerci prin icq, dă-le un telefon!

#29
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Ce fel de control-panel au?

#30
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
WHM/cPanel
EMAIL/omail-admin

Edited by gangboy, 20 July 2005 - 16:46.


#31
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Nu vreau neaparat solutie cu cPanel. Solutiile cu cPanel sunt mult mai instabile decat cele fara. Un SSH, un phpMyAdmin si loguri raw e destul.

Numai bine!

#32
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Stie cineva ceva de Emirys? Atat de bine, cat si de rau :)

Numai bine!

#33
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ti-au raspuns cei de la GTS? Da-ne si noua o idee despre oferta lor.

#34
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Mi-au raspuns:

Quote

Stimate domnule Daniel Chirita,

Va multumim pentru interesul manifestat fata de serviciile noastre.

GTS Telecom este recunoscut pe piata ca fiind furnizorul de solutii de comunicatii cu cel mai inalt grad de calitate si stablitate a serviciilor si cu cel mai inalt nivel de satisfactie a clientilor. 

Pentru a va putea furniza solutia care sa raspunda cel mai bine cerintelor dvs. este important pentru noi sa intelegem exact specificul si necesitatile dvs. actuale si concrete de telecomunicatii.

Pentru aceasta va rugam sa ne trimiteti datele de contact ale (firmei) dvs. si va asiguram ca veti fi contactat in cel mai scurt timp posibil.

Cu sinceritate,

O sa le raspund in momentul in care ma uit pe certificatul de inmatriculare al firmei :)

Numai bine!

#35
silviuks

silviuks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.07.2005
de energizedhosting a auzit cineva? daca da, ce pareri aveti?
10x

#36
rio

rio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.03.2005
- da ma gandesc eu cum e GTS Mare , crezi ca o sa aiba chef si timp sa te ajute in caz de ai probleme , ei se ocupa in principal cu telecomunicatiiel , si mai putin cu hostingul , ma refer la treburi marunte , mai schimbi ceva prin DNS sau vrei sa schimbi o parola . Deci au suport si pt hosting? hosting.ro are vreo legatura cu ei , sau doar au serverele in dataceterul lor?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate