Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

UPC - situatie financiara ingijoratoare

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#19
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostSabecus, on 18th July 2010, 13:27, said:

UPC ar trebui sa vanda unui investitor care mai apoi sa vanda internet cu viteze de 200Mbps la 10 lei pt a avea vreo sansa

S-ar putea ca in acel moment RDS sa vanda 300Mbps cu 12 lei si se duce dracu toata treaba :roflmaofast:
Prea multă concurență domnule. Cum să îi faci față... Oh oh, i know!!! Hai să nu mai spoim magazinele în care clientul calcă odată pe lună și să îi trimitem lui pe fir acasă niște servicii mai ieftine.

Edited by kineceler, 18 July 2010 - 14:39.


#20
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostPORTOCAL, on 18th July 2010, 15:23, said:

Macar marchizul are clasa, adica se vede ca ii sustine pe upcisti insa nu sare calul :) )
Razboiul civil s-a terminat de multa vreme.

Subscriu. 


:)

#21
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postkineceler, on 18th July 2010, 15:38, said:

Hai să nu mai spoim magazinele în care clientul calcă odată pe lună și să îi trimitem lui pe fir acasă niște servicii mai ieftine.


Sa amintesc ce firma a facut in  ghena de gunoi a unui bloc, o casierie.. asa din grija ptr clienti ..ca tot calca ei odata pe luna pe acolo...  :naughty: !!??

Edited by lafayette, 18 July 2010 - 14:49.


#22
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postlafayette, on 18th July 2010, 15:46, said:

Sa amintesc ce firma a facut in  ghena de gunoi a unui bloc, o casierie.. asa din grija ptr clienti ..??
Cred că pot să ghicesc și singur, numai că eu pot plăti factura și prin alte părți nu este necesar să intru în ghena respectivă.
P.S. La mine la bloc nu intru în ghenă să arunc gunoiul? Și nu este ca o casierie...
P.P.S. Dacă intri la upc titulescu prin spate nu îți dai seama dacă este o ghenă sau nu. Acum poate s-a spoit și pe acolo...

Edited by kineceler, 18 July 2010 - 14:52.


#23
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
Daca ai 10 clienti si cresti la 20 de clienti e crestere de 50% INSA si daca cresti de la 2 mil clienti la 4 mil clienti tot cresteste de 50% este. UPC a castigat probabil cateva mii ce clienti pe hd (2 - 3 mii - nici nu citesc articolul laudativ) dar ma intreb cati a pierdut per total.

Edited by Burke, 18 July 2010 - 14:54.


#24
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postlafayette, on 18th July 2010, 15:46, said:

Sa amintesc ce firma a facut in  ghena de gunoi a unui bloc, o casierie.. asa din grija ptr clienti ..ca tot calca ei odata pe luna pe acolo...  :naughty: !!??
:roflmao:  :roflmaofast:

#25
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Eu nu inteleg ce tot au unii cu renovarile / modificarile de la upc. Eu ma duc mai cu placere sa platesc factura stiind ca nu trebuie sa astept, e aer conditionat, sunt scaune unde sa stau sa discut cu persoana de la casa. Si intre timp daca vreau mai pot sa testez si niste produse.
Mie asa imi pare civilizat. In legatura cu preturile, oricand e binevenita o ieftinire, dar sa nu aduca si o scadere in calitate! Cum se zice: Ai grija ce iti doresti!

#26
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postkineceler, on 18th July 2010, 15:50, said:

Cred că pot să ghicesc și singur, numai că eu pot plăti factura și prin alte părți nu este necesar să intru în ghena respectivă.
P.S. La mine la bloc nu intru în ghenă să arunc gunoiul? Și nu este ca o casierie...
P.P.S. Dacă intri la upc titulescu prin spate nu îți dai seama dacă este o ghenă sau nu. Acum poate s-a spoit și pe acolo...

Sunt la toti operatorii ,alte solutii de plata a facturii..
normal ca intrii in ghena sa arunci gunoiul, ca ptr asta e facuta..nu ca dupa 25 ani de folosinta sa fie transformata in caserie..
Cum ar fi sa stii ca unde stai tu la coada peste o ora sa reziliezi  abonamentul pe motivul taxei de mentenanta introduse ilegal a fost 25 ani o ghena de gunoi???!?

View Postmegafanro, on 18th July 2010, 16:03, said:

:roflmao:  :roflmaofast:


nu rade..ca pe la tine prin cartier e casieria aia.. :naughty:

Edited by lafayette, 18 July 2010 - 15:20.


#27
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdc2shit, on 18th July 2010, 16:09, said:

Eu nu inteleg ce tot au unii cu renovarile / modificarile de la upc. Eu ma duc mai cu placere sa platesc factura stiind ca nu trebuie sa astept, e aer conditionat, sunt scaune unde sa stau sa discut cu persoana de la casa. Si intre timp daca vreau mai pot sa testez si niste produse.
Mie asa imi pare civilizat. In legatura cu preturile, oricand e binevenita o ieftinire, dar sa nu aduca si o scadere in calitate! Cum se zice: Ai grija ce iti doresti!
Nu poți să te duci să plătești o factură "mai cu plăcere". Singura factură care mă face "mai fericit" este aia inexistentă. Nu mă duc la casierie să relaționez cu nimeni vreau să plătesc și să plec nu să mă lipesc de scune pe acolo. Pe undeva schimbările sunt pe undeva mai mult pentru confortul angajaților. Pentru confortul meu s-ar putea scoate din limitări și mări viteza internetului.

View Postlafayette, on 18th July 2010, 16:13, said:

Cum ar fi sa stii ca unde stai tu la coada peste o ora sa reziliezi  abonamentul pe motivul taxei de mentenanta introduse ilegal a fost 25 ani o ghena de gunoi???!?
Ce cauti prin spate?? pe acolo intra personalul si poate raufacatorii.. :confuzzled: ..la altii si fata si interiorul sau spatele caseriilor arata la fel de jalnic.....
dar ce pretentii sa ai la criza de la ei..
Poate nu ai aflat dar ocazional mai fac parte din staff... Suntem colegi și nici nu ai idee. Ghici în ce ghenă stau computerele și produsele de "calitate" pe jos... Nu, nu la alții, chiar la noi în s.r.l. Degeaba este gipscartonul vopsit curcubeu când prin spatele lui umblă gândacii și stau țevile șiroind. Pâna la urmă tot ies la suprafață.
P.S. Hint: spațiul a fost măcelărie, actualmente este utilizat de upc s.r.l.

Attached Files


Edited by kineceler, 18 July 2010 - 15:23.


#28
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
O fosta macelarie e pe alt nivel.....pe acolo ar trebui sa fi fost igiena ptr carne , mezeluri si alte produse..
pe cand in ghena aia la care ma refeream chiar se depozita gunoiul.. :worthy:

Edited by lafayette, 18 July 2010 - 15:38.


#29
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Pot să spun că era mai curat când era măcelărie. But anyway să lăsăm la o parte paranteza și să ne întoarcem la cifre. Veniturile upc nu scad din cauza ghenelor altora. Sau poate scad?

Edited by kineceler, 18 July 2010 - 15:38.


#30
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
daca numarului de abonati care folosesc televiziunea digitala a crescut, asta nu inseamna ca upc a castigat clienti noi aducatori de venituri. aceste comunicate de presa sunt facute sa mai mascheze din pierderea masiva de abonati in favoarea RDS sau altor operatori.

#31
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postlafayette, on 18th July 2010, 16:13, said:

Sunt la toti operatorii ,alte solutii de plata a facturii..
normal ca intrii in ghena sa arunci gunoiul, ca ptr asta e facuta..nu ca dupa 25 ani de folosinta sa fie transformata in caserie..
Cum ar fi sa stii ca unde stai tu la coada peste o ora sa reziliezi  abonamentul pe motivul taxei de mentenanta introduse ilegal a fost 25 ani o ghena de gunoi???!?



nu rade..ca pe la tine prin cartier e casieria aia.. :naughty:
E și cartierul tău... :rolleyes:  :naughty:

#32
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
UPC a pierdut in iunie pe CATV analogic aproximativ 64 mii clienti.

#33
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postbello1, on 18th July 2010, 16:44, said:

UPC a pierdut in iunie pe CATV analogic aproximativ 64 mii clienti.
ceva surse sau ti a iesit cifra in cafea?
caracatita paul sau mama omida?

#34
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Aplicatia voastra de CRM ....la rapoarte.

Cine nu ma crede sa astepte cifrele oficiale.

Edited by bello1, 18 July 2010 - 15:48.


#35
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View PostBurke, on 18th July 2010, 15:53, said:

Daca ai 10 clienti si cresti la 20 de clienti e crestere de 50% INSA si daca cresti de la 2 mil clienti la 4 mil clienti tot cresteste de 50% este.
Cred ca vroiai sa spui 100%! :)

#36
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010

View Postsoft0811, on 18th July 2010, 16:51, said:

Cred ca vroiai sa spui 100%! :)
:))

Da, da de la caldura  :peacefingers: . Ideea ramane oricum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate