Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

vena penis

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
turmm

turmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2010
Salut, am o problema de vreo 3 saptamani. Dupa vreo 2 saptamani de sex in fiecare noapte ( fara prezervativ, fata avea toate analizele facute ), intr-o dimineata m-am trezit cu o vena umflata pe partea dreapta a penisului ( de la baza pana sus ). La inceput ma durea, apoi am luat oxacilina si diclofenac ( asa mi-a spus o domnisoara asistenta ). Dupa 2saptamani de "tratament"  vena nu mai e asa vizibila, in schimb a aparut o galma care pare a fi vena sparta ( ceva de genul ) in apropierea capului ( sa-mi iertati exprimarea, dar nu mai stiu ce sa fac, nu mai gandesc ). Acum urinez si cam des dar am piatra la rinichi, cred ca n-are legatura cu vena.

Intrebarea mea este ( pe langa faptul ca raman vesnic recunoscator persoanelor cu o anumita opinie despre asta ) la ce spital ma pot duce? Mentionez ca sunt student, am vrut sa ma duc la Medsana si am auzit ca un consult costa 120lei. Nu vreau sa platesc atat, nu exista nici un spital in Bucurestiul asta unde sa ma pot duce cu carnetul de student? ( nu sunt din bucuresti, deci n-am medic de familie aici, respectiv trimitere ). Ma rog, ideea e ca n-am prea multi bani acum, unde ma pot duce? Am spus-o mai pe romaneste :) Multumesc!

Edited by turmm, 24 June 2010 - 17:05.


#2
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
camera de garda???
orice spital judetean

#3
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Panduri sau Coletina.

#4
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 turmm, on 24th June 2010, 17:40, said:

Salut, am o problema de vreo 3 saptamani. Dupa vreo 2 saptamani de sex in fiecare noapte ( fara prezervativ, fata avea toate analizele facute ), intr-o dimineata m-am trezit cu o vena umflata pe partea dreapta a penisului ( de la baza pana sus ). La inceput ma durea, apoi am luat oxacilina si diclofenac ( asa mi-a spus o domnisoara asistenta ). Dupa 2saptamani de "tratament"  vena nu mai e asa vizibila, in schimb a aparut o galma care pare a fi vena sparta ( ceva de genul ) in apropierea capului ( sa-mi iertati exprimarea, dar nu mai stiu ce sa fac, nu mai gandesc ). Acum urinez si cam des dar am piatra la rinichi, cred ca n-are legatura cu vena.

Intrebarea mea este ( pe langa faptul ca raman vesnic recunoscator persoanelor cu o anumita opinie despre asta ) la ce spital ma pot duce? Mentionez ca sunt student, am vrut sa ma duc la Medsana si am auzit ca un consult costa 120lei. Nu vreau sa platesc atat, nu exista nici un spital in Bucurestiul asta unde sa ma pot duce cu carnetul de student? ( nu sunt din bucuresti, deci n-am medic de familie aici, respectiv trimitere ). Ma rog, ideea e ca n-am prea multi bani acum, unde ma pot duce? Am spus-o mai pe romaneste :) Multumesc!
Exista pana acum cativa ani si in Bucuresti un Spital Studentesc cu vreo 3 sectii: medicina interna, psihiatrie si TBC parca... Ulterios s-a desfiintat si s-a transformat in Centru pentru Toxicomani si studentii au cam ramas de caruta. Teoretic, din 2003 asistenta medicala a studentilor e asigurata de cei de la SUUB ( Municipal) link; exista si un Ambulatoriu de specialitate pentru copii si tineri (Cotroceni) care at trebui sa fie destinat studentilor, dar nu stiu cum se procedeaza.
Cealalta varianta pe care o ai la dispozitie e sa afli unde are facultatea ta cabinetul medical (exista asa ceva) si sa te duci acolo, exista un medic ce va putea macar sa te indrume, daca nu sa te si trateze. Cei de la UMF si de la Universitatea Bucuresti stiu ca au cabinetul la Drept.

#5
turmm

turmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2010
Hm, multumesc frumos. M-as duce la Universitar, mi-e cam teama de ce o sa intampin acolo, dar...nu mai merge. Trebuie sa ma duc, multumesc!

#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Hematom. Pățit :D Trece!

#7
turmm

turmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2010
Acum am vazut, linkul acela pe care m-ai sfatuit sa intru "rox" e din 2003...am cautat pe google ceva legat de studenti & universitar si nu gasesc nimic..hehe December, pana nu patesti...

Multumesc ripper pentru raspunsul privat, nu mai pot sa-ti trimit mesaj, nu ma lasa. Te-as mai intreba cat te-a tinut treaba asta..multumesc.

PS. Oare sa mai fac sex? Ma cam jeneaza, dar daca nu-i nimic grav :)) ma rog, acum fac haz de necaz..

Edited by turmm, 24 June 2010 - 18:50.


#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
2-3 zile :D cât ține o vânătaie :P

#9
turmm

turmm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2010
Asta-i problema, la mine problema exista de peste 3 saptamani...dar am si fortat-o in continuare cu sexul..presupun ca tu ai lasat-o mai moale.

#10
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Normal, repaus.
Nu știu... e posibil să fie altceva la tine, însă din descriere tot p-acolo e.

#11
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pai te-am sfatuit sa intri acolo ca sa vezi unde se trateaza studentii din bucuresti incepand din 2003.... teoretic ar trebui sa fie gratuit la municipal pentru orice student. practic insa...habar nu am

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate