Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Valea cu flori residence

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ValeaCuFloriResidence

ValeaCuFloriResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2010
Visit My Website

my e-mail


  Valea cu flori reprezinta locul de refugiu,caracterizat de confort si siguranta!Situat la doar 8 minute de centrul orasului Brasov, respectiv la 9 kilometri catre localitatea Tarlungeni, in imediata apropiere a izvoarelor de apa minerala Zizin. Datorita amplasarii, proiectul beneficiaza de o priveliste deosebita, fiind inconjurat de munti. Ansamblul este situat intr-o zona cu o infrastructura in continua dezvoltare.

               Ansamblul rezidential “Valea cu Flori “ este compus din 8 blocuri, 38 vile,piscina si complex comercial.Suprafata totala a acestui ansamblu este de 20000 mp.Complexul este securizat si monitorizat video .

               La predare,locuintele vor fi gata finisate cu materiale de calitate in culori si forme alese de cumparator dintre cele puse la dispozitie de dezvoltator. Totul de la gresie import Italia si Spania la usile anti-efractie,a fost special ales pentru a-ti oferi confortul si siguranta la care te astepti! Fiecare locuinta dispune de centrala proprie si contorizare separata.

             Complexul “Valea cu flori” va ofera cele mai diversificate metode de achizitionare a unei locuinte.
             Finantare directa la dezvoltator :
Fara adeverinta de venit
Fara vechime in munca
Fara giranti
Fara analiza bancara

           Pentru mai multe detalii puteti vizita site-ul nostru( www.valeacuflori.ro ) sau sa ma contactati!


                                                                                                                     Zamfirache Marius
                                                                                                                        Tel: 0727/10.35.65
                                                                                                                              0758/25.91.72

Edited by ValeaCuFloriResidence, 22 June 2010 - 16:58.


#2
ValeaCuFloriResidence

ValeaCuFloriResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2010
Nimeni,nimic? :)

#3
lorenastefarca

lorenastefarca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2010
da o idee buna....

#4
viogaceu

viogaceu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.05.2007
Un concept interesant, cu preturi bune dar si cu 2 "vrajeli" in prezentare:
  - in nici-un caz nu faci 8 min. pana in centrul Brasovului, poate doar cu elicopterul
  - iar locatia nu este inconjurata de munti...cel mult de niste dealuri care se vad in departare.Defapt pt. cine nu stie Brasovul nu este inconjurat de munti.Se invecineaza cu muntele doar in 3 puncte:iesirea spre Bran, spre Poiana si spre Predeal. In rest e campie frate...plan ca in palma.

#5
ValeaCuFloriResidence

ValeaCuFloriResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2010

Vizualizare mesajviogaceu, pe 26th June 2010, 16:20, a scris:

Un concept interesant, cu preturi bune dar si cu 2 "vrajeli" in prezentare:
  - in nici-un caz nu faci 8 min. pana in centrul Brasovului, poate doar cu elicopterul
  - iar locatia nu este inconjurata de munti...cel mult de niste dealuri care se vad in departare.Defapt pt. cine nu stie Brasovul nu este inconjurat de munti.Se invecineaza cu muntele doar in 3 puncte:iesirea spre Bran, spre Poiana si spre Predeal. In rest e campie frate...plan ca in palma.

    1.   Dar unde e centrul Brasovului?? Asta te-ai intrebat? Dvs cat faceti pana in centru?
    2.  " iar locatia nu este inconjurata de munti" & "In rest e campie frate"... Eu propun sa se scrie ca Bv-ul e in campie. Probabil trebuie sa se faca case pe Vf. Moldoveanu ca sa fie in zona muntoasa!

#6
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
N-am nici o treaba cu Brasovul dar:

1. Cu raspunsuri de genul celui de mai sus nu o sa va atrageti deloc clientii...dimportriva, obraznicia si nervii o sa-i indeparteze. Eu unul as fugi mancand pamantul de o firma care imi raspunde intr-un asemenea hal la niste intrebari banale!

2. 9 Kilometri in 8 minute??? Sa fim seriosi...asta inseamna sa mergi cu 67.5 km/h pe intreaga distanta!!!

#7
ValeaCuFlori

ValeaCuFlori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2010

Vizualizare mesajmarshall_balance, pe 28th June 2010, 12:48, a scris:

N-am nici o treaba cu Brasovul dar:

1. Cu raspunsuri de genul celui de mai sus nu o sa va atrageti deloc clientii...dimportriva, obraznicia si nervii o sa-i indeparteze. Eu unul as fugi mancand pamantul de o firma care imi raspunde intr-un asemenea hal la niste intrebari banale!

2. 9 Kilometri in 8 minute??? Sa fim seriosi...asta inseamna sa mergi cu 67.5 km/h pe intreaga distanta!!!
  
  Unuia care ma ia cu "frate" si ca Bv e campie,cum ai vrea sa-i raspund?? Sa-l pup??
   Ai pus cumva vreo intrebare si ti s-a raspuns intr-un anumit fel???

#8
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

Vizualizare mesajValeaCuFlori, pe 28th June 2010, 15:53, a scris:

Unuia care ma ia cu "frate" si ca Bv e campie,cum ai vrea sa-i raspund??

Neutru sau deloc ( conform principiilor de marketing ), mai ales ca Brasovul e intr-o depresiune destul de mare. De exemplu o locatie langa Timisoara era vanduta ca fiind langa "padure" si respectiv "lac" - cand de fapt distanta era cel putin de ordinul sutelor de metri, sa nu spunem km, iar impactul inexistent. Iar cu drumurile de la noi e improbabil uneori sa faci 9km in 8 minute chiar si pe sosea, darmite spre centrul unui oras. Uneori imi ia mai mult sa traversez un oras mare decat sa ajung la urmatorul.

Edited by AMDG, 28 June 2010 - 15:04.


#9
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Am precizat clar ca ma refeream la felul cum i-ai raspuns colegului de forum, si ti-am dat un sfat prietenesc, dupa parerea mea. Dar in loc sa ne arati ca esti reprezentantul unei firme serioase, sa vorbesti in numele firmei, frumos, si sa raspunzi comentariilor care nu-ti convin neutru sau deloc vb lui AMDG, tu vii si raspunzi cu aceeasi moneda, exact ca un baietas de cartier care vinde un bmw amarat din '90. Bafta la vanzare iti doresc! (ca o sa ai mare nevoie)

@AMDG - Unde e locatia respectiva langa Timisoara, ca-s curios?

Edited by marshall_balance, 29 June 2010 - 13:49.


#10
ValeaCuFloriResidence

ValeaCuFloriResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2010

Vizualizare mesajmarshall_balance, pe 29th June 2010, 14:47, a scris:

Am precizat clar ca ma refeream la felul cum i-ai raspuns colegului de forum, si ti-am dat un sfat prietenesc, dupa parerea mea. Dar in loc sa ne arati ca esti reprezentantul unei firme serioase, sa vorbesti in numele firmei, frumos, si sa raspunzi comentariilor care nu-ti convin neutru sau deloc vb lui AMDG, tu vii si raspunzi cu aceeasi moneda, exact ca un baietas de cartier care vinde un bmw amarat din '90. Bafta la vanzare iti doresc! (ca o sa ai mare nevoie)

@AMDG - Unde e locatia respectiva langa Timisoara, ca-s curios?


  :peacefingers:  Si de-ar venii un asemenea client la tine la birou si te-ar lua cu asemenea vocabular tu cum i-ai raspunde? Iti spun eu, 9 din 10 l-ar scoate afara! Incearca sa fi original. Ajuta mult! Toate cele bune

#11
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

Vizualizare mesajmarshall_balance, pe 29th June 2010, 14:47, a scris:

@AMDG - Unde e locatia respectiva langa Timisoara, ca-s curios?

Intre Padurea Verde si "lacul" din Dumbravita  :rolleyes:

#12
viogaceu

viogaceu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.05.2007

Vizualizare mesajValeaCuFloriResidence, pe 26th June 2010, 22:56, a scris:

1.   Dar unde e centrul Brasovului?? Asta te-ai intrebat? Dvs cat faceti pana in centru?
    2.  " iar locatia nu este inconjurata de munti" & "In rest e campie frate"... Eu propun sa se scrie ca Bv-ul e in campie. Probabil trebuie sa se faca case pe Vf. Moldoveanu ca sa fie in zona muntoasa!

Sa-ti dau un sfat prietene: scoate de pe site pozele cu santierul..astfel o sa scapi de dealurile care se vad la orizont si de vasta campie care inconjoara proiectul.... :peacefingers: si cine stie...poate o sa vinzi vreo garsoniera. Nu vrea nimeni casa pe Vf. Moldoveanu dar noi, posibilii clienti, cam refuzam in ultimul timp sa mai fim prostiti in fata de toate "Caritas"-urile imobiliare care apar pe piata. Era suficient daca scriai pe site ca locatia este in apropiere de Brasov si toata lumea stia exact cat munte este acolo.
Iar in ce priveste centrul unui oras eu ma refer la centrul civic. Sau pentru tine zona  industriala Zizin e in centru?
Aaa...si inca o chestie: nu e frumos sa scoti fraze din context... :nonobad: ...nu a afirmat nimeni ca nu exista munte in Brasov...exista, si e chiar f. frumos...dar nu ai tu bani sa construiesti acolo.

#13
ValeaCuFloriResidence

ValeaCuFloriResidence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.06.2010

Vizualizare mesajviogaceu, pe 29th June 2010, 19:10, a scris:

Sa-ti dau un sfat prietene: scoate de pe site pozele cu santierul..astfel o sa scapi de dealurile care se vad la orizont si de vasta campie care inconjoara proiectul.... :peacefingers: si cine stie...poate o sa vinzi vreo garsoniera. Nu vrea nimeni casa pe Vf. Moldoveanu dar noi, posibilii clienti, cam refuzam in ultimul timp sa mai fim prostiti in fata de toate "Caritas"-urile imobiliare care apar pe piata. Era suficient daca scriai pe site ca locatia este in apropiere de Brasov si toata lumea stia exact cat munte este acolo.
Iar in ce priveste centrul unui oras eu ma refer la centrul civic. Sau pentru tine zona  industriala Zizin e in centru?
Aaa...si inca o chestie: nu e frumos sa scoti fraze din context... :nonobad: ...nu a afirmat nimeni ca nu exista munte in Brasov...exista, si e chiar f. frumos...dar nu ai tu bani sa construiesti acolo.
  
Imi place ideea cu "prietene "..... Nu scot nici o poza de pe site! Daca la noi sunt dealuri,la  Cernavoda oare ce-o fi?? "poate o sa vinzi vreo garsoniera"  :thumbup:  cu asta ai dat-o rau de gard!  Am incercat cumva sa-ti vand ceva online si eu nu stiu?? Acel posibil client merge si vede zona & lucrarea, nu se uita la poze pe net!!!
  "Era suficient daca scriai pe site ca locatia este in apropiere de Brasov si toata lumea stia exact cat munte este acolo."  Ti se pare tie ca spun undeva ca-i in centrul orasului locatia???

"Iar in ce priveste centrul unui oras eu ma refer la centrul civic. Sau pentru tine zona  industriala Zizin e in centru?"  Cand vii in Bv sa-ti arat ca se fac 8-9 minute din centrul civic pana acolo? Nu-s decat 3 semafoare din centru pana la locatie.
    Iar ce bani am eu sau n-am...aici iti arati caracterul  :console:
  Si apropo de munte, daca la iesirea spre Bran e munte... ma inclin!

#14
silvian4376

silvian4376

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2008

Vizualizare mesajValeaCuFloriResidence, pe 29th June 2010, 15:19, a scris:

:peacefingers:  Si de-ar venii un asemenea client la tine la birou si te-ar lua cu asemenea vocabular tu cum i-ai raspunde? Iti spun eu, 9 din 10 l-ar scoate afara! Incearca sa fi original. Ajuta mult! Toate cele bune

Tu ti-ai lua apartament in Tarlungeni?    :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate