Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

Munca pentru studenti in UK

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Anddytza

Anddytza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2008
Salutare tuturor!

De ceva vreme ma bate un mare gand si anume sa plec pe o perioada de 6luni - 1 an in Anglia. Am cautat eu pe net ce si cum..am gasit ceva prin programul "work and travel" dar problema este ca acest program ofera posibilitatea de a lucra doar in vara! Partea buna este ca folosind acest program as fi putut accesa un credit de la BRD de maximum 3000Euro care mi-ar fi fost mai mult decat vitali.

ma rog, una peste alta ..imi puteti da niste sfaturi legate de aceasta miscare? Stiti firme serioase care se ocupa cu plasarea fortei de munca in Anglia? Sunt student, anul 1 la management turistic si comercial, am atestat de turism(obtinut la liceu) si diploma de ospatar. Am vazut multe anunturi foarte atractive care intr-un final s-au dovedit a fi mari tepe asa ca mi-ar prinde bine niste sfaturi inainte de a face orice miscare.

Aveti idee, in afara de BRD, mai ofera cineva credite pentru studenti? M-ar interesa unu exclusiv pentru a acoperii cheltuielile pentru plecare (costul vizei, cost program, bilet avion, etc)

Va multumesc mult si astept un raspuns!!!
Toate cele bune.

#2
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View PostAnddytza, on 13th June 2010, 00:57, said:

Aveti idee, in afara de BRD, mai ofera cineva credite pentru studenti? M-ar interesa unu exclusiv pentru a acoperii cheltuielile pentru plecare (costul vizei, cost program, bilet avion, etc)

Salut ! Pai hai sa te lamuresc eu cu 2-3 chestii,caci si eu sunt in "cautare de plecare".
Incepand din Septembrie 2009 (septembrie parca), firmele nu mai au voie sa perceapa comisioane aplicantilor! Doar angajatorilor.
Hai,fie, un 20-30 lei maxim. Unde vezi : Cost program  - 300 euro     ..fugi repede
Pentru UK nu iti trebuie viza..deci e mai simplu..
Firme serioase pentru Europa nu stiu,insa iti spun de cine sa te feresti :

Com Invest,
Ameritrex,
Allert,
BBC Recruitment,
BB Professionals
Job Center.
Natek,
Softwork Coorporation - GRIJA MAREEEE
MS Wranghel
Si lista poate continua..
Pentru europa nu sunt documentat, insa daca esti interesat sa pleci spre State,Canada..da'mi un PM si mai vorbim despre una-alta

#3
Anddytza

Anddytza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2008
Sunt interesat si de SUA, insa am auzit ca sunt probleme cu jocurile entry-level ...adica e criza ! Daca mai detine altcineva informatii despre UK, sunt binevenite toate !! Cum adica, nu mai trebuie viza pt UK ?! Dar legat de permisul de munca ?

#4
ktalin2008

ktalin2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2010
pentru UK iti recomand HOPS. e in agricultura, prin ei plec si eu vara aceasta. te costa 540 RON actele. sunt foarte seriosi.

#5
Anddytza

Anddytza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2008

View Postktalin2008, on 14th June 2010, 08:44, said:

pentru UK iti recomand HOPS. e in agricultura, prin ei plec si eu vara aceasta. te costa 540 RON actele. sunt foarte seriosi.

Si cum e?...Sti orasul unde pleci? Ferma?..Conditii de cazare? Sincer, eu nu mi-as dori sa plec in agricultura, mi-as dori ceva mai mult de domeniu hotelier...ospatar, barman, receptionist, bell boy, etc.

#6
ktalin2008

ktalin2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 27.02.2010

View PostAnddytza, on 14th June 2010, 13:47, said:

Si cum e?...Sti orasul unde pleci? Ferma?..Conditii de cazare? Sincer, eu nu mi-as dori sa plec in agricultura, mi-as dori ceva mai mult de domeniu hotelier...ospatar, barman, receptionist, bell boy, etc.

da stiu exact unde plec ca mi-au venit actele. cazarea e la caravane cate 2 persoane in camera. plata la norma sau la ora. intra pe situl  http://www.ecdrummond.co.uk/ . aceasta e ferma la care merg eu.

#7
sorinpantea

sorinpantea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2010
salut
tarantula zici ca MS Wranghel e de evitat??
dc?

#8
marchi4u

marchi4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2011

View Posttarantula21, on 13th June 2010, 02:10, said:

Salut ! Pai hai sa te lamuresc eu cu 2-3 chestii,caci si eu sunt in "cautare de plecare".
Incepand din Septembrie 2009 (septembrie parca), firmele nu mai au voie sa perceapa comisioane aplicantilor! Doar angajatorilor.
Hai,fie, un 20-30 lei maxim. Unde vezi : Cost program  - 300 euro     ..fugi repede
Pentru UK nu iti trebuie viza..deci e mai simplu..
Firme serioase pentru Europa nu stiu,insa iti spun de cine sa te feresti :

Com Invest,
Ameritrex,
Allert,
BBC Recruitment,
BB Professionals
Job Center.
Natek,
Softwork Coorporation - GRIJA MAREEEE
MS Wranghel
Si lista poate continua..
Pentru europa nu sunt documentat, insa daca esti interesat sa pleci spre State,Canada..da'mi un PM si mai vorbim despre una-alta

Sa stii ca m-ar interesa si pe mine cum ai aflat de MS Wranghel...ca au joburi de psiholog in State si as fi interesat dar cer 1800 de dolari inainte... daca ai ceva sfaturi , te rog ajuta-ma pana pe 23, 24 ca pe 25 sau 26 ma duc la interviu... PLEASE! Mersi mult tara!

#9
hachiraz

hachiraz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2011

View Postmarchi4u, on 12th February 2011, 23:51, said:

Sa stii ca m-ar interesa si pe mine cum ai aflat de MS Wranghel...ca au joburi de psiholog in State si as fi interesat dar cer 1800 de dolari inainte... daca ai ceva sfaturi , te rog ajuta-ma pana pe 23, 24 ca pe 25 sau 26 ma duc la interviu... PLEASE! Mersi mult tara!
Buna!

Imi poti spune situatia aplicatiei tale cu MS Wranghel? Sunt de incredere sau nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate