Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

sesizezi caderi de semnal

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Sunt intr-un cartier din Constanta. inainte aveam semnal in orice loc al casei, dar cam acum o luna a inceput sa pice semnalul si nu am semnal decat daca stau in mijlocul casei sau ies afara... ce ... e asta ? e foarte enervant ca la un apel sa trebuiasca sa pleci afara. Sa nu mai zic ca era am dat telefonul de pereti de nu stiu cate ori (e teafar saracu') inainte sa ii intreb si pe ceilalti prieteni daca patesc la fel...

Voi ati patit la fel ?

Unde se pot face sesizari asupra semnalului ?

#2
Sharkye

Sharkye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 27.01.2010
in nici un caz , banuiesc ca poti face sesizari la relatii cu clientii  :rolleyes:

#3
danut0765332832

danut0765332832

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.06.2010
mi se intampla in draci
cea mai jalnica retea
le lipseste calitatea cu desavarsire

#4
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 31.01.2010

 danut0765332832, on 10th June 2010, 17:40, said:

mi se intampla in draci
cea mai jalnica retea
le lipseste calitatea cu desavarsire
Unde se intimpla?

IB

#5
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010
Nu sesizez caderi de semnal, ba de multe ori semnalul e mai bun decat la ceilalti in sensul ca am acoperire mai buna decat cei vechi. Problema este ca experimentez din ce in ce mai mult intreruperi ale convorbirii in ore de trafic maxim si e pacat pentru serviciul oferit, calitatea acoperirii si a sunetului cosmote e pe alocuri la fel de buna sau chiar mai buna ca la ceilalti.

#6
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007

 dan_ionescu, on 10th June 2010, 18:24, said:

Nu sesizez caderi de semnal, ba de multe ori semnalul e mai bun decat la ceilalti in sensul ca am acoperire mai buna decat cei vechi. Problema este ca experimentez din ce in ce mai mult intreruperi ale convorbirii in ore de trafic maxim si e pacat pentru serviciul oferit, calitatea acoperirii si a sunetului cosmote e pe alocuri la fel de buna sau chiar mai buna ca la ceilalti.

Acele intreruperi de care zici tu mi se intampla si mie. Vorbesc cu cineva, daca ma misc jumatate de metru in camera incepe sa se auda intrerupt pana nu se mai aude deloc, pica semnalul de tot, apoi revine la 2-3 secunde mai tarziu, destul insa cat sa se intrerupa convorbirea de tot. Am observat ca de cand am inlocuit cartela (se stricase), acum langa semnal imi apare 3G, daca cumva imi dispare acel 3G deja calitatea semnalului este foarte proasta, chiar daca am semnal 3-4-5 liniute la telefon. Ciudat :( Macar acum stiu ca nu e doar in zona periferiei din Constanta...

speram sa gasesc pe site-ul lor undeva unde pot face aceasta sesizare, ca daca ii sun exista sanse sa se intrerupa (da, am asteptat si 10 min ca apoi cand incepe ala sa vb cu mine sa se intrerupa).

#7
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006

 dan_ionescu, on 10th June 2010, 18:24, said:

Nu sesizez caderi de semnal, ba de multe ori semnalul e mai bun decat la ceilalti in sensul ca am acoperire mai buna decat cei vechi. Problema este ca experimentez din ce in ce mai mult intreruperi ale convorbirii in ore de trafic maxim si e pacat pentru serviciul oferit, calitatea acoperirii si a sunetului cosmote e pe alocuri la fel de buna sau chiar mai buna ca la ceilalti.


Dude, termina cu offtopicul! Nu intereseaza pe nimeni ca tie iti merge PERFECT. Topicul se refera la caderi de semnal, daca nu ai asa ceva nu posta aici !

#8
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004
Nu se dadeau bani inapoi pentru situatia asta? parca asa era reclama... sunati la cosmo sa va dea banii!!!  :thumbup:

#9
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Nu stiu cati ani ai, dar nu e chiar asa...prefer sa vb decat sa ti se intrerupa convorbiri importante. Si chiar si cele neimportante, daca timp de 1 ora suni pe cineva, ii zici 'buna, ce mai faci ?', si el aude "bun.., mai f ?" unde ajungi ?

#10
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

 Dotuletz2, on 10th June 2010, 15:26, said:

Sunt intr-un cartier din Constanta. inainte aveam semnal in orice loc al casei, dar cam acum o luna a inceput sa pice semnalul si nu am semnal decat daca stau in mijlocul casei sau ies afara... ce ... e asta ? e foarte enervant ca la un apel sa trebuiasca sa pleci afara. Sa nu mai zic ca era am dat telefonul de pereti de nu stiu cate ori (e teafar saracu') inainte sa ii intreb si pe ceilalti prieteni daca patesc la fel...

Voi ati patit la fel ?

Unde se pot face sesizari asupra semnalului ?

In magazinele Cosmote si Germanos exista un formular (cel din attach) pentru sesizari!

Edited by d1ab0l33k, 14 June 2010 - 00:53.


#11
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
Am rezolvat. am sunat la relatii cu clientii si dupa multe discutii, in care convorbirea s-a intrerupt de 2 ori, am reusit sa fac o sesizare, 2 zile mai tarziu am primit raspuns prin sms si e adevarat, semnalul si-a revenit.
Mersi tuturor

#12
ILoveAlice

ILoveAlice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.10.2009
La varful Omu am semnal pe cosmote,dar la 8 km de bucuresti,in casa,nu am deloc..

#13
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009
Am trei telefoane cu Cosmote și nici una numai are semnal de 15 minute. Rahova. Numai aici sau și in alta parte ?

#14
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Probleme pe 3G in zona Piata Presei, Bucuresti. Daca cineva incearca sa ma apeleze, telefonul suna o data si se opreste. Daca incerc eu sa apelez, "Call Failed". Pe GSM totul e normal.

#15
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Mda, problema persista. La relatii cu clientii o doamna / domnisoara a incercat sa ma convinga ca ei NU au voce pe 3G si ca am modificat eu frecventele in telefon si de-aia nu merge. Profi, ce sa zic.

#16
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Daca nu au voce pe 3g, mie cum imi mere un N97 pe UMTS, tot in zona Pietei Presei Libere??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate