Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Acnee ! :O

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
maine am sa ma duc la medicul de familie sa imi faca  o trimitere spre un dermatolog din pantelimon , prietena mea mi-a zis ca cineva sa dus acolo si ii facuse un tratament mai scump , dar oricum cica intr-o luna si putin , rezultatele erau incredibile :D .

Si in legatura cu alimentatia ... hmm .. mananc prajeala multa .. dar nu pot fara , ma duc la sala ,iar cand ma introc sunt lesinat de foamne , si nu pot sa mananc o salata si atat .. am incercat si parca mai multa foamne imi provoaca .. , cola beau dar rar .. beau sucuri naturale in general , sucuri fara acid si apa plata .. dar prajeala... nu cred ca pot sa ma las ... am sa mai incerc, dar nu cred ca voi reusi :( .

Sunt curios sa vad ce imi da dermatologul asta :).

#20
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Daca iti face analize si ai ceva in sange probabil Sotret(Roaccutane).Daca raman urme la final o crema.Sora mea a fost in ultimu hal.A luat Sotret 1 an si crema pentru urme cateva luni bune.Rezultate foarte bune,nu se mai cunoaste nimic.Asta dupa ce a trecut prin cativa doctori fara rezultat.

#21
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
@-Andrei- - imi e frica sa iau roaccutane , pentru ca am citit multe despre el , si se pare ca are efecte secundare foarte multe , 2 dintre ele ma sperie foarte tare , cum ar fi subtierea parului si depresia , chestia cu depresia le intrece pe toate :|.
Am comandat Mibazon sa vad ce rezultate are , sper sa fie bun , daca nu merge nici asta , as incerca un tratament cu laser , dar deocamdata nu-mi permite buzunaru :D , daca nu-mi trece nici cu Mibazon sau cu Laser am sa incerc in cel mai rau caz .. Roaccutane .. :-s

#22
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 TorrentGod, on 12th August 2010, 14:52, said:

@-Andrei- - imi e frica sa iau roaccutane , pentru ca am citit multe despre el , si se pare ca are efecte secundare foarte multe , 2 dintre ele ma sperie foarte tare , cum ar fi subtierea parului si depresia , chestia cu depresia le intrece pe toate :|.
Am comandat Mibazon sa vad ce rezultate are , sper sa fie bun , daca nu merge nici asta , as incerca un tratament cu laser , dar deocamdata nu-mi permite buzunaru :D , daca nu-mi trece nici cu Mibazon sau cu Laser am sa incerc in cel mai rau caz .. Roaccutane .. :-s

Asta nu stiu:-??adica n-am vazut la sora-mea asa ceva.nervi da...dar depresie in niciun caz.Apropo..de unde esti?

#23
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
Inseamna ca a avut noroc .. :D , vazusem pe YouTube niste video-uri cu niste persoane care folosoeau Roaccutane si sufereau de depresie si uscarea mucoasei :-s .

Si sunt din Bucuresti :P

#24
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Din cate stiu tratamentul cu laser este pentru eliminarea cicatricilor dupa o perioada indelungata in care ai avut acnee. Acest tratament nu cred ca are nici un rol in scaderea numarului de cosuri de pe fata. Ar fi bun numai dupa ce reusesti sa scapi de ele si in cazul in care mai ai urme pe fata.

#25
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 TorrentGod, on 13th August 2010, 10:34, said:

Inseamna ca a avut noroc .. :D , vazusem pe YouTube niste video-uri cu niste persoane care folosoeau Roaccutane si sufereau de depresie si uscarea mucoasei :-s .

Si sunt din Bucuresti :P


mausyo zice bine.Pacat ca esti din Bucuresti.Daca erai de prin zona iti recomandam o doctorita ff buna in Targu-Mures.

#26
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Eu am folosit ORICE pentru acnee. Zineryt, Skinoren, Mibazon, Tetraciclina, argila, Brevoxyl. Plus toate leacurile babesti posibile. Nu mi-a trecut cu nimic in afara de Retin A.

#27
FakeCN

FakeCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.05.2010
Si eu trec prin aceeasi problema, am incercat toate cacaturile, si Retin A, mai rau mi-au facut, multi mi-au zis ca este de la Coca-Cola, de o saptamana am inceput sa beau Pepsi Twist, si vad ca s-au mai dus din ele, dar nu de tot.. am incercat asa : Zynerit, Skinoren, Retin A, Clearskin, si multe altele, am luat si un tratament frantuzesc, degeaba, daca mai stie cineva vreun leac sa ne spuna si noua, uneori imi vine sa iau lama sa le tai..

#28
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
Citisem eu undeva , nu stiu exact unde , ca cica laserul ar ajuta si la eliminarea cosurilor ..

Mi-a zis si mie Dermatologu` sa nu mai beau Cola.. degeaba .. :(

#29
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 FakeCN, on 13th August 2010, 19:23, said:

Si eu trec prin aceeasi problema, am incercat toate cacaturile, si Retin A, mai rau mi-au facut, multi mi-au zis ca este de la Coca-Cola, de o saptamana am inceput sa beau Pepsi Twist, si vad ca s-au mai dus din ele, dar nu de tot.. am incercat asa : Zynerit, Skinoren, Retin A, Clearskin, si multe altele, am luat si un tratament frantuzesc, degeaba, daca mai stie cineva vreun leac sa ne spuna si noua, uneori imi vine sa iau lama sa le tai..


Incearca sa nu mananci prajeli,ciocolata,cola.
TorrentGod incearca si tu macar o luna.

Edited by -Andrei-, 13 August 2010 - 21:12.


#30
little_devil

little_devil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.08.2009
Am facut si eu un tratament cu sotret acum vreo 2-3 ani, a fost dezastru ce am avut pe fata,dar  am scapat complet de cosuri, asta pana acum in iarna cand mi-au aparut iar.In decurs de 2 saptamani aproape ca am ajuns de unde am plecat. Am fost la derma, mi-a dat roaccutane/sotret din nou.. din ianuarie fac tratamentul si prin septembrie s-ar putea sa scap de medicamente. Oricum cosurile mi-au disparut de tot, urme a spus ca n-o sa imi ramana.. singura problema: am avut buzele uscate..dar s-a rezolvat cu o crema buna.Alte reactii adverse nu am avut, si stiu ca doar la primul tratament m-a pus sa imi fac analize. :) Am inceput cu 2 pastile pe zi timp de 4 luni,cred, apoi cate una pe zi..si mai am putin.:) La soare nu am voie sa stau..:( Mi-a interzis cola/ciocolata, sucuri , prajeli..chips-uri, and so on.

#31
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
Deci sincer sa fiu , nu pot sa stau o luna fara grasimi  , eu incerc , dar uit si mananc din greseala , sau vin lesinat de la sala , si nu am ce sa mananc decat ce va prajit .. :-s

Dermatologu` la care am fost eu mi-a zis sa termin tratamentul asta si dupa aceea sa iau roaccutane si in maxim 2 luni cica imi trece , intai incerc cu Mibazon si daca nu vad rezultate , incerc Roaccutan .. :)

Sper sa vad rezultate foarte bune de la Mibazon :D

Edited by TorrentGod, 14 August 2010 - 12:59.


#32
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Curaj!pana la urma tot scapi tu de ele :thumbup:

#33
alina_bigbounce

alina_bigbounce

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2009
citeste aici http://femina.rol.ro...=...8&Itemid=44 cateva modalitati de cum poti scapa de acnee .... te rog sa ne anunti daca au avut vreun efect in cazul tau :D

Edited by alina_bigbounce, 15 August 2010 - 17:43.


#34
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009

 alina_bigbounce, on 15th August 2010, 18:42, said:

citeste aici http://femina.rol.ro...=...8&Itemid=44 cateva modalitati de cum poti scapa de acnee .... te rog sa ne anunti daca au avut vreun efect in cazul tau :D


Pff faza cu pasta de dinti nu o recomanda nimanui , am incercat eu odata cand eram chiar foarte disperat , si imi puneam cate putina pasta pe fiecare zone unde se aflau cosuri , iar adoua zii mi se facea rosie zona si se cojea foarte mult si sangeram , sa nu mai zic de usturime :-s

Am dat comanda de Mibazon si nici acum nu a venit , am fost eu intr-un magazin veterinar si am cerut .. era 150 ,iar cel de pe site era 4.8 lei :) , ce diferenta :D.Mi-am dat deja pe fata , dar am vazut ca este foarte gras , si nu stiu cu ce sa ma dau dupa ce ma spal pe fata , sa ma spal cu un sapun special de fata sau este vre-o solutie hidratanta sau ceva de genu` .. ?

#35
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Puteti sa va faceti un bine si sa nu va mai chinuiti cu regimuri. Sunt o gramada de studii care dovedesc inutilitatea regimurilor alimentare in tratamentul acneei. Check google.

#36
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

 Oscilatrix, on 16th August 2010, 21:36, said:

Puteti sa va faceti un bine si sa nu va mai chinuiti cu regimuri. Sunt o gramada de studii care dovedesc inutilitatea regimurilor alimentare in tratamentul acneei. Check google.


Nu prea cred.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate