Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Acnee ! :O

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostTorrentGod, on 14th August 2010, 12:58, said:

Deci sincer sa fiu , nu pot sa stau o luna fara grasimi , eu incerc , dar uit si mananc din greseala , sau vin lesinat de la sala , si nu am ce sa mananc decat ce va prajit .. :-s
E usor, carnea poate fi facuta gratar, fiarta, sau la cuptor. :console:

#38
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View Post-Andrei-, on 16th August 2010, 21:23, said:

Nu prea cred.
Bine, atunci tine un regim si o sa vezi daca are efect sau nu.

#39
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
stresul poate fi un factor mai important decat grasimea...tii regim si de la ala ? :lol:

#40
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
evident ca daca tii regim nu o sa te ajute cu mai nimic, daca asta e tot ce faci in privinta acneei.
dar probabil o alimentatie echilibrata te va ajuta sa faci fata stresului mai bine.

oricum, TorrentGod, nu inteleg de ce preferi sa te dai cu tot felul de prostii in loc sa te duci la un dermatolog si sa iti faci analize.

#41
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010

View PostOscilatrix, on 16th August 2010, 22:55, said:

Bine, atunci tine un regim si o sa vezi daca are efect sau nu.
Am tinut, si a avut efect dramatic. Drept ii ca si regimul a fost foarte drastic (colecistul de vina) . Numa' ceai cu biscuiti carne de pui cartofi fierti, zama si salata timp de o saptamana.

#42
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
am fost la 2 dermatologi pana acum , unul dintre ei mi-a dat un tratament .. vai de el , nici nu cred ca i se zice tratament mi-a prescris o reteta pentru o crema , sa o iau de la farmacie si sa ma dau cu ea .. m-am dat 1 luna pana sa terminat chiar ca nu a avut nici un efect nu mai stiu sigur cum se numea , era la un tub verde .. :-?? , parca mai rau imi ingrasa tenul, iar ultima data cand am fost mi-a dat tratamentul asta cu skinoreen si zynerit care nu fost cum ma asteptam , mi-au trecut ,dar putin , am fost si la o clinica cu laser sa ma interesez , dar mi sa zis ca trebuie sa am 18 ani , pe Calea Washington era ..

Uite carnea la gratar nu mi-a trecut prin cap , am sa fac carnea la gratar mai des , poate chiar mereu :D .

#43
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

View PostOscilatrix, on 16th August 2010, 22:55, said:

Bine, atunci tine un regim si o sa vezi daca are efect sau nu.

N-am de ce sa tin pentru ca nu am cosuri.Am zis datile trecute ca sora-mea a fost in ultimu' hal si a luat Sotret 1 an,nu a mancat prajeli si ciocolata,nu a baut cola si nu a stat la soare:)si crema pentru cicatrici.Acum nici nu se mai cunoaste dezastru care l-a avut.Oare doctorita de proasta i-a zis?

#44
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

Quote

a luat Sotret 1 an,nu a mancat prajeli si ciocolata,nu a baut cola si nu a stat la soare:)si crema pentru cicatrici.
Pai bine fratzioare, e ca si cum ai spune ca unu a murit ca l-a ciupit un tantar, i se zbatea o ploapa si avea un herpes, desi pe om l-a lovit un TIR pe langa toate astea.

Daca nu suferiti de acnee grava, ci una foarte light dar persistenta si de neoprit, cand aveti problema cu multe pete rosii si semne mici, ajuta foarte mult o masca din cateva aspirine dizolvate, si o lingurita, doua, de argila.

#45
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
[quote name='Oscilatrix' post='8656575' date='17th August 2010, 14:14'][u]Pai bine fratzioare, e ca si cum ai spune ca unu a murit ca l-a ciupit un tantar, i se zbatea o ploapa si avea un herpes, desi pe om l-a lovit un TIR pe langa toate astea.
[/u]
Asta ai inteles tu pentru ca n-ai citit ce am zis inainte.Da eu zic sa nu ne luam la harta ca n-are rost :kisstogether:

Edited by -Andrei-, 17 August 2010 - 20:50.


#46
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View Post-Andrei-, on 17th August 2010, 13:00, said:

a luat Sotret 1 an,nu a mancat prajeli si ciocolata,nu a baut cola si nu a stat la soare:)
Nu a mancat prajeli, cioloata si n-a stat la soare tocmai din cauza ca lua Sotret. Iar acneea s-a vindecat datorita Sotret, nu datorita regimului alimentar.
Oscilatrix spune bine. Conform studiilor, regimul alimentar nu provoaca/vindeca acneea.

Oricum, un lucru e sigur.. acneea nu se vindeca cu tratamente babesti sau dupa ureche. Zicea cineva mai devreme de pasta de dinti.. hai sa fim seriosi :) Doar un dermatolog poate prescrie un tratament corect.

#47
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Nu a mancat prajeli, cioloata si n-a stat la soare tocmai din cauza ca lua Sotret. Iar acneea s-a vindecat datorita Sotret, nu datorita regimului alimentar.
[/quote]

Pai si eu ce tot zic aici?ca daca e sa inceapa cu Sotret sa incerce sa nu manance prajeli,ciocolata si etc:)si daca stie ca nu poate fara prajeli(cum a zis mai sus)sa inceapa mai devreme:)

#48
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 16.01.2007
Alimentatia are legatura cu acneea.
Eu m-am dat cu multe creme, solutii, am luat si roaccutane o perioada si tot aveam cosuri.
Dar de cand mananc mai sanatos, nu mai beau cola/pepsi/fanta..., nu mai mananc ciocolata, prajeli, carne grasa si nici mezeluri mi-au trecut.
Nu suntem toti la fel. Unii se dau o luna cu Zynerit si gata, au fata curata. Altii fac tratamente cativa ani ca sa scape. Unii reactioneaza la medicamente diferit.
Dar pe mine regimul m-a ajutat. Nu e chiar un regim, e doar o alimentatie mult mai sanatoasa.

#49
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
De astazi am sa incep sa mananc mai sanatos , de acum numai carne la gratar , in loc de cartofi prajiti , cartofi la cuptor , si tot asa fara cola sau sucuri cu acid numai sucuri naturale , in loc de un sandwich mai bine o salata si tot asa :P .


Sa vedem ce iese :)

#50
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 16.01.2007
Eu am mai baut si ceai de urzica, trei frati patati si radacina de brusture. 2-3 cani pe zi. Poti incerca. Ceaiul de radacina de brusture are un gust foarte nasol :puke: .
Bafta.

#51
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Pai de baut ai baut. Insa nu ne-ai spus daca a avut si vreun efect.

#52
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009

View PostTorrentGod, on 22nd August 2010, 12:47, said:

De astazi am sa incep sa mananc mai sanatos , de acum numai carne la gratar , in loc de cartofi prajiti , cartofi la cuptor , si tot asa fara cola sau sucuri cu acid numai sucuri naturale , in loc de un sandwich mai bine o salata si tot asa :P .


Sa vedem ce iese :)


:thumbup:

#53
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 16.01.2007

View Postmausyo, on 22nd August 2010, 20:47, said:

Pai de baut ai baut. Insa nu ne-ai spus daca a avut si vreun efect.
Da, a avut. Dar nu aveam acnee severa...

#54
TorrentGod

TorrentGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.06.2009
am observat ca au mai trecut din ele , dar parca imi apar puncte negre acum , ce as putea folosi pentru puncte negre ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate