Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cazare intermediara

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
mvmcristina

mvmcristina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 08.07.2007

View Posttak30ver, on 24th July 2012, 23:06, said:

@daniela @arizona

M-ar interesa si pe mine acest hotel, nu gasesc nicaieri preturi, imi puteti da ceva info ? am gasit si eu site-ul, arata foarte ok. Noi oricum o sa fim in tranzit , am mai gasit olimpic hotel la 40 euro/noapte cu md.

Agnantio Hotel sidirokastro, este pe booking.com, de la 40 E camera dubla, 55 E tripla, numai sa gasiti camera libera in perioada respectiva, este foarte solicitat

#56
DUDU44

DUDU44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.03.2009
Va salut pe toti.
As dori o recomandare pentru o cazare intermediara , in drumul spre Zakynthos-varianta pe coasta de vest-cat mai aproape de pod-pentru a prinde ferry de pranz.
Multumesc.

#57
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View PostDUDU44, on 25th July 2012, 08:36, said:

Va salut pe toti.
As dori o recomandare pentru o cazare intermediara , in drumul spre Zakynthos-varianta pe coasta de vest-cat mai aproape de pod-pentru a prinde ferry de pranz.
Multumesc.

Amfilochia,o localitate superba cu un golf superb si este la vreo 190 km fata de killini
vezi foto :peacefingers:

Attached Files



#58
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Multumesc Cristina.
Se scrie altfel denumirea orasului iar aseara imi gasea alt hotel pe booking.
Si la Olimpic am primit aceeasi oferta , de regula nu e bine sa te iei dupa availabilityul de pe booking, aia sunt mincinosi :)

#59
DUDU44

DUDU44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.03.2009

View Postdaniel_LNC, on 25th July 2012, 09:07, said:

Amfilochia,o localitate superba cu un golf superb si este la vreo 190 km fata de killini
vezi foto :peacefingers:


Multumesc.Ai stat undeva anume?

#60
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View PostDUDU44, on 25th July 2012, 11:01, said:

Multumesc.Ai stat undeva anume?

nu l-am tranzitata de 2 ori si la dus si intors si am facut o pauza de vreo 30 minute si mi-a placut mult locatia.
eu de obicei in drum spre zakynthos am facut popas de o noapte la Metsovo sau Meteora.

#61
titilica

titilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.05.2009
Ceva detalii despre Alexandria Hotels din Salonik? Ma intereseaza pt cazare intermediara in drumul spre Lefkada.

#62
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
Cam aceeasi intrebare. Cazare pt o noapte in zona Salonic  ce recomandati ?

In principiu fara rezervare  prealabila , ceva moteluri pe marginea drumului , etc.  Ideea e ca daca ma 'simt' bine sa trec de Salonic (in drum spre Pelopones). Daca nu sa fac pit stop.

Edited by kriiss, 27 February 2013 - 11:07.


#63
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,856
  • Înscris: 04.07.2010
În Salonic noi am stat numai cu rezervare (de 2 ori, de fiecare dată la hotel Emporikon), sorry !

În altă ordine de idei, Peloponezul e destul de mare. Unde trebuie să ajungeţi ?
Întreb, fiindcă dacă trebuie să ajungeţi de exemplu la Gialova sau Pylos (în sud-vest), atunci nu cred că Salonicul ar fi o soluţie bună pentru cazare intermediară. Ar trebui să mergeţi mai spre sud (de ex. până la Paralia Katerini, Platamonas, Nei Pori, sau chiar până în Volos).
Dacă e vorba de nordul "insulei" (ceva gen Tolo), atunci cazarea la Salonic e ok şi atunci cred că o rezervare e de preferat.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 28 February 2013 - 01:07.


#64
Lucian BLK

Lucian BLK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 28.04.2006
In Salonic, anul trecut am stat o noapte la Hotel Rotonda. Fiind mare este foarte probabil sa gasesti fara rezervare. Camere mari, pret ok, mic dejun, locuri de parcare, relativ aproape de centru.

#65
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
Inca nu stiu unde sa ajung ! Ramane de definitivat traseul. Ideea e ca vreau sa vad atena si peloponesul,probabil prin luna mai. Intrebam de cazare intermediari in ideea de a vizita o zi si salonicul. Eu sunt 'rezistent' la volan dar fetiței mele ii e cam rau in masina si sunt fortat sa merg mult noaptea ca sa doarma. In 2011 am mers pana la nei pori  in cam 12  ore (21—9). De asta alesesem salonicul, ajung dimineata, stau o noapte si a doua zi  sa plec mai departe, mai doarme 1—2 ore, mai o pauza sa ajung pana la atena. Si in zona atena caut cazare, daca aveti vreun pont. Oricum nu vreau sa rezerv mai mult de 2—3 zile pt Atena

#66
nenea13

nenea13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.06.2010
Salutare,
Care stie o cazare bunicica si la pret rezonabil imediat dupa ce se trece granita in Grecia pe la Promachonas? Vreau sa ajung in Zakynthos si plec din Iasi, iar drumul dintr-o bucata este exclus. In prima etapa vreau sa tranzitez Romania si Bulgaria, dar popasul vreau sa-l fac in Grecia.

#67
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,856
  • Înscris: 04.07.2010

View Postnenea13, on 04 mai 2013 - 19:48, said:

... Care stie o cazare bunicica si la pret rezonabil imediat dupa ce se trece granita in Grecia pe la Promachonas? ...

Uită-te o pagină în urmă pentru cazare în Sidirokastro.


Sănătate şi toate cele bune !

#68
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
Salut, plecam vineri, 14 iunie din Bucuresti spre Grecia (Corfu) si dorim sa poposim undeva langa granita Kulata.
Variante ar fi:
- Sandanski (Bulgaria), 25 km inainte de granita
- Sidirokastro (Grecia), 15 km dupa granita
In Bulgaria, cazarea este semnificativ mai ieftina iar oraselul Sandanski pare interesant, dar ma tem sa nu prindem aglomeratie a doua zi dimineata (sambata, 15 iunie) in granita Kulata. A trecut cineva de curand prin aceasta granita? Se formeaza cozi de masini in mod uzual?
Multumesc anticipat :)

#69
xvs650

xvs650

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.01.2010
Salutare

pe 22 iunie plec catre Zakynthos si vreau sa fac o cazare intermediara...cine imi poate recomanda si mie o cazare intermediara undeva in Platamonas sau Paralia Katerini???

multumesc mult.

#70
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,856
  • Înscris: 04.07.2010
Noi stăm o noapte la PK, la hotel Philippos, şi tot în Zakynthos mergem, dar în altă zi. Tot acolo am stat în 2011, tot o noapte, când am mers în Peloponez.
Hotelul e bun, cu mic dejun bun. Şi se găseşte chiar pe strada principală perpendiculară pe ţărm (cum intri în staţiune, după Lidl mai mergi cca. 50 de metri şi hotelu' e pe partea dreaptă).
De fiecare dată am făcut rezervare pe booking.com.

Sănătate şi toate cele bune !

#71
xvs650

xvs650

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.01.2010
M-am hotarat sa fac cazarea intermediara in Ioannina...stie cineva un hotel dragut la un pret decent??

#72
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,856
  • Înscris: 04.07.2010

View Postxvs650, on 13 iunie 2013 - 09:14, said:

M-am hotarat sa fac cazarea intermediara in Ioannina ...

Asta va fi la întoarcere, presupun. Foarte frumos, vă duceţi pe coasta de est şi vă întoarceţi pe coasta de vest, exact cum facem şi noi. Dar de data asta, la întoarcere stăm o noapte la Meteora.
În 2010 şi 2011 preţurile la cazare erau destul de mari în Ioannina, drept pentru care am ales cazarea la Ammoudia, pe coastă, la 12km sud-est de Parga.
Iar anul ăsta vom avea în august un întreg sejur în Ammoudia, am rezervat şi vorbit deja la hotel Panorama. Vezi dacă nu te tentează şi pe tine.
Şi dacă citeşti la topicul Parga experienţa noastră din 2011 (cu poze), s-ar putea să vă tenteze să luaţi 2 nopţi în Ammoudia, sau poate chiar 3 nopţi.
Nu de alta, dar să nu fie prea bruscă trecerea de la Zakynthos la Românica.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 13 June 2013 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate