Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

prg de chat free

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#1
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 06.07.2002
eu folosesc acum NCS (networl comunication system) si e bun...dar vreau unu si mai bun...si sincer sa fiu pe softnews nu mi0au placut programele...daca stiti voi unu bun...care are detoate si detept...datimi`l si mie va rog....canu gasesc nimik bun(de chat...de lan apropo) in ultima vreme...
multumesc anticipat!

#2
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.270
  • Înscris: 28.11.2001
Pai... adica mai bun, in ce sens.
Daca iti place mIRC-ul, iti poti pune un server de mIRC pe un calculator si folosesti mIRC-ul ca prg de chat.
Poti folosi ca server de mIRC programul ChatSpace ( www.chatspace.com ), dar nu mai stiu daca este freeware.
Un alt server de IRC mai este JoinMe (sigur free) ( http://www.davecentr...me/?topic=40,52 )
Cum faci:
Instalezi programul, il rulezi si porcesti mIRC-ul. In status dai "/server IP_ul" (fara " ") si se conecteaza.
IP_ul este IP-ul calulatorului pe care e instalat programul. Intrati pe un canal pe acre va hotarati voi si gata. Puteti sa va faceti si IRC OPi daca vreti ;)

#3
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 416
  • Înscris: 06.12.2001
ce sa zic ..........
vypress www.vypress.com
network assistant - da cu google ca  nu mai stiu adresa - are cam de toate inclusiv screenshot-uri , process view , syncronizare  de timp , whiteboard , etc Din pacate e vechi 2000 , si Delphi . Asa ca o sa cam ai unele probleme cu el (mai moare .... nu poti da beep , etc) .Merita totusi , in rest sunt atatea solutii ca...........
Nici unul din prog de mai sus nu e free dar cam merita cumparat
si nici unul nu are nevoie de server sa se ruleze in permanenta
Un altul free care in schimb cere server in permanenta e
Zet Net Chat - http://www.freakweb.de/netchat/    : ce-mi place la el e ca are mocutze din fam simpson si voice chat 1 la 1 si mai era unul cu smiles etc..... dar l-am pierdut ...mai sap :D

#4
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.563
  • Înscris: 24.07.2002
mircul e cel mai bun dupa mine e poti conecta oricand si repede pe o gramada de servere de care dispune..si e foarte complex.
Il poti lua sub forma simpla de la www.mirc.com sau sub forma de scripturi de la www.xcalibre.com ...etc mai sunt multe pagini de genul asta(adika cu scripturi mirc).

#5
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.270
  • Înscris: 28.11.2001
necromanc, xcalibre nu mai merge de ceva timp.

#6
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.751
  • Înscris: 01.12.2001
Un client bun tare este Xchat, cel venit din lumea linux ce are si versiune de windows. Este free bineinteles si il gasesti la http://www.xchat.org.

#7
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Am gasit acel chat cu smileuri free si bunicel . Stie atat de rulare singur cat si cu server (windows  , linux ) . Are si traducere in romana , etc.... Un fel de "must have" > DE ce doar un fel : pt. ca e scris in delphi si e destul de lent .
Adresa: http://vnalex.tripod.com/en/index.htm

#8
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.270
  • Înscris: 28.11.2001
Un site f. bofat in programe de chat si IRC. Se va incarca pe un program, dar aveti in partea stanga lista (nesfarsita)
http://www.davecentr...me/?topic=40,52

#9
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 06.07.2002
lauredd... am avut si eu programul acela de chat cu figuri din Familia Simpson si nu prea era cine stie ce...chestia de vb si figurile ce erau de el...parerea mea...ncs...despre care v-am spus...pare a fi cel mai bun...testat...pana acum...folosit de mine...si lucrian....multam pt botu de mirc...dar il am deja...daca aveti ceva noutati...as dori sa le stiu si eu in caz ca nu sunt deja la curect cu ele....multumesc anticipat!

#10
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.270
  • Înscris: 28.11.2001
Daca iti place IRC-ul, sa stii ca vor mai aparea in curand niste boti de IRC pe SN. Unii buni

#11
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Eu am inteles ca te referi numai la programe de chat in reteaua locala nu pe Internet , irc ....
Intr-adevar lista de programe de chat e f f f mare Le poti gasi in sectiuni cam prin toate site-urile de download
cel mai complet mi s-a parut a fi nassi : NetWork Assistant ( http://www.yaasoft.com ;  o sa te redirectioneze )  .... Destul de putine buguri , functii suplimentare f multe etc... . Nu e complet : ce i-ar mai lipsi ar fi un modul de transmitere fisiere/directoare . Din pacate , e un proiect vechi si abandonat si mai ales  foloseste 16Mb minim din RAM :jaw-dropp :damn:  :ciocan:   :degetele: :vomiton: .
hehehhe : acum m-am uitat Nassi 3. beta
Si apoi mai sunt si solutille "multiple" : programe  de chat f seriose in php , asp rulate pe un server din retea , etc.... Gasesti si de astea sute ( www.phpheaven.net etc...) .Bineinteles mai gasesti si pe site-urile  : www.planet-source-code.com , sourceforge.net etc  :OK:

#12
CiuDaT

CiuDaT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 29.08.2002
intradevar mirc este inca si va mai fi mult timp de acum inainte cel mai popolar ......adik ptr mine cel putin si se gasesc o gramada de scripturi daca dai  la google sa-ti gaseasca mirc+script

#13
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 06.07.2002
de exemplu acum un prieten din retea a gasit un prg de chat numit Netwoerk Assistent 3.0...la care nu am crack...si e kalumea.... vi`l recomand

#14
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Las' ca eu am licenta la el ( l-am tradus în romana ) si apoi ti-ar cam trebui un ban pe chestia cu cracku'
Pe de alta parte e cel mai bun program de chat pe LAN , zic eu si asta inca de la versiunea 2 . Cam cu buguri , ocupa multa memorie ( ~ 7 Mb ) dar ce sa zic .... merita cateva erori pt. functionalitatea pe care o ofera !!! :D. Versiunea care e acum pe site la ei sufera de un bug major : pot vedea si pot sa creez procese fara ca celalalt sa poate face ceva chiar daca a interzis acest lucru . (bug descoperit de mine ) Asa ca buildul 2100 chiar final cam /sHit
Mai e si pe site la softnews.ro ... mai informeaza-te  nu sari ca nu ai cracku' la el  :nu:

#15
AKADaJack

AKADaJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 28.07.2002
I love LanChat Pro. Cauta-l cu google ca nu mai stiu linkul pt. download, e f. simplu si f. dragut, my lan loves it.

#16
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 06.07.2002
lauredd...multumesc....de pe site am luat acest program...network assistent...dar...ce am scris si mai sus...de ce ar trebui sa am ban pt crack ?

#17
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 87
  • Înscris: 06.07.2002
lauredd...te rog vreau si eu licenta...ca nu am gasit-o pe site (sau poate ca nu am stiut unde sa o caut)....multumesc anticipat!

#18
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
mai da de epop ati auzit??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate