Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Samsung Galaxy Tab

- - - - -
  • Please log in to reply
502 replies to this topic

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ecran 7 inch, 16:9, capacitiv

Slot pt carduri de memorie microSD

Front facing video-call camera, deci, ce-i foarte important, tableta se va putea folosi si pt a efectua convorbiri telefonice, desi cred ca indicat ar fi folosirea unui Hands-Free Bluetooth Posted Image

Wi-Fi, 3G cu HSPA ( High Speed Packet Access ), Bluetooth

3.5mm audio jack

Imi place foarte mult, ii sta bine langa i9000 Galaxy S. Cu Galaxy S si tableta asta ( sa vedem cand va iesi pe piata ), Samsung intrece cu mult perechea formata din iPhone si iPad.

Attached Files


Edited by Mur_, 21 August 2014 - 12:45.


#2
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Se pare ca se va numi Samsung Galaxy Tape si o sa aiba un ecran Super AMOLED de 7 inch , procesor cu o viteza 1.2GHz(A8),memorie interna de 16GB, slot pentru card microSD de pana la 32 GB si o baterie de 4000 mAh. O sa cantareasca 370 de grame.

Telefonul o sa ruleze SO Android v2.2 Froyo cu ultima interfata TouchWiz.

Aceasta este doar prima tableta de la Samsung pentru ca o sa mai fie urmata de inca 2 tabelete in trimestrul IV 2010 , una cu diagonala de  8-inch iar cealalta de 10-inch. http://news.softpedi...-2-144546.shtml

Specificatiile tehnice(nu sunt complete) le gasiti aici http://www.gsmarena....y_tape-3370.php

Edited by Just_Cavalli, 14 June 2010 - 18:05.


#3
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Sper sa pot cumpara ( cand va iesi pe piata ) modelul cu ecran de 10 inch + Galaxy S. Ce bine le-ar sta impreuna, langa telefoanele care le am deja... :naughty:

#4
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009
Da, dar este mai mult o goana dupa iPad. Cam asta face Apple, lanseaza ceva, iar restul vin cu varianta lor, si asa incearca sa depaseasca iPadul.

iPad un iPod supradimensionat, Tab-ul asta un Galaxy S supradimensionat, dar sper deosebire de iPad, macar cu Android nu aveam asa ceva, si chiar era necesar.
Astept sa-l vad lansat, chiar daca nu va vinde mai mult ca iPadul, va fi mai versatil.

#5
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View PostDheus, on 14th June 2010, 21:01, said:

Da, dar este mai mult o goana dupa iPad. Cam asta face Apple, lanseaza ceva, iar restul vin cu varianta lor, si asa incearca sa depaseasca iPadul.
Atata timp cat incearca macar sa faca ceva mai bun decat iPad ( si cred ca vor reusi ) este foarte bine, in fond si la urma urmei, noi, viitorii clienti suntem cei beneficiati de pe urma ,, razboiului ,, dintre firme.

#6
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Postmur_ionut, on 14th June 2010, 23:10, said:

Atata timp cat incearca macar sa faca ceva mai bun decat iPad ( si cred ca vor reusi ) este foarte bine, in fond si la urma urmei, noi, viitorii clienti suntem cei beneficiati de pe urma ,, razboiului ,, dintre firme.
E clar ca noi profitam, dar si ca vor scoate si ceva mai bun.
As fi dezamagit daca nu scot ceva mai bun, dar spun ca primele 6 luni este o fuga catre a prinde din urma produsele lor.
De ce nu a scos niciunul un tablet de 7-9 inch pana acum? Archos s-a mai bagat in asta, dar nu prea serios.

#7
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Pentru ca tableta in sine e un fel de trend (Doar laptopuri are cam toata lumea acum si trebuie sa iasa unii cu ceva in evidenta). Aici a intervenit Apple si mai tarziu ceilalti producatori.
Pentru mine tableta asta e interesanta, recunosc ca ar fi un inlocuitor de netbook foarte interesant dar tot laptopul meu va fi baza si-l voi cara unde am nevoie :)

#8
phillipgheorghe

phillipgheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
trebuia totusi sa aiba mai multi inchi,si poate putin mai subtire(ma rog nu-mi dau sema cat de subtire e dar nu pare f subtire),a se vedea iPad,in rest e super ok probabil ca acum chiar o sa scoata developeri bunataturi si pt. Android.Am Galaxy S si sunt extrem de multumit,posibil si tabletul asta sa fie grozav,totusi pt un echilibru voi astepta putin achizitionarea unuia pana scoate si Motorola tabletul de 10 inchi care se zvoneste,dupa aia voi decide.

Edited by phillipgheorghe, 30 August 2010 - 07:06.


#9
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
O sa fie lansat si un model cu ecran de 10 inch.

Samsung Galaxy Tab accessories surface, will have a CDMA variety as well, link .

#10
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Se stie si un pret estimativ? Ca daca reuseste sa coste sub 400 de euro cred ca mi-as cumpara asa ceva.

#11
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Eu as da si 500 :D Dar in niciun caz mai mult...

Edited by Steauaboy95s, 31 August 2010 - 17:30.


#12
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Eu cred ca va fii maxim 400. La banii astia ar putea atrage chiar si pe cei care si-ar cumpara un iPad, dar la un pret de peste 400 e va avea putin succes.

Edited by murMembruAnonimut, 31 August 2010 - 19:01.


#13
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
"Samsung P1000 Galaxy Tab goes official, has phone functionality" link

Samsung GALAXY Tab Official Commercial link

Samsung P1000 Galaxy Tab preview: First look link

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 02 September 2010 - 14:09.


#14
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
iPad-ul, amenințat de prima tabletă electronică Samsung

Dispozitivul va fi însuflețit de sistemul de operare Android, creat de compania Google, și va fi disponibil în două variante: de 16 și 32 GB (la care mai pot fi adăugați alți 32 GB).
Prima tabletă electronică Samsung, Galaxy Tab, cântărește 380 de grame și are un ecran de 7 inchi (în comparație, iPad-ul cântărește 680  sau 730 de grame, în funcție de model, și are un ecran de 9,7 inchi), relatează BBC News Online.  Tableta se poate conecta la rețelele 3G și la cele wi-fi și încorporează tehnologia Bluetooth. Spre deosebire de iPad-ul celor de la Apple, suportă tehnologia Flash.
„La prima vedere, tableta Galaxy Tab pare să fie mai atractivă ca iPad-ul”, scrie Rory Cellan-Jones, corespondentul pe tehnologie al BBC News.

Vodafone a anunțat că va distribuie tableta pe piețele europene începând cu luna octombrie.

http://www.realitate...ung_739688.html

Imi place mult tableta Samsung. Stie careva si la ce preturi va fi comercializat ? Cu sau fara abonament ?

#15
nca1970

nca1970

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.04.2010
Naspa! In Germania este ~800 de euro.

#16
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postnca1970, on 4th September 2010, 20:24, said:

Naspa! In Germania este ~800 de euro.
Nu sunt preturile oficiale.

Pretul oficial Samsung o sa se invarte pe la 500-600 de euro.

#17
nca1970

nca1970

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.04.2010
Si asa e prea mult. Nu pentru ca daca ar fi asa lumea ar prefera iPhone ci pentru ca asta ar insemna ca Samsung s-a luat dupa Apple(un cacat vandut la pret de aur multumita marketing-ului), adica sa ceara mult pentru nimic. Si Galaxy S e prea scump la ~400 de euro.

#18
phillipgheorghe

phillipgheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.02.2007
pret mare ecran mic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate