Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#43597
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Robert201, on 02 martie 2017 - 05:57, said:

Eu zic ca si UPC trebuie sa ajute RCS-ul cu introduceri necesare de canale, la fel cum i-a ajutat RCS-ul sa introduca A1 HD si A3 HD.

Explică-ne și nouă cum stă filosofia asta cu ajutatul...

#43598
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 Robert201, on 02 martie 2017 - 07:39, said:

Il scot din pachetul Play Familia, iar abonatii noi daca vor acest post, se aboneaza la Play Maxim chiar cu reducere uneori, sau daca activeaza extraoptiunea Smart, dar din pacate nu functioneaza si pe pachetizare noua. Cei care au Familia SD sau Familia HD vor receptiona in continuare Da Vinci Learning, cu o marire de pret in care intra si 4 posturi de desene animate pe langa cele 5 care sunt la liber in retea.
Apropo, pachetul Familia s-ar putea lasa candva la liber prin desfiintarea lui Play Basic / Optim HD, care contine 58 de canale SD si 12 canale HD.


aoleu !, o fi la RDS pachetul play familia și eu nu știu ?, ești serios ?, este topicul RDS-ului nu al UPC-ului !

 alfa_alfa, on 02 martie 2017 - 07:40, said:

Explică-ne și nouă cum stă filosofia asta cu ajutatul...


n-are ce !, este într-o confuzie totală !

 Robert201, on 02 martie 2017 - 07:46, said:

In sensul ajutarii cu introduceri de posturi din grila UPC. UPC i-a ajutat sa introduca History Channel, Da Vinci Learning, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax HD, Cinemax 2, E! Entertainment (doar varianta SD), Discovery Channel si TLC.
Acum trebuie sa ajute RCS-ul sa introduca CN 24/24 si TNT 24/24.


dacă vorbeai de DTH, poate te credeam și atunci îmi era un mare semn de întrebare !, dar de analogic...sincer ești într-o confuzie totală ! să nu-mi spui că tu crezi că UPC negociază cu cei de la Turner Broadcasting System (TNT) ca programele CN 24/24 și TNT 24/24 să fie preluate de RDS ? sau poate crezi că programele alea sunt a ”familiei” Liberty Global ?

 Robert201, on 02 martie 2017 - 08:09, said:

Pe aproape. Oricum RCS are aceleasi posturi in Maxpack la fel ca si UPC, si totusi eu zic ca daca RCS o ia inainte UPC-ului introducand Cinemax 2 HD, or sa ajunga foarte departe cu acest post in Maxpack pe care UPC doar promite ca o sa-l introduca, dar la fapte nu. Pana in 2016 pe pozitia 155 era HBO Comedy care s-a mutat pe 158, iar acum pozitia 155 s-a eliberat si se poate introduce linistit Cinemax 2 HD pe 155. Se putea introduce si de din-nainte de rebranding al postului HBO Comedy, pe 157 dupa care sa fie mutat pe 155 atunci cand cei de la HBO Romania introduc si la operatorii din Romania care au HBO in grila, si postul HBO 2 SD/HD localizat in Romania pe 21 Martie 2016, inspiratia venind de la vecinii Unguri care au de aproape 3 ani varianta a 2-a a postului HBO, insa noi Romanii nu am stiut ce e pana pe 21 Martie 2016. HBO 3 a fost oferit promotional la liber de 2 ori (pe 26 - 27 Martie 2016 si pe 18 - 19 Februarie 2017).


bravo, ai făcut o prezentare a mediaboxului UPC și istoricului program HBO Comedy prin rebranding !, sincer, ai greșit topicul !

 alfa_alfa, on 02 martie 2017 - 08:50, said:

Pot să îți spun că ești bătut în cap?


omul a vrut să spună ceva  în exclusivitate, și-a ieșit alceva !

Edited by 3xteam, 02 March 2017 - 10:59.


#43599
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Intradevar omu abereaza, dar daca nu era RCS nu stiu daca avem Antenele in HD. UPC le.a introdus dupa o ora dupa ce le bagase RCS.ul, fara teste si in graba.

Crezi ca daca la RCS intra azi pachetul full Discovery, a doua zi nu intra si la UPC?

#43600
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Wrong wrong wrong.
Pe langa datul cu parerea care este pe din afara, mai faceti si offtopic degeaba.

Acum pe bune, voi credeti ca daca Antena Group devine provider si deschide Antena Sports apoi face un contract pe 5 ani cu UPC, RDS se va "simti" obligat sa introduca in grila postul haznelistilor ?
Asta doar din cauza ca Savarina gusta din Antene ? Hai ca poate exemplul asta e mai usor si va dati seama de greseala.

Sa va mai dau un exemplu ? Daca focus sat are toate posturile Antena, de ce ar deveni ele obligatorii pentru Digi DTH ?
Eu sa fiu patron la Digi pai as face 10 posturi proprii decat sa bag o mizerie in grila.

Edited by gigsnet, 02 March 2017 - 12:20.


#43601
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Eu nu ma refer la ce abereaza Robert, spun ca concurenta conteaza si atat.

#43602
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

 gigsnet, on 02 martie 2017 - 12:16, said:

Wrong wrong wrong.
Pe langa datul cu parerea care este pe din afara, mai faceti si offtopic degeaba.

Acum pe bune, voi credeti ca daca Antena Group devine provider si deschide Antena Sports apoi face un contract pe 5 ani cu UPC, RDS se va "simti" obligat sa introduca in grila postul haznelistilor ?
Asta doar din cauza ca Savarina gusta din Antene ? Hai ca poate exemplul asta e mai usor si va dati seama de greseala.

Sa va mai dau un exemplu ? Daca focus sat are toate posturile Antena, de ce ar deveni ele obligatorii pentru Digi DTH ?
Eu sa fiu patron la Digi pai as face 10 posturi proprii decat sa bag o mizerie in grila.
Păi si nu a făcut sunt câteva locale cu stiri 4 Digisporturi,3 documentare ,si unul cu filme.Aici la cel din urmă tinand cont că înainte să iasă din România la Digi atât pe cablu cât și pe satelit era un pachet Cinestar.Chiar la o convorbire telefonică am sugerat să lanseze un pachet asemănător ca acela un Digicomedy,Digi Action,Digi Cinema,Digi Western,Nu cred că nu ar avea audiența dar nu vor să aude de astfel de posturi desi dacă stăm sa ne gândim la capitolul posturi propriu cu filme stau cel mai prost având unul singur.

#43603
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Tu ai citit de unde a plecat discutia sau comentezi doar postarea mea ?
Te intreb fiindca postarea mea este fictiune, un exemplu, discutia era despre "obligatia" creata intre furnizori.

#43604
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Dacă providerii au obligații de ce nu au toți aceleași posturi un grilă? Hai să trecem la lucruri serioase...

#43605
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 gigsnet, on 02 martie 2017 - 13:16, said:

Tu ai citit de unde a plecat discutia sau comentezi doar postarea mea ?
Te intreb fiindca postarea mea este fictiune, un exemplu, discutia era despre "obligatia" creata intre furnizori.

corect ! așa-i !

#43606
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009

 david1980, on 02 martie 2017 - 12:44, said:

Păi si nu a făcut sunt câteva locale cu stiri 4 Digisporturi,3 documentare ,si unul cu filme.Aici la cel din urmă tinand cont că înainte să iasă din România la Digi atât pe cablu cât și pe satelit era un pachet Cinestar.Chiar la o convorbire telefonică am sugerat să lanseze un pachet asemănător ca acela un Digicomedy,Digi Action,Digi Cinema,Digi Western,Nu cred că nu ar avea audiența dar nu vor să aude de astfel de posturi desi dacă stăm sa ne gândim la capitolul posturi propriu cu filme stau cel mai prost având unul singur.
Eu sunt pentru un pachet de canale de filme marca Digi.In ultimul timp Digi Film a inceput sa dea filme foarte noi.Ex;Bad Moms.In ritmul asta bate la fund HBOPosted Image

#43607
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014
Cred că firma RCS &RDS a luat decizia de a dezvolta mai mult cablul digital,si cel satelit din Ungaria spun acest lucru deoarece nu doar că la ei in ultima perioada au introdus pachetul Filmbox,Film+2,Davinci,Nick Jr,Sundance tv,Megamax,Discovery Hu,TLC Hu, cele sase posturi noi lansate ,pe cablu si satelit,si de astăzi postul DOQ pe cablu digital.Cel putin pe satelit odata cu introducerea acestor posturi au ajuns la un număr de 115 posturi pe decodoarele HD in timp ce la noi avem 118 in total.Nu vreau să spun că mă deranjează că îmbunătățesc semnificativ grila de cablu,si satelit la vecinii noștri dar ca abonat Digi tv mă aștept să dezvolte, si la noi grila de programe pe cablu, si satelit. Se pare că au luat această decizie deoarece  ar fi introdus  posturile cerute de abonați de mai mult timp sau pe parcurs  si la noi dar se pare că acest lucru nu se va întâmpla.

#43608
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
RCS&RDS spune ca atata timp cat esti abonatul lor, nu mai investesc pe satelit. Posted Image

Edited by cristinel07, 02 March 2017 - 22:39.


#43609
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
@david1980: Bineînțeles că îl dezvoltă pentru că au manageriat separat. Posted Image Nu are nici o legătură cu RDS din România. Încă nu ai observat asta?

Edited by Kalman2007, 02 March 2017 - 22:41.


#43610
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

 cristinel07, on 02 martie 2017 - 22:38, said:

RCS&RDS spune ca atata timp cat esti abonatul lor, nu mai investesc pe satelit. Posted Image
Oricum am plătit în avans încă pe luna asta.Primul drum la oraș va fi la un sediu RCS& RDS unde ori voi renunța pe 3 luni la abonament ori voi trece la pachetul Popular,am ajuns la concluzia că ne duc doar cu vorba in ultimii ani.Tinand cont că posturile care au fost sugerate pentru introducerea în grilă de abonați se găsesc la Focussat voi cumpăra cartele care contin pachete cu aceste posturi renunțând după aceea de tot la acest operator pentru care nu mai contează deloc de abonații lor.

 Kalman2007, on 02 martie 2017 - 22:38, said:

@david1980: BineĂ®nțeles că Ă®l dezvoltă pentru că au manageriat separat. Posted Image Nu are nici o legătură cu RDS din România. ĂŽncă nu ai observat asta?
Kalman atâta timp cât Teszari e patron la noi si la unguri chiar dacă se fac contractele separat pentru fiecare tara fie vorba de cablu sau satelit dacă ar fi vrut ar fi introdus si la noi posturi ce au introdus pe parcurs la unguri.Spun acest lucru deoarece la început când au vrut să fie introduse si la noi anumite posturi acele posturi au fost introduse în același timp și la eiExemplu:Paramount Channel,Nickeleodon,Axn-uri (era pentru o perioadă eliminate aceste posturi de la Axn)Comedy Central,Tv2 HD,M1,M2 HD,RTL HD,Tv2 HD,Sorozat+,Muzsika tv,RTL 2.Deci pe vremea aceea se putea acum e simplu nu mai vor si cu asta am spus totul.

#43611
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
El e patron și atât. Sunt alți oameni care se ocupă de afacere. Doar nu crezi că el merge personal undeva la negociat contracte pentru canale. Îm Ungaria se ocupă sigur altcineva. Era normal ca la Digi Ungaria să intre acele ungurești că doar e Digi Ungaria și nu România. Sper că nu ai crezut că vor intra și la noi toate. Nu ai văzut că lumea cere AMC și VH 1 Classic sau TNT și nici măcar astea nu sunt. :)

#43612
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
TNT mai bine nu ar fi partajat cu Cartoon Network.
Cartoon Network are 15 ore. (07:00--22:00), iar TNT 9 ore cand nu se uita aproape nimeni pe el adica noaptea.

#43613
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

 Kalman2007, on 02 martie 2017 - 23:57, said:

El e patron și atât. Sunt alți oameni care se ocupă de afacere. Doar nu crezi că el merge personal undeva la negociat contracte pentru canale. ĂŽm Ungaria se ocupă sigur altcineva. Era normal ca la Digi Ungaria să intre acele ungurești că doar e Digi Ungaria și nu România. Sper că nu ai crezut că vor intra și la noi toate. Nu ai văzut că lumea cere AMC și VH 1 Classic sau TNT și nici măcar astea nu sunt. :)
N-am zis ca merge el să se ocupe personal de semnarea contractelor pentru dreptul de retransmisie dar el este cel care are ultimul cuvânt mai ales că el scoate banii din buzunar.Aici e vorba asa cum au introdus la ei varianta locală a posturilor Comedy Central,Paramount dar si alte posturi in timp ce la noi in același zi varianta românească asa puteau introduce si Amc,Fimbox- uri care au piste audio,la fel si alte posturi care au pista audio puteau fi introduse si la  noi dar nu s-a vrut asta-i adevărul.Pe parcurs au fost cerute in ultimii ani si alte posturi care sunt la alti operatori si au audiență dar nici până acum nu au fost introduse.

#43614
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Probabil ca la unguri nu e abonamentul 29 de lei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate